Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit teszel meg annak érdekében, hogy megőrizd vagy visszanyerd az egészséged? fórum

Mit teszel meg annak érdekében, hogy megőrizd vagy visszanyerd az egészséged? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
108. life14 (válaszként erre: 105. - Emi1206)
2014. júl. 30. 02:22
Nekem a mosódió jobban beválik mint a hagyományás mosópor, sokkal fehérebbek tole a ruhák, és semmi vegyszer nincs benne.
107. life14 (válaszként erre: 104. - Emi1206)
2014. júl. 30. 02:20

Persze, szívesen.


Búza, tönköly, árpa, zab, rozs és a belőlük készült termékek: pehely, dara, csíra, korpa, morzsa, tészta, müzli stb.

Mediterrán gabonák közül: kusz-kusz, triticale, kamut, spelt.

Húsipari készítmények, amelyek gluténtartalmúak.

Instant kakaópor, kávé.

Sütemények, kekszek, csokoládék, cukorkák, rágógumik, amelyek nem gluténmentesek.

Levesporok, leveskockák, mártásporok, fűszerkrémek, mustár, majonéz, ketchup, amik glutént tartalmaznak

Holland, Rokfort sajtok.

Vodka, whisky, sör, gin.

Fogyókúrás porok, rostkoncentrátumok.

A gyorsfagyasztott burgonya is gluténtartalmú lehet. A gyümölcsök közül az import zöld alma gluténtartalmú bevonatot tartalmazhat.

A késztermékek nem javasoltak, mert glutént tartalmazhatnak.


[link]

106. emi1206 (válaszként erre: 49. - Grizus)
2014. júl. 30. 01:58
Én a C vitamin szedése helyett javasolnám a csipkebogyó teát. Úgyis mindegyik C vitaminra az van írva, hogy csipkebogyó kivonatot tartalmaz. Ráadásul ez a tea még csak nem is macerás, nem kell áztatni, forralni. Csak hideg vízbe beáztatni, állni hagyni fajtától függően 5-12 órán keresztül, leszűrni és meginni. Én mindig úgy szoktam, hogy este beáztatok egy adagot, azt reggel leszűröm, megiszom és már áztatok is egy újabb adagot, amit meg este szűrök és iszok.
105. emi1206 (válaszként erre: 99. - Life14)
2014. júl. 30. 01:49

Fehérítéshez legjobb (szerintem) a citromlé + szódabikarbóna kombináció. Nekem a múltkor a szekrényben besárgultak a rég nem használt fehér ingek, de ezzel a kombinációval ragyogó fehérek lettek és nagyon fincsi citrom illatuk lett.

Én nem facsartam a citromlevet, a leggyagyibb bolti citromlevet használtam.

104. emi1206 (válaszként erre: 102. - Life14)
2014. júl. 30. 01:46

Én a múltkor néztem a táplálékallergia.hu honlapot, azon belül is a gluténmentes étkezés listáját, de az nagyon karcsú.

Tudsz esetleg segíteni egy linkkel, ahol összeszedetten szerepel, hogy mit lehet vagy, hogy mit nem? Sajnos nincs türelmem végigbogarászni több oldalt, főleg, hogy sokszor ellentmondásokba ütkö

103. Derya (válaszként erre: 42. - Angelic smile)
2014. júl. 30. 00:41

vannak jo nagy kulonbsegek....

dinnye 99 forint, szilva 100 korul, barack 240, ahol te laksz ott nagyon dragak ezek, de a legkozelebbi hipermarketben te is meg tudnad venni olcson. :-)

102. life14
2014. júl. 29. 23:27
101. life14
2014. júl. 27. 17:37

A fogamzásgátló tablettákról és a szteroidokról:


[link]

100. life14
2014. júl. 27. 17:35

Xenoosztrogének:


[link]


A következő termékcsoportokban találhatóak meg mindennapi életünkben:


élelmiszerekben rovarirtók, permetszerek, gyomirtók maradványaiként

ivóvíz (előbbiek és fogamzásgátló szerek szennyezik ivóvíz-készletünket)

kozmetikumainkban található kőolaj származékok

aceton, körömlakkok, hajfestékek

öblítők – mosó és tisztítószerek (főleg klór származékok)

festékek, oldószerek, hígítók, lakkok

szőnyegek, ragasztók, PVC, laminált parketta bevonata

műanyagokban (hő hatására BPA és műanyaglágyító phtalátok szabadul fel belőlük), stb…

99. life14
2014. júl. 27. 17:33

Tippek a vegyszermentességhez:


Takarítás


Ablakpucolás:

5%-os ecettel.


Eldugult lefolyó:

Szódabikarbóna és ecet. (Ebben a sorrendben!) A szódabikarbónát szórjuk először bele, rá az ecetet, nagyon fog pezsegni, állni hagyjuk fél órát, utána öntsünk rá forró vizet. Megszünteti a dugulásokat.


Fehérítés:

Hatékony fehérítő a nátrium-perkarbonát. Egy adag (kb 6 kg töltet) mosáshoz 2 teáskanálnyi mennyiséget a mosópor tartályba, vagy a ruhák közé szórni. Környezetbarátabb, ám kisebb hatékonyságú a szódabikarbóna.


Felmosás:

Felmosóvízbe 1-2 ek mosószóda valamint pár csepp illóolaj.


Fertőtlenítés:

1. Teafaolaj vagy ezüstkolloid. Cseppentsünk pár csepp teafaolajat egy ruhára, és azzal töröljük végig a fertőtleníteni kívánt területet. (pl. wc ülőke)


2. 70%-os alkoholba zsálya- és levendulaolajat kell keverni. Nagyon jó fertőtlenítő, kettő perc hatóideje van, végül le kell törölgetni ruhával.


Folttisztítás:

Marhaepe szappan, más néven Gallseife. A foltos területet a benedvesített szappannal megdörzsöljük, picit állni hagyjuk és mehet is a gépbe. Ha nagyobb kiterjedésű a folt, érdemes a szappanból a mosógép dobjába belereszelni, vagy kis darabot levágni és beletenni.


Fuga takarítás:

Kevés vízbe 1 ek mosószódát, 1 tk szódabikarbónát és 1 tk bóraxot feloldani, majd ezzel az oldattal a fugát átsúrolni.


Gépi mosogatószer:

2 rész szódabikarbóna, 1 rész citromsav.


Gépi mosogatás öblítő:

Ecet.


Gépi mosogatás só:

Sima jódozatlan háztartási só.



Házi illatosító:

1. Egy kis szatén anyagba teszünk szárazvirágot (teához való lejárt szavatosságú kamillavirág vagy körömvirág is jó) és rácsöpögtetünk illóolajokat. Aztán szépen megkötjük, és a kis batyut betesszük a ruhásszekrénybe, wc-be, autóba, stb...


2. Cseppentsünk pár csepp illóolajat egy párologtató mécses tartóba, öntsünk hozzá kevés vizet, és gyújtsunk alá egy mécsessel.


3. Egy púpozott evőkanál zabpehely, egy ek őrölt mandula, egy ek szárított levendulavirág, egy ek szárított kamilla. A zabpelyhet, gyógynövényeket finomra őröljük, összekeverjük a mandulával. Muszlin anyagból kivágunk néhány csészealj nagyságú kört, és beleteszünk egy halom gyógynövénykeveréket. Szalaggal összekötjük kis csomaggá.


Kézi mosogatás:

A mosogatószer nem egyszerű kérdés. Igazán kényelmes megoldás erre nem létezik. Mosódió oldatot főzzünk ki, amit mosószappannal keverve használjunk. A mosogatószivacsra mosószappan kerül, arra mosódió oldat, ezzel egészen jó zsíroldó hatást lehet elérni. 

Honnan: Mosódió bárhol fellelhető az interneten, szinte bármelyik bio shopban.


Kád és mosdókagyló:

Mosószóda és pici víz.


Leégett szennyeződés:

Szódabikarbóna és ecet. (Ebben a sorrendben!)


Mikró tisztítása:

1 dl vizet és 1 dl ecetet összekeverni, majd a mikróba 2-3 percre a legnagyobb fokozatra betenni. Ezután pedig a lecsapódott párát és azzal együtt a feloldódott szennyeződéseket letörölni.



Mosás:

Mosódióval. 3-5 szem dió szükséges egy adag mosáshoz (átlagos töltettel számolva). A diót törjük fel, ha nem magtalanított, akkor a magját vegyük ki. Tegyük kis textilzsákba, és helyezzük a mosandó ruhák közé, majd indítsuk el a szokásos programot. A diókat többször is fel lehet használni, pár mosás után gyakorlott lesz a szemünk és fogjuk tudni, hogy melyik dió használható még, melyiknek van még szaponin tartalma. Ha a dió belseje még sötét, akkor még van benne szaponin. Egy adag dió 1-3 mosásra felhasználható.

Honnan: Kataboltja


Penész megszüntetése:

Egy nedves kendőre pár csepp teafaolaj, majd letörölni.


Sütő tisztítás:

Dörzsi szivacsot bevizezni, meghúzogatni a mosószappanon aztán megkínálni egy kis szódabikarbónával és nekikezdeni súrolni. S lőn a csoda! Pikk-pakk leviszi. :)


Tűzhely tisztítás:

Az ecet és szódabikarbóna páros nagyon jó az odaégett étel eltávolítására is. Szórjuk rá a szódabikarbónát az odaégett foltra, öntsünk rá ecetet, hagyjuk állni-pezsegni, majd pár perc várakozás után töröljük le. Ha kell, makacs égésnél ismételjük meg még egyszer a műveletet.


Öblítés:

5%-os ecet, hozzá pár csepp illóolaj. Esetleg mosóparfüm.


Vízkőoldás:

Ecet vagy citromsav. (Gumikesztyű használata ajánlott!)


WC tisztítás:

Lásd eldugult lefolyó.



[link]

2014. júl. 27. 16:46
gránátalma minden mennyíségben :D
97. life14
2014. júl. 27. 16:43

A 88. hozzászólásomban belinkeltem a lényeget róla.

Sok dologra magyarázatot ad, nagyon ajánlom.


Nemrég kezdtem el, és nagyon bízok benne, mert rengeteg gyógyulástorténetet hallottam és láttam a kornyezeteben is, és olvastam is azóktól, akik így táplálkoznak. És érzem, hogy jót tesz a szervezetemnek. Sokféle étrendet kipróbáltam, de ez a legésszerubb számomra.


A paleolit táplálkozás olyan étrend, amely mellőzi a bizonyíthatóan megbetegítő élelmi anyagokat. Több mint 240 természeti népet vizsgáltak meg, akiknél híre hamva nem volt a civilizációs betegségeknek, és így táplálkoztak. A természeti népek életkora a csecsemő és gyermekhalandóságot kiiktatva és ezzel korrigálva a számokat 68 és 76 év között volt. Tehát elég hosszú ideig élnek egészségügy és mindenféle ilyen ellátás nélkül! Majd egyenként vizsgálták meg azokat az élelmiszereket, amelyeket mi fogyasztunk. 5 olyan élelmiszer csoportot találtak, amelyek abszolút megbetegítőnek bizonyultak. Ezeket kiiktatva jutottak a kutatók az evolúciós vagy paleolit táplálkozáshoz.

A legnagyobb veszélyt a tejtermékek és a gabonafélék jelentik. De ide tartoznak a finomított cukrok a burgonyafélék és a hüvelyes termésű zöldségek. A részletek megtalálhatóak az interneten és hát könyvek sora olvasható magyar és angol nyelven a paleolit étrendről. A kutatások azt bizonyították, hogy ez idáig figyelmen kívül hagytuk a növényekben lévő bioaktív anyagokat. Mint a lektinek, szaponinok, proteáz gátlók. Ezek az anyagok a tejben lévő laktózzal együtt növelik az előbb már említett bél áteresztő képességet. Így a bélfalon a bélflóra mikrobái által termelt toxinok, valamint a szervezetünk számára idegen fehérjék jutnak át. Ezek aztán szervezet szintű gyulladást és autoimmun folyamatokat indítanak el. Éppen ezek a folyamatok a civilizációs betegségek valódi okai.

Az evolúciós orvoslás az okokat egyértelműen a külső tényezőkben látja. Vagyis azokban a mesterséges és nem szükségleteinket kielégítő kémiai anyagokban, amelyeket életünk során használunk, illetve azokban, amelyeket a szükségleteink kielégítésére használunk ugyan, de szennyeződnek az emberi tevékenységeink során. Harmadik forrása ezeknek az anyagoknak a táplálkozásunkra használt bioaktív vagy feltételes mérgező vegyületeket tartalmazó, túlélést biztosító élelmiszerek, melyeket a túlnépesedés miatt vagy az üzleti érdekek nyomása miatt, az emberiség bizonyos csoportjai fogyasztanak. És nem utolsó sorban ide kell sorolnunk azokat a gyógyszereket is, amelyeket az orvostudomány a gyógyításunk során alkalmaz a terápiás cselekvések sorában.(Ebből a szempontból nincs jelentősége, hogy hatásos vagy nem a készítmény, hiszem mellékhatásként jelentkezhet újabb betegség is.)

Összefoglalóan azt mondhatjuk, hogy ezek a megbetegítő faktorok a következők lehetnek:

élelmiszerek

tisztálkodó szerek

kozmetikai szerek

gyógyszerek

víz

levegő

fény

mágneses és mesterséges fizikai, levegőben terjedő hullámok

mikroorganizmusok: baktériumok, vírusok, gombák, prionok, plazmidok stb.

A felsorolt külső faktorok olyan egészségügyi kockázatokat jelentenek, amelyekre nem tudunk élettanilag tökéletes válaszokat adni, vagy csak ideig-óráig tudunk hozzájuk alkalmazkodni. Szervezetünket megbetegedik, többségében valamely úgynevezett civilizációs betegségben szenvedünk tőlük. A 19 század közepe jelentette az emberiség számára a forduló pontot. Erre az időszakra tehető a kereskedelem és az iparosodás kiugróan gyors fejlődésének kezdete, mely magában hordozza betegségeink döntő hányadát jelentő civilizációs betegségek kialakulását és megjelenését.

Ezen faktorok közül kettő jelentősége messze meghaladja a többit. Az egyik az élelmiszerek, azaz a táplálkozás a másik pedig a különböző mikroorganizmusok. A fertőző betegségekkel foglalkozó infektológia, jelentős bár sokszor az evolúciós orvoslás szemszögéből kétes eredményeket ért el a kórokozókkal való küzdelemben. Itt elsősorban az oltások és autoimmun betegségek összefüggéseire hívnám fel a figyelmet, melyekre egyre több vizsgálat utal.

Az utóbbi másfél évtized táplálkozástudományi kutatásai egyértelműen megmutatták, civilizációs betegségeink döntő része helytelen táplálkozási szokásainkból ered. Ennek az összefoglalónak a kereteit meghaladja annak vizsgálata, miért is alakultak ki ezek a nem egészséges táplálkozási szokások.

A kutatók és gyakorlati orvoslással foglalkozó orvosok a kiutat és okokat keresve jutottak el a természeti népek vizsgálatáig. Elemezve táplálkozásukat arra az eredményre jutottak, hogy közöttük nem fordulnak elő a civilizációs betegségek, átlagos halálozási életkoruk alig különbözik a föld civilizált országaiban élő emberekétől. Ugyan ekkor semmilyen egészségügyi és orvosi ellátásban nem részesülnek. Az adatok további elemzése kapcsán alakult ki az a táplálkozási rendszer, amelyet az egészséges táplálkozásnak is nevezhetünk. További átgondolások, melyek az orvostudomány biokémiai és élettani alapjait vonták be az elméleti munkába, egyértelműsítették, hogy az evolúciósan egészséges táplálkozás a következő alapelveken nyugszik:

genetikailag és élettanilag alkalmatlanok vagyunk a tejtermékek fogyasztására, kivéve egy-két szűk népcsoportot

ugyan ez jellemző a gabonafélékre is

Ezen két élelmiszer csoport konkrét civilizációs betegségekhez kapcsolható. Ezek főleg autoimmun betegségek, melyek száma ijesztő mértékeket ölt. Számszerűsítve, becslésem szerint legalább 5 ször több embert érintenek a csecsemőket is beleértve, mint a daganatos betegségek.

A tapasztalatok és gyakorlati ismeretek alapján az orvostudomány a paleolit- vagy evolúciós táplálkozást tudja használni a civilizációs betegségek gyógyítására. Valamint ez az étrend alkalmas a civilizációs betegségek megelőzésére is. Segítségével az eddig gyógyíthatatlannak gondolt kórképeket sikeresen lehet kezelni bizonyos esetekben konkrét gyógyulást lehet elérni. Vagyis a beteg nem egyszerűen meggyógyul, hanem kivezethető lesz az egészségügyi ellátó rendszerből. Ennek jelentősége óriási lehet az egészségügyi ellátó rendszerek és a beteg szempontjából is.

A paleolit étrend az evolúciós orvoslás tudományos módszere, mely a következő hatásmechanizmusok miatt alkalmas a gyógyításra:

megszünteti a szervezet számára egyértelműen káros extrém szénhidrát terhelést

normalizálja a megnövekedett bél áteresztést, megszünteti az Áteresztő Bél Szindrómát

kiiktatja azokat az anyagokat, amelyek mesterségesen kerülnek az ételeinkbe és különböző betegségek kialakítására képesek.


Fogyasztásra ajánlott:


articsóka

spárga

cékla

mindenfajta paprika

brokkoli

kelbimbó

karfiol

kelkáposzta

uborka

pitypang

padlizsán

endivia

zöldhagyma

káposzta

karalábé

mindenféle saláta

gomba

hagymák

petrezselyem

pasztinák

tökfélék

porcsin

retek

sárgarépa, fehérrépa

porcsin

alga

spenót

tomatillo (mexikói földicseresznye)

répalevél

vízitorma

kína kel


és: édesburgonya, hús, tojás, magvak, gyumolcsok


Nem ajánlott:


-gabona:


árpa

kukorica

köles

zab

rizs

rozs

cirok

búza

vadrizs

amarant

hajdina

quinona

trikiále

kamut


-huvelyesek:


az összes babféle

csicseriborsó

lencse

borsók

amerikai mogyoró

szója és szójakészítmények


-tej és tejtermékek


-hidrogénezett növényi olaj, transz-zsír, margarin


-burgonyafélék


-hozzáadott cukor


-készételek, amelyek a nem ajánlott élelmiszerek közül bármit is tartalmaznak


Ezen az oldalon mindent megtalálsz róla:


[link]

2014. júl. 27. 15:52
egyébként írnál bővebben arról a táplálkozásról amiről beszéltél?
95. life14 (válaszként erre: 94. - Gracielita)
2014. júl. 27. 14:22

Szia!


21 vagyok.

2014. júl. 27. 14:11
jajj life 14nek akartam írni neharagudj
93. Gracielita (válaszként erre: 38. - Angelic smile)
2014. júl. 27. 14:11
komolyan? hány éves vagy?
92. life14 (válaszként erre: 33. - Gracielita)
2014. júl. 27. 01:17

Akupunktúrát vagy az akupresszúrát próbáltad már?

Szerintem hatásosak fájdalmakra, foleg az akupunktúra, ha jó szakember csinálja.

91. life14
2014. júl. 27. 01:13

Szerintem ha a lelki oldalát nem kezeljuk a betegségeknek, akkor hiába veszuk be bármilyen gyógyszert vagy csinálunk bármilyen diétát.

És van, hogy úgy érezzuk, hogy ezek a dolgok már olyan mélyen gyokeredznek bennunk, hogy egyedul nem tudjuk kezelni oket. Sejtjuk, mik azok, amiken változtatni kéne, de nem tudjuk, hogyan kéne csinálni, hogyan változzunk meg.

Vannak szakemberek, akik segítenek elnidulni azúton, tanácsot adni, ha megakadtunk valahol, és rávilágítani dolgokra.

Vannak olyan helyek ahol foglalkoznak krónikus betegségek lelki oldalával:


[link]


[link]


[link]

90. grizus (válaszként erre: 89. - Life14)
2014. júl. 27. 01:10
Biztosan. Ismerek egy gyógyítót, aki tüntetett már el súlyos aknét a módszerével, csak messze van és gondolom nem olcsó.
89. life14
2014. júl. 27. 01:03

Én úgy gondolom, hogy a számunkra helytelen gondolkodásmódunkkal és az életmódunnkal betegítjuk meg magunkat.

És nem lehet a tested anélkul kezelni, hogy a lelket is kezelnénk, mert nem lesz eredménye, ha csak az egyikkel foglalkozunk.

88. life14
2014. júl. 27. 01:01

Táplálkozik valaki így vagy ehhez hasonlóan kozuletek? :


[link]


[link]


,,Jelenleg például a mezőgazdasági rendszerek csak mesterségesen tudnak fennmaradni. Úgy hogy az államok külön juttatást fizetnek a gazdáknak, ha azok gabonát termelnek, és azt eladják. E nélkül nagyon drágák lennének az élelmiszerek. Közben átalakul a mezőgazdaság, mindenki gabonát szeretne termelni a legelők eltűnnek, a húsfogyasztás visszaesik, és műélelmiszereket gyárt az élelmiszeripar, amiket elfogyasztva aztán betegek leszünk, majd jön a gyógyszeres kezelés, amiről a gyógyszeripar szedi le a sápot, illetve természetesen a biztosító társaságok. Sorolhatnánk a további mesterségesen fenntartott válságrendszert.´´


[link]

87. grizus (válaszként erre: 85. - Life14)
2014. júl. 27. 00:59
A cukrot igyekszem helyettesíteni, de ezekről a dolgokról én nem tudok lemondani. Kell egy kis tej és gabonás dolgok is, és a zöldbabról semmi pénzért nem mondanék le. Valahogy nem is hiszek benne, hogy a kajától van. Inkább abban, hogy lelki oka van. Talán tisztátalannak érzem magam vagy kicsit távolságtartó vagyok.
86. life14 (válaszként erre: 85. - Life14)
2014. júl. 27. 00:52
*mind
85. life14
2014. júl. 27. 00:52

De ez mond csak tuneti kezelés. Az akné is azt jelzi, hogy valami nincs rendben a szervezetedben.


Az egyik ismerosom mióta nem eszik gabonából készult ételeket, cukrot, huvelyeseket, tejet, készételeket, azóta nincsenek pattanásai. Fokozatosan tuntek el neki.

84. life14 (válaszként erre: 82. - Grizus)
2014. júl. 27. 00:48
A gyémántfejes dermabrázió is jót tesz néha-néha.
83. life14 (válaszként erre: 82. - Grizus)
2014. júl. 27. 00:47

Szívesen.


A holt tengeri pakolás után mindig olyan konnyunek éreztem az arcom.

Az A vitamint mindenképp ajánlom, mert nekem már akkor is enyhítette a tuneteket, mikor nagyon durva volt a helyzet.


Az Ilcsi kozmetikumokban is van ichytolos pakolás, kozmetikusoktól tudsz venni.

Ez és a kénes szappan is jó volt nekem, szárított, de csak a legkényesebb részeket kentem vele, utána hidratáltam az arcom gyógyszertári alapkrémmel-cremor aquosus vagy mp hidratálóval, így kell kérni oket, nem drágák, és semmilyen káros anyagot nem tartalmaznak, hutoben kell tartani oket.

Vagy a kecsketejes hidratáló is jó.


Ilyen pakolásokat a legtobb bioboltban kapsz, foleg nagyobb városokban.

82. grizus (válaszként erre: 80. - Life14)
2014. júl. 27. 00:38
Holt-tengeri pakolásom van, a legtisztább. Utána tényleg jó, tisztít és feszesít is kicsit, de aztán ez elmúlik. Almaecetet iszogatok, meg néha kenem az arcomra, de gyakrabban kéne. A kénszappantól félek, mert állítólag szárít, de az ichtiolost ki akarom próbálni. Hol tudsz ilyen pakolást? A többit meg fogom nézni, köszönöm szépen.
81. life14 (válaszként erre: 80. - Life14)
2014. júl. 27. 00:36
80. life14 (válaszként erre: 77. - Grizus)
2014. júl. 27. 00:34

Velem 13 évesen fogamzásgátlót akart szedetni a doki, annyira csúnya volt az arcom és fájt is az aknétól sokáig.

Ebbe semmiképp nem mentunk bele.

Mindent kiproóbáltam, amit reklámoztak, és sokféle kezelést, de semmi eredménye nem volt.

Aztán elkezdtem szedni a Roaccutan-t, mert azt mondták az orvosok, hogy teljesen biztonságos, hormonmentes.

Azóta kiderult, hogy a leghatásosabb, de nagyon veszélyes, és rengeteg kárt okoz.


A kénszappant vagy az ichytolos arcpakolást próbáltad már? Ami jó lehet még: ezustkolloid, holt tengeri arcpakolás, grapefruit mag csepp, oregánó olaj, almaecet, kakukkfuolaj, kamilla, keserusó, kémiai hámlasztás, lézeres kezelés

Nekem régen jó volt a gyulladásra a Zyneryt: [link]


Ezek tuneti kezelésre jók lehetnek.

És az A vitamin is csodákat tesz nagy dózisban, tapasztalat. Kellett szednem a Roaccután elott pár hétig.

79. grizus (válaszként erre: 78. - Life14)
2014. júl. 27. 00:32
Én is igyekszem kerülni a mérgező szereket. Amit tudatosan kerülök, az a paraffinolaj, a parabének, a szilikon és ha valaminek nagyon csúnya neve van, de ennyi fura hosszú nevet nem tudok megjegyezni. Minél furább neve van, annál gyanúsabb.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook