Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi újság a kiskertben? fórum

Mi újság a kiskertben? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
ápr. 2. 20:52

Szépen kikelt a retek,és a répa!

A magenta színű tulipánjaim meg lélegzetelállítóan gyönyörűek!😊

505. Channa* (válaszként erre: 503. - Birebora)
ápr. 2. 20:09
Igen, tulipán és nárcisz is több lett, mint tavaly volt, pedig rengeteg hagymát felszedtünk és van amit el sem ültettem. Az eprem kihalt:( Vehetek újakat.
504. cilabogyó (válaszként erre: 500. - Liliom10)
ápr. 2. 18:52
A sárga málnáról még nem is hallottam. De fehér ribizlit, vagy inkább az is sárga, azt keresem. A fekete berkenyéből mit lehet készíteni?
503. birebora (válaszként erre: 502. - Channa*)
ápr. 2. 18:19
Nekem a nárcisz csinálja ezt és a liliom. Málnát tavaly ültettem, ott még nem tapasztaltam. Az epernél igen, már szomszédba is "átment".
502. Channa* (válaszként erre: 500. - Liliom10)
ápr. 2. 17:57

Én gyökereztettem vadmálnát, aztán nem ültettem, inkább kidobtam. A rendes málna is úgy terjed, hogy már aggódok, meg tudom e fékezni, ha ott nő, ahol nem akarom.

A szeder és a vadmálna is ilyen invazív, így inkább nem ültettem el.


Igaz, melyik növény nem az? Tavaly volt kb. 20 szál őszirózsám, most nő vagy 100 tő, ahogy a nefelejcs is az egyből lett vagy 5-6 tő. 3 liliom hagymám volt, most 4 nőt ki. Tehát, minden szaporodik, ahogy kell;)

501. csemár (válaszként erre: 498. - 55Judit)
ápr. 2. 17:23

Dehogy bántottál!!

A szavak ugyan, tapasztalom, elég veszélyesek tudnak lenni néha, de ezúttal, vegyük úgy, nem történt "sérülés".

Legyen szép napunk, csakazértis!

ápr. 2. 17:16
Vettem szedermálnát, sárga málnát, fekete berkenyét. Már elültettük őket.
ápr. 2. 17:09
Gyönyörűek a nárciszok.
498. 55Judit (válaszként erre: 496. - Csemár)
ápr. 2. 16:35
Most már nem lesz mert nagyon zavar hogy megbántottalak.
497. 55Judit (válaszként erre: 496. - Csemár)
ápr. 2. 16:31
Ne hülyéskedj már! Nem vettem észre hogy sértő hangnemben írtam volna! Esküszöm nem úgy szántam, csak ecseteltem melyik szó mit jelent mert úgy éreztem más jelentést tulajdonítasz neki, mint ami. Ezért ne haragudj!
496. csemár (válaszként erre: 495. - 55Judit)
ápr. 2. 15:53

Legyen!

(Én nem szeretek lovagolni a szavakon, pláne nem ebben a hangnemben.)

Legyen szép napod, kedves Judit!

495. 55Judit (válaszként erre: 494. - Csemár)
ápr. 2. 15:51

A különleges azt jelenti nem elterjedt fajta, ritkaságszámba menő.

Fajtajelleg vonatkozhat sok mindenre. Növekedési eréjre, virág színére, lombozati külömbségekre, stb.

494. csemár (válaszként erre: 492. - 55Judit)
ápr. 2. 15:32
Valami ilyet mondtam én is. Fajtajellegűek vagyis "különlegesek".
493. cilabogyó (válaszként erre: 485. - 55Judit)
ápr. 2. 15:17
Már vannak erőspaprikáim is az ablakban, de most paradicsom magot akarok beültetni, már beáztattam. Néztem egy kertészmérnök néni videóját, azt mondta, hogy a szokásos kiültetés előtt 6 héttel ültessük el a lakásban a paradicsom magokat. Az kb. május közepe lesz. A paprikákat is az ő tanácsa alapján ültettem, szépen nőnek. A hétvégén ebben a melegben már kitetttem az udvarra edződni.
492. 55Judit (válaszként erre: 491. - Csemár)
ápr. 2. 14:02
Az hogy hamar elnyílik, fajtajelleg. Nem napégés.
491. csemár (válaszként erre: 490. - 55Judit)
ápr. 2. 13:26
Ezek az én tulipánjaim, nárciszaim ezek szerint különlegesek, mert minden évben ez történik velük: ha erősen napos az idő, gyorsan elnyílnak.
490. 55Judit (válaszként erre: 489. - Csemár)
ápr. 2. 13:23
Abból gondolom, hogy ezeket a nap soha nem égeti meg, mert fokozatosan szoknak hozzá. Másrészt, afrikai homok tompította a nap fényét, ami napok óta itt volt felettünk a légkörben. A melegét éreztük, de a fénye visszafogottabb volt.
489. csemár (válaszként erre: 488. - 55Judit)
ápr. 2. 13:16

Gondolod?

Nem valószínű.

488. 55Judit (válaszként erre: 487. - Csemár)
ápr. 2. 13:14
Más bajuk lehet.
487. csemár
ápr. 2. 12:56
Kel a "keljfeljancsi" spenót. Virágzik a földieper és a málna. A tulipánokat, nárciszokat viszont leégette a hátvágán az erős nap.
486. 55Judit (válaszként erre: 481. - Ghost👻)
ápr. 2. 12:40

Majd kiderül. Csalóka hogy a levegő sokszor meleg, de a föld a magoknak lehet hogy hideg még. Ha sikerül kikelniük nyertél. Ha jönne még talajmenti fagy, le tudod a sorokat takarni éjjelre.


Én ma vetettem uborkát és cukkinit poharakba. Sárgadinnyét 6.-án és 10.-én vetek szintén pohárba.

Zöldbabot 20.-a körül szoktam előrejelzést nézve.

Kukoricát ápr. 10-én szokták. Én nem vetek.

485. 55Judit (válaszként erre: 484. - Cilabogyó)
ápr. 2. 12:33
Milyen palántákat akarsz kiültetni? Nincs korán ehhez?
ápr. 2. 12:12
Sajnos nálunk nagy volt a sár. A talaj elő lett készítve az ültetésre, de sajnos múlt csütörtökön beteg lettem. Aztán húsvétkor itt a család, sütés-főzés.Ma akartam menni ültetni, de esik az eső. Így csak az ablakban nevelem a palántákat.
483. Ramcsika (válaszként erre: 481. - Ghost👻)
ápr. 2. 12:09
Az uborkával lehet! Zöldbabot én is vetettem. Korán van még a zöldbabnak is, de én minden évben vettek korán 2 sort. Ha elfagy, vetek újra.A cukkini is kucsit korán van, de időjárás függő. Ga jó idő lesz, korán lesz cukkinid!
482. Channa* (válaszként erre: 481. - Ghost👻)
ápr. 2. 11:50

Én nem tudlak megnyugtatni, mert én csak próbálkozós kertész vagyok;)


De azt gondolom, hogy nem csináltál hülyeséget.

Jó idő volt a napokban és ma sincs olyan hideg, holnaptól pedig újra jó idő lesz, így nem hiszem, hogy gond lesz;)

ápr. 1. 17:09

Nyugtassatok meg!

Ma hogy ilyen szèp idő van bátorkodtam vetni.

Igen ám,de olyat amit ilyenkor mèg nem szoktam.

Konkrètan:uborka,zöldbab,cukkini, kukorica.

Nagy hülyeséget csináltam szerintetek?

480. Ramcsika (válaszként erre: 478. - Barai)
márc. 27. 18:22
Kösz! Már jobban vagyok!
479. ,zumba
márc. 27. 09:15
Veteményeznék, de hideg szél fúj, így elhalasztom.
478. barai (válaszként erre: 477. - Ramcsika)
márc. 27. 07:47
Gyógyulj meg!
477. Ramcsika (válaszként erre: 476. - Cilabogyó)
márc. 22. 05:07
Köszönöm szépen! Javulgatok! Egyébként nagyon durva ez a vírus, de talán jobb már. Hát a kerttel kapcsolatban, meg februári jó idő azért besegített a korai vetegetéshez.petrezselyem, sárgarépa is kikelt. Én pár év óta ősszel vetek cukorborsót, de most nálunk volt olyan esős idő ősszel, hogy nem lehetett megmunkálni a talajt. Nekem nagyon bejött az őszi borsó. vetés. Na de most így sikerült.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook