Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit lehet tenni, ha egy kedves ismerős "szekta" tag lett? fórum

Mit lehet tenni, ha egy kedves ismerős "szekta" tag lett? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
241. Barbi0508 (válaszként erre: 235. - Kristály csillár)
2009. nov. 24. 01:10
Ezért nem vallásosnak kell lenni, hanem hivőnek. Isten nem vallásban testesül meg, hanem hitben. Én soha nem itélkeztem más vallásúak felett, pont azért mert Isten nem vallásban lakozik! Minden hivő egy Istenben hisz, legyen az katolikus, református, hit gyülis vagy baptista. Csak az nem mindegy, hogy hogyan. A katolikusok is papolnak a szeretetről, meg a családról, aztán régen a katolikusok kivégezték azokat, akik nem az Ő vallásukhoz tartoztak. Ez tényleg Istent szolgáló vallás, mondhatom... A Hit gyüliben viszont mindent a biblia szerint cselekszenek, én ezért választottam ezt... Az, hogy ez a fiú elzárkózik a barátaitól, nem a gyüli miatt van, hanem a bibliában van megirva, hogy egy keresztény a felebarátjait keresztény emberekbe keresse, ne világiakba. nem a gyülit kell ok nélkül okolni
240. Csigusz 79 (válaszként erre: 234. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 01:07
De mit jelent a mennyben lenni? én hiszem hogy van valami az Élet után,sok lélek újra leszületik és élik újra és újra a Földi életet,szóval számomra a mennynek és pokolnak semmi értelme nincs hiszen lehet visszajövök :)
2009. nov. 24. 01:07

Barbi0508 (67.hsz.): "Nem ti vagytok a hasonló beállítottságú barátok, ugyanis egy keresztény ember nem fog világi emberekkel barátkozni".

Már bocs, de ez nem igaz, saját példámmal tudom ezt cáfolni. Barátnőmmel kb. 20 éve vagyunk jóbarátok, ő nagyon hisz Istenben, és az egész családja is. De attól még nem fordultak el azoktól az emberektől, akik ateisták és nem hisznek. Szerintem lehet barátság, attól hogy nem ugyanolyan beállítottságúak vagyunk. Nálunk működik.

2009. nov. 24. 01:06

Barbi, azért érdekes, hogy amikor felteszek egy olyan kérdést, amire tényleg megérné válaszolnod, soha nem teszed meg!Mindig elkerülöd a válaszadást, mismásolsz.

Mint most is a 226-ra.

237. kristály csillár (válaszként erre: 234. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 01:05

Honnan veszd hogy Isten másra gondolt mint én?Találsz valahol célzást a paradicsomi welnesses örökéletre a bibliában?

Sehol nem írja hogy konkrétan milyen környezet is ez.És azt sem írja sehol hogy nem a földön van a paradicsom.

236. c1e9612cd3 (válaszként erre: 233. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 01:04
Ismerek reformátust( a férje a lelkész), ismerek Jehovát (őket inkább hagyjuk), ismerek Római Katolikust, ismerek olyat, aki a Hitből kivált új kisegyházhoz tartozik, ismerek ortodoxot. A Jehovák kivételével, miért nem találkoztam még egyik álltalam említett egyház képviselőinél sem ilyen mértékű agymosással, erőszakossággal, stb? Ők miért nem viselkednek úgy, mint a barátunk?
235. kristály csillár (válaszként erre: 233. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 01:03

És arról mi a véleményed,hogy az emberiség legtöbb szenvedése a vallások miatt volt?(hány és hány háború)

Még az általad ismert biblia is nem kis szenvedést okozott az inkáknak.Ugyan is rájukeröltették,a spanyol hódítók, a saját hitüket pedig elvették tőlük,könyveiket elégették ,mindezt azért hogy terjesszék a kerszténységet.Szerinted ez szép dolog volt?Erőszakos hitcsere.Isten ehhez vajon mit szólna?


Szerintem meg lenne rökönyödve.

Minden szenvedés amit a vallás nevében követnek el,az 100% hogy Isten szemében bűn.A legkisebb is és a legnagyobb is.

234. Barbi0508 (válaszként erre: 229. - Kristály csillár)
2009. nov. 24. 01:01
Számodra az örök élet csak földi határokon belül van! Sajnálom, hogy ezt gondolod! Sajnálom, hogy nem ismered igazán Istent és úgy alkotsz véleményt ezekről a dolgokról.
233. Barbi0508 (válaszként erre: 231. - C1e9612cd3)
2009. nov. 24. 00:56
Bármelyik keresztény gyülekezetbe ment volna, akkor is igy viselkedne. Azért, mert a biblia ezt kéri! Hidd el nekem! Ha a baptistákhoz, ha a pünkösdiekhez, ha a Jehovákhoz megy... Csak Te most a Hit gyülit rágalmazod, holott minden keresztény gyüliben átformálódik az ember.
232. Barbi0508 (válaszként erre: 229. - Kristály csillár)
2009. nov. 24. 00:54
Persze, hogy nem. Ha olvastad a bibliát, tudod mit jelent. A legjobb formádat öltve élsz békességben a többi keresztény embertársaddal. Ez lesz a menny, nem a pálmafák. A pokol pedig végtelen szenvedés , kinzás! Olvasd csak el a bibliát!
231. c1e9612cd3 (válaszként erre: 225. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 00:53
a barátunk eddig is jól megvolt Istennel. Istent már nem most választotta. Hite mindig is volt. És igen, a gyüliről is szó van, mivel ott lett olyan, 1-2 hónap leforgása alatt, amiket leírtam!
230. Barbi0508 (válaszként erre: 226. - Kristály csillár)
2009. nov. 24. 00:52

A hitet nem is lehet elvenni senkitől!

Aki hisz Jézusban, az hisz Istenben és az Ő beszédében, ami a biblia. Ennyi. Aki Istenben hisz, az a bibliában is hisz, hiszen a biblia által ismerhettük meg Őt!


Bibliából : És ímé hozzá jövén egy ember, monda néki: Jó mester, mi jót cselekedjem, hogy örök életet nyerjek?

Ő pedig monda Néki. Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, Az Isten.

ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat!

/Máté evangéliuma 19, 16/

229. kristály csillár (válaszként erre: 223. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 00:52

Nézd meg a két ellentmondást abban amit írtál.


Halál után élni?????!!!


Legfeljebb létezni.De ez a lét nem abban a formában van amit te elképzelsz hogy majd ott csücsülsz a paradicsomi tengerparton a pálmafák alatt.)))


Hanem hogy a szellemed tovább élhet halálod után is és neved dicsőíteni fogja az utókor.A szellemedet és magadból még éltedben kell továbbadnod egy darabot.Ha tanár vagy akkor úgy,ha író vagy akkor úgy.Ha egyik sem vagy akkor a gyerekeidnek.És ha majd az unokád megkérdi a gyereked hogy ki volt a nagymama,akkor nem úgy emlékeznek majd rág hogy egy drogos k voltál...hanem hogy egy fantasztikus ember,aki ezt meg azt tette éltében.


Az örök élet az az,hogy ha olyat tudsz tenni ezen a földön,ami örökké megmarad az emberiségnek.Ilyet azért nem sokaknak sikerült letenni az asztalra ezt valljuk be.Egy matematikai egyenlet pl örökké élhet a halál után,vagy egy könyv(biblia)egy zenemű egy színdarab,egy felfedezés.

228. c1e9612cd3 (válaszként erre: 224. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 00:50
miért? Te nem beszélsz pokolról, Sátánról?
227. c1e9612cd3 (válaszként erre: 214. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 00:50

és mi a helyzet azokkal az emberekkel, akik gyerekként mondjuk egy fertőzés, vagy baleset következtében olyan súlyos agyi bénultak lesznek, hogy önellátásra alkalmatlanná válnak. Az ilyen ember teljességgel alkalmatlan a Biblia olvasgatására, a templomba járásra, az imára, mindenre, amit itt felsoroltál a mennybe jutás követelmeként. Az ilyennek, ha csak a hitet megemlíted, a saját képességeinek megfelelően körbe fog röhögni, amennyiben az elméje nem sérült! Sokan közülük még nonverbálisan sem tudják kifejezni magukat, nemhogy verbálisan! Láttál már olyan gyereket, aki egyik nap még fut, boldog gyerek, aztán következő nap már kómában van, és onnan kezdve hiába jön vissza a kómából, az elméje látványosan ép, de be van zárva egy testbe, ami nem engedelmeskedik neki. Vagy mondjuk a súlyos ICP-s gyerekek, akik már születésüktől kezdve így élnek, vagy a Down-szindrómások, vagy az inbecilek, és még lehetne sorolni. Ök akkor hova jutnak? Pokolra, mert nem olvas Bibliát, nem jár templomba, nem hisz abban, amit mondotok?

Az ilyen gyerekek szülei is körberöhögnének.

Egyáltalán, miért történik ez velük? Miért kell így élniük?

226. kristály csillár (válaszként erre: 221. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 00:47

Jézus nem egy diktátor volt és nem követelt hanem irányt mutatott és mutat most is sok kis eltévedt léleknek.


És sok embernek ad kapaszkodót.Ez a leglénygesebb pontja a hitnek és bibliának is.

A hitet elvenni ronda dolog egy másik embertől.Egyszer egy tanárnénit ki is rugtak emiatt az usában,mert azt mondta a kisdiákoknak hogy nincs télapó.)

2009. nov. 24. 00:47
És itt most nem a hit gyüliről van szó, hanem a hitről. Ez a fiú Istenben és a bibliában hisz, nem a hit gyüliben! Nem kell szektázni, mert nem a gyüli miatt van ez. A fiú Istent választotta és az mindegy, hogy hol. Ha a pünkösdibe ment volna, most azt szektáznátok, ha a baptistákhoz akkor azt, ha a Jehovákhoz, akkor meg azt... Mondjuk jó, hogy nem a Jehovákhoz ment! :)))
224. Barbi0508 (válaszként erre: 222. - Kristály csillár)
2009. nov. 24. 00:44
A zenét nem, a dicséreteket, de a rockot pontosan, hogy igen. Mert milyen szövege van a rock zenének... sátán, pokol, stb... persze tisztelet a kivételnek...
223. Barbi0508 (válaszként erre: 219. - Kristály csillár)
2009. nov. 24. 00:43
Igen, a világban is lehet jól és rosszul élni. Pont igy van ez a halál után is! Aki Istennek tetsző életet élt a Földön, az a halál után is jól fog élni!
222. kristály csillár (válaszként erre: 220. - C1e9612cd3)
2009. nov. 24. 00:43

Már nekem is de nem volt ez mindig így.Nehéz volt összehozni a kettőt.


Ha van is Isten én úgy hiszem hogy annyira magas szellemi szinten van,hogy nem az lesz számára a fontos hogy és milyen sűrűn járt el az illető a vidám vasárnapra.DD

Ez amúgy szerintem inkább megalázza őt,mármint ezek a hittérítések vagy műsorok.)Mivel röhejesek.


Másrészt a zenére visszatérve.Én úgy tudom hogy nem tiltja egy vallás sem a zenét,főleg nem a biblia.Az meg hogy kicsit rokkosodott azóta az olyan mindegy.

221. Barbi0508 (válaszként erre: 216. - Csigusz 79)
2009. nov. 24. 00:41

Igen, ez a Te véleményed! :) Ezt csak is Jézus és Isten döntheti el! :)


,,Aki ismeri és megtartja parancsaimat, az szeret engem'' (Jn 14,21)


Tehát, csak az szereti Istent, aki megtartja az Ő parancsait! És annak ad boldog, örök életet. Aki nem tartja be ezeket, örök kárhozatra itéltetett!


Aki nem hisz a bibliában, nem hisz Istenben sem!

220. c1e9612cd3 (válaszként erre: 215. - Kristály csillár)
2009. nov. 24. 00:37

egyetértek.

Nálam a hit és a tudományos oldal nagyon jól megfér egymás mellett. Kiegyensúlyozottan elvan mindkét teória a lelkemben, az agyamban.

219. kristály csillár (válaszként erre: 216. - Csigusz 79)
2009. nov. 24. 00:36

Menny lehet pl a következő:


Jóm ember vagy és nincsenek álmatlan éjszakáid,nem forgolódsz hazugságok miatt éjjel az ágyadban.Nyugodtan alszol mert nem követsz el bűnöket melyek megzavarhatnák álmaid.Tovább nem úgy éled az egész életed hogy kizárólag a pénz hajkurászásával töltöd el minden percét,hanem észreveszed magad körül a szépet, a természet gyönyörűségeit.Elégedett vagy magaddal,érzed hogy fontos tagja vagy egy nagy egésznek.Gyermeket szülsz és gyönyörűséggel tölt el minden perc amit velük tölthetsz.A lelkiismereted mindig makultálan(vagy legalább is tiszta).Józan életed van,nem irányít alkohol vagy más dolog.(pénz,drog,stb)


Ellenben a pokol valami ilyesmi lehet:


Folyton arra ébredsz hogy izzadsz mint egy ló,mert nyugtalan álmaid vannak (pl kőröz a rendőrség),kialvatlan vagy és mindig fáradt.Emiatt csúnyának látod a világot,rosszab esetben észre sem veszed magad körül.Kizárólag a pénz utáni hajsza tölti ki minden perced,más nem érdekel.A bűnös dolgok miatt folyton lelkiismeretfurdalásod van,ezt alkohollal droggal igyekszel enyhíteni ami továbbgenerálja a problémát és egyre lejjebb lejjeb sűllyedsz a mocsokban...



Nem kell meghalnod ahhoz hogy megtaláld a mennyet és a poklot.Itt van ezen a világon.

218. c1e9612cd3 (válaszként erre: 210. - Kristály csillár)
2009. nov. 24. 00:35
a barátnőjével még nem beszéltem. De sztem annak is el fog jönni az ideje.
217. kristály csillár (válaszként erre: 214. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 00:28
Ha amiatt nem kerülök a welnesses luxushelyre mert nem mentem minden vasárnap templomba,nem böjtöltem húsvétkor és szexelek házasságon kívül,akkor tudod mit?Inkább nem is akarok oda jutni valahogy.De gyanítom,hogy a te Istened nálad sokkal igazságosabb és nem ezeket fogja elsősorban felhozni nekem és a szememre hányni.
216. Csigusz 79 (válaszként erre: 214. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 00:26
Mit jelent a menny vagy a pokol? ki dönti el hogy én hova kerülök? én jó ember vagyok,szerintem a mennybe jutok,na de ez az én véleményem :)
2009. nov. 24. 00:21

Ezt csak úgy mindenkinek.


Ismerem a bibliát és egészen biztos vagyok abban,hogy Jézus vagy Isten vagy nevezzétek ahogy akarjátok,soha nem akarná azt,hogy a hit,a hite miatt szenvedjenek emberek.Sem hozzátartozók,sem barátok,sem feleségek sem maga a hívő ember.Hiszen ha elveszítik egymást azok akik azelőtt szerették egymást,az fájdalom mindegyik félnek.És ezt egy Jézus sem akarná.


Továbbá ahhoz hogy higgyünk nem kell gyülekezetekre járni.Ahhoz hogy jó keresztények legyünk,nem kell böjtölni sem a ruhánkat leszaggatni ha vétkeztünk.Elég az is ha magunkba szállunk alaposan aztán megpróbáljuk jóvá tenni bűneinket máshogy.De nem azért hogy majd bejussunk a paradicsomba(micsoda megvesztegetés lenne már ez)hanem a saját lelkiismeretünk végett.Ugyan is ami pokolra vihet(már ha van ilyen hely)akkor az a saját lelkiismeretünk,amennyiben nem tudunk valami miatt megbírkózni vele.


Nekem ez a véleményem,mindemellett ateista vagyok és tudományban hiszek.Az én világomat nem isten teremtette hanem a természet és a fizika törvényei.Ettől független és a lelkiismeretem miatt követem a többség által is elvárt keresztény tanokat ahogy módomban áll.

214. Barbi0508 (válaszként erre: 213. - Kristály csillár)
2009. nov. 24. 00:12

Én nagyon boldog vagyok itt a földön is! De ha meghal a tested, a lelked tovább él. És ha már tovább él, akkor én szeretnék azok közé tartozni, akik a mennybe jutnak, nem azok közé, akik a pokolban. Mert én a halálom után is boldog szeretnék lenni, úgy mint most!

Aki hisz Istenben, az hisz az örök életben. Feltételezem, hogy te akkor nem vagy keresztény ember.

Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy miben hisz, hiszen szabad akaratot kaptunk! :))

213. kristály csillár (válaszként erre: 211. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 00:04
Barbi elgondolkodtál már azon,hogy mitől és miért annyira fontos számodra az a menyország?Tedd fel magadnak a kérdést légyszíves.Mitől annyira rettentő fontos nekem,hogy örökké éljek a mennyekben nevezett luxuskörnyzetben?
212. kristály csillár (válaszként erre: 211. - Barbi0508)
2009. nov. 24. 00:01
A menyország itt van a földön,minden ami körülvesz a levegő a fű illata a kék ég a víz zamata..Mit akarsz te ennél többet szebbet jobbat?Mit akarsz te menyországot?Elégedetlen vagy?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook