Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi újság a kiskertben? fórum

Mi újság a kiskertben? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
564. Channa*
ma 13:26

Ma én is fogok füvet vágni, azaz gazt, mert nálam az van:DDD


Levágom a maradék hagymás zöldet, kicsit gyomlálok és ültetek virág magokat cserépbe, aztán ha kinőnek, akkor kiültetem a kertbe.


Remélem nem késő még büdöskemagot ültetni.


Kinyílt a pünkösdi rózsám! Gyönyörű. 4 nagy rózsa van rajta. A hagymavirágom is nagyon szép és az egyik harangvirágom is elkezdett virágozni.


És nőnek az almáim. Ez a pici fa, ha tényleg alma méretűek lesznek, akkor nem tudom, hogy fogja elbírni.


Van valakinek oszlopos gyümölcsfája? Teremnek? és tényleg nem terebélyesednek?

ma 13:13
Ontja a virágot és az illatot az akác.
562. 55Judit
ma 12:25
Elött a palántaültetés ideje. paradicsom kiültetve, bab elvetve, délután kimegy az uborka, és füvet nyírok.
561. cilabogyó (válaszként erre: 560. - 55Judit)
ápr. 24. 13:56
Én szeretem az állatokat, de ne tegye tönkre a munkámat. Ugyanez van most a kandúrokkal. A mi cicáink ivartalanítva vannak, de bántják őket. a múltkor is a farkát szétharapta az egyik. Ezért most hajkurászom őket, be ne jöjjenek, mert a kutya nem lesz olyan kegyes velük. Sajnos az ösztön hajtja őket, de féltem őket.
560. 55Judit (válaszként erre: 559. - Cilabogyó)
ápr. 24. 13:52
Sok éven át küzdöttem csapdákkal, riasztókkal, de csak szerény ideiglenes megoldásokat hoztak. A riasztó golyó pedig rendkívül drága ha azt nézzük, hogy amint elmegy a hatása, a meglévő járatokat újra használatba veszik a vakondok. Csak többen! Mert a vakond évente 3-4 generációt nevel fel. Ha visszajöttek, lehet kezdeni előlről. A puska viszont 100%-os hatékonyságú. Az sem olcsó, de minden értékes dolognak megvan az ára.
559. cilabogyó (válaszként erre: 558. - 55Judit)
ápr. 24. 13:21
Köszönöm szépen. Teljes mértékben igazad van. Tavaly a csupaszcsiga rágott mindent. Az idén sikerült szereznem ellenszert, azóta nincs csupaszcsiga. De biztos, hogy tenni kell valamit a vakond ellen.
558. 55Judit (válaszként erre: 553. - Cilabogyó)
ápr. 24. 12:46
Mostantól nem vagy tanácstalan, mert én kéretlenül adok egyet. nem szoktam, de a vakond embert próbáló, idegtépő veszélyforrás, és rendkívül sok kárt okoz. A megoldás vakod lövő puska. Írd be a keresőbe!
557. cilabogyó (válaszként erre: 554. - PöttyösPanka)
ápr. 24. 12:45
Nálunk sok ilyen növény van, még az előző tulajdonos hagyta ránk. De még véletlenül se ott túr. Nagyon cuki kis jószágok, hasznosak, elismerem. Sőt, a vakondtúrásból igazi jó porhanyós földet szedtem a virágültetéshez, de amikor feltúrja a féltve gondozott dolgaidat, nem annyira cuki.
556. Ramcsika (válaszként erre: 555. - Ramcsika)
ápr. 24. 12:45
A kert megvár!
555. Ramcsika (válaszként erre: 546. - 55Judit)
ápr. 24. 12:44
Nejem us ültetni kellene, de mist sáros. Talán pénteken. Neked szép időtöltést a fiaddal. Most az a legfontosabb. A kert megváltozott!
554. PöttyösPanka (válaszként erre: 553. - Cilabogyó)
ápr. 24. 12:30
Én most kaptam pár tő vakondfű nevű növényt. Állítólag nem szereti a szagot, amit a gyökere áraszt, amikor nekimegy. Csak az a baj, hogy nálunk a gyepet szereti feltúrni. A fű közepére meg nem tudok ültetni.
553. cilabogyó (válaszként erre: 549. - 55Judit)
ápr. 24. 11:56
Sajnos nekem is feltúrta a fóliát. Vettünk vakondriasztót, de nem tudom fog-e érni valamit. Tavaly már nem volt, régebben a macskák meg tudták fogni, de már nem jön felszínre. Tanácstalan vagyok. Tavaly a csupaszcsiga, most a vakond. De csak a frissen művelt földet túrja, a keményet nem.
552. Shukran
ápr. 24. 11:39
Nő a gaz mindenütt.
551. 55Judit (válaszként erre: 550. - Libikóka)
ápr. 24. 11:08
nekem az nem annyira. Ritkán fogtam vele, amellett túlszaporodott. A vakond lövő puska a tuti.
550. libikóka (válaszként erre: 549. - 55Judit)
ápr. 24. 11:04

Én már elengedtem a vakondozást,,a férjem még küzd🤣


Annyira jutunk hogy nem lepnek el,,de ennyi.Még a csapda vált be legjobban.

549. 55Judit (válaszként erre: 548. - Libikóka)
ápr. 24. 10:57
Ügyes vagy. Én eddig az eperágyásokba és a fokhagyma ágyásba terítettem füvet és azok közé. nem tehetek mindenhova, mert akkor nem látom hol jár a vakond. Ugyanis azzal is küzdök, nagyon költséges az irtása, de ha hagyom őket, végképp feladhatom a kertészkedést.
548. libikóka (válaszként erre: 546. - 55Judit)
ápr. 24. 10:44

Ó akkor lesz öröm:))


Én a levágott fűvel beszórom a kertet főleg az utat,,nincs sár.

547. csemár
ápr. 24. 10:42
Elállt az eső, minden virul.
546. 55Judit (válaszként erre: 544. - Libikóka)
ápr. 24. 10:41

A borsónak jó ez az idő, de az is jó hogy nem raktad ki a palántákat. Bár nem lesz eső és melegszik az idő, de félek akkora lesz a sár hogy nem tudok az ágyások között járkálni. De meg kell próbálnom, mert vészhelyzet van.

Másrészt vasárnap este hazaér fiam, kedden repül vissza, ha szombaton nem ültetek, kedd délutánig halasztani kell.

545. ,zumba (válaszként erre: 543. - 55Judit)
ápr. 24. 10:41
Néztem a radart, most már a Dunántúl kapja a több csapadékot. Mi is szombatra-vasárnapra tervezzük az ültetést, Raschel háló felhúzását. A karós paradicsomok nagyon fejlettek nálunk is.
544. libikóka (válaszként erre: 543. - 55Judit)
ápr. 24. 10:37

Hétvégére már jó időt ígér:)


Múltkor a jó időben majdnem elcsábultam a palántázásra,,jó hogy nem tettem.

A borsó is virágzik.

543. 55Judit (válaszként erre: 541. - ,zumba)
ápr. 24. 10:34

Nálam 8.4 mm esett eddig, és most is zuhog.

Szombaton sürgősen ki kéne ültetni a palántáim egy részét, legalább a paradicsomot, mert már kicsi nekik a fél literes tejfölös pohár. Nagyok, erősek, némelyik már virágzik.

ápr. 24. 10:31
esik,locsolni nem kell
541. ,zumba
ápr. 24. 09:36
E percig 19mm eső esett, palánták várnak a száradó talajra és melegebb talajra. A környezet viszont üde zöld, madárhangokkal teli a táj. Van 2db balkáni gerle fiókánk, már kirepültek a fészekből és a cseresznyefán ülnek várva a begytejet.
540. cilabogyó (válaszként erre: 539. - Tumbo2)
ápr. 24. 08:41
Itt sok eső esett az elmúlt napokban, nagy a sár, minden hordónk tele. Mellette hideg van és reggeli fagyok. Így a kertészkedés várat magára.
539. tumbo2
ápr. 16. 13:14
nem sok esett.
538. Channa* (válaszként erre: 537. - Csemár)
ápr. 16. 12:56
Nálunk tegnap este óta esik...
537. csemár
ápr. 16. 12:37
Várjuk az esőt.
536. cilabogyó (válaszként erre: 521. - Liliom10)
ápr. 16. 12:06
Nekem is szépek a palántáim, de egyedül a salátákat ültettem ki. A zeller is szépen növöget, de kitenni nem mertem még a fóliába sem. Mifelénk fagyot jósolnak, majd a hétvégén kiültetem őket.
535. Shukran
ápr. 12. 19:53
Elvirágzott a cseresznyefa a szomszédban.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook