Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit lehet tenni, ha egy kedves ismerős "szekta" tag lett? fórum

Mit lehet tenni, ha egy kedves ismerős "szekta" tag lett? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
301. Csigusz 79 (válaszként erre: 298. - C1e9612cd3)
2009. nov. 24. 03:04
Figyelj bubó: ha a pokolban tényleg meleg van mint ahogy mondják,akkor semmi gond,mert fázós vagyok :)
300. Barbi0508 (válaszként erre: 296. - C1e9612cd3)
2009. nov. 24. 03:03

Én nem hazudok, nem fenyegetlek, nem akarlak megtériteni, de Te meg ne legyél már annyira buta, hogy olyanról mondasz véleményt, amit nem is ismersz!


Sajnállak nagyon... Te vagy az arrogáns, és tudatlan...

Nem magyarázok semmit, mert a bibliát nem kell magyarázni!

csak olvasni!

De hát Te azt sem teszed, úgyhogy nincs is mérvadó szavad egy ilyen témában!

299. Csigusz 79 (válaszként erre: 295. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 03:02

Köszi válaszod :)


Viszont mi van akkor ha nem is akarom megtudni,teljesíteni a parancsait mert én az Én világomban érzem jól magam,de ettől függetlenül hiszek benne? :) tudom,bonyolult vagyok :D

298. c1e9612cd3 (válaszként erre: 293. - Csigusz 79)
2009. nov. 24. 03:01
szerintük, te a pokolra fogsz jutni mindenképpen, mert nem lapozgatod minden nap a Bibliát, és nem lépsz be közéjük. Ezt tegnap már egy párszor leírta ezen és a másik nickjén is...
2009. nov. 24. 03:01

Miért nem értitek az én beszédemet? Mert nem hallgatjátok az én szómat.

/János evangéliuma 8, 43/


Ezért nem értitek ezeket, mert nem olvassátok a bibliát! Ha olvasnátok, tudnátok mit akar Isten tőletek... és talán azt a fiút is megértenétek...

296. c1e9612cd3 (válaszként erre: 289. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 02:59

hidd el, tudom én, hogy mit akartam írni, és nem elírás. Max. nálad van ismét értelmezési zavar, mint a Bibliával kapcs. is.

De te folyamatosan magyarázkodsz miatta. És gondolom a többi tag is.....

:)

Már tegnap is kértelek téged is, hogy ne akarj hittéríteni. Ehhez képest folyamatosan azt teszed. Mit vársz akkor tőlem? Erőszakos vagy, arrogáns. Mindenáron rá akarod erőltetni másokra a nézeteid.

Ezt a topikot nem azért indítottam, hogy te ezen és a másik nickeden hirdesd az igét! Nem azért, hoyg Biblia ismeretek órát tarts nekünk.

Én mások véleményét, tanácsát szerettem volna hallani/ olvasni! Ehhez képest, már második napja itt ömlengesz a hülyeségeiddel, a fenyegetéseiddel, holott a kutya nem kérte! Ha annyira oda vagy a gyülidért, akkor menj, és olvasd olyan rendszerességgel a Bibliát, ahogy azt neked előírják, imádkozz sokat, és tedd, amit akarnak tőled! Nincs annyi eszed, hogy észrevedd, mikor vagy már sok másoknak?! Már nagyon az vagy...

Mellesleg a csalás és hazudozás nem számít bűnnek? Mert te csúnyán befutottál a bukta utcába tegnap hajnalban....

295. Barbi0508 (válaszként erre: 282. - Csigusz 79)
2009. nov. 24. 02:59

Te tudattalan hivő vagy! A biblia igy nevez Téged!

elfogadod Isten létezését, de nem ismered a parancsait, ezért nem is tudod teljesiteni! Ezért tudattalan állapotban vagy Istennel szemben.


Miért nem értitek az én beszédemet? Mert nem hallgatjátok az én szómat.

/János evangéliuma 8,43/


Ha nem hallgatod, olvasod Isten beszédét, nem tudod mi is az Ő akarata, igy nem tudod teljesiteni.


És Ő azt mondja az nyer örök életet, aki a parancsolatait megtartja!

2009. nov. 24. 02:52
A gyüli egy óriási épület, több ezer hellyel... Mint egy futball stadion. Észre se vennék, hogy ott vagy, nem hogy odamennének Neked agymosást tartani!!! Ne légy nevetséges....
2009. nov. 24. 02:51
Lááányoook :) 281-es hsz! :)
2009. nov. 24. 02:49
Menekülni fog az ilyen vádaskodó, arrogáns viselkedésetektől!!!
2009. nov. 24. 02:49
Na látod, ezért fogjátok elvesziteni, mert igy áltok Hozzá!!!!!!!!!!!!
290. Barbi0508 (válaszként erre: 288. - C1e9612cd3)
2009. nov. 24. 02:48
De butus vagy! :) De ez a tudatlan állapot! :)
2009. nov. 24. 02:48

Ne haragudj, de tudod mit jelent a frenetikus szó? :) Nem fanatikust akartál irni, mert a frenetikus egészen mást jelent, nem ide kapcsolódó szó! :)))))

Én nem gyűlölök senkit! :) Őket sem és a gyüli sem! :)))

A Te szived van teli gyülölettel és ezért nagyon sajnállak!

Majd imádkozom érted!

Süt a gyűlölet a szavaidból, irásodból!

na látod, a barátod ettől a stilustól menekül! :)

És jó helyre! :)

" Magyarázkodni az szokott, akinek vaj van a füle mögött" A gyüli nem is magyarázkodott Bartus vádjaira! Bartus magyarázata a könyve... Ő akarja túl magyarázni, befeketiteni a gyülit... Sándor ezzel nem is foglalkozik :)))) Azért erőlködött Bartus egy második könyvvel is... :))) De az sem érdekelt senkit!

288. c1e9612cd3 (válaszként erre: 284. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 02:43
tévedsz! Azért, mert 1-2 hasonló mondattal, amivel itt engem is próbálsz invitálni, egyikőtök elcsalta 1 gyűlésetekre, és ott szépen manipuláltátok! Ennyi....
287. c1e9612cd3 (válaszként erre: 285. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 02:42
nem megyek el a Hit parkba se, és sehova, ahol ti gyülekeztek! Még véletlenül se kockáztatom azt, hogy én is agymosás áldozata legyek! És mint már írtam, kösz, de elég belenézni a Vidám Vasárnap című "frenetikus", mindent eláruló tv műsorotokba!
286. c1e9612cd3 (válaszként erre: 283. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 02:40
ha nem gyűlölnétek, akkor most te sem lennél ennyire felháborodva már csak az említésük hallatán is! Ha annyira jók lennétek, és elsősorban a gyüli annyira jó lenne, mint ahogy te azt itt próbálod nekünk bebizonyítani, akkor nem lenne miért magyarázkodni most. Magyarázkodni az szokott, akinek vaj van a füle mögött...
2009. nov. 24. 02:34
Én most nem tériteni akarlak, semmi ilyen szándékom nincs, de szerintem jobban megértenéd Te is és a barátod is talán újra közelebb kerülne hozzátok, ha azt mondanád Neki, hogy jó, ha ezt akarod legyen, de mondd el és mutasd meg, hogy miért jó ez Neked. Menj el vele egy Istentiszteletre a Hit parkba. Több ezren vannak ott, fel sem fog tűnni senkinek, hogy ott vagy, (csak Istennek :) és akkor láthatod milyen teológiája van. és akkor talán Te is jobban képet kapnál a dologról és talán a barátod is jobban elfogadná az ellenérveidet, ha még ez után is lesznek. Kötetlenebbül tudnátok róla beszélni!
284. Barbi0508 (válaszként erre: 281. - C1e9612cd3)
2009. nov. 24. 02:30

Gondolom, azért, amiért én, mert ez képviseli a legjobban a bibliát! Teljesen azt cselekszik, ami a bibliában meg van irva, amit Isten parancsol!

Mindenki a Neki legjobbat akarja! Ha ennél jobb lenne, hidd el, én is oda mennék! De még nem találkoztam más egyházzal, aki igy szó szerint szolgálná Istent, mint a Hit gyüli... pedig nagyon sok gyülit ismerek és én is elég sok helyen megfordultam, még Isten elvezetett ide a gyülibe

283. Barbi0508 (válaszként erre: 278. - C1e9612cd3)
2009. nov. 24. 02:26

Te hol hallottál Tőlem olyat, hogy én átkoztam Őket... vagy hogy a gyüli átkozta őket... Sehol! És Ők irtak vádló cikkeket, könyveket a gyüliről... Nem a gyüli róla... Pedig Sándor is megtehette volna, hogy nyilvánosan visszavág egy könyvvel... de nem tette... mert az nem keresztényi... fel jelenthette volna Bartust is a könyve miatt és meg is nyerte volna a pert becsületsértésért... de nem tette... Sőt, Bartus jelentette fel, és mégis Ő bukta el...

A gyüli nem átkoz senkit és nem is gyűlöl... Sőt, miután kiderültek Bartus dolgai, a gyüli még kérte is, hogy változzon meg, gondolja meg mit tesz...

Ő meggondolta... Kilépett és szidni, átkozni kezdte a Sándort ( felvétel van róla) és ezután irta meg a könyvét...

8 évig jó volt neki, még áldást kapott a gyüli által, a vezetők között lehetett nem kevés áldásos adománnyal... mikor Sándort le akarta váltani a nagy hatalom reményében, de nem sikerült, akkor kiszállt és vádaskodott!


na én egy ilyen ember gyülijébe nem szeretnék járni!

282. Csigusz 79 (válaszként erre: 279. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 02:26

Értem.


De azért kiváncsi vagyok a véleményetekre hogy én ki-mi vagyok :)


Szóval,kezdem azzal hogy nem vagyok megkeresztelve,soha nem olvastam a bibliát,max részleteket tudok,de hiszek Istenben,pedig nem élek az Ő akarata szerint,de azért évente eljárok templomba imádkozni,éjjeli misén is voltam,és este is imádkozom alvás előtt.Nos? :)))

281. c1e9612cd3 (válaszként erre: 279. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 02:22
és miért azt választotta?
280. Barbi0508 (válaszként erre: 277. - C1e9612cd3)
2009. nov. 24. 02:20
Mindenkinek szive joga eldönteni, hova szeretne járni...
279. Barbi0508 (válaszként erre: 276. - Csigusz 79)
2009. nov. 24. 02:19

Ha megismerte Istent, akkor valószinűleg soha nem akar már a hite nélkül élni. A gyüli előtt is hivő volt a fiú, csak nem ismerte a bibliát! Most, hogy olvassa, tudja, hogy közösségbe kell járnia. A gyülit választotta, lehet, hogy később egy másik jobban megtetszik, átmegy oda... De Ő nem fog soha a hit nélküli életre vágyni. Mert nem fogja megtagadi Istent. Nem fogja azt mondani, hogy jó, akkor mostantól nem hiszek benned és nem olvasom többet a bibliádat...

Hidd el, Ő igy boldog, Istennel!

És nem a gyülivel! Ha nem tetszik Neki, elmegy máshová... De akkor is Istennel marad és az Ő igéi szerint akar majd élni!

És amit Te mondtál, hogy lehet, hogy vágyna a régi életére, csak nem meri vissza csinálni, mert fél, hogy pokolra kerül... Ha a régi életét akarná, akkor nem kellene hinnie Istenben és akkor attól sem kellene félnie, hogy van pokol és odakerül... De Ő hisz benne és pont ezért nem akarja már a régi életét majd....!

278. c1e9612cd3 (válaszként erre: 275. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 02:16
mégis átkozzátok, szidjátok azokat, akik kiléptek a gyüliből, és új kisegyházat alapítottak...
277. c1e9612cd3 (válaszként erre: 272. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 02:15
mint minden egyházból, persze abból is.
276. Csigusz 79 (válaszként erre: 275. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 02:10
De ez hogy mindegy hova megy,ha hisz abban ami a bibliában le van írva,akkor az lesz a vége hogy egyik helyről a másikra fog járni,de nem tér vissza a régi életéhez,mert a pokolra jut,pedig lehet vágyni fog arra hogy ugy éljen mint annó.
275. Barbi0508 (válaszként erre: 274. - Csigusz 79)
2009. nov. 24. 02:06

Ha a gyüli nem tetszik Neki, bármikor kiléphet és elmehet máshová! Hisz Isten nem vallásban van, hanem Hitben... De a biblia is arra kéri a hivőket, hogy járjanak közösségbe és együtt imádkozzanak a többi hivővel... Ezért kell keresni mindenkinek egy olyan vallást, ami szerinte a legjobban szolgálja Istent... Én úgy gondolom, hogy a hit gyüli az , ami teljesen a biblián alapuló vallás... ha egyszer jobbat találnék nála, én is elmennék a jobba, hogy jobban szolgáljam Istent, de eddig csak rosszabbakat találtam... akik áthágták Isten akaratát!

Sőt, a gyüliből nem kell kilépni... ha nem tetszik Neki, egyszerűen átmegy máshova és megkeresztelkedik ott...

A gyüliben nincs névsor olvasás és ellenőrzés ki van ott és ki nincs :)))))

Több ezer hivő jár oda... nem köteleznek, hogy járj... ha akarsz mész, ha akarsz nem...

Isten kér arra, hogy járj közösségbe...

274. Csigusz 79 (válaszként erre: 273. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 02:00
Háát nem tudom,lehet valami nem fog neki tetszeni abban amit most csinál,de nem mer majd kilépni mert akkor a pokolra jut :-O jajjj :(
273. Barbi0508 (válaszként erre: 271. - Csigusz 79)
2009. nov. 24. 01:57

Nem csapdába esett! Hanem Isten kezébe! És az nem csapda... :)))


Legyen az a Hit gyüliben, templomban vagy más gyülekezetekben...

Amig Isten parancsait betartja, az Ő kezében van, nem egyházéban vagy családéban, barátokéban...

272. Barbi0508 (válaszként erre: 269. - C1e9612cd3)
2009. nov. 24. 01:56
úgy, ahogy már nagyon sokan kiléptek a katolikus egyházból is...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook