Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit felesleges megvenni a babának? Gondolok itt pl. popsitörlő-melegítőre fórum

Mit felesleges megvenni a babának? Gondolok itt pl. popsitörlő-melegítőre (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
107. Szilvita (válaszként erre: 100. - Kismanó86)
2012. ápr. 20. 15:22
Az enyém 57 centivel született, 3 hetesen már nem volt jó a legnagyobb 56-os ruha sem, pedig én 154 centi vagyok (ha ebből indulnánk ki). Én ma már vennék pár darabot, és ha megvan a baba, elküldeném a férjemet, hogy ebből ennyit vegyél, és mire hazajövünk a kórházból kimossa.
106. trapiti (válaszként erre: 101. - Adbefc7882)
2012. ápr. 20. 15:22
Az én lányom a mai napig ragaszkodik a hálózsákhoz, és nem is bánom, mert képtelen a takaró alatt maradni...
105. berhukri (válaszként erre: 47. - Szilvita)
2012. ápr. 20. 15:21
A bébiőr nekünk is hasznos, most is be van kapcsolva, mert ha kimegyek az udvarra, nem hallom ha felkel.
104. egypt (válaszként erre: 90. - Trapiti)
2012. ápr. 20. 15:21
Azt mi rengeteget használtuk, sőt még mindig, ha hasfájás vagy fülfájás van.
103. Kismanó86 (válaszként erre: 98. - Szilvita)
2012. ápr. 20. 15:21
Nem nyúlott foltos, csak az 1 hónapos pici babát még úgysem viszed állandóan, otthon meg jobb neki a kényelmesebb.
102. trapiti (válaszként erre: 95. - Szilvita)
2012. ápr. 20. 15:20
A kantáros farmerek nálunk nagyon beváltak... Én pl. rugit csak alváshoz adtam rá, egyébként normális ruhában volt... body kisnadrággal, vagy farmerral. Szoknyát azóta hord amióta nem pelenkás. De valahogy nem szerettem rugiban vinni sehová...
2012. ápr. 20. 15:20

Mondjuk én kertes házban lakok, 2percre van a kinti kuka :) Nekem nem vált be a hálózsák. a kókuszpólya sz*rt se ér.

Viszont a játszószőnyeg nekünk nagyon bejött :) 16 hetes a kisfiam és fordul hasról-hátra és fordítva, és ez nagyban a játszószőnyegnek köszönhető :)

De a babamosószer és a babaöblítő szerintem(!!) felesleges, első pillanattól ariellel mosom Némó ruháit.

100. Kismanó86 (válaszként erre: 89. - Sutoczkine)
2012. ápr. 20. 15:19
Ez az egyik, az én Lányom meg pici volt, simán hordta az 56-ost még 3-4 hónaposan is.
99. egypt (válaszként erre: 71. - Pen80)
2012. ápr. 20. 15:19
Miért lenne gáz? Én kaját is melegítek vele, nem érdekelnek a mikrós rémítgetések, miután utánaolvastam fizikusoknál és kutatóknál, és semmiféle bizonyíték nincs a mikró káros voltára. Túl van lihegve a téma.
98. Szilvita (válaszként erre: 94. - Trapiti)
2012. ápr. 20. 15:19
Nem a nyúlottra-foltosra gondolok, hanem arra, hogy a pár hónapos fiamra a legpraktikusabb otthonra egy body, és/vagy rugdalózó a legjobb.
2012. ápr. 20. 15:18

Sokan írtátok a vízhőmérőt. Nekünk kellett, mert apa csinálja mindig a vizet, és az első hónapokban ha nem használta véletlenül, akkor mindig nagyon meleg lett a víz, így "köteleztem" a használatára, amíg meg nem szokta a keze, hogy milyennek kell lennie a víznek:D

Nekünk a baldachin is jó szolgálatot tett, csak le kellett venni, mert azon ügyködött mindig hogy lerántsa. A szobája ablakán betűz egész délután a nap, és az felfogta a napot az ágyban. Persze aki sötétített szobában altat délután annak tényleg felesleges.

2012. ápr. 20. 15:18

Popsitörlőnek doboz: Szerintem azt többnyire nem veszi az ember, hanem valami akcióban van több csomag törlő meg egy doboz. Nekünk már van vagy 5, Apa már csavarokat tart benne (mármint nem abban, amiben a popsitörlő is van :-)

Szerintem ezt nem fogjuk megtudni, mert mindenki másra esküszik, mindig van olyan dolog, ami valakinek bevált.

Pl. részünkről a babahinta tök felesleges volt, mert nem szeretett benne, más baba meg órákat elhintázgat.

Írtátok a vízhőmérőt: Hát Nekem, mint teljesen kezdő Anyukának megnyugvást jelentett az a kis halacskás vacak, így biztos voltam benne, hogy Annának jó a víz. Persze ez mondjuk egy hétig, utána már magamtól is ment, sőt rájöttem, hogy inkább a melegebbet kedveli.

95. Szilvita (válaszként erre: 91. - Pen80)
2012. ápr. 20. 15:17

Szia Pen, hogy vagytok? :)

Igen, arra gondolok én is, kisfarmer pár hónaposra, meg a sok csini kiskardigán, stb. Pl. mi kaptunk Nextből egy pufikabátot, hát nem tudtam ráadni, vadi új...

94. trapiti (válaszként erre: 91. - Pen80)
2012. ápr. 20. 15:17
Szerintem ez attól függ, ki mennyit mozdul ki... én szeretem ha csinos a lányom, és itthon is és bölcsibe-oviba is normális ruhákba jár, nem nagyon van "játszós" cucca, ha ez a nyúlott, foltos, elhasznált darabokat jelenti...
93. Szilvita (válaszként erre: 89. - Sutoczkine)
2012. ápr. 20. 15:16
Az enyim is marha bukós volt, de ezért nekem kellett mindig ruhát cserélnem:)
92. trapiti (válaszként erre: 89. - Sutoczkine)
2012. ápr. 20. 15:15
A sok ruha szerintem is nagyon jó (én turkálóból, aukciós oldalakról szereztem be, és a mai napig onnét öltöztetem elsősorban a kislányomat). Ő pl. csecsemő korában napi 3-4x kakilt, volt hogy a tarkójáig olyan volt... ez minimum ennyi átöltöztetéssel járt, és ha bukott vagy leette magát, akkor is átöltöztettem. Napi 4-5 body tuti elfogyott. Ha nem lett volna sok, nem is győztem volna... Most is sok ruhája van, így nem kell naponta mosnom, elég hétvégén...
91. Pen80 (válaszként erre: 89. - Sutoczkine)
2012. ápr. 20. 15:14
Sok csini ruhára gondoltunk, otthoni az kell, persze, de "kimenősből" elég 1-2 db.
2012. ápr. 20. 15:13
Ja és a mikróban melegíthető meggymagpárna, amit hasfájás ellen ajánlanak... később jó babzsák lett belőle, de ennyi...
2012. ápr. 20. 15:12
Írtátok, hogy nem kell sok ruha, nekünk nagyon is jól jöttek. Mind a 2 fiam bukós volt így minden etetés után teljes ruhacsere volt.
88. trapiti (válaszként erre: 75. - Adbefc7882)
2012. ápr. 20. 15:12

Nekünk a légzésfigyelőhöz ajándékba adták a peluskukát, jó szolgálatot tett, mivel a 3. emeleten lakunk, egy nagy egyszer visszük le a kukát, így szagmentesen tudtuk tárolni és nem kellett minden kakis pelussal 10 percet sétálni...


Ami viszont nagyon fölöséeges volt az a pamutkesztyű amit az újszülöttre adnak...

Sterilizálóból a mikrós változat jól bevált, annál bonyolultabb nem kell, cumisüvegmelegítőnk volt, de nem sokáig használtuk.


Semmire nem jó szerintem sem a babaágynemű és a baldachin. Hálózsákot használunk a mai napig (4.5 éves a lányom).

Fölösleges volt a játszószőnyeg is (ilyenünk volt) és a pihenőszék, vagy a bébikomp, ezeket nem is vettünk.

87. berhukri (válaszként erre: 24. - Pen80)
2012. ápr. 20. 15:11
igen az ágynemű nekünk is tök fölösleges a zsák miatt. mivel most már nagyob a gyerek próbáltam, de nem tűri el a paplant, csak a plédet.
86. Papp Szilvia (válaszként erre: 83. - Berhukri)
2012. ápr. 20. 15:10

nekünk a járóka helyhiány miatt nem kellett, szabadon ment jött ahova akart,eltekeregni nem tudott nagyon:DD

mondjuk a kiságyát is uuuutálta:DDD

rmeélem öcsi nem ilyen lesz:D

2012. ápr. 20. 15:09
szerintem az a kapucnis babatürcsi hülyeség, pár hónapig jó csak, mert gyorsan kinövik, jó a sima nagy fürdőlepedő, abba jól be lehez őket bugyolálni.
2012. ápr. 20. 15:09
tényleg a babacipő:D úgyis lerúgja,és a zoknit is valahogy:DDD ezért kell a harisnya télen és kész:DDD
83. berhukri (válaszként erre: 16. - Papp Szilvia)
2012. ápr. 20. 15:08
Nálunk a járóka aranyat ér, mindig be akar menni a mai napig, pedig 1,5 éves. A szopipárna viszont terhesség alatt nagyon nagy szolgálatot tett nekem, de mikor már meg volt a lányom már én se tudtam funkcionálisan használni. A többivel egyet értek:)
82. Szilvita (válaszként erre: 81. - Malkata)
2012. ápr. 20. 15:05
Úgy látszik minden kell valakinek:D
2012. ápr. 20. 15:04
na ebből hámozzuk ki mi az igazán felesleges:D
80. Pen80 (válaszként erre: 76. - Malkata)
2012. ápr. 20. 15:04
Elsőnél mi is, de most jó, hogy időt nyerek a mikróssal.
79. malkata (válaszként erre: 77. - Szilvita)
2012. ápr. 20. 15:03
Én a kapott játékokat, járókát mostam át vele elsőre, aztán pedig tiszta vízzel.
78. homern (válaszként erre: 68. - Szilvita)
2012. ápr. 20. 15:03
én tejet/tápszert sosem melegítettem,szerencsére 2 éves koráig alternatív csomagolásból kapta :)) hozzátáplálásnál meg már nem igazán működik a forró vízbe állítás.ha pépet kapott akkor úgyis tudtam előre mikor akarom adni,bekapcsoltam a melegítőt a vízzel és 5 perc múlva lehetett bekeverni.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook