Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől barna a kenyér és honnan tudjuk, hogy az tényleg egészséges? fórum

Mitől barna a kenyér és honnan tudjuk, hogy az tényleg egészséges? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
22. 4b6a2525df (válaszként erre: 20. - Dragon77)
2009. márc. 14. 11:40

Teljes kiörlésű kenyér csak búzalisztből van?

Én teljes kiörlésű tönkönybúza kenyeret szoktam venni, van ennél "egészsgéesebb"?


Egyébként köszi, hogy megkerested a fórumot:)

21. coline (válaszként erre: 20. - Dragon77)
2009. márc. 14. 08:47

Óóóóóóóóóóóóóóó 8o

Köszönöm szépen!:)

2009. márc. 13. 22:56

Sziasztok! Akkor most egy két dolog itt nem teljesen tiszta. Olyan hogy barna kenyér már hivatalosan nincs. Van fehérkenyér: BL-80as lisztből készül 100%ban. Van félbarna kenyér: ennek 15%ban rozslisztet kell (kellene) tartalmaznia, a többi 85% pedig búzaliszt. Van rozsos kenyér: 15-40% között mozog a rozsliszt aránya. Van rozskenyér: 40% felett van a rozs aránya.

Van teljes kiőrlésű kenyér: Ebben nincs! rozsliszt, hanem teljeskiőrlésű búzából készül.

A rozst tartalmazó kenyereket ma már csak úgy lehetne forgalomba hozni, hogy ha van bennük szinezőanyag, akkor kiírják, hogy: szinező malátával készült. Csak ezt sajnos a pékségek nem tartják be...

A teljes kiőrlésű kenyereknek magas a rost tartalma, ezért a bélrendszernek hasznos. Tömény, kis térfogatú és a korpa jól látszik a bélzetében.

A rozskenyér, amiben sok a rozs, kis térfogatú és mindig szét van repedve. Ha felszeled, akkor érezni a rozs savanyú illatát. Nem mindig sötét, mert van a rozslisztek között is úgynevezett világos rozsliszt, és az nem ad sok szint a terméknek. De attól még lehet értékes. Sőt, ha túlzottan barna egy kenyér, és viszonylag nagy a térfogata, nincs repedés, akkor az nem igazi rozskenyér, szinte biztos, hogy a fehér kenyeret beszinezték malátával.

2009. márc. 12. 16:24
jaja, a rosttartalom..
18. zani (válaszként erre: 14. - Eperlevél)
2009. márc. 12. 16:15
így igaz, és nem csak a tápanyag+vitamintartalma jelentős, hanem a magas rost-tartalom. én csak teljes kiőrlésű kenyeret eszek, és nagyon szeretem. én ugyan boltban veszem, gondolkodtam rajta, hogy házilag sütöm, de egy fél kilos kenyeret eszünk ketten 5 napig, ezért nem éri meg gépet venni. de még nem vetettem el a gondolatot. :)
2009. márc. 12. 16:12

Nekem is van kenyérsütőgép, de jobban szeretjük a kézzel dagasztott, sütőben sült kenyeret.

Nemrég készítettem kovászt!:) Holnap sütöm!

2009. márc. 12. 16:11
Még a házi készítésű fehér is jobb mint a bolti fehér. És nem nagy valami otthon megcsinálni.
15. coline
2009. márc. 12. 16:10

Na, ezek után tudhatjuk mi van a lisztbe keverve?:)

Tervezem azt, hogy veszek egy kenyérsütő gépet!:)))

2009. márc. 12. 16:10

Egyébként azért egészségesebb a teljeskiörlésű, mert azt nem fehérítik mindenféle szerrel és nem hántolják a búzaszemet, ezért sokkal több tápanyag marad benne. Ma már lehet olyan fehér lisztet is kapni, ami vitaminnal dúsított.

Ha kenyeret sütök, mindig keverek hozzá vagy tönkölybúzát vagy teljes kiőrlésű lisztet esetleg rozslisztet. Ezerszer jobb, mint a boltban kapható kenyerek.

13. zani
2009. márc. 12. 16:08
és akkor lehet fehér is magvakkal
12. zani (válaszként erre: 9. - Eperlevél)
2009. márc. 12. 16:08
ezzel egyetértek.
11. contu
2009. márc. 12. 16:07
Tudtommal malátával színezik még a rozskenyeret is.
10. zani
2009. márc. 12. 16:07
azt nem tudom egészségügyileg van-e valami jelentősége annak, hogy a cukor barna-e vagy fehér, de a barna, mármint a teljes kiőrlésű kenyér valóban egészségesebb, mint a fehér. vagyis a fehér kenyérnek semmi pozitív tulajdonsága nincs azon kívűl, hogy finom.
2009. márc. 12. 16:06
Süsd otthon a kenyeret, és akkor tudod mi van benne.
2009. márc. 12. 16:02
Egyre jobb!:(((
7. mimmo33 (válaszként erre: 6. - Coline)
2009. márc. 12. 15:56

A színezék miatt:(((

Egyébként ez olyan mint a barna cukor.Azt hiszi az ember, hogy az """egészségesebb""", pedig csak kevesebbszer tisztították, mint a hagyomásnyos cukrot

2009. márc. 12. 15:47

:(

Igen! A színezésre gondoltam én is abból ahogy a kenyér szeletett megláttam!:(((

Nem igazán szeretjük a teljeskörűségű kenyeret ezért kerestem magvas kenyeret kevesebb rozstartalommal!:/

5. zani
2009. márc. 12. 15:46
sajnos nagyon gyakori, hogy a barna kenyér csak a színezés miatt barna. a valódi barna kenyér attól barna, hogy a gabonaszemek külső héját nem választják le az őrlés során( ezért hívják teljes kiőrlésűnek), és ez barnára színezi a lisztet. ezeket a kenyereket a fajsúlyukról lehet a boltban megkülönböztetni, sokkal kisebb a fél kilós teljes kiőrlésű kenyér, mint pl. a fél kilós "rozsos cipó"
2009. márc. 12. 15:45
Most irtem ki szavazást, hog van-e pék közöttünk. Az igennel válaszolókat meg kellene invitálni ide a fórumra, mert ez a kérdés már régóta engem is érdekel.
3. Virág3 (válaszként erre: 1. - Coline)
2009. márc. 12. 15:42
Sok kenyeret színeznek sajnos. Legjobb, ha csak teljeskiőrlésű lisztből készült kenyeret veszel. Akkor nem lehet baj az elvárt rosttartalommal.
2009. márc. 12. 15:37
Jó kérdés. :p
2009. márc. 12. 15:36

Ma vettem egy hét magvas cipót!Olyan fehér része is van a kenyérnek a közepén, mintha nem lett volna jól összekavarva a tésztája!

Ki tudja mit tartalmaznak ezek és mitől barna a barna kenyér? Mert ez szerintem nem a rost tartalma miatt!:(

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook