Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosógépemen a gumi penészesedik. Mivel lehet véglegesen eltüntetni? fórum

Mosógépemen a gumi penészesedik. Mivel lehet véglegesen eltüntetni? (tudásbázis kérdés)


1 2
9. genlips (válaszként erre: 5. - Nestha)
2008. ápr. 29. 12:58
Hol lehet kapni? Érdekelne. Bár nem szivesen használnék vegyszereket, ha lehet, de ha nincs más... muszáj.
2008. ápr. 29. 12:56

Szia!


Az enyém is úgyanilyen.Én is sikáltam már mindennel.Jó,hogy kiírtad kérdésnek,legalább választ kapunk rá.:)))

7. genlips (válaszként erre: 3. - 09ca1d3343)
2008. ápr. 29. 12:56

Szia!


Ugye milyen ronda? És ha belegondolok, hogy ebben mosom a bugyijaimat... Már tenni kell vmit.

2008. ápr. 29. 12:56

Bizony,ahogy elnézem a képen,ez keményen penész.

Szerintem azt teheted,hogy először mosószeres ruhával amennyire lehet mosd ki,utána tömény hypóval töröld át jó erősen,egészen addig,míg látod a penészfoltot.

Hagyd megszáradni,és minden mosás után hagyd kissé megnyitva a mosógép fedelét,hogy tudjon szellőzni a gép.

Akkor talán ez nem fordul elő.


Nekem a hypó penész esetében mindig szokott segíteni akár falon,csempén,bútorok hátulján,stb.


Ha ismét látsz majd penésznyomot a gépeden,ez után a "kezelés" után már könnyebben eltávolíthatod.

2008. ápr. 29. 12:55
Va egy Sissy nevű spray penész ellen. Nagyon jó. Hónapokig nem jön vissza a penész. Lefújod, majd vársz egy kicsit és lemosod róla. Ennyi. Én ezzel szoktam néha lefújni a csepegtető rácsot a mosogatónál, mert a lyukakban megáll a penész különben.
4. genlips (válaszként erre: 2. - Silvercat)
2008. ápr. 29. 12:55

Szia!


Olvasgattam már a témában és a 20 %-os ecettel lettem okosabb, amit ki is próbálok (éppen folyamatban van, 10 perce indítottam a gépet az ecettel, jó sok ecettel :)) és 90 fokon), de nem vagyok biztos, hogy ezt a sokat leszedi és örökre eltünteti... remélem, hamarosan beszámolok az eredményről!

2008. ápr. 29. 12:53

Szia!


Megnéztem a képet.

Sajnos,nálam ugyanígy néz ki,és semmivel nem tudom eltüntetni végleg :(


Kíváncsi leszek mások ötleteire.

2008. ápr. 29. 12:52

Szia!

Próbáld tömény ecettel lesúrolni.Ha valóban penész,ennek segítenie kell.

2008. ápr. 29. 12:43
Mosógép... a gumi penészesedik (azt hiszem, penész). Hiába mostam le, visszajött. Tudtok segíteni? Kép az adatlapomon!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook