Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Munka vs. család (szerelem) fórum

Munka vs. család (szerelem) (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. aug. 26. 08:08

Szerintem sokat számít, hogy milyen munka. A mai világban pedig semmit nem jelent, hogy csak akkor vállald el ha hosszútávon gondolod. Az a főnök neked egy senki és mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti, ő különösképpen.


Szóval milyen munka? Vállald el, lehet, hogy két hét múlva otthagyod.

2013. aug. 26. 06:57
Én a munkára szavazok, az előttem szólók már leírták az indokokat.
13. Vivyen23 (válaszként erre: 10. - Kata860712)
2013. aug. 25. 23:29

Én tudod mit tennék. Ha igazán szeret, akkor talál rá valami alternatívát. Mint ahogy fordított esetben én is találnék. Mond el neki, hogy ez neked fontos, ez a lehetőség. Talán ez életed nagy lehetősége. Tudod mindenkinek általában egy van. Van akinek még egy sem jön össze. Kérd meg, hogy találjatok erre valamilyen megoldást. Ha igazán szeret, akkor fog. Ha pedig nem is akar erről hallani...akkor meg... nem tartom valószínűnek, hogy igazán szeret. Szeret biztos, csak akkor nem úgy ahogy kellene. Nem lett elég erős a kötődés vagy nem tudom. Családod pedig lehet 4 év múlva is. Bár nem tudom hány éves vagy, de sok nő 30 felül szül, először munka. :)

Mi ki akarunk menni a barátommal külföldre. Muszáj. Ő vonakodott kicsit. Benne volt ő is csak, én bennem nagyobb a buzgóság a dolog felé. És mondogattam neki mindig az érveket, ami mellette szól, hogy menjünk. Már egyre jobban akarja ő is. Mert szeret. Innen is lehet tudni.

De azért én azt kívánom, hogy megoldjátok ezt!!!! :)

2013. aug. 25. 23:26
Szerintem fogadd el. Ha szeret úgyis találtok valami közös alternatívát, vagy esetleg rájön hogy nem tud nélküled élni, meggondolja magát és talán utánad megy. Ha meg nem, nem sokat jelentettél neki, mert fontosabb volt neki a saját világa mint a tied. Szerintem ne rontsd el az életed valaki miatt, aki nem érdemes rá.
2013. aug. 25. 23:25
Nekünk már két gyermekünk volt, amikor a páromnak lett volna lehetősége arra, hogy Szegeden/vezetöi állás, lakás/ új munkahelyre mehetett volna,persze velünk együtt. Nekem pont akkorra sikerült szintén vezetői állásba kerülnöm, amiért nagyon sokat tettem.Szintén szegény család volt az én hátterem is.Munka mellett érettségi,többféle iskola, tanfolyamok voltak már mögöttem.Nem mentünk Szegedre! Ne add fel,fogadd el az állást! Ha számítasz neki,akkor támogat.Ha mégsem,akkor keress új párt!
10. Kata860712 (válaszként erre: 9. - Vivyen23)
2013. aug. 25. 23:24
Nekem is fura. Azért is fordultam hozzátok tanácsért.
9. Vivyen23 (válaszként erre: 8. - Kata860712)
2013. aug. 25. 23:23

Értem. Azért az már komoly akkor. Figyi én úgy gondolom, hogy igen is jókor jött ez az állásajánlat. Érdekes nem, hogy ha ez nincs akkor féléven belül már összeköltözés stb. nem? Talán ez egy jel is lehet. Meg amúgy is nekünk nőknek is jogunk van ahhoz, hogy karrierünk legyen.

Meg ha először támogatott, akkor mi ez a változás rá pár órára...fura.

8. Kata860712 (válaszként erre: 6. - Vivyen23)
2013. aug. 25. 23:21
4 éve
7. Kata860712 (válaszként erre: 3. - Marika nagyi)
2013. aug. 25. 23:20

Neki ott van vállalkozása. Mondjuk szerintem azt távolról is lehetne irányítani, és esetleg még valami munkát vállalni itt. De ez számára elképzelhetetlen....

Először azt mondta, hogy vállaljam el, és támogat, idejön, stb. Aztán pár óra múlva már másképp vélekedett a témáról. Nem lakunk még együtt, gyerekünk sincs, tervben van/volt a dolog.

2013. aug. 25. 23:18

Szerintem is fogadd el. Nem támogat... Gondolom nem is gondolkozott el semmilyen alternatíván. Mert ha nem, akkor szerintem úgy van vele, hogy neki ott a vállalkozása, az meg nem érdekli te mit szeretnél.

Mióta vagytok együtt ha szabad kérdeznem?

5. Kata860712 (válaszként erre: 4. - M-erika)
2013. aug. 25. 23:18
A leendő főnök kifejezett kérése volt, hogy csak úgy vállaljam el, hogyha számíthat rám hosszútávon (szerintem nem két évre gondolt). Egyébként igen, ha ez a lehetőség nem lenne, akkor fél éven belül terveztünk összeköltözést, családalapítást, házasságot. Mondhatni nem a legjobb pillanatban jött az ajánlat.
2013. aug. 25. 23:13

Miért ne lehetne soha családod? Nem csak egy férfi létezik a világon :)

Írod, hogy párod nem költözne a te környékedre. Akkor neked kellene odaköltözni? Ha nem lenne ez a munkalehetőség, akkor megtennéd?


Én amúgy elfogadnám. Szerintem később nagyon bánnád, ha visszautasítanád. Ha csak 2 évet is dolgoznál, már akkor is megérné...

2013. aug. 25. 23:12
Ugye még nincs most gyereketek? Nem is laktok együtt. Akkor meg miért nem támogatja a párod? Nem kéne egy másik pár?
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kata860712)
2013. aug. 25. 23:12

Jól értem, eddig is távol voltatok egymástól?

Akkor mi változik?

Azon kívül, hogy megtudtad, hogy téged nem támogat, a te munkád, karriered neki nem fontos?

2013. aug. 25. 23:01

Állásajánlatot kaptam, hamarosan döntenem kell, hogy elfogadom-e. A párom távol lakik tőlem, ott van egy vállalkozása. Nem támogat abban, hogy elfogadjam az állást, pontosabban ő nem költözik erre a környékre. Mit tehetek? Lehet, hogy még egy ilyen lehetőséget az életben nem kapok....

Félek is a döntéstől, mert ha pár év múlva a gyerekeinket nehezen fogjuk tudni nevelni (eléggé szegény családból származom), akkor majd bánhatom, hogy egy ilyen lehetőséget elutasítottam. De ha elfogadom, akkor meg lehet, hogy soha nem lesz családom, és akkor mit érek a munkával?

Mi a véleményetek? Most minden segítségre szükségem van, sajnos top secret az ajánlat, így személyesen senkivel nem beszélhetem meg.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook