Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit teszel meg annak érdekében, hogy megőrizd vagy visszanyerd az egészséged? fórum

Mit teszel meg annak érdekében, hogy megőrizd vagy visszanyerd az egészséged? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
48. grizus
2014. júl. 26. 23:12
Felhívom a figyelmet, hogy pl. az omega zsírsavak megtalálhatók különféle olajokban is, mint azt hiszem a kendermagolaj vagy a lenmagolaj. Érdemes utánanézni, mert ezek olcsóbbak mint a kapszulák, emellett a legtöbb kapszulában valami halhulladékból kinyert olaj van, ami meg igazi krill vagy lazacolaj, az jó drága. Továbbá a chia mag is sok omegát tartalmaz.
47. life14
2014. júl. 26. 23:11

Milyen vitaminokat szedtek?


Én a Jamieson termékeit. Tiszta természetes forrásból származnak.


[link]

46. life14 (válaszként erre: 15. - Gracielita)
2014. júl. 26. 23:10

Milyen probiotikumot szedsz?

Én már sokfélét kipróbáltam. Tobb doki mondta már, hogy az agyonreklemázott készítmények, mint például a Normaflore, Lactiv vagy a Protexin nem sokat érnek, mert nincs bennuk elég biológiailag aktív baktérium, és el sem érnek a bélrendszerig.

Állítólag a Hylak forte cseppek és a Dophilus(hutoben kell tartani) a legjobb. Ezeket szedem.

És szoktam csinálni kaukázusi kefír gombából kefírt, leontom a gombákat bio kecsketejjel, és 24 vagy 36 óra múlva kefírré erjed.

Ez minden probiobiotikumot felulmúl, tényleg élo baktériumok vannak benne.

És a kovászos uborka és a leve is ugyanilyen hatású.

Én kenyér nélkul csinálom. Kb három nap alatt kész van nyáron.


[link]

45. grizus
2014. júl. 26. 23:07
Többet kéne. Több zöldséget-gyümölcsöt kéne ennem meg mozogni, meg lefogyni, meg még szedni egy pár dolgot.
44. bibity (válaszként erre: 42. - Angelic smile)
2014. júl. 26. 22:58
Hát, ezen én is nagyon meglepődtem most! Lehet, hogy nagyobb bevásárláshoz érdemes másik piacot keresned... Ez lehúzásnak látszik, pl. a 3-szoros árú barack nagyon durva.
43. life14
2014. júl. 26. 21:42

Van, aki inkább az egészségébe, gyógyulásába fektet, azt helyezi elotérbe, és úgy alakítja ki az életét, hogy be tudja szerezni vagy kitermelni, amire szuksége van.

Foleg ha rá van kényszerulve.

42. angelic smile (válaszként erre: 41. - Bibity)
2014. júl. 26. 15:39
A XII. kerületben lakom. Nem értem, hogy lehet ennyi különbség!
41. bibity (válaszként erre: 40. - Angelic smile)
2014. júl. 26. 15:21
Egy Bp-i külvárosi piacon vásárolok... Ez ennyire olcsónak számít??? Te Budai vagy? Vagy nem értem...Hát, akkor most örülök, hogy pont itt lakok:))
40. angelic smile (válaszként erre: 39. - Bibity)
2014. júl. 26. 14:52

Cseresznye: 450-500.- Ft/kg,

dinnye: 190-280.- Ft/kg,

őszibarack: 400-600.- Ft/kg,

karalábé: 180-300.- Ft/db,

paradicsom: 300-450.- Ft/kg,

retek: 180-300.- Ft/csomó,

tv paprika: 350-460.- Ft/kg, stb.


(El sem tudom képzelni, hol vettél 160.- Ft-ért barackot! :OOO)


A magok tekintetében én nem a dióra gondoltam, hanem a natúr sózatlan kesudióra, a mogyoróra, a mandulára. Onnan tudom, mert én is eszem ezeket. :)


Nekünk nem okoz gondot megvenni, de ha egy átlagkeresetű vagy éppen minimálbérből élő családról van szó, ahol még mondjuk 2 gyereket is eltartanak, ott bizony már igen. :(

39. bibity (válaszként erre: 38. - Angelic smile)
2014. júl. 26. 14:43
Az idényzöldségek-gyümölcsök nagyon olcsók. Most vettem szilvát 100 Ft/kg, barackot 160/kg a piacon! A magok tényleg drágábbak, bár annyira nem, mint amit írsz. Nekem szerencsém volt, ősszel ismerőstől 3000/kg tudtam venni diót, azzal el voltam, nemrég fogyott el, de tény, nagyon beosztottam, napi 10-20 gramm jutott.
38. angelic smile (válaszként erre: 13. - Gracielita)
2014. júl. 26. 13:37
Ez igen! Ennyiféle zöldség, gyümölcs és még a magok is! :) De ugye tudod, hogy egy átlagkeresetből ennyi mindent nem fognak tudni megvenni az emberek, a magokat (amelyből 10 dkg 500-1000 Ft körül van) pláne nem. :)
37. life14 (válaszként erre: 31. - Gracielita)
2014. júl. 26. 12:24
Megkérdezhetem, hogy mi a véleményed a paleolit táplálkozásról?
36. life14 (válaszként erre: 33. - Gracielita)
2014. júl. 26. 12:23

Van is egy idevágó idézetet, amit nagyon igaznak tartok:


,,Az emberek nagyon fontosnak tartják a tulajdonukat. Csak a legjobb olajat töltik a kocsijukba, gyönyörű bútorokat vásárolnak, miközben a legolcsóbb, legrosszabb minőségű ételt eszik. Mert a mai ember néha többre becsüli a tárgyait, mint a tulajdon testét vagy az életét. Puszta mechanikai szempontból az emberi test, mint tudjuk, bámulatos, nincs hozzá fogható a készáruk világában. Már az ésszerűség kedvéért is jobban kellene törődnünk vele, mint a többi anyagi dologgal.´´


Paul Pichford – “Gyógyító táplálkozás” című könyvéből

35. life14 (válaszként erre: 16. - Gracielita)
2014. júl. 26. 12:20
Egyébként majdnem egyidosek vagyunk.:)
34. life14 (válaszként erre: 33. - Gracielita)
2014. júl. 26. 12:18

Hiszek benne, hoy minden azért torténik velunk, hogy változtassunk, hogy észrevegyuk, hogy rossz irányba tartunk, hogy tanuljunk belole.

Van aki apró jelzéseket kap, de nem figyel rájuk, éli tovább ugyanúgy az életét, mert látszólag minden rendben vel.

De minkor valami rossz torténik velunk, akkor kezdunk el magunkba nézni, és változtatni.

Az ember mindig a tapasztalataiból tanul.

Kevés olyan ember van, akinek nincs valamilyen súlyos betegsége, kibírhatatlan fájdalmai, és puszta tudatosságból, megelozésbol figyel oda arra, hogy hogyan él.

2014. júl. 26. 12:12
hát igen... sajnos én is bedőltem amíg nem lett bajom. utána már másképp láttam a dolgokat.
32. life14 (válaszként erre: 31. - Gracielita)
2014. júl. 26. 12:10

Egy pénzorientált világban élunk, ahol a hatalom és a becsvágy a legfontosabb, mindegy milyen áron.

A tomegmédiák is arra valók, hogy az egszségetelen életmódot reklámozzák.

Sok a tudatlan és hiszékeny ember, aki bedol ezeknek.

2014. júl. 26. 12:07
nagyon igazat írták abban a topicban. ez sajnos így működik, már csak a pénz számít és nem foglalkoznak azzal, hogy valaki halálát okozhaták...
30. life14 (válaszként erre: 29. - Life14)
2014. júl. 26. 12:07

Bocsánat. Ezt az idézetes fórumba akartam írni.

Érdekesen mutat majd ebben a témában.

29. life14
2014. júl. 26. 12:06
,,Ha kihalnának a férfiak, pár napig innánk, aztán megtanítanánk beszélni egy másik állatot.´´
28. life14 (válaszként erre: 26. - Gracielita)
2014. júl. 26. 11:57

Ezzel kapcsolatban nyitottam régebben egy témát:


[link]

27. life14
2014. júl. 26. 11:55

Ilyen gátlástalan, gonosz szélhámosok mindig voltak, és lesznek is. Hogy ne tudjanak átverni, mindig bízni kell a megérzéseinkben, mert az ember csak saját maga tudhatja, érezheti, hogy neki mi árt, vagy használ.

Lehet, hogy valami az egyik embernek segít, de egy másiknak viszont kárt okoz.

Magunkat kell jobban megismerni.

2014. júl. 26. 11:50
Ezt nagyon jól leírtad, én is pont ezt gondolom. Vannak ezek a természetgyógyásznak kikiáltott emberkék. Az egyik ismerősömnek, akinek szintén daganata volt például azt tanácsolta hogy egyen minél több cukrot, és a zöldség rossz hatással van az ízületeire. o.O Majdnem dobtam egy hátast mikor meghallottam, és az ismerősöm ezt teljes mértékben elhiszi és így cselekszik hiába magyarázok neki. Az embereket beetetik mindenhol. A múltkor például a kezembe nyomtak egy dobozt "tele mindenféle gyümival, ami nagyon egészséges és finom"... majd mikor kinyitottam tele volt szárított, cukorsziruptól ragacsos gyümölccsel amire ráadásként még egy adag porcukrot is szórtak...
25. life14
2014. júl. 26. 11:48

Az egészség és a betegség is egy állapot. És mint minden, ez is változhat. Úgy gondolom, hogy egy probléát nem lehet megoldani ugyanazzal a gondolkodásmóddal, amivel létrehoztuk.

Ha változtatni akarunk, akkor elsosorban magunkat kell megváltoztatni, az életmódunkat, a szokásainkat, a gondolkodásmódunkat, a táplálkozásunkat.

24. life14
2014. júl. 26. 11:44

Szerintem az egészségugy és a gyógyszeripar célja, hogy betegen tartsa az embereket.

És egyre tobb a kókler is, akik csodadoktornak kiáltják ki magukat, eladnak mindenféle hulyeséget csodaszerként, és kihasználják a betegek kétségbeesését és hiszékenységét.


Szerintem gyógyítani mindenki csak saját magát tudja, ahogy megbetegíteni is.


A gének hajlamosíthatnak betegségekere, de valami mindig kiváltja a betegséget.

És szerintem mindeki magának okozza olyan életmóddal vagy gondolkodásmóddal, amivel megbetegíti magát.


Az orvos soha nem tud gyógyítani, csak tünetet kezelni vagy segíteni a gyógyulásban. Gyógyítani az ember tudja saját magát, de ha nem akarja, akkor minden módszer kudarcra van ítélve. A gyógyszerek csak onbecsapásra valók, hogy ne kelljen szembenézni a valódi okokkal, kozben megmérgezik a testet és még több bajt okoznak, hiszen kémiai mérgek. De mindig kényelmesebb bevenni a gyógyszert, mint saját magunkon változtatni, mert az félelmetesebb, ki kell lépni a komfortzónánkból, inkább megalkuszunk.


Én hiszek abban, hogy a betegségeknek lelki eredete van.

2014. júl. 26. 11:36
én is gyomorfájós vagyok, de csak ha idegesítenek.
2014. júl. 26. 11:36

jaa már értem. Lehet egyébként pszichés alapon, mert sajnos ez az egy nem nagyon megy nekem... megtartani a nyugalmat. Hajlamos vagyok hipochondriára, és mikor idegesebb vagyok is gyakran fáj a fejem is például. Pedig nagyon jól tudom, hogy nem éri meg az idegeskedés, dehát nem olyan egyszerű nyugodtnak maradni.

Igen annyit eszek. Régebben hajlamos voltam rá, hogy hasfájásig ettem, de már régóta leszoktam róla.

21. life14 (válaszként erre: 17. - Gracielita)
2014. júl. 26. 11:34

A gyomorfájásra gondoltam az elobb, hogy lehet pszichés alapon.


A mértéktartast pedig arra értettem, hogy azt eszed-e, és annyit eszel-e ami és amennyit kíván a szervezeted.

2014. júl. 26. 11:24
nem sós mogyoró. azt is szoktam, de a só egészségtelen, és a sima földimogyi amit te pucolsz meg amúgyis finomabb.
2014. júl. 26. 11:23
Ja és még egy érdekesség, amit érdemes tudni: A legtöbb vitamin, így például a D vitamin is nem szívódik fel magától a szervezetben. Ezért kell sok halat fogyasztani, vagy én például kifejezetten erre a célra használok lenmagolajat a salátákra, néha gyümilevekbe is, mert ez segít a felszívódásban. Szóval hiába eszel meg egy tonna zöldséget vagy gyümölcsöt hogyha a szervezeted nem képes kivonni belőle a számára megfelelő anyagokat.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook