Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit ajánlotok a levegő max 5 fokos hűtésére tetőtéri gyerekszobába? fórum

Mit ajánlotok a levegő max 5 fokos hűtésére tetőtéri gyerekszobába? (tudásbázis kérdés)


18. 8ee31e318f (válaszként erre: 17. - Kobagabi)
2009. máj. 28. 19:50

igen ez kivalo otlet es milyen olcso :D


udv :)

2009. máj. 27. 21:25
most például nyitsd ki az ablakot. Kinn hűs az idő. Attól hamar lehűlik.
16. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Arika)
2009. máj. 27. 17:37

milyen az a léghűtő?

nekünk a párom tetőtéri sdolgozószobájába kellene valami, a klímaberendezést csak a tetőre lehetne kiszereltetni, és elég drága. A lakás többi részére nem szeretnék klímát.


Sose hallottam a léghűtésről. Mondanál róla valait?

2009. máj. 27. 14:16

Sziasztok!

Nekünk is emeletes házunk van elég nagy nappalival. (Kb. 6x3m), aminek két oldala végig ablak. Képzelhetitek, milyen hőmérséklet van nálunk is. Ráadásul régi, békebeli, vaskeretes ablak mindegyik. Pontosan nem tudom, hogy mennyi itt a hőmérséklet, de a leghidegebb szobánkban már tegnap is 28 fok fölött volt a hőmérséklet, a nappaliban ettől legalább 2-3 fokkal több van. Mi is előre félünk a nyártól, mivel ezek az ablakok mind fixek. Egyiket sem lehet nyitni. Redőny nincs, és természetesen pénz sem, hogy valamit kezdeni tudjunk ezzel a szobával.

A mi kisfiunk is 13 hónapos, így klímában, ventilátorban mi sem gondolkozhatunk.

Egy kicsit enyhíti a hőmérsékletet, hogy az ablakokra a sötétítő függönyön kívül felraktunk fehér lepedőket is az ablak felé, ami nagy mértékben megszűri a napfényt, de azért az sem túl sok.


Arika!

Szeretném megkérdezni, hogy szerinted ez a léghűtő alkalmas lenne egy ekkora szoba lehűtésére?

És hogy nagyságrendileg mennyibe került nektek.

Előre is köszi.

14. Gligi
2009. máj. 26. 06:27

Sziasztok!

Mi is tetőteresek vagyunk.

Sötétítőfüggönyt mindenképp olyat kell feltenni amelyiknek az ablak felé eső oldala fehér, vagy világos az ugyanis nem szívja magába a meleget!

Ha az ilyen típusú sötétítőfüggönyt egész nap behúzva tartod az sokat felfog!

Találd meg a szobában azt a megfelelő magasságot ahová ha beállítod a ventillátort forgóra akkor kikeveri illetve felfrissíti a levegőt 20 perc alatt!

2009. máj. 25. 22:57
A léghűtőt még ki lehetne próbálni, de tényleg érdemes lenne a szigetelést megnézetni, mert az a konkrét ok:)
2009. máj. 25. 22:18

Gyerekszobába klíma????

Szerintem ezt érdemes átgondolni még párszor..

11. Arika
2009. máj. 25. 22:18

hát mi tavaly vettük a mobilklimát, és kell hozzá a lyuk.

ugy kell megcsinálni, mint a páraelszívó kivezetőjét. (ugy tudom! bár én nem értek hozzá!)


a léghűtő nem vészes áron van, nem csinál 20 fokot, de kb 6-10 fokkal tudja hűteni a szobát. nem hangos...szóval nyugodtan lehet aludni mellette.


ami kicsit macerás, hogy jégakkuval működik.

Bevallom tavaly óta nem használtuk, akkor meg a férjem intézte...így nem is tudom pontosan hogy mikor kellett cserélni ezeket az akkukat.

(az biztos hogy éjszaka nem cseréltünk!)


itthon azért jóval nagyobb a háló..de pont most beszéltünk róla, hogy holnap már berakjuk fagyasztani az akkukat!!

2009. máj. 25. 22:11

Eddig én is így ismertem a mobil klímákat, de valaki említett valami újat, amihez nem kell ablakot vágni. (Mit csinálok télen a lukkal?)

Léghűtő engem is érdekelne. Metro újságban láttam.

Van valakinek? Mennyit hűt? Hangos?

2009. máj. 25. 22:10
a haz hoszigetelesevel komoly problemak vannak. annak kellene utana nezni, es javitani rajta. nem csak nyaron lesz huvosebb a szoba, de telen olcsobb lesz a futes is.
8. Kijózanító (válaszként erre: 3. - 072657f118)
2009. máj. 25. 22:07
A mobil klímáknak van egy kivezetőcsöve. Kéménybe vagy egyéb helyre bedugandó, és ott tolja ki a meleget.
2009. máj. 25. 22:02

Szia!


Nekünk évek óta ventillátorok vannak. Klimát én nem engedem sehová a lakásban, mióta a gyerekek ki-be járkálnak a szobákban.

most nekünk egy léghűtőnk lesz ,remélem bejön!

tavaly már próbáltuk a nyaralóban és elég jól működött.


a mobilklimát nem ajánlom, szerintem egy rakás....:(

nekünk legalábbis nem jött be, pedig nem egy olcsó kategória volt, és a nyaralóban a 12-14 nm-s szobákat nem bírta lehűteni,.....

6. 54246605c4 (válaszként erre: 5. - 072657f118)
2009. máj. 25. 22:01

Hmmm...

Igazából ami nekem nagyon bejött, az az, hogy vettem igazán vastag pamut sötétítőfüggönyöket, és azokat raktam az erkélyhez. Nekem sokat hűt, illetve most vettem egy párologtatót, ilyen szobaszökőkutat, amibe ha a vizébe jégkockát teszel, kicsi szobában az is hűt 2-3 fokot még pluszban...

Több ötletem jelenleg sajnos nincsen:(

2009. máj. 25. 21:58

Van erkély is, másik oldalon ablak is, de nappal sokféle zaj van, ami felébresztheti, így nem szívesen nyitok.

Volt amikor csak hajnalban volt érdemes kinyitni, annyira nem mozdult semmi és nem hűlt le a levegő.

Szoktam ruhát teregetni a szobába, de éjszakára az kevés.

4. 54246605c4 (válaszként erre: 3. - 072657f118)
2009. máj. 25. 21:57

Rohadtul nem ajánlom gyerekszobába a klímát!!!

A nővéremék beszereltették, azóta (hiába nincs már meg) folyamatos középfülgyulladása van az unokaöcsémnek. Tavaly nyár óta. Próbálkozzatok természetes módszerrel, nem hiányzik a gyerekek fülének a huzat...

2009. máj. 25. 21:55

Kb. 20m2-es 35-40 légköbméteres szobában szeretnék a nyári 30-35 fokos hőségben elviselhető alvási hőmérsékletet. Elvileg fix klímának is lehet jó hely, de lehet, hogy praktikusabb a mobil. A mobilt mindenképpen ki kell vezetni? Ki kell vágni egy ablakot? Létezik ezekből halk, ami mellett aludni is lehet? Van más ötletetek?

Van máshol a lakásban klíma, próbáltunk szellőztetni is, de tavaly is gyakran 28 fok fölé ment a hőmérséklet és úgy senkinek sem túl jó aludni.

2009. máj. 25. 21:54
Ha van tetőablak, akkor érdemes vizes lepedőt tenni az ablakhoz. Hozzá kell rögzíteni, pár fokot hűt, nekem bejön:)
2009. máj. 25. 21:50
Mit ajánlotok a levegő max 5 fokos hűtésére tetőtéri gyerekszobába?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook