Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit lehet tenni, ha egy kedves ismerős "szekta" tag lett? fórum

Mit lehet tenni, ha egy kedves ismerős "szekta" tag lett? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2009. nov. 23. 04:35

Tudod vannak családtagjaaim , ismerőseim akik Bartussal szolgáltak, közeli kapcsolatba voltak!

Tudom miről beszélek! És a saját fülemmel hallottam a hangfelvételeket!

180. Barbi0508 (válaszként erre: 178. - C1e9612cd3)
2009. nov. 23. 04:33
Ismerem az Autonóm egyházat és hidd el, nem irok valótlant. Nem egy egyháztag gyermeke jár hozzánk a gyülibe és meséli ezeket! Nem mondanám, ha nem igy lenne, hidd el! És eleve be sem engedik az Istentiszteletre, akiről tudják, hogy hit gyülis! Hozzánk bárki jöhet!
2009. nov. 23. 04:31
Nevetséges! 8 évig Ő is Hit gyülis volt, Ő is ez szerint élt, felemelte Őt Sándor, a nagy pásztorok között volt, élt, mint hal a vizben, de mikor már telhetetlenségét ez sem elégitette ki, Sándor helyére akart lépni. Ez nem jött össze, ezért elhagyta a gyülekezetet és most sárral dobálja azt, amiből Ő az áldásokat kapta és a jó életet biztositotta számára. Nevetséges! 8 évig a Szent szellem betöltekezés nem zavarta, Ő is kapott igy áldást, de miután nem tudta átvenni a vezetést, már egyből hülyeség és idétlen rángatózás! Biztosan nagyon szavahihatő ember! :))))
178. c1e9612cd3 (válaszként erre: 177. - Barbi0508)
2009. nov. 23. 04:31
kolleganőm ennek a tőletek kivált, új egyháznak tagja. Kár ilyeneket írni róluk. Mert ez az, ami nem igaz.
177. Barbi0508 (válaszként erre: 176. - C1e9612cd3)
2009. nov. 23. 04:24

Ezt egy olyan ember irta, aki szerette volna átvenni Sándor helyét, mert szerette volna ő vezetni a Hit gyülit, de nem jött Neki össze, nem lehetett jó pásztor, mert fény derült a bűnös életére. Ezért kivált a gyüliből és Autonóm gyülekezetként egy újat alapitott! hangfelvételek bizonyitják sok elhangzott áskálódó, mocskolódó és opcén káromkodásait, vádaskodásait. Igy viselkedik egy keresztény vezető? És az Istentiszteleteik nagy része azzal megy el, hogy a Hit gyülit gyalázza! ilyen egy keresztény gyülekezet? És a vezetők gyerekei titokban a hit gyülibe járnak és ott mesélik, hogy a szüleik milyen idegroncsok és sokak testvérei drogoznak, lógnak a sulikból, mert a szüleik nem törődnek velük! Na az ilyennel lehet példálozni!!!!

Rossz akarók és irigyek mindig is lesznek. A katolikusokat is sokan támadták , mégis itt vannak. A gyülit is támadhatják, attól csak erősebb lesz, mert Isten nem hagyja, hogy a munkája elvesszen!

2009. nov. 23. 04:16
2009. nov. 23. 04:12
Na, jó hogy itt egyedül beszélgetek magammal! Akkor jó éjt vagy szép reggelt mindenkinek az Úr áldásával!
174. Barbi0508 (válaszként erre: 171. - Doroszita)
2009. nov. 23. 04:11

Ha Isteni kijelentésre vársz, akkor hallgass a szivedre! Mert ahol a legjobban érzed magad, Isten ott lát szivesen! de vizsgáld meg azt is, hogy az a vallás Isten igéjén alapuló legyen! (A baptista szerintem nem az) De ez a Te döntésed!

Csak amiben nem vagy bent, arról ne is alkoss mélyreható véleményt, mert ha egyszer- kétszer eljössz az alkalmainkra attól még nem vagy gyülis és nem tudod az ott hallottakat alkalmazni és csak okot adsz arra, hogy leminősitsék a gyült!

2009. nov. 23. 04:04

Pont az ilyenek miatt vannak rossz véleménnyel a Hit gyüliről. Aki annak vallja magát, de nem dolgozik, a családdal tartatja el magát és még parázna kapcsolatban él vagy akik úgy viselkednek, mint a jehovák, de kiderül, hogy baptista, aztán meg Hites, pünkösdi, buddhista, meg egyebek...

Azért erre oda kellene figyelni, nem kellene egy ilyen Istent szolgáló egyházat ilyenekkel befeketiteni.

172. Barbi0508 (válaszként erre: 171. - Doroszita)
2009. nov. 23. 03:59

Aham... Hát a baptista és a Hit gyüli pedig elég különböző! Ha ennyi helyre jársz, ne várd, az áldást az életedre. Előbb állj meg egy vallásban.

Egyébként én is a pestibe járok!

2009. nov. 23. 03:55

Születésem óta egy baptista gyülibe jártam. Ez a gyüli ketté vált, egy fiatal pásztor elvitt belőle néhány hivőt és azóta fejlődik. Persze a szüleim a régiben maradtak, az új gyülit emberi mondvacsinált gyülinek tekintik. Én az újba is szeretek járni, ők ellenzik. Nem tudok dönteni a kettő között, ezért elkezdtem járni más karizmatikus gyülikbe is, mint pl. Hit és pünkösdi. Azért tudtam hozzá szólni a témához, mert ismerem mind.

gondoltam talán a hitben vagy a pünkösdiekben kapok az Úrtól olyan kijelentést, hogy hol látna engem szivesen. Mert nem tudok dönteni.

2009. nov. 23. 03:50

Pünkösdieket ismerem, hasonló, mint a hit gyüli, de én nem mennék el másik gyülibe, csak akkor, ha jobbnak találnám az enyémnél! Jobbnak találod? :)

Bocs, de a baptista teológia nem a szivem csücske.

2009. nov. 23. 03:48

Baptista vagyok, de hit gyülibe is járok, sőt a pünkösdiekhez is. Most például pécsen voltam a pünkösdi Ifi hétégén!

Nem a vallás a lényeg, hanem a hit!

Én Baptista családba nőttem fel, baptista vagyok, de több gyülibe is voltam már! Miért Te, nem?

168. Barbi0508 (válaszként erre: 163. - C1e9612cd3)
2009. nov. 23. 03:45

Igen, csak amig nem ismered a bibliát, addig sajnos nem fogod megérteni a barátod! :( A legjobb, ha hagyod, hogy gyakorolja a hitét, ahogy Neki tetszik, hidd el, a Hit Gyüli nem rossz, még ha egyesek azt is állitják! Ne támadjátok, mert el fog fordulni Tőletek! Beszélgessetek vele a hitről is, fogadjátok el, hogy Ő ebben hisz, a bibliában, de próbáljátok rávenni arra is, hogy menjen el dolgozni. Hisz a Hit gyüli biztos nem mondta Neki, hogy ne dolgozzon! Ez butaság!!!! Lehet, hogy a disco nem a legjobb megoldás, de igen is, dolgozni kell. És kérdezz rá arra is, hogy ha Hit gyülisnek tartja magát, miért él együtt házasság nélkül a barátnőjével? kiváncsi leszek a válaszra!

Az ilyenek miatt születik rossz kép a hit gyüliről. Mert buta dolgokat cselekednek és azt hiszik, hogy a gyüli miatt van... pedig nem!!!!

a gyülis pásztorok között is van ügyvéd is, szerintem biztosan tudnának Neki segiteni, sőt nekem is van olyan ismerősöm, aki kimondottan utolsó éves és most végzett jogászoknak ad munkát. Igaz, csak heti 2-3 alkalomnyit, mert többen vannak, de több, mint a semmi.

2009. nov. 23. 03:41
hmhm... bukta utca....
166. c1e9612cd3 (válaszként erre: 164. - Doroszita)
2009. nov. 23. 03:40
most akkor te Hit-es vagy, vagy babtista?.... no comment...
165. Barbi0508 (válaszként erre: 164. - Doroszita)
2009. nov. 23. 03:39
na most akkor Jehova, Baptista vagy Hit gyülis vagy? Én is Pestre járok, akár imerhetnélek is? Most akkor hites vagy?
164. doroszita (válaszként erre: 161. - C1e9612cd3)
2009. nov. 23. 03:27

Én pedig ápestre járok a Hit Gyülibe a Hit csarnokba! tény, hogy nem lenne jó dolog neki egy discoban dolgozni, hiszen mint már irtam, nem keresztényi, a biblia nem engedélyezi a hasonlót!

ha két ember házasságot köt Istenben, tényleg nem válhatnak el, hisz Istennek a házasság szent, ezért nem engedélyezi a válást, de ez a katolikusoknál is igy van, bármelyik katolikus papot megkérdezhetsz. Az viszont teljesen gyüli ellenes és biblia ellenes, hogy együtt él a barátnőjével házasság nélkül!

Az, meg hogy nem dolgozik... a gyüli ezt sem nézi jó szemmel! Mint mondottam, a férfiaknak külön fel szokta erre hivni Sándor a prédikáció során a figyelmét, hogy igen is dolgozni kell, és Nekik kell gondoskodni a család biztonságának megteremtéséről!

Itt Pesten a gyüliben van egy olyan pult, ahol munkakereséssel foglalkoznak. Ez úgy néz ki, hogy gyülin belül összehozzák a munkakeresőket a munkavállalókkal. csak regisztrálni kell. én Siófokon lakom/laktam/ a szüleimmel, oda jártam gyülibe, csak néha pestre. Végeztem az egyetemmel, közgazdász vagyok, de semmilyen munkát nem találtam Siófokon. csak szezonálisak vannak, meg Tesco, stb...

Ekkor mentem oda pásztorokhoz segitségért és Ők azonnal imádkoztak értem, hogy találjak munkát és beregiztettek ide az álláskeresőbe, plussz még a gyülekezetbe is körbekérdeztek több közelebbi ismerőst, nem lenne-e esetleg számomra munka.

Mondanom sem kell, hogy nagyon sok volt.

A legtöbb persze, nem a diplomámhoz való, de szerencsére ezen a vonalon is akadt! :)

szóval a barátod akkor valamit rosszul csinál. Lehet, hogy a Hit gyülibe megtért, próbál az szerint élni, de még nem nagyon megy Neki, ezért lehet, hogy tesz vagy mond furcsaságokat és ezért Ti a gyülit okoljátok!

furcsa amúgy, amiket irtál, mert a gyülisekre pont a szorgalom és a dolgozni, fejlődni akarás a jellemző, nem a semmittevés.

2009. nov. 23. 03:25

Ezt viszont nem igazán hiszem már el. Indítottam egy témát egy kérdéssel, ami számomra most fontos. Meghallgattam véleményeket, leírtam az én véleményemet a témában.

Már túl vagyunk egy szócsatán, ami azt hiszem azzal zárult, hogy nem egyeznek a nézeteink, és legnagyobb valószínűség szerint nem is fognak (az én értelmezésenm szerint legalábbis). Ez a része lezárult a dolognak, kész vége.

Akkor miért kell még mindig Bibliát magyarázni, meg hasonlókat írkálni?!

Én megoldási alternatívákat kértem, nem Biblia magyarázatot!

Már ne is haragudj doroszita, de ez nem hirdessük az igét fórum, hanem tanácskérő!

2009. nov. 23. 03:15
Már az Ószövetségben Isten arra utasította a zsidó népet, hogy mindenfajta jövedelmük első zsengéjét adják oda az Úrnak, ezzel azt fejezték ki, hogy anyagi áldásaikért az Úrnak adnak hálát, dicsőséget. A tizedfizetés is kötelező érvényű volt. Az újszövetségi korai egyház történetében beindultak az adakozások, melyekkel támogatták a szolgálatokat a hívők, fennmaradt a tized is, de nem volt kötelező.
161. c1e9612cd3 (válaszként erre: 159. - Barbi0508)
2009. nov. 23. 03:15

hát, nyilván nem egy helyre jártok, mert Sz nekem azt mondta, hogy azért akarja mielőbb elvenni a barátnőjét, mert a hit szerint akkor az soha nem hagyhatja el. Neki a mit tudom én kije, azt mondta, hogy nem dolgozhat disco-ban, arra pedig nem is ösztönzik, hogy legalább a saját szakmájában elhelyezkedjen... Semmit nem csinál jelenleg. Csupán otthon van, élősködik az anyjáék nyakán, és csak a barátnője dolgozik. Mindezt friss diplomával, 25 évesen...

Hablatyol démonokról, meg minden hülyeségről....

A maradék pénzét pedig bedobálja a perselybe...

2009. nov. 23. 03:14

Pontosabban az van a bibliába irva, hogy: " a jókedvű adakozót szereti az Isten! " Ezért mondják azt biztos, hogy amitől jó szivvel meg tudsz válni, annyit adj!

És arra az igére, hogy a tizszeresét kapod vissza az Úrtól annak, amit adtál, sokan azt hiszik, hogy ha odaadnak mindent, annak majd a tizszeresét visszakapják. holott Isten ezt nem vagyonban érti.

Sokan mégis autót, sőt házakat adnak be (nem Hit gyülibe) aztán utána panaszkodnak, hogy a gyüli lenyúlta őket. nem a gyüli kérte, ők adták!

159. Barbi0508 (válaszként erre: 157. - C1e9612cd3)
2009. nov. 23. 03:04

Nem, ezzel tényleg nem! A családalapításról annyit, hogy a biblia szerint az Istennek jobban tetsző dolog, ha valaki nem házasodik meg, mert akkor jobban tudja Őt szolgálni. Mert akinek felesége vagy férje van, az a házastársának él, nem Istennek.

Pl. ezért nem házasodnak a katolikus papok

Persze Isten, nem tiltja a házasodást sem, csak azt mondja, hogy jobban tetsző dolog Neki az, ha valaki inkább Őt szolgálja!

Természetesen a család is szent neki, hisz minden egyes gyermek egy áldás a részéről és az Ő benne köttetett házasságokat nagyon megáldja. Én is szeretnék családot és persze gondolom a legtöbb ember is!

viszont azt ne gondold, hogy a gyüli nem akarja, hogy Ő dolgozzon! Tény, hogy egy keresztény embernek nem jó közeg egy disco, mert ez a bibliával ellentétes, de igen is azt tanitják a gyüliben, hogy mindenki dolgozzon keményen azért, hogy Isten megáldhassa a munkájukat, mert Isten a semmire nem tud áldást adni! Ezért dolgozni kell, főleg a férfiaknak, hisz Ők a család fenntertók! Itt most nem arról van szó, hogy a nőknek nem kell!:)

csak az a biblikus, ha a férfi felel a családért, hisz ha a feleség gyermekeket nevel, az Ő feladata a család ellátása!

Szóval a gyüli nem akarná, hogy ne dolgozzon!

És azt sem, hogy az utolsó forintját is eladakozza! Mindig azt mondják, hogy annyit adj, amennyitől jószivvel meg tudsz válni!

A biblia azt irja, hogy amennyit adakozol, annak a tizszeresét kapod vissza, vagy van bent egy példázat egy idős asszonyról, aki az utolsó pénzét dobta be és erre azt mondta jézus, hogy ennek az asszonynak az adakozása többet ért, mint a gazdagok bármennyije! azért, mert az utolsóját is odaadta.Azért teszik ezt sokan. De a gyüli erre soha nem kért senkit!!!!!!

158. c1e9612cd3 (válaszként erre: 156. - Barbi0508)
2009. nov. 23. 02:50
neked ez a legjobb, nekem meg más...
157. c1e9612cd3 (válaszként erre: 155. - Barbi0508)
2009. nov. 23. 02:49

nem támadtuk, és azt is gondolhatod, mennyire áll szándékomban támadni, ha még fórumot is indítok, azért, hogy mit tegyünk. Eddig még nem sértődött meg, és nem is hiszem, hogy fog! Hisz arra próbáltam rávilágítani neki, hogy munka mellett is tud időt szakítani a Biblia olvasására, és ha már annyira a biblia szerint akar élni, akkor azzal is tisztában kell lennie, hogy ott a családalapításnak is fontos szerepet szánnak. Neki pedig, mint ügyvéd jelöltnek, még hosszú éveket kell ingyen, vagy nagyon kevés pénzért ügyvédbojtárként dolgoznia, azaz, 25 évesen már nem otthon kellene semmittevéssel elütnie az időt, hanem azon kellene lennie, hogy megfeleő alapot teremtsen a családalapításhoz.

Nem hiszem, hogy ezzel rosszat tettem/ mondtam...

2009. nov. 23. 02:46

És ha esetleg meg akar tériteni benneteket, azt sem a gyüli "agymosása" miatt akarja, hanem mert a biblia azt irja, hogy csak az nyer örök életet, aki az szerint él. És azt is kéri, hogy ezt hirdesd is mindenkinek. A keresztények ezért próbálnak embereknek erről beszélni! És ha Ő ezt teszi, akkor azért teszi, mert isten erre kérte a bibliában és mert szeret Titeket, a legjobbat akarja Nektek, mert hiszi, hogy ez a legjobb!


és tényleg ez a legjobb :) De ez az én hitem is, ezért, ne támadj! :)))))))) Még ha Te nem is ezt hiszed!


Szóval Ő nem szektás, csak ismeri a bibliát!

155. Barbi0508 (válaszként erre: 153. - C1e9612cd3)
2009. nov. 23. 02:41

Igen, sajnos Ti fanatikusnak látjátok és a gyülit hibáztatjátok, holott mind ez a bibliában olvasható, nem hit gyülis kreálmány! :)

ha szeretnétek ennek a fiúnak a barátságát, akkor megértőek legyetek vele, ne támadjátok, mert el fog fordulni Tőletek. És a gyülit se szektázzátok Neki, mert ezt sértésnek fogja venni, hisz amint már sokszor irtam, ez nem a gyüli akarata, hanem Istené, a biblia által. És ha ezt szidni fogjátok, Ő ezt Istenkáromlásnak fogja majd fel és nem fog szóba állni Veletek.

2009. nov. 23. 02:37

idézet a bibliából : Bizony mondom néktek, aki nem cselekedte meg akár a legkisebbet is akarataim közül, én velem sem cselekedtétek meg!

És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre!

az igazak pedig az örök életre!


szóval az ismerősöd is ezért cselekszi ezeket, mert a biblia ezt irja, hogy ezt tegye, hogy örök élete legyen, nem pedig a gyüli találta ki. ti hitetlenek és tudatlanok, csak vádaskodtok ismeretek nélkül. könnyebb ráhúzni azt, hogy a "szekta" miatt, ahelyett, hogy tudnátok ez a bibliai cselekedet.

153. c1e9612cd3 (válaszként erre: 151. - Barbi0508)
2009. nov. 23. 02:36
én elfogadom a hitét, ha nem fanatikus, és nem arról szól, amit látunk! Mint már írtam is nem az zavar, hogy méllyen vallásossá vált! Se engem nem zavar ez a része a dolognak, se a páromat!
2009. nov. 23. 02:31
Baptista vagyok, ha tudni szeretnéd, szóval nem jó a felismerő tehetséged!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook