Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit felesleges megvenni a babának? Gondolok itt pl. popsitörlő-melegítőre fórum

Mit felesleges megvenni a babának? Gondolok itt pl. popsitörlő-melegítőre (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
77. Szilvita (válaszként erre: 71. - Pen80)
2012. ápr. 20. 15:02
Na az a folyadék, az tök felesleges:) A pelenkázót takarítottam vele néha, meg a lakást:)
76. malkata (válaszként erre: 71. - Pen80)
2012. ápr. 20. 15:02
Azt se értem, aki folyadékkal fertőtlenít, mi gőzöltünk.
2012. ápr. 20. 15:01

Mindenkinek más a felesleges.

Szerintem a vízhőmérő felesleges(ahogy annyian írták már), a pelenkatároló(úgyis külön zsákban tárolja az ember a pelust és gondolom, nem aszalja napokig a lakásban...)

cumisüveg melegítő, sterilizáló.

A bébiőr nem baromság akkor, ha esetleg fenn alszik a baba az emeleten, az anyuka meg lenn. Vagy a konyhában.

A légzésmegfigyelő megint csak nem hülyeség. Bébiőrt én nem használok, de légzésfigyelőt igen, pedig foggal-körömmel ágáltam ellene... Most meg már nem tudnék úgy elaludni, hogy ne legyen bekapcsolva...

A sok sz*r plüss, amivel körbepakolják a gyerekeket... Azt nagyobb korban sem kéne. Nekünk van 1db nagy kukac a kiságyban, nekünk jelenleg az a fejvédő. És 2db van még a játszószőnyeg körül, de nem is engedek többet venni senkinek.

A 15ezer féle játék is felesleges, 2-3 db elég a kornak megfelelő dolgokból, minek több?

Nekünk a babaágynemű is felesleges.

Ja, és amit nem értek: a babacipő!! Minek az, mikor még nem jár a baba?

74. sutoczkine (válaszként erre: 31. - Egypt)
2012. ápr. 20. 15:01
Nekem a vízhőmérő is nélkülözhetetlen volt és a doboz is az a mai napig. Ami a fiaimnak pont jó meleg víz az nekem még szinte jég hideg. Így legalább nem főztem meg őket. Amíg nem volt doboz fél csomag törlőket dobtam ki, mert nem ragadt rendesen vissza.
73. malkata (válaszként erre: 68. - Szilvita)
2012. ápr. 20. 15:01
Nagyszülőknél én is így csináltam, de nekem sajnos sokkal lassabb mint a melegítő.
72. mogyianyu (válaszként erre: 66. - Silk)
2012. ápr. 20. 15:01
Én is az 1. hó.-ban, de életmentő! + 5 perc=1dl tej, és nem üvölt a 2 gyerek mire kész vagy!
71. Pen80 (válaszként erre: 62. - Homern)
2012. ápr. 20. 15:00
nálunk is így van - illetve volt, most használok a kicsinek mikros sterilizálót, mert szerintem nem gázabb, mint a folyadék. sőt.
70. malkata (válaszként erre: 62. - Homern)
2012. ápr. 20. 14:59
max. megköveznek azok akik használják, én így gondolom:)
2012. ápr. 20. 14:59
mellszívó nekem is jó volt! nagyon sokáig használtam, rengeteg tejem volt!
68. Szilvita (válaszként erre: 62. - Homern)
2012. ápr. 20. 14:59

Én úgy melegítettem neki a tejet, ha kellett, vagy hűtöttem a tápszert, hogy egy nagyobb bögrébe raktam forró vagy hideg vizet, és beleállítottam. Gyorsabb volt a melegítőnél. Én sem mikróztam soha míg olyan kicsi volt, mondjuk most már szoktam...

Anyatejet meg egyenesen bűn mikrózni.

2012. ápr. 20. 14:59
Nálunk a baldachin is hasznosnak bizonyult, ajtó van a kiságy fejrésze mögött, így onnan megvédte a hűvös levegőtől, később meg a naptól.
66. silk (válaszként erre: 60. - Mogyianyu)
2012. ápr. 20. 14:58
Az nekem is jól jött a kórházban, meg itthon is..Pár hétig használtam.
65. Pen80
2012. ápr. 20. 14:57
baba mosópor is fölösleges szerintem. Akkor vagy valami természetes legyen vagy amit a család többi tagjának használunk. szerintem.
64. Papp Szilvia (válaszként erre: 52. - Mogyianyu)
2012. ápr. 20. 14:57

babakeksz az csak azért jó mert finom:DDDDDD

lányom utálta én meg vettem mindig mert imádom:D én ettem meg persze:DDD de jó drága mulatság volt

63. silk (válaszként erre: 58. - Szilvita)
2012. ápr. 20. 14:57
Ugye?? :-))) Igen, tudtam, hogy van ilyesmi, bár nem gondoltam rá előre, csak, amikro jól jött volna. Amúgy mi úgy kaptuk a légzésfigyelőt, nem vettünk ilyesmit..
62. homern (válaszként erre: 55. - Malkata)
2012. ápr. 20. 14:57
ezen én gondolkodtam leírjam-e,mindenki hülyének néz miatta..lassan 2,5 éves a gyerek de a két kezemen meg tudom számolni hányszor kapott mikrózott dolgot...
2012. ápr. 20. 14:57

bébikomp párti vagyok:) imádta a lányom:D a fiam is kap tuti! és mi vagyunk a legjobb példa h nem hátráltatta a fejlődését mivel 9 hó és 3 hetesen elindult és 10.5hónaposan már szinte futott annyira belejött! persze a kompot így nem hazsnáltuk sokáig csak 2hónapig, de mászni is korán kezdett, már a 7.havi "szülinapján" mászott...


meglátjuk milyen lesz öcsi:)


jah és nincsenek küszöbök a házban, egy szintes és így nem volt veszélyforrás sehol:)

60. mogyianyu (válaszként erre: 51. - 3799e1fce4)
2012. ápr. 20. 14:56
Én mellszívó nélkül mellgyulladást kaptam volna, ugyanis hármasikreknek is sok lett volna a tejem. A legolcsóbb kézit vettem a 2. babánál, az elsőnél kézzel és alapszívóval próbáltam, feküdtem is 4 napig 40 fokos lázzal...
59. silk (válaszként erre: 51. - 3799e1fce4)
2012. ápr. 20. 14:56
Ez igaz, akkor kell megvenni a dolgokat, ha szükségesek...Ma már még éjjel is el lehet menni a Teszkóba, ha valami sürgős..
58. Szilvita (válaszként erre: 53. - Silk)
2012. ápr. 20. 14:56
Van kamerás bébiőr, én először röhögtem rajta, aztán mikor jött ez a bemenjek-e időszak, na akkor már jó lett volna:) Lehetett jelentkezni valami tesztelésére.
57. homern (válaszként erre: 53. - Silk)
2012. ápr. 20. 14:55
van ilyen bébiőr :)
56. Szilvita (válaszként erre: 51. - 3799e1fce4)
2012. ápr. 20. 14:54
Egyetértek. Én ma már babakocsit sem vennék előre. Az én gyerekem pl. csak hason fekve tudott aludni, így az összes sétát végigüvöltötte abban, amit kaptunk. 3 hónaposan vettünk egy mózeses babakocsit, na abban aztán horpasztott:)
2012. ápr. 20. 14:54

Vízhőmérő nekünk jól jött hűtőfürdőzésnél, törlőkendős dobozt használom:)


Sterilizáló és cumisüveg melegítő is használatban volt, gyerek cuccát semmi pénzért nem tenném mikróba.


Hálózsákot kicsiként utálta, 1 évesen viccesnek tartotta, akkor kicsit használtuk.


Lehet nincs is olyan ami mindenkinek felesleges:)

54. f7b0203e3a (válaszként erre: 44. - Silk)
2012. ápr. 20. 14:54
Hát az az addig szépen mutat a kiságyon, amíg a gyerek nem tud ülni, állni... de utána az sem 1 biztonságos, az én fiam kb 6-7 hónaposan magára rántotta....persze nem mindenkinek a gyereke kisördög...:)
53. silk
2012. ápr. 20. 14:53
Még eszembe jutott, lehet, hogy kinevettek, de sokszor eszembe jutott, milyen jó lenne egy éjjel látó kamera..Mikor nem tudom, hogy bemenjek, ne menjek? Fent van, vagy álmában nyöszörög? Ki van takarózva? Ha bemegyek felkeltem? Én még most is beraknék egyet, ha volna..:-)))
2012. ápr. 20. 14:52
babakeksz 4x-es áron!
2012. ápr. 20. 14:52

Én mindig azt tanácsolom, hogy várandósan az ember nézzen jól körül, írja fel hogy melyik boltban, pontosan melyik típus tetszett (mellszívó, légzésfigyelő, etc...) és ha ténylegesen SZÜKSÉG lesz rá, akkor apuka is akár bármikor elmehet és megveheti. Előre ezt a sok "baromságot" tök fölösleges megvenni, mert 90%-ban úgysem vesszük hasznát, és/vagy simán lehet élni nélküle.

Mi így tettünk és lám, felnőtt mindkét gyerek...


Nem volt légzésfigyelőnk, nem volt vízhőmérőnk, nem volt pelenka kukánk, (én az ablakpárkányra tettem ki mindig) nem volt mellszívóm, nem volt több cumink (egy üveg, egy játszó) nem volt mikrós sterilizálónk, (egy üveg folyadék a 2 gyereknek elég volt), nem volt cumis üveg melegítőnk, nem volt babahőmérőnk, bébiollónk, hálózsákunk, bébikompunk, járássegítőnk, semmiféle babahintánk sem volt (a bébihordozót mindkét gyerek tudta maga hajtani, ill. a hagyományos műa. kis hintába hintáztak mikor már tudtak ülni). Soroljam?! :))

50. f7b0203e3a (válaszként erre: 40. - Silk)
2012. ápr. 20. 14:51
én annak idején vettem, biztonsági babaollót, hát a gyerek körmét nem lehet vele levágni...de később papírvágó ollónak jó 3 éves gyereknek..:)
49. homern (válaszként erre: 31. - Egypt)
2012. ápr. 20. 14:51

mi 1 éves koráig használtuk a vízhőmérőt...páromé a fürdés és a fejébe vette hogy anélkül tuti leforráza/megfagyasztja a gyereket :))


törlőkendős dobozt én kb fél év után vettem,mert minden 2. kiszáradt.kihúzta az előtte lévő én meg utáltam visszatömködni állandóan,ez megoldotta,most is használom.

48. silk (válaszként erre: 43. - Egypt)
2012. ápr. 20. 14:51
Én nehezen váltam meg a légzésfigyelőtől. Mivel külön szobában alszik, nekem megnyugtató volt, hogy be volt kapcsolva..
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook