Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit riasztja el a mezei poloskát? fórum

Mit riasztja el a mezei poloskát? (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 27. 15:53

no, ha nem is elriasztja, de nagyon hatásos:

BIOKILL


befújtuk a falat... nah, ez szvrt sem ér! ugyanúgy szaladgálnak rajta... aztán estére a földön feküdtek vagy 30an a hátukon... és még 2 héttel utána is reggelente napi 5-10 db ott fekszik, ha még nem is döglött, de már csak vergődik :)

86. zebracsikó (válaszként erre: 85. - Geridina)
2010. szept. 28. 19:57
igen, de szerintem csak az undok idő
2010. szept. 28. 19:57
lányok, kb 3-4 napja nincsenek büdösbogarak. Lehet, hogy lecsaptuk mindet?
84. marduk
2010. szept. 28. 19:47
És valakinek eszében jutott,hogy lefényképezze?Mert ezzel a színekkel a poloska most fordul elő eddig nem láttam.
83. geridina (válaszként erre: 82. - 6048dc6b87)
2010. szept. 24. 14:54

Át tudom érezni, én ugyanezt csinálom:) Bogár meglát, mosott-száraz ruha eldob, és még kétszer kimosom:)

Előbb teregettem a szobában, de aztán azt mondtam, hogy muszáj kivinnem, mert kint süt a nap. A szobában pedig megint akkora a pára, hogy csak na. Ma lehoztuk a padlásról a páramentesítőt, 78 %-os páratartalom van a hálónkban.

2010. szept. 24. 12:41
sziasztok.képzeljétek, reggel behoztam egy szárítót ami kinnt van a lépcsőházban mert mi legfölül lakunk és van egy nagy tér oda teszem ki a szárítókat. behoztam, hajtogattam egyszer csak a pizsamanadrágomon rajta mászott a büdösbogár...ááá még most is ráz a hideg. eldobtam, kiszaladtam papírért,mire kiszenvedtem a vécéig büzlött a szobam, és a nadrágomat moshatom mégegyszer de remélem kijön a szaga......UUUUTTTÁÁÁLLLOOOMMM ŐŐŐKKKEEETT!!!!!!!!
81. Dogarka (válaszként erre: 80. - Marduk)
2010. szept. 23. 21:51
Nálunk ugyan ez megy. Milyen rovarölőt használsz?
80. marduk
2010. szept. 23. 21:14
Nálunk is van poloska,de a lakást nem lepik el hisz a zöldre mennek.A paprikán és a paradicsomon sárga foltok lesznek mert szívhatják a nedvét így ehetetlen.Eddig rovarölő párnapra távol tartotta nem értem a lakásba miért mennek még az udvaromba se láttam őket.Nálunk 2 éve hogy rengetegen vannak.
2010. szept. 23. 20:50
Sziasztok. nemrég értünk haza a kertből de holnap nem megyünk mert mosnom , vasalnom kell meg még főzni is itthon.tegnap a férjem nyitotta ki a postaládát és benne figyeltek a poloskák...pedig én mondtam neki hogy tavaly is telivolt...fujj...fujj...fujj
78. geridina (válaszként erre: 76. - 6048dc6b87)
2010. szept. 23. 19:42

basszus:) ez a kép:)

bár ennél a képnél gusztustalanabb,mikor felülről látod, a barna testét, fúj. És elterülve a házfalon

77. youlcsi (válaszként erre: 76. - 6048dc6b87)
2010. szept. 23. 08:27
kis helyes :) igen, ő az :p
2010. szept. 23. 06:55
Sziasztok! Jó reggelt. Látom nálatok is zajlik az élet. Mi kimenekülünk a kertbe korán kreggel és este haza, a keresztanyuméknál meg csótányok vannak igy ők is jönnek. reggel sehol semmi, behúzódnak a hideg elől de ahogy kezd kisütni a nap. ellepik a házat. husztustalan. teszek fel képet az adastlapomra, tegnapelőtt a tetőtéri ablakomon sétáltak többen is.....áááááá
2010. szept. 22. 07:30

jó reggelt!


láttam már tv-ben is... de most a sp@ros újságban volt:

pestreject univerzális rovar és rágcsálóriasztó...


ez vajon milyen lehet?

a konnektorba kell bedugni, és a reklámja szerint végig az elektromos hálózat mentén (tehát kvázi a falak felületének mentén) riaszt mindenféle dögöt...

csak hát lutrizni kissé drága :/

74. Dogarka (válaszként erre: 73. - Youlcsi)
2010. szept. 21. 21:44
eddig én sem tudtam,hogy kárt is tesz,mert eddig nem volt ilyen feltünően sok. Tavaly kezdődött,először azt hittem,hogy beteg a paradicsom,mert érdes és száraz lett a tapintása,aztán szép lassan rájöttem,hogy a bogaraktól van. Remélem használ valamit ez a permet. Ha érdekel,csinálok egy képet a pusztításról...
73. youlcsi (válaszként erre: 72. - Dogarka)
2010. szept. 21. 20:08

nah... ennek utána kérdezek.

igaz a leírásában csak vmiféle "napraforgó poloskát" látok, a büdösbogár pedig a sima mezei poloska... ami nem kártevő (tudtommal... bár lehet, hogy ha sokan vannak, akkor megdézsmálják a terményt is... panel 3. emeletén én ezt nem tudhatom :))

72. Dogarka (válaszként erre: 70. - Youlcsi)
2010. szept. 21. 19:38

decis 2 5 ec


-ezt találtam egy kertészkedéssel foglalkozó honlap fórumán. A beküldött képen ugyan az a poloska volt látható mint ami nálunk teszi tönkre a termést és ezt ajánlották ellene.

71. geridina (válaszként erre: 67. - Dogarka)
2010. szept. 21. 19:36
Én már több gazdaboltban kérdeztem, és sajnos mindenhol csak a fejüket ingatták...
70. youlcsi (válaszként erre: 67. - Dogarka)
2010. szept. 21. 19:09
majd tedd közzé a nevét/összetételét... bármit, ami alapján mi is be tudjuk szerezni.
69. youlcsi (válaszként erre: 62. - Zebracsikó)
2010. szept. 21. 19:08
én nem öko-vagyok... csak sajnálom a dögökre a pénzt :)
68. youlcsi (válaszként erre: 59. - Geridina)
2010. szept. 21. 19:07
de büdösek... de legalább némi szappan-szaggal keveredve :p
2010. szept. 21. 18:50

Most voltam kint,épp a kukoricát pusztítkák... akár 30-40db is van egy növényen... valami olyan szer kéne ami a növényt nem károsítja csak a bogarat...

amúgy a kicsikre hat a szappan,de a nagyokra nem...

Holnap elmegyek és megnézem a mezőgazdaságiban a permetszert amiről olvastam...

66. zebracsikó (válaszként erre: 64. - Geridina)
2010. szept. 21. 17:42

drága? nem emlékszem, mennyiért vettem, de nem lehetett az annyira drága, max. 1000 ft.


egyébként meg nagyon hamar kinyúlnak tőle

65. geridina (válaszként erre: 63. - Zebracsikó)
2010. szept. 21. 17:40
Szerintem nálunk azért van ennyi, mert érzik a meleget. Érdekes, reggel nincs egy sem, valahova behúzódhatnak. Délután mikor jövök haza, akkor tele van a fal, de csak mikor süt a nap - napoznak a rohadékok:) Aztán este van marha sok. Ugye már fűtünk, bentről jön a meleg
64. geridina (válaszként erre: 62. - Zebracsikó)
2010. szept. 21. 17:39
Na, de az k..va drága. Én is azzal fújtam tavaly, de attól sem purcantak ki.
63. zebracsikó (válaszként erre: 57. - Geridina)
2010. szept. 21. 17:39

ez azért durva! nálunk nincs ennyi, most a terasz falán 1 db volt, meg tegnap is egy.


max.2-3- db-ot láttam tavaly is egyszerre, úgy látszik, nem a mi teraszunk a legkedveltebb randihely

62. zebracsikó (válaszként erre: 61. - Geridina)
2010. szept. 21. 17:37

én nem vagyok ennyire öko: vettem egy flakon mortein csótányírtó sprayt és azzal lövöldözök.


semmi szappan!

2010. szept. 21. 17:35

Lányok, gáz van. Az én bogaraimra nem hat a szappanos víz:) Csináltam egy fél literes fujkálós flakonba, beleraktam vagy fél üveg folyékony szappant, csak a hatás kedvéért. Kettőre ráfújtam a fél flakont, és másznak mint állat...


Férjem közben hazajött, meglátta a kezemben a flakont, és fetrengett a röhögéstől. Aztán megkérdezte az oly sokak számára egyértelműt, hogy miért nem csapom le? Ja kérem, a szagot nem bírom

2010. szept. 21. 14:11

Sziasztok!


Nálunk idén tönkretették a paradicsomot,kiszívták belőle a lét....

olcastam vhol h létezik egy permetszer ellenük...

59. geridina (válaszként erre: 58. - 6048dc6b87)
2010. szept. 21. 13:31

Húú, nálatok is akkor önzetlen a szerelem, mint nálunk. Van, hogy én is előre küldöm amúgy. Most el kell mennem, mert eltörte a gyerekem a légycsapót, és nem tudjuk mivel csapkodni.

Tegnap is jól néztem ki. Állok a teraszon, cigi a kezemben, uram csapkodja a falon a bogarakat, én meg befogott orral jobbra-balra futkosok, ahol nem érzem annyira:)


A mosóporos szappanos víztől elpusztulnak? És nem büdösek?

58. 6048dc6b87 (válaszként erre: 57. - Geridina)
2010. szept. 20. 20:36
én rafkós vagyok. előre küldöm az uram, aki lefújja őket jó kis mosóporos szappanos vízzel, és utána megyek én. a férjem nem bagózik, de én igen és addig kinnt van velem, olyan mint egy testőr:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook