Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit riasztja el a mezei poloskát? fórum

Mit riasztja el a mezei poloskát? (tudásbázis kérdés)


27. youlcsi (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2009. szept. 20. 20:05
remélem, nálatok is bejön :)
26. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Youlcsi)
2009. szept. 20. 20:03
:) köszi a "receptet" !
25. youlcsi (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2009. szept. 20. 19:59
3-4 pumpálás a folyékony szappanból a kb 3 dl-es permetezőbe. többi víz, jól összeráz, megy, öl :)
24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Youlcsi)
2009. szept. 20. 19:35

folyékony szappannal csinálod?

én csótányirtót fújok rájuk az erkélyn , megdöglenek, de akkor is undorítóak.

Kimenni sem szeretek mostanában, hogy repkednek ezek a dögök. Kb. másfél hete kezdődött, addig hol voltak??? És miért az én erkélyem tetszik nekik?

Szép napos időben is most a szobában kell teregetnem, mert nem szeretném, ha rámennének a ruhákra.

2009. szept. 20. 18:51

elriasztani nem tudom őket, megölni már igen :)


lányok! ezek nem bírják a szappant!!! :o

virágpermetezőbe szappanos víz, és mehet a vadászat! utána még másznak egy kicsit, aztán lepottyannak, hanyattvágják magukat és megdöglenek! és a szagukat sem lehet annyira érezni, mert elnyomja a permet :)

2009. szept. 18. 17:31
szia! Nálunk is még midnig vannak, és egyre többen! Mivel én kijárok dohányozni, csak sietve szívom el, nem is esik jól mert nem nyugodtan cigarettázok! Hívj fel egy rovarirtót, és kérdezd meg! Mindjárt keresek, és bemásolom
2009. szept. 18. 12:17
senkinek egyéb ötlet?
2009. szept. 16. 12:16
Olvastam már én is ezekről amik a rovarokat,rágcsálókat is távoltartják,de nem igazán hiszek benne,mert ha olyan jó lenne,senkinél nem lennének bogarak....mert hamar híre szaladna ha hasznos az a kütyü.Szerintem legalábbis.
19. moonlight1984 (válaszként erre: 12. - Fortuna79)
2009. szept. 16. 12:06
Nagybátyám hobbikertjét teljesen tönkretették a vakondok.Ő vett ilyen ultrahangos ketyerét,le lehetett szúrni a telek határainál,hogy távoltartsa a dögöket.Semmit se használt,még a ketyerét is kitúrták a földből,alatta volt egy hatalmas túrás.De nem tudom a többi típus jobb-e.
2009. szept. 16. 07:37

jó reggelt!

látom, sokak problémáját dobtam fel... és igazi megoldás még mindig nincs :(

2009. szept. 15. 23:03

Sziasztok!


Nálunk is rengeteg poloska van a kertben. Szerencsére be nem sok kerül mert van szúnyogháló... De kint mindenen vannak... kukorica,napraforgó,tök,paradicsom,cukkini...stb a málnán a legrosszabb,mert amin átmásznak,annak élvezhetetlen az íze. idén az átlagosnál sokkal többen vannak. Nem tudtok vmi permetszert amivel a kertben lehetne tenni ellenük vmit?

2009. szept. 15. 22:32
nagyon dúrva, mi már a tetőtéri ablakra is szunyoghálót tettünk.nemtudom mi lesz, annyira írtüzom tőle...........undorító egy állat
15. terek (válaszként erre: 14. - B52d3380ac)
2009. szept. 15. 22:21
nálunk bukó és forgó ablakok vannak, így a szúnyogháló kilőve :( Most gyújtottam kint Vape-t, hátha ki tudok még ma szellőztetni, de eddig hatástalan :(
2009. szept. 15. 22:15
Szia! Mi egy újépítésű társasházban lakunk de ahogy beköszönt az ősz rentgetegen vannak! Most lekopogom még nemsok, de tavaly akkor költöztünk be és szószerint egy talpalatnyi hely nem volt a falon! Felhívtam egy rovarírtót aztmondta hogy legyek türelmes mert jön a tél lefagynak, vagy csótányírtóval menjek neki, de ki is jön és 10.000 ft-ért lepermetezi őket! az egyik szobánk tetőtéri és undorító ahogyan mászik az ablakon, mi már mindenhova szunyoghálót tettünk fel, tavaly rendessen belebetegedtem, álmomba is azt kiabáltam!!!! Undorító! Marad a csótányírtó!!!!
2009. szept. 15. 22:12
A csótányokat pedig ugyancsak itt a hoxán olvastam valahol a kígyóuborka szaga riasztja el.
2009. szept. 15. 22:07

Van egy készülék amit lehet kapni, ami olyan hangot bocsájt ki amit emberi fül nem hall, de az állatok, egerek, rovarok nem bírják és elmenekülnek tőle. Énis akarok majd olyat venni, ha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban írjon, hogy feleslegesen ne vegyem meg :)


UUUUUUUUUUuutáááááááloma bogaraaaaaakat !!!!!!!!!!! :):)

2009. szept. 15. 22:02

Idén nálunk is rengeteg van...kicsi-nagy,zöld-barna-tarka...tele a kert,és tényleg piszok szemtelenül beslisszolnak amint lehet a lakásba is.Undorítóak,de még nem jöttem rá,mit lehetne tenni ellenül.A rovarirtós permetezés pár napig hat,amíg át nem jönnek a szomszédoktól....

Viszont a gyümölcs,paradicsom is büdi lesz ahol rámásznak.Eléggé utálom is őket,az udvaron gyakran talp alá is kerülnek.

2009. szept. 15. 21:56
A régi molyirtó? A naftalin? Nem próbáltátok még? Lehet van, ami náluk is büdösebb,és nem bírnák... :) Vagy Chemotox/Mortein.
2009. szept. 15. 21:53

Hozzánk is (kertesházba) majdhogynem százával jönnek ezek a dögök (ilyenkor ősszel és tavasszal), főleg az erkélynél dekkolnak és várják, hogy nyíljon az ajtó, már húznak is befelé. Én meg sikítófrászt kapok tőlük.

Nálunk az egyetlen megoldásnak a légycsapózás tűnik. Kimegyek és visszatartott lélegzettel esek nekik, aztán seprű és ki mennek a nagy kukába. Borzasztó.

8. terek (válaszként erre: 7. - Youlcsi)
2009. szept. 15. 21:15
durva :( Mi mondjuk csak azt nyírjuk ki ami bejön, férjem lehúzza a wc-n, de ezek akkorák, hogy én félek tőlük és csak rohangálok sikítozva ha bejön egy (ami minden erkély nyitásnál 3-4...)
7. youlcsi (válaszként erre: 6. - Terek)
2009. szept. 15. 21:05

hát, rosszabb napokon konkrétan fekete tőlük az erkély feletti betongerenda...

a zember a szemeteslapáttal irtja :) na de az meg hihetetlen büdös :s

2009. szept. 15. 21:02
szia!De jó, hogy kiírtad ezt a fórumot, remélem lesznek jó tippek! Ugyan ez a probléma nálunk is, beköltöztek az erkélyünkre.Mondjuk nálunk nem százával vannak, de nagyon nagyok, hiába fújom le, nem döglenek meg tőle :(
5. 6b91894fae (válaszként erre: 4. - Youlcsi)
2009. szept. 15. 20:59
Hát nem akarlak elkeseríteni, de én már vagy 15 éve küzdök ellenük. Valahogy minden évben vissza találnak! Pedig ritkítom őket rendesen :)
4. youlcsi (válaszként erre: 3. - 6b91894fae)
2009. szept. 15. 20:57
köszi :) egy kipróbálást megér... mondjuk jobban örülnék valami olyannak, ami után eszükbe sem jut visszajönni...
3. 6b91894fae (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2009. szept. 15. 20:55

Szia!


Nálunk ugyan ez van a családi házban, azzal a különbséggel, hogy még régi fa ablakok vannak amik nem zárnak éppen jól és még a csukott ablakon át is bejönnek :S

Én csótány ölőt vettem (Mortein) és azzal fújom be az ajtó-ablak tokot, erkélyt, mindent körbe. Nem sajnálom, egy tubust simán elfújok. Persze így is csak gyors szellőztetés reggel és kész, de valamit valamiért. Nekem így sikerül távol tartanom őket. Bár az itthoniak azt mondták egyszer magamat teszem el láb alól a sok vegyszerrel :)

Sok sikert!

2009. szept. 15. 20:50

egy évben 2x, tavasszal és ősszel panelünk dli oldalát (erkély) elárasztják a dögök. szinte szellőztetni sem lehet... nem túlzok, százával vannak a korláton, a falon, a mettlachin, mindenhol.

ölni nem lehet őket, mert utána a bűztől nem lehet megmaradni sem...

mivel lehet őket elriasztani, távol tartani???

2009. szept. 15. 20:48
Mit riasztja el a mezei poloskát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook