Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit lehet tenni, ha egy kedves ismerős "szekta" tag lett? fórum

Mit lehet tenni, ha egy kedves ismerős "szekta" tag lett? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 22. 23:15

Aki igazán hisz Istenben, az soha nem fog már visszatérni a régi világi életéhez!

Mert a bibliában az áll, ha megtagadja a Szent Szellemet, nem nyer örök életet, pokolra kerül!

2009. nov. 22. 23:12
Szerintem,meg ha "erőszakkal" próbálod kirángatni,akkor olyan lesz mint a tiltott gyümölcs.
2009. nov. 22. 23:10
Én is a Hitbe járok, de semmi olyat nem tapasztaltam még, ami ártott volna, vagy agymosás lenne. A katolikus vallásból mentem át oda és ugyan olyan, mint az, csak szigorúbban veszi a bibliát! Semmi olyat nem tesznek vagy mondanak, ami nincs bent a bibliában. Teljesen a biblia alapján élnek. Ez csak a nem hivő emberek nem értik. Akik igaz keresztények, hisznek Istenben, azok a bibliát 100°-osan isten szavának tekintik és a szerint cselekednek.
28. c1e9612cd3 (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2009. nov. 22. 23:00
az a baj, hoyg Sz, egy elég labilis, gyenge személyiség. Ő nem az az ember, aki csak úgy kiszáll... Hogy őszínte legyek, én féltem. Félek, hogy az egész élete rámegy erre az egészre!
27. c1e9612cd3 (válaszként erre: 11. - Zizisicc)
2009. nov. 22. 22:59
:) Igen
2009. nov. 22. 22:59
Én még agusztusban, amikor belépett ebbe a dologba, már akkor mondtam az ismerősömnek, hogy hülyeséget ne csináljon! Egyik kolleganőm anyukájáék léptek be a HIT-be, és ők is "megbolondultak". Elmeséltem Sz-nek, hogy miket mond a kolleganőm. Akkor még azt mondta, hogy jó ég! Ő nem akar ilyen egyháznak tagja lenni. Utána nem beszéltünk sokáig, mert ugye tanult, mi meg hagytuk. Azóta ez lett belőle... :(
2009. nov. 22. 22:50
Mikor sportolt a lányom,volt egy kislány,az egész család a HIT-be járt.Rajtuk nem látszott deffekt!Intelligensen kerülték a témát,pedig 3 hetes edzőtáborban is voltunk együtt!Bibliát vitt a kislány,és előfordult,hogy olvasta,de se a mama se ő nem térített senkit!
24. Katinkaboszi (válaszként erre: 23. - D4b0dd2692)
2009. nov. 22. 22:46

így valahogy,

mindenről szoktunk beszélni, kivéve erről. :)

bár nagyon aranyosan biztosít mindig engem, hogy megáld a jó Isten, és így távozik :)

23. d4b0dd2692 (válaszként erre: 19. - Katinkaboszi)
2009. nov. 22. 22:42
Szerintem is,az lehet a megoldás,ha arról biztosítod,hogy szeretitek őt,fordulhat hozzátok bármikor,de az egyházat elutasítjátok,mert nem tartjátok helyes útnak.Kapja meg azt a barátságot és megértést,amiért őt be lehetett szippantani.Volt egy űr a lelkében,amit a szekta most betölt.
22. d4b0dd2692 (válaszként erre: 18. - E1641dee25)
2009. nov. 22. 22:38
Engem a hideg kiráz,ha véletlenül a vidám vasárnapra kapcsolok és ott extázisban őrjöngenek!
21. d4b0dd2692 (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2009. nov. 22. 22:35

Rendben,de én hiszek a "vezérhangya" elvben.

Tehát ezt úgy értem,ha megkapja az infót,és idővel akad egy kis bizonytalanság,akkor az majd elkezd dolgozni benne.Mi van,ha mégis igaz,amit a barátom,(akit ismerek x éve)mondott? Erőszakkal,biztosan nem lehet eltántorítani onnan!

20. Katinkaboszi (válaszként erre: 15. - Etikat)
2009. nov. 22. 22:32

volt hites kolléganőm, még időben el kell mondani, hogy nem veszem fel más vallását és kérem, ne kérjen ilyesmire, és szépen elmaradtak ezek a fajta beszélgetések.

örültem, hogy Ő megtalálta amit keresett, sokkal jobban lett, a depressziójából kigyógyult.

Ilyenek is vannak, ezt viszont be kell látni.

Amíg tiszteletben tartják más vallását addig nem zavar, de amint meg akarnak téríteni, sarkon kell fordulni és otthagyni az illetőket.

más lehetőség nincs.

2009. nov. 22. 22:29

Nekem pedig kolléganőm fia járt pont így ahogy elmesélted Bubó.

Azt márnem tudom, hogy egyház, melyik, vagy hogy, mert erről nem beszéltünk, csak az anyja mondta el egyszer, hogy az utcán szólították meg a fiát, buszmegállóban, mikor egyedül álldogált.

Éppen el volt keseredve, nem kapott állást.

Hasonlóakon ment keresztül, de Ő még a barátnőjét is elhagyta, beköltözött oda, abba a házba, és együtt laktak.

Sok szörnyűség történt még ezután, sok évig viselték a szülők a fiuk elvesztését, próbálták visszakönyörögni, haza, de nem ment.

Majd egyszer csak lassan, apránként ismét otthon aludt, majd ismét járni kezdett egy lánnyal.

Kinőtte Őket, csak ennyit mondott.

Se többet, se kevesebbet.

2009. nov. 22. 22:28
Jujj az egy csúnya "pártegyház" ráadásul... :(
17. d4b0dd2692 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 22. 22:27

Én is jártam egy helyre,és még ma sem tudom,szekta volt-e? Én pl. tudatosan kontrolláltam magam,hogy csak addig merüljek bele,amíg nem kerül túl sokba,és nem fordítanak a szeretteim ellen.

Te hogy szálltál ki?

16. zebracsikó (válaszként erre: 13. - D4b0dd2692)
2009. nov. 22. 22:25

ne felejtsd, hogy módosult tudatállapotban van jelenleg az illető!!

A meggyőzés -még észérvekkel és tényekkel is lehetetlen.

15. etikat (válaszként erre: 10. - C1e9612cd3)
2009. nov. 22. 22:24
Akkor azt tudom melyik ! időbe léptem :) ott valóban agymosás folyik !!!
14. zebracsikó (válaszként erre: 10. - C1e9612cd3)
2009. nov. 22. 22:23

HIT

nem is olyan kis egyház.


Semmit sem tehetsz.

Sokan kiszállnak, mikor rájönnek a dolgok valódi lényegére.

2009. nov. 22. 22:23
Ha megtörtént az agymosás,akkor nekik hisz el mindent,amíg nem csalódik bennük!Aki mást állít az "ellenség",vagy hülye.Ha az én barátom lenne,akkor megpróbálnék tényeket,információkat felkutatni,interneten,fórumokon keresztül.Hátha találnék olyan embert aki csalódott és kiszállt már! Hivatalos szerveknél,cégjegyzékeknél is lehetne érdeklődni,mennyire legális,nincs-e valamilyen "saruk"? És végül a száraz tényeket a tudomására hoznám.Esetleg egy olyan rokonával,ismerősével együtt akiben talán jobban bízik.
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - D4b0dd2692)
2009. nov. 22. 22:21

Saját tapasztalatom van azért mertem leírni, de mindenki más. Más egyéniség, akarat stb.

Tudom, hogy agymosásban részesülnek, pont azért nem lehet akkor meggyőzni, mert erős benne még a közösségből hozott vonzalom a hit, vagy bármi felé.

11. Zizisicc (válaszként erre: 8. - C1e9612cd3)
2009. nov. 22. 22:21
Három betűs?
10. c1e9612cd3 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2009. nov. 22. 22:19
nem a Jehovákhoz. Egy másikhoz, aminek elég sok tagja van Mo.-n.
9. zebracsikó (válaszként erre: 7. - C1e9612cd3)
2009. nov. 22. 22:15
melyik kisegyházhoz kapcsolódott? nem kérdezted?
8. c1e9612cd3 (válaszként erre: 3. - Zizisicc)
2009. nov. 22. 22:14

Konkrétan? Számomra szekta az a "dolog", ami hiába van bejegyezve ugyan, mint hivatalos egyház, de olyan magatartásbeli változásokat idéz elő embereknél, mint amiket leírtam az előbb. Egy elég ismert vallási közösség az, ahova belépett ez az ismerősöm, de az alapján, amit tapasztalunk nála, nem tudom azt mondani, hogy nem szektába lépett be. Amúgy, nem véletlen, hogy idézőjelbe tettem a szekta szót a címben.

Tényleg olyan, mint akit hipnózis, vagy valami úton- módon agymostak! Döbbenetes!

2009. nov. 22. 22:10

Van egy ismerősünk, aki a baráti körünkhöz tartozott. Tartozott, mert azt hiszem, eddig tartott ez a barátság. Agusztusban elmondta, hogy belépett egy kisegyházba. Akkor még semmi különösebb változást nem vettem észre rajta, ugyan úgy beszélgettünk, ahogy előtte, sem a modorában, sem az élethez való hozzáállásában, sem semmiben nem vettem észre változást. Készült az októberi államvizsgájára, és eljegyezte a barátnőjét. Mi tudomásul vettük, hogy tanul (nehezen tanuló típus) ezért nem zaklattuk, nem hívogattuk, gondoltuk, majd jelentkezik, ha úgy érzi. Párom októberben beszélt vele ezelőtt utoljára, a sikeres államvizsga után. Még akkor sem mutatta jelét semmi extrém személyiségbeni változásnak. Annyit mondott, hogy ugyan nem olyan eredménnyel, mint szerette volna, de meg lett a diplomája, és nem igazán van pénze. Párom szórakozóhelyekre szervez embereket pohárszedőnek, mosogatónak, ruhatárosnak. Évekig ezzel az ismerőssel is együtt dolgoztunk egy ilyen helyen, eleve itt ismertük meg egymást. A napokban párom felhívta, hogy mivel nincs pénze a srácnak, addig, amíg nem talál ügyvéd mellett bojtári munkát, nem jönne-e hétvégente pohárszedőnek? Na ekkor derült ki, hogy az ismerősünk mintha agymosáson vett volna részt, úgy viselkedik. (személyesen már hónapok óta nem találkoztunk vele). Elkezdett magyarázni arról, hogy az ő vallása tiltja, hogy ő disco-ban dolgozzon, stb. Invitálta páromat is beszélgetésre a hitről, vallásról. Pedig tudja, hisz évek óta ismeri páromat, hogy ezekhez a dolgokhoz milyen a hozzáállása. Nem tagadja a felettes lény létét, nem ítéli el a hívő embereket, de erőteljesen hárítja az ilyen dolgokat, és hirtelen ember lévén, pillanatok alatt ki lehet hozni a sodrából vele. Engem örjöngve hívott fel párom, hogy mi történt (persze a beszélgetésük azért nagyobb tartalmú volt, csak mindet leírni sok lenne). Én is csak pislogtam, hogy nem értem az egészet. Miután párom kiörjöngte magát nekem, én is felhívtam az ismerősünket, hogy beszéljek vele. Nekem már olyanokat is mondott, hogy démonok viszik kísértésbe a disco-ban, ezért nem dolgozhat ott, meg bűnbe esik, meg azért akarja mielőbb elvenni a barátnőjét feleségül, mert akkor az a hitük szerint soha nem hagyhatná el, stb. Csak nyeltem, a szemeim gúvadtak, és néha köpni-nyelni nem tudtam. Kiderült, hogy ügyvédbojtári munkát még nem is nézett. Egész napját otthon tölti és Bibliát olvas. Az utolsó vasait is bedobálja adományként ennek az egyháznak a perselyébe...

Nem értem, hogy egy inteligens, fiatal ember hogy tud ide jutni? Nem igazán értem a miérteket. Tényleg olyan, mintha agymosáson vett volna részt. Hihetetlen a kontraszt a régi és a mostani énje között! És látványosan zuhan a sűllyesztőbe! azt se tudom, hogy mi mit tehetnénk annak érdekében, hogy észhez térítsük? Én már próbálkoztam a meggyőzéssel, érveltem neki, stb. Nem az zavar, hogy méllyen hívő ember lett belőle, hiosz ez szíve joga! De a hogyan, és az amivé vált, az nagyon zavar!

Nem tudom, hogy lehetne segíteni neki/ rajta annélkül, hogy hittérítő szövegbe futnánk. Mert bizony, ha erőlteti a témát, akkor azt hiszem, én is végleg lemondok a barátságáról, úgy, ahogy azt a párom az ominózus beszélgetésük után megtette.

6. d4b0dd2692 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 22. 22:07
Azért,ha valóban szekta,akkor agymosás is van, és minél jobban elmerül benne,annál nehezebb kihozni! Az elején talán könnyebb visszahozni,szerintem...
5. d4b0dd2692 (válaszként erre: 3. - Zizisicc)
2009. nov. 22. 22:05
Erre én is kiváncsi vagyok! Nem csak Te gondolod szektának? Mi a neve a szektának?
2009. nov. 22. 21:59
szerintem egyelőre semmit, tégy úgy mintha semmi sem történt volna. Szemléld mit tesz. Esetleg, ha próbálod elterelni onnan örökre elveszíted. Okosan visszatudod hozni a "földre" de nagy-nagy türelem kell hozzá.
2009. nov. 22. 21:52
Megkérdezhetem, ez esetben mit takar a "szekta" kifejezés? Konkrétan.
2009. nov. 22. 21:52

sajnos túl sokat nem :(


várrni kell türelemmel, míg ismét hazajön, magától.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook