Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A műköröm okozta károkat, hogy lehet helyre hozni, mennyi idő amíg visszanyeri az egészségét a körmünk? fórum

A műköröm okozta károkat, hogy lehet helyre hozni, mennyi idő amíg visszanyeri az egészségét a körmünk? (beszélgetős fórum)


2009. máj. 4. 15:44

sziasztok!

nem tudja valaki hol kapok állatmintás, esetleg párducmintás tippet?

köszi

2009. márc. 5. 10:01

Sziasztok!


Azt hiszem nagyon szerencsés körmeim vannak. Nekem kb 3 évig volt folyamatosan műkörmöm.

NEm rég leszedettem, és semmi baja nem volt a saját körmömnek, egy párszor kilakkoztam, és sokkal erősebb, mint műköröm előtt volt. Régen nagyon hamar letört, most nagyon ritkán.

2009. jan. 11. 20:43

Körömerősítő:

Miután körmeinket egy félbe vágott citrommal alaposan megtisztítottuk, áztassuk be 5-10 percre langyos olívaolajba. Naponta ismétlendő praktika, de csodát tesz a száraz, töredező körömmel.


Száraz kézre:

Melegítsünk fel két evőkanál olívaolajat, keverjünk hozzá egy tojás sárgáját és néhány csepp citromlevet, majd áztassuk benne a kezünket 15 percig. Ezután húzzunk pamutkesztyűt, legalább 20 percig hagyjuk magunkon, végül mossunk kezet, langyos vízzel.

talán ez jó ilyenkor is

2009. jan. 5. 14:18
Hupsz...ez privibe ment volna :S
2009. jan. 5. 14:17

Szia!


Enegem érdekelne a csodaszered neve amitől helyrejöttek a körmeid :$ Előre is köszönöm a segítséged!


Béé

24. Henie (válaszként erre: 23. - Missygirl.e)
2009. jan. 2. 08:02
Engem is érdekelne!!:))
2008. dec. 31. 20:14
Örömmel fogadnám, ha ebben is tudnál nekem segíteni! Nem műkörömtől ment tönkre a körmöm. Az utóbbi egy évben nekem is lapjában törik, ami nem valami esztétikus! Elég csúnya! Megírnád, hogy Neked mi segített?
22. Henie (válaszként erre: 21. - Roncsika)
2008. dec. 6. 20:28

azért az, hogy csak fényt ad a körömnek azt nem mondanám, mert személyes tapasztalatom, hogy erősítette az enyémet is, meg használtam a vendégeimnek akiknek szintén helyrehozta.

De kinek a pap, kinek a papné:)

21. roncsika (válaszként erre: 6. - Henie)
2008. dec. 6. 17:33
ez szerintem sajna nem igaz, a japán manikűr csak fényt a ad a körömnek, én már többször próbáltam. Eredetileg az a feladata, csak itt nálunk nagyon felkapták, és jó áron el lehet adni a kezelést. Az OPI-nak van egy körömerősítője, amit 6-7 napig minden nap 1-1 új réteget fel kell kenni a körömre, és a 7. napon lemosni, majd újra kezdeni. Na ez igen! Sok ismerősömnek bevált a papírvékony kis körmeikre. Nem csak műköröm után ajánlanám. Nagyon jó kis cucccccc.
20. Henie (válaszként erre: 19. - Viki20)
2008. dec. 6. 17:13
ha ragasztva van a tip akkor is csak kireszelni tudod.. vagyis elvielg fel is lehet feszíteni (de ilyet nemszabad mert tönkreteszi mégjobban a körmöt!!) Szóval reszelgess..:) Esetleg acetonos körömlakklemosó oldja kicsit a műanyagot, de tök trutyis lesz tőle, egyszerűbb ha kireszeled!
19. viki20 (válaszként erre: 18. - Henie)
2008. dec. 4. 19:58

nem zselés. ragasztv van. műanyag.

mit tegyek?

18. Henie
2008. dec. 4. 16:15
Zselés? azt csak kireszelni lehet.. vegyél műköröm reszelőt, ami kicsit durvább és resszelgesd a felszínét.. ez az átka...:S
17. viki20
2008. dec. 4. 09:44

sziasztok!

hogyan/mivel lehet leszedni a műkörmöt? ez iszonyú:) nem tudok vele semmit csinálni. már levágtam (most rövid), de így is zavar.


köszi szépen

2008. nov. 14. 19:26
Pl nem kell ilyent csináltatni. :-)
2008. nov. 13. 21:03
Van egy tuti dolog ami helyre hozza.
2008. szept. 15. 16:23
kösszencs:)
13. Henie
2008. szept. 15. 16:21
gyógyulást:D:D:D
2008. szept. 14. 20:00
Na teljesen levágtam!Most kicsit hagyom levegőzni a körmöm... :)
2008. szept. 13. 14:11
jah amugy lvolt ragasztva addig de kicsit levettem mert az se tesz jót ha sokat van tapasz alatt de már nem is kell annyira
10. Orsi cicuska (válaszként erre: 9. - Henie)
2008. szept. 13. 14:10
Uhh hallod tegnap levágtam de még van egy pici amit le kell... Tényleg igaz hogy 1-2-3 nap után már nem is fáj csak mikor betört azthittem soha nem fogok tudni hozzáérni.... kicsit kétségbeestem de már minden ok... :))
2008. szept. 12. 09:25

nekem volt:)

Meg kell varni amig leno, nem sok ido, mert csak 1-2 napig erzekeny, utana annyira nem veszes.. ragaszd le sebtapasszal es varj:)

2008. szept. 11. 20:03

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne hogy a műkörmöm betört de a körmömmel együtt... :S Szóval a hüvelykujjamon a körmöm közepénél keresztbe tört úgy hogy az a rész elvált a többitől,de nem végig hanem tartja egy kicsi oldalt és most kicsit "lifeg"a betört rész!Vérzett is!Valahogy leszedtem a műkörmöt,de csak a nagy részét tudtam!Szóval ami betört és különvált azon még van nem tudtam leszedni annyira fájt!Most mit csináljak?Sebtapasszal betapasztottam ne akadjon bele semmibe..Nem merek orvoshoz menni mert az tuti lekapja... Anya azt mondta várjam meg míg lenő... :(Volt már ien nektek és ha igen mit csináltatok? Válaszotokat köszi :)

2008. júl. 9. 12:59
Az én körmöm nagyon jól viseli a műkörmöt nem vékonyodik el,nem lesz csúnya.A titka,hogy félévente kb 1 hetes szönetet szoktam tartani.
2008. júl. 9. 12:53
Japán manikür viszonlag jót tesz neki!!
5. Icus (válaszként erre: 3. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 4. 13:07
Nekem "alapból" ilyenek a körmeim.:( Az uram ezért most "benevezett" egy műköröm-szalonba:))
2008. máj. 31. 20:27

Nekem is sokáig volt műkörmöm, nemrég szedettem le s azóta nincs is!Nekem a Revalid segitett,hamarabb regenerálódott,de igyis kb.2 hónap volt,mire rendejött!Már szép erős,most nemis kínzom műkörömmel!

A türelem segit csak + vitamin!

2008. máj. 31. 19:29
Nekem sok-sok eve volt mukormom (sikeresen leszoktatott a koromragasrol), amikor lekerultek, egeszen vekonyak, hajlekonyak voltak a sajat kormeim. Rovid ido alatt rendbejottek.
2008. máj. 31. 19:27

Szia! Én 4 év után 1 hónapja szedettem le egy kis szünet erejéig. Persze meggyengült,de ez normális,hisz a műköröm alatt nem kell védekeznie a körömnek. De amint lekerült róla hamar "rájön",h. újra be kell indítania védekező funkcióit.

Én teljesen picire levágom és körömerősitővel lakkozom most egy haónap múltán már nem gyenge és a színe is egészségesebb.

Ne aggódj hamar rendbejön.

2008. máj. 31. 19:24

Gondolom nem csak én vagyok bajban azzal, hogy a műköröm tönkre tette a körmömet...

Ezért gondoltam tanácsot kérek tőletek, hogy hogyan nyerhetné vissza a körmöm az egészségét, régi állapotát, mindenez mennyi időbe telik?

Várom a hozzászólásokat, véleményeket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook