Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi újság a kiskertben? fórum

Mi újság a kiskertben? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
592. barai
ápr. 30. 08:53

Vakondűzés szoláris kütyüvel(nemér asszem semmit).

Apró gaz, kapálni kell.

591. Shukran
ápr. 30. 08:44

Tele van a földi eper virággal.

Kibújt a zöldborsó is a földből.

Jó végignézni rajta.

ápr. 30. 08:28
Sajnos a vakond vándorol a kertben. Egyik helyről elriasztom, átmegy a másik oldalra. De már a kerítés felé közeledik, hátha elmegy. A múlt héten két reggelre is volt fagy, a szőlő megfagyott. Remélem csak lesz belőle valami. A virágokat még most hordtam ki újra, mert itt még mindig hidegek voltak. Ma már 5 fok volt reggel.
ápr. 28. 19:04
gazoltam is
588. Érdekes73 (válaszként erre: 569. - Channa*)
ápr. 28. 19:03
persze, mióta ilyen változékony az idő folyamatosan kell szórni hogy ki is keljen( tavasztól őszig) :)
587. Channa* (válaszként erre: 571. - ,zumba)
ápr. 28. 19:01

Köszönöm!

Pedig milyen szép is lenne, ha lenne rajta annyi alma, ami látszik. Nem sok, kb. 10 db.

Igen, biztos, hogy ledobja majd magáról, ha nem bírja:(


Aha! Akkor ha napos helyre ültetem, akkor talán megmarad. Majd a palántákat, ha lesznek napra ültetem.

586. Channa* (válaszként erre: 570. - Smaragdzöld 🐉)
ápr. 28. 18:59

Óóóó, akkor még jó, hogy cserépbe is ültettem.

Rengeteg csigánk van:(

Köszi!

585. vigyefene (válaszként erre: 584. - 55Judit)
ápr. 28. 17:51
köszönöm, nincs okom panaszra.
584. 55Judit (válaszként erre: 583. - Vigyefene)
ápr. 28. 17:49
Én megértelek, és derűsebb napokat kívánok neked! Szeretettel!
583. vigyefene (válaszként erre: 582. - 55Judit)
ápr. 28. 17:42

A nyugodt biztonságos hely nekem a legfontosabb, azért élek évtizedek óta, itt.

Amikor a feleségemnek vettem a sirhelyet, magamnak is vettem, egymás mellett leszünk.

Ezeket a dolgokat én már nem akarom változtatni.

582. 55Judit (válaszként erre: 581. - Vigyefene)
ápr. 28. 17:37
Nem lenne jobb egy kisebb kertes ház kicsi telekkel? Itt a Balaton mellett sok ilyen van. Társas házban nem sok nyugalomban lenne részed. Most magamból indultam ki, mert nekem a nyugalom, a békés környezet elsődleges.
581. vigyefene (válaszként erre: 580. - 55Judit)
ápr. 28. 17:35
Van más oka is. Túl negy nekem ez a ház, azon gondokodok h eladom, veszek valamiféle társasházat.
580. 55Judit (válaszként erre: 579. - Vigyefene)
ápr. 28. 17:32

Őszinte részvétem!

Ne gondold azt hogy már nincs kinek kertészkedned. Magadnak. A te egészséged fontos. Sokkal értékesebb, egészségesebb amit itthon vegyszer nélkül megtermelünk. Ilyen friss zöldséghez, gyümölcshöz piacról nem juthatunk. Én is egyedül vagyok, magamnak kertészkedek. Jót tesz a lelkemnek is. Imádom leírni azt, hogy ha kimegyek, eggyé válok a kerttel. Valóban így van. A kertben kikapcsol az agyam, nem töprengek a problémákon, csak a kert van és én. Csodálatos érzés. Ilyenkor életem traumái sincsenek hatással rám!

Érdemes kertészkedni, hidd el!

579. vigyefene (válaszként erre: 578. - 55Judit)
ápr. 28. 17:01
Mivel elhúnyt a feleségem, ezért végérvényesen. Úgy gondolom h nincs kinek kertészkedni.
578. 55Judit (válaszként erre: 577. - Vigyefene)
ápr. 28. 16:58
Hogyhogy? Végérvényesen, vagy csak a mai napon?
ápr. 28. 16:51
Befejeztem a kertészkedést.
576. globus (válaszként erre: 575. - 55Judit)
ápr. 28. 16:49
Szeretik azt a talajt. Ahol nincs konyhakerti növény, ott is túrnak?
575. 55Judit (válaszként erre: 574. - Globus)
ápr. 28. 15:02
Azon régen túl vagyok. Nálam már tűzoltó sziréna is volt leásva, ami időnként bekapcsolt. 2 m-rel arrább állva is remegett a föld alattam. Mellette is dúrtak. Volt járat gázosítás, az tartotta legtovább távol őket. Kb. 2 hétig.
574. globus (válaszként erre: 573. - 55Judit)
ápr. 28. 14:44
Anyu valami napelemes leszúrható kütyüt használt, ami sípolgatott. Úgy emlékszem, nem panaszkodott rájuk.
573. 55Judit (válaszként erre: 572. - ,zumba)
ápr. 28. 14:39
Az első 30-at én is elvittem jó távoli helyre. De besokaltam aztán kimondtam hogy a f...nak is van vége. 2 éve lövöm őket. 100-on felül nem számoltam kb. 150-nél tartok és még mindig van. Ma is volt egy. A tegnap kiültetett palántáimat mind körbetúrták, ahogy öntözök, a járatok nyelik a drága vizet. Sokszor nyáron csak azt látom fonnyad a növény itt is-ott is, a gyökerük a levegőben lóg. A vakond nagyon kártékony állat. Már gilisztát is csak elvétve látok mikor ások. Ez a kedvenc csemegéjük. Nem tudok mulcsozni, azonnal bejárják az alját. Szóval fontolgatom hogy feladom a kertészkedést, mert árt az idegeimnek. A rossz közérzetemet is a vakond számlájára lehet írni, és hogy megfoszt a saját finom, bio terményektől. Szóval nem látom hasznát pedig sok éve próbálok rájönni mi lehet.
572. ,zumba (válaszként erre: 568. - 55Judit)
ápr. 28. 14:00
2 kifogva, már a mezőn vannak.
571. ,zumba (válaszként erre: 564. - Channa*)
ápr. 28. 14:00

Lehet majd önmagát megkönnyíti a kicsi fa: szór le a kis termésekből.

Oszlopos gyümölcsfánk nincs, nem tudok segíteni.

Bársonyka: nálunk a járda mellet végig egy sorban szokott lenni. Kb. 30 bokor. Igaz, napos hely, így a csigáknak esélyük sincs megenni. Ha árnyékos, sűrűn tele ültett helyre kerül ez a virág, valószínű megtalálják a csigák.

570. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 569. - Channa*)
ápr. 28. 13:17

A büdöskével vigyázz! A csigák felzabálják.

Idén már nem kísérletezek büdöskével, feladtam. Tavaly is felzabálták a csigák, pedig olyan gyönyörűek voltak.


Persze ezt csak tapasztalatból írom, attól te még próbálkozhatsz, főleg ha nincsenek a kertedben csigák.

569. Channa* (válaszként erre: 567. - Érdekes73)
ápr. 28. 13:07

Köszi!

Akkor ha most elszórtam, akkor ki fog kelni és virágja is lesz?

568. 55Judit
ápr. 28. 11:50
Küzdök a vakondokkal.
567. Érdekes73 (válaszként erre: 564. - Channa*)
ápr. 28. 10:46
büdöskét szórhatsz még ősszel is elvileg a 18 fokos talajt szereti
ápr. 27. 14:29
gazolni kéne :)
ápr. 27. 13:49

Ma mi is füveztünk,,most lett kész.

Nálam is nyílik a pünkösdi,,az illatosabb fajta még később.

564. Channa*
ápr. 27. 13:26

Ma én is fogok füvet vágni, azaz gazt, mert nálam az van:DDD


Levágom a maradék hagymás zöldet, kicsit gyomlálok és ültetek virág magokat cserépbe, aztán ha kinőnek, akkor kiültetem a kertbe.


Remélem nem késő még büdöskemagot ültetni.


Kinyílt a pünkösdi rózsám! Gyönyörű. 4 nagy rózsa van rajta. A hagymavirágom is nagyon szép és az egyik harangvirágom is elkezdett virágozni.


És nőnek az almáim. Ez a pici fa, ha tényleg alma méretűek lesznek, akkor nem tudom, hogy fogja elbírni.


Van valakinek oszlopos gyümölcsfája? Teremnek? és tényleg nem terebélyesednek?

ápr. 27. 13:13
Ontja a virágot és az illatot az akác.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook