Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi újság a kiskertben? fórum

Mi újság a kiskertben? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
576. globus (válaszként erre: 575. - 55Judit)
ápr. 28. 16:49
Szeretik azt a talajt. Ahol nincs konyhakerti növény, ott is túrnak?
575. 55Judit (válaszként erre: 574. - Globus)
ápr. 28. 15:02
Azon régen túl vagyok. Nálam már tűzoltó sziréna is volt leásva, ami időnként bekapcsolt. 2 m-rel arrább állva is remegett a föld alattam. Mellette is dúrtak. Volt járat gázosítás, az tartotta legtovább távol őket. Kb. 2 hétig.
574. globus (válaszként erre: 573. - 55Judit)
ápr. 28. 14:44
Anyu valami napelemes leszúrható kütyüt használt, ami sípolgatott. Úgy emlékszem, nem panaszkodott rájuk.
573. 55Judit (válaszként erre: 572. - ,zumba)
ápr. 28. 14:39
Az első 30-at én is elvittem jó távoli helyre. De besokaltam aztán kimondtam hogy a f...nak is van vége. 2 éve lövöm őket. 100-on felül nem számoltam kb. 150-nél tartok és még mindig van. Ma is volt egy. A tegnap kiültetett palántáimat mind körbetúrták, ahogy öntözök, a járatok nyelik a drága vizet. Sokszor nyáron csak azt látom fonnyad a növény itt is-ott is, a gyökerük a levegőben lóg. A vakond nagyon kártékony állat. Már gilisztát is csak elvétve látok mikor ások. Ez a kedvenc csemegéjük. Nem tudok mulcsozni, azonnal bejárják az alját. Szóval fontolgatom hogy feladom a kertészkedést, mert árt az idegeimnek. A rossz közérzetemet is a vakond számlájára lehet írni, és hogy megfoszt a saját finom, bio terményektől. Szóval nem látom hasznát pedig sok éve próbálok rájönni mi lehet.
572. ,zumba (válaszként erre: 568. - 55Judit)
ápr. 28. 14:00
2 kifogva, már a mezőn vannak.
571. ,zumba (válaszként erre: 564. - Channa*)
ápr. 28. 14:00

Lehet majd önmagát megkönnyíti a kicsi fa: szór le a kis termésekből.

Oszlopos gyümölcsfánk nincs, nem tudok segíteni.

Bársonyka: nálunk a járda mellet végig egy sorban szokott lenni. Kb. 30 bokor. Igaz, napos hely, így a csigáknak esélyük sincs megenni. Ha árnyékos, sűrűn tele ültett helyre kerül ez a virág, valószínű megtalálják a csigák.

570. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 569. - Channa*)
ápr. 28. 13:17

A büdöskével vigyázz! A csigák felzabálják.

Idén már nem kísérletezek büdöskével, feladtam. Tavaly is felzabálták a csigák, pedig olyan gyönyörűek voltak.


Persze ezt csak tapasztalatból írom, attól te még próbálkozhatsz, főleg ha nincsenek a kertedben csigák.

569. Channa* (válaszként erre: 567. - Érdekes73)
ápr. 28. 13:07

Köszi!

Akkor ha most elszórtam, akkor ki fog kelni és virágja is lesz?

568. 55Judit
ápr. 28. 11:50
Küzdök a vakondokkal.
567. Érdekes73 (válaszként erre: 564. - Channa*)
ápr. 28. 10:46
büdöskét szórhatsz még ősszel is elvileg a 18 fokos talajt szereti
ápr. 27. 14:29
gazolni kéne :)
ápr. 27. 13:49

Ma mi is füveztünk,,most lett kész.

Nálam is nyílik a pünkösdi,,az illatosabb fajta még később.

564. Channa*
ápr. 27. 13:26

Ma én is fogok füvet vágni, azaz gazt, mert nálam az van:DDD


Levágom a maradék hagymás zöldet, kicsit gyomlálok és ültetek virág magokat cserépbe, aztán ha kinőnek, akkor kiültetem a kertbe.


Remélem nem késő még büdöskemagot ültetni.


Kinyílt a pünkösdi rózsám! Gyönyörű. 4 nagy rózsa van rajta. A hagymavirágom is nagyon szép és az egyik harangvirágom is elkezdett virágozni.


És nőnek az almáim. Ez a pici fa, ha tényleg alma méretűek lesznek, akkor nem tudom, hogy fogja elbírni.


Van valakinek oszlopos gyümölcsfája? Teremnek? és tényleg nem terebélyesednek?

ápr. 27. 13:13
Ontja a virágot és az illatot az akác.
562. 55Judit
ápr. 27. 12:25
Elött a palántaültetés ideje. paradicsom kiültetve, bab elvetve, délután kimegy az uborka, és füvet nyírok.
561. cilabogyó (válaszként erre: 560. - 55Judit)
ápr. 24. 13:56
Én szeretem az állatokat, de ne tegye tönkre a munkámat. Ugyanez van most a kandúrokkal. A mi cicáink ivartalanítva vannak, de bántják őket. a múltkor is a farkát szétharapta az egyik. Ezért most hajkurászom őket, be ne jöjjenek, mert a kutya nem lesz olyan kegyes velük. Sajnos az ösztön hajtja őket, de féltem őket.
560. 55Judit (válaszként erre: 559. - Cilabogyó)
ápr. 24. 13:52
Sok éven át küzdöttem csapdákkal, riasztókkal, de csak szerény ideiglenes megoldásokat hoztak. A riasztó golyó pedig rendkívül drága ha azt nézzük, hogy amint elmegy a hatása, a meglévő járatokat újra használatba veszik a vakondok. Csak többen! Mert a vakond évente 3-4 generációt nevel fel. Ha visszajöttek, lehet kezdeni előlről. A puska viszont 100%-os hatékonyságú. Az sem olcsó, de minden értékes dolognak megvan az ára.
559. cilabogyó (válaszként erre: 558. - 55Judit)
ápr. 24. 13:21
Köszönöm szépen. Teljes mértékben igazad van. Tavaly a csupaszcsiga rágott mindent. Az idén sikerült szereznem ellenszert, azóta nincs csupaszcsiga. De biztos, hogy tenni kell valamit a vakond ellen.
558. 55Judit (válaszként erre: 553. - Cilabogyó)
ápr. 24. 12:46
Mostantól nem vagy tanácstalan, mert én kéretlenül adok egyet. nem szoktam, de a vakond embert próbáló, idegtépő veszélyforrás, és rendkívül sok kárt okoz. A megoldás vakod lövő puska. Írd be a keresőbe!
557. cilabogyó (válaszként erre: 554. - PöttyösPanka)
ápr. 24. 12:45
Nálunk sok ilyen növény van, még az előző tulajdonos hagyta ránk. De még véletlenül se ott túr. Nagyon cuki kis jószágok, hasznosak, elismerem. Sőt, a vakondtúrásból igazi jó porhanyós földet szedtem a virágültetéshez, de amikor feltúrja a féltve gondozott dolgaidat, nem annyira cuki.
556. Ramcsika (válaszként erre: 555. - Ramcsika)
ápr. 24. 12:45
A kert megvár!
555. Ramcsika (válaszként erre: 546. - 55Judit)
ápr. 24. 12:44
Nejem us ültetni kellene, de mist sáros. Talán pénteken. Neked szép időtöltést a fiaddal. Most az a legfontosabb. A kert megváltozott!
554. PöttyösPanka (válaszként erre: 553. - Cilabogyó)
ápr. 24. 12:30
Én most kaptam pár tő vakondfű nevű növényt. Állítólag nem szereti a szagot, amit a gyökere áraszt, amikor nekimegy. Csak az a baj, hogy nálunk a gyepet szereti feltúrni. A fű közepére meg nem tudok ültetni.
553. cilabogyó (válaszként erre: 549. - 55Judit)
ápr. 24. 11:56
Sajnos nekem is feltúrta a fóliát. Vettünk vakondriasztót, de nem tudom fog-e érni valamit. Tavaly már nem volt, régebben a macskák meg tudták fogni, de már nem jön felszínre. Tanácstalan vagyok. Tavaly a csupaszcsiga, most a vakond. De csak a frissen művelt földet túrja, a keményet nem.
552. Shukran
ápr. 24. 11:39
Nő a gaz mindenütt.
551. 55Judit (válaszként erre: 550. - Libikóka)
ápr. 24. 11:08
nekem az nem annyira. Ritkán fogtam vele, amellett túlszaporodott. A vakond lövő puska a tuti.
550. libikóka (válaszként erre: 549. - 55Judit)
ápr. 24. 11:04

Én már elengedtem a vakondozást,,a férjem még küzd🤣


Annyira jutunk hogy nem lepnek el,,de ennyi.Még a csapda vált be legjobban.

549. 55Judit (válaszként erre: 548. - Libikóka)
ápr. 24. 10:57
Ügyes vagy. Én eddig az eperágyásokba és a fokhagyma ágyásba terítettem füvet és azok közé. nem tehetek mindenhova, mert akkor nem látom hol jár a vakond. Ugyanis azzal is küzdök, nagyon költséges az irtása, de ha hagyom őket, végképp feladhatom a kertészkedést.
548. libikóka (válaszként erre: 546. - 55Judit)
ápr. 24. 10:44

Ó akkor lesz öröm:))


Én a levágott fűvel beszórom a kertet főleg az utat,,nincs sár.

547. csemár
ápr. 24. 10:42
Elállt az eső, minden virul.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook