Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Falfestés gyerekszobába sk. fórum

Falfestés gyerekszobába sk. (beszélgetős fórum)


2011. máj. 20. 21:08
Köszi.Lassan, lassan de halad:)
2011. máj. 19. 17:28

Szia!

Ahol a füles is rajta van. azon inkább citromsárga, mert azon a képen egy megmaradt sárga falfestékkel (tehát nem temperával) lett a mackó kifestve. A nyulason ott már kevertem, de azt már vagy négy éve festettem, így sajna nem emlékszem pontosan milyen színekből.

Jó alkotást kívánok!

2011. máj. 19. 12:53
Micimackó milyen színű?Okker?Vagy citromsárga+pici piros?
2011. máj. 19. 09:41
Rakok fel mindenképp.Kicsit összerámolok és megyek alkotni:)Jó ez a rugalmas munkaidő:))))))))
16. Andika_ (válaszként erre: 15. - Sunshiney)
2011. máj. 19. 09:35

Szia!

Saját kézzel rajzolom, de, ha jól megnézed azt a képet ahol a füles és a tigris van, azon még látszanak a kockák a háttérben. A minta amiről másolom az is ugyanígy be van kockázva, így tudom tartani a méretarányt.

Rakjál fel képet, ha elkészültél, kíváncsi vagyok mit alkottál!

15. sunshiney (válaszként erre: 14. - Andika_)
2011. máj. 18. 22:07
Nagyon jók a képek!!!Te hogy készítetted a miciset?Saját kéz?Elkezdtem kifesteni a rajzot!Olyan jó buli:)Temperával...
2011. máj. 18. 21:25

Sziasztok!

Feltettem képeket a gyermekszobák faláról! Sajnos nem túl jók a színek, a falon sokkal élénkebbek az ábrák!

13. Andika_ (válaszként erre: 7. - 3b41f6053f)
2011. máj. 18. 21:20

Szia!

Kerestem a naplódban a rajzokat! A Bambit rajzoltad? Az nagyon szép lett!!

2011. máj. 18. 20:39
Szóval valaki előbb színez aztán kontúr,és fordítva:)vajon melyik a jobb megoldás?????
11. 3b41f6053f (válaszként erre: 10. - Sunshiney)
2011. máj. 18. 16:38

Szia!


Én indigóval szoktam felrajzolni a mintát,aztán kontúr,és kifestem.


Szinezőpasztát lehet venni az Auchanban is,ára kb 500-600 ft 125 ml,és több fajta színben van


Az akril festék is jó

2011. máj. 18. 15:06
Igen közben látom, hogy előbb festés a végén kontúr, ok adrienn:)
2011. máj. 18. 15:02

Felrajzoltam grafittal a falra micimackóékat.Hú nagyon jól esik alkotni!!

Kérdés:kezdem festeni.Először kontúrozzam, vagy kifestem, és a végén húzzam meg a kontúrt?

8. sunshiney (válaszként erre: 7. - 3b41f6053f)
2011. máj. 18. 15:00

Milyen az a színezőpaszta, hol lehet kapni?

Ára?

2011. máj. 18. 09:45

Sziasztok!


Én is festek a falra.


A naplómba vannak róla képek.


Feraktam utolsó bejegyzésnek a naplómba ,amit a lányomnak csinálgatok.


Kettővel lejjebb,meg az van,amit apukám emlékére csinálok.


Én a nővéremtől lestem el a technikát :)


Mi úgy csináljuk ,hogy kiválasztjuk a képet ,amit meg akarunk festeni,nyomtatónál beállításoknál lehet kicsinyíteni,nagyítani,akár poszter nyomtatást is lehet csinálni,akkor 4 lapra elosztja,és jóval nagyobb lesz.


Mi sima szinezőpasztával festünk,és víz alapú festékkel

6. c130f7eb3b (válaszként erre: 5. - Sunshiney)
2011. máj. 18. 09:18
Csodálom a bátorságotokat és ügyességeteket! Én kétbalkezes vagyok, ezért nagy méretű matricákat vettem a gyerekszobába, és abból raktam ki jeleneteket!
2011. máj. 17. 22:06
Köszi a válaszokat.Persze minden érdekel, a kész művekről.Én is akartam feltölteni de nem engedi.Majd próbálkozok.
2011. máj. 17. 21:58

Szia!

A tempera kiváló! Én azzal szoktam, a falat festeni.

Bármit lerajzolok, holnap teszek fel képeket. Az én módszerem a következő: mivel 3-5négyzetméteres felületeket festek én a kiválasztott figurát (meserészletet)a papíron felkockázom, majd a falfelületre is annyi kockát mérek ki, mint a minta papíron van. (kockák méretét a falon szabadon választhatod, attól függően, milyen nagyra akarod az ábrát.) Kicsit időigényes de kivetítő hiányában így biztos, hogy méretarányos lesz a rajz, mivel egy 3m magas hercegnő festésekor a kockák nélkül nem biztos, hogy tudnám tartani az arányokat (lehet a feje nagy lenne a testéhez képest, vagy fordítva).

Remélem elég érthetően írtam le, ha érdekel nekem hogy sikerült, holnap töltök fel képeket!

Jó éjszakát.

Andika

2011. máj. 17. 21:44

Szia:)

Én mindig kifestem a gyerekszobákat. A kontúrt jobban ki tudod vetíteni, és ceruzával vázolni. Akkor még hülyén fog kinézni. A festés temperával, világosabb színektől a sötét felé haladva. Csak akkor néz ki jól, mikor felmegy az utolsó, a fekete. Eltüntetni később csiszolás, plusz híg glettes lefedéssel:)

Ha akarod, küldj egy email címet, és küldök pár fotót azokról, amiket csináltam eddig.

2011. máj. 17. 21:43

Én hófehérke és a hét törpit és sok egyéb kisebb figurát festettem. Akvarell festékkel (sztem ua, mint a tempera)

Én sablon alapján készítettem. Ceruzával körberajzoltam a mintát, majd kiszíneztem és a végén húztam át feketével a kontúrt. Nagyon szép lett.

2011. máj. 17. 21:36

Sokszép képet láttam a neten sk. én is készítettem már de csak úgy, hogy nagy papírokat tettem a falra arra zsírkrétával.Most a falra szeretném, diavetítős technikával.Aki készített már így segítene?Ma nyomtattam ki dia méretű micimackó-idillt, de kivetítve homályos.színesben nyomtattam.Holnap próbálom fekete-fehérben, csak a kontúrt kinyomtatni.

És milyen festékkel lehet meszelt falra?tempera?vagy jobb ötlet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook