Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosógépemen a gumi penészesedik. Mivel lehet véglegesen eltüntetni? fórum

Mosógépemen a gumi penészesedik. Mivel lehet véglegesen eltüntetni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. okt. 13. 18:56

gzkgkzk

hu5thtuzzuutuzuuuzizitzltzozooouoououzzzuuuizziiiiiizozoozoű

ztutjtutuuu

2009. ápr. 19. 18:31

kedves anda! ha levágod a gumit.. és megszabadulsz töle...

szerintem a penésznek is annyi! :D

37. Anda39 (válaszként erre: 36. - Anda39)
2009. ápr. 19. 18:30
Ja, elfelejtettem, sosem csukom le a mosógép tetejét, tehát nem ez az ok a penészedésre.
36. Anda39
2009. ápr. 19. 18:29
Nekem is Indesitem van, szintén gusztustalan a gumija, pedig mindenféle praktikát bevetettem, de maga a gép hiába mos mindenféle tisztítószerekkel, oda nem hat. Kénytelen vagyok időnként ronggyal kitörölgetni, más módszer nem vált be.
35. 4020
2008. szept. 11. 21:36

Mi szétszereltük, külön ezt a gumit le akartam takarítani, sikáltam, súroltam, mindent öntöttem rá, de csak egy kicsit halványodott, nem jött le. Viszont nem fog, nem enged színt és nincs szaga....

De sajna én is szenvedek tőle, de mint mondtam szerencsére nem enged a színe, nincs szaga....

34. ~Éva~
2008. szept. 11. 17:22
A folyékony mosópor és az öblítő helyére ecetet öntsél, mosóport és ruhát egyáltalán ne tegyél bele, kapcsold be a gépet és hagyd hogy a teljes programciklus végbemenjen, majd hagyd nyitva a mosógépet még ki nem szárad!
33. genlips (válaszként erre: 32. - Astra12)
2008. máj. 10. 11:57

annyira nem idős, 2-3 éves Indesit

szerintem a probléma igazából az, hogy ott minden mosás után megállt a víz és hiába volt nyitva, abból a kis tavacskából nem száradt ki teljesen a víz

úgyhogy talán ezt kell megelőzni, csak én már nem tudok megelőzni állandó törlésekkel :)

2008. máj. 8. 10:18

Sziasztok!

Nem tudom, hogy penész-e, de anno, amikor a gyerekek kicsik voltak, a fürdéshez használt gumiállatkákon is kiütköztek ilyen szürke foltok, és semmivel sem lehetett eltüntetni róluk. Olyan volt, mintha maga a gumianyag színeződött volna el, nem pedig csak rárakódott volna valami. Ha ez mosógépnél is előjön, az elég elkeserítő, ugyanis most tervezünk újat venni, és már mindegyiket ilyen gumiszéllel gyártják. A régiben még volt egy belső ajtó, nem pedig gumi. Milyen típusú a tiétek, és mennyi idős?

31. genlips (válaszként erre: 30. - Napalm)
2008. máj. 7. 16:30
Az megvan, állandóan nyitva van, de legalább addig, míg ki nem szárad. Erre kényes is vagyok! :)
30. napalm (válaszként erre: 29. - Genlips)
2008. máj. 6. 21:31
Nem tudom írták-e már, de ne csukd le a tetejét, mindig hagyd nyitva.
2008. máj. 6. 09:40

Fejlemény annyi, hogy letisztítottam, legalább is megpróbáltam, amenynire tudtam ecettel.

De igazi eredmény csak később lesz, amikor látom, hogy visszatelepülnek vagy sem... Mert a végső célom ez lenne :)))

28. tinendo (válaszként erre: 27. - Genlips)
2008. máj. 6. 09:31
Na, van vmi fejlemény?
27. genlips (válaszként erre: 26. - Tinendo)
2008. ápr. 29. 14:58
meglesz :)
26. tinendo (válaszként erre: 25. - Genlips)
2008. ápr. 29. 14:53
Majd számolj be a fejleményekről. :)
25. genlips (válaszként erre: 24. - Tinendo)
2008. ápr. 29. 14:39
Köszönöm, igyekszem, csak időbe telik :)
24. tinendo (válaszként erre: 23. - Genlips)
2008. ápr. 29. 14:38

A nagyobb herbáriákban kapható ez az olaj. De drága, sajnos.


De mielőtt megvennéd, próbáld ki ecettel vagy Domestos-sal a penészírtást, a spray-s praktikával, talán beválik.

Sok sikert!

23. genlips (válaszként erre: 22. - Tinendo)
2008. ápr. 29. 14:27

Nagy felbuzdulással mentem ki a fürdőszobába kipróbálni a tippjeidet, amiket köszönök is, de aztán ott alábbhagyott a lelkesedésem...

Mert pont azért van ott penész, mert minden mosás alkalmával víz éri, tehát eljut oda (fel) a víz. És meg is szagoltam, mielőtt bármit csináltam volna, és éreztem az ecetes illatot, ami a mai ecetes mosás miatt juthatott oda. A zárórész még felette van jóval: van a penész, felette vastag fehér műanyag rész, és annak a tetejénél zár a mosógép.

Abban meg biztos vagyok, hogy a fehér rész nem zárt, csak egy lap és alatta is tanyáznak a telepek... ott viszont akármilyen ügyes vagyok, nem tudom tökéletesen megtörölni... tehát vissza tudnak települni. De ha talán sprayvel párosítom, jó lesz. Pont elfogyott az a fél liter ecet törölgetés közben, úgyhogy kicsit pihentetnem kell ezt a módszert újabb flakon beszerzéséig.

A teafa olaj adta az ötletet a sprayhez. Talán azzal könnyebben el tudok jutni mindenhová. :)Teafaolajat honnan lehet szerezni? Még nem is hallottam róla.

2008. ápr. 29. 14:04

A gumira nem jó a Cillit Bang Univerzális Tisztítószer.

Hiába indítasz el ecetes mosást a mosógépen, hiszen a penész pont a mosógép zárórészén van, így ott nem érheti el az ecet. Amúgy az ecetnek le kellene szedni a penészt, próbáld meg áttörölni vele többször.


Vagy próbáld ki az ausztrál teafa illóolajat, találtam róla 1 leírást a neten.

[link] eltávolítása


Ausztrál teafa illóolaj: széles spektrumú gombaölőszer, az orvoslásban is használják. Ha számodra túl erősnek bizonyul az illata, válassz inkább a többi javasolt szer közül. Nem olcsó, de kis mennyiségben is hatásos.

Penészölő spray elkészítéséhez 2 csészényi vízbe keverj egy teáskanál teafa olajat egy permetező üvegbe. Rázd össze. Fújd be ezzel a penészes felületet; a permetet ne töröld le. Az illata pár napon belül elszáll.

2008. ápr. 29. 13:33

Megváltozott a kiírt cím, nem tudom miért...


Az eredeti: Mosógép... a gumi penészesedik (azt hiszem, penész). Tudtok segíteni? Kép az adatlapomon!

20. genlips (válaszként erre: 2. - Silvercat)
2008. ápr. 29. 13:29

Jelentem: végetért a sok-tömény-ecetes mosás.

Azt hiszem, vízkő jóval kevesebb lett, bár nem is volt sok előtte sem, de ahol volt, kevesebb lett. :)

De a penésszel nem történt semmi, nem is lazította fel. Sajnos :(

19. Suhi (válaszként erre: 17. - Genlips)
2008. ápr. 29. 13:22
igaz... akkor nincs tippem:)
18. genlips (válaszként erre: 16. - Suhi)
2008. ápr. 29. 13:22

Jajj, de izé vagyok...!!

Köszönöm a tippedet mindenesetre, mert ha az enyhébb módszerek nem segítenek, akkor a végén kénytelen leszek ilyen erős eszközökhöz folyamodni. Akkor talán már az sem érdekel, hogy mennyire erős vegyszer, vagy sem :)

17. genlips (válaszként erre: 16. - Suhi)
2008. ápr. 29. 13:19

A csempéről kb 2-3 éve cillittel (bang) szedtem le a penészt, ami azóta sem jött vissza, szóval bevált, de ez annak is köszönhető talán, hogy többet szellőztetek, főként fürdések után.

Csak az a baj ezzel, meg az erősebb vegyszerekkel, hogy utána ruhákat mosok a mosógépben (végülis egyértelmű... :) ) és nem akarnám, hogy az a kettő vhogy összetalálkozzon. Inkább elkerülném, lenne bennem egy kis félsz, ha ezt kellene alkalmazni. Szóval azért más sztem a csempe, amit aztán csak a levegő ér, meg a mosógépem.

16. Suhi
2008. ápr. 29. 13:15

nálunk új a mosógép,úgyhogy arra még nem használtuk, viszont a csempefúga penészes volt mikor beköltöztünk az albérletbe, akkor vettünk a lidlbe egy w5 penészeltávolítót (szórófejes, klórmentes, 1L-es kiszerelés)) és az remekül eltüntette. Néha még utánkezelek, de nálunk bevált.

Talán meg lehet próbálni.

15. genlips (válaszként erre: 14. - 9c8432d068)
2008. ápr. 29. 13:03
Legfőképp amiatt :)
14. 9c8432d068 (válaszként erre: 7. - Genlips)
2008. ápr. 29. 13:02

Csak a bugyijaid miatt vagy elkeseredve? Na,és mi van a konyhai törlőruhával,törölközővel stb?


Az ecet egyébként csak a vízkövet távolítja el.

13. 09ca1d3343 (válaszként erre: 5. - Nestha)
2008. ápr. 29. 13:02
Várom én is az infót,hol kapható és kb. mennyi? Köszi!
2008. ápr. 29. 13:02

Sziasztok

Nállam is van ez a probléma ráadásul a hütőnél is.

Felül van a rendes hütő alul a fagyasztó,és a fagyaztó ajtómra állandóan vissza jön a penész.Engem is érdekelne mivel lehet hatni ellene.

11. genlips (válaszként erre: 6. - 9c8432d068)
2008. ápr. 29. 13:01

Igen, elég vastag, kissé elhanyagoltam. Én azt nem értem az egészben, hogy ott állandóan mosószer éri a mosások alkalmával és hogy-hogy mégis megélnek ott!!! Pont a mosószer olyan, hogy mindent eltüntet és nem is a legolcsóbbat használom.


Huh, a hypot nem nagyon szeretem, de felvettem a listámra :)


A mosógépet mindig nyitva hagyom, azzal nem lehet baj! Köszönöm a tippet!

10. 09ca1d3343 (válaszként erre: 4. - Genlips)
2008. ápr. 29. 13:00
Na,elmondom,hogy már átmosattam így,de semmi :(((
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook