Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » MISKOLC - Semmelweis Kórház - TAPASZTALATOK fórum

MISKOLC - Semmelweis Kórház - TAPASZTALATOK (beszélgetős fórum)


119. M.ANITA TUNCSI (válaszként erre: 118. - 4fdcf353fb)
2011. ápr. 12. 16:05

Szia!

Én 2010 -ben császárral szültem 5 napot kellett maradnom kórházban.Szerintem mindenki annyit ad az orvosának,amennyit megengedhet magának.Ezt úgysem lehet megfizetni,minden elismerésem az orvosokké,szülésznőkké.Nagyon lelkiismeretesen dolgoztak,legalábbis nekem ilyen tapasztalataim voltak.Én 30000-et adtam,ennyit tudtam, de azt tiszta szívből.

2011. ápr. 12. 13:57

Kedves Porcellán és Btkitti!


Köszönöm mindkettőtök válaszát. Üdvözlettel Margit1975

117. btkitti (válaszként erre: 116. - Porcellán)
2011. ápr. 12. 12:58
Én vasárnap hajnalban szültem császárral és csütörtökön engedett haza az orvosom. Nem volt öt nap, de ez dokitól függ. Ez 2009-ben volt és mi 50.000-et adtunk. Én egyébként Hajasnál szültem mindkét kisfiamat (az elsőt simán, a másodiknál a köldökzsinór tekeredett a nyakára, azért kellett császározni), és én maximálisan meg voltam vele elégedve.
116. porcellán (válaszként erre: 115. - 4fdcf353fb)
2011. ápr. 12. 10:30
Minimum 5 nap és gondolom orvosonként változó a tarifa.
2011. ápr. 12. 09:38
Azt szeretném kérdezni, hogy császáros szülésnél mennyi ideig kell bent lenni .Továbbá tudtok e felvilágosítást adni arról hogy mennyibe kerül a császárral való szülés? Vagy ennek a díja változó lehet? Köszönettel Margit 1975.
114. Drozd (válaszként erre: 113. - Btkitti)
2011. ápr. 3. 17:06
Szia, 3 hete még ott volt:))
113. btkitti
2011. ápr. 2. 05:39
Valaki azt mondta nekem, hogy Hajas már nincs a Semmelweisben. Nem tud róla valaki véletlenül? Köszi előre is
112. Drozd (válaszként erre: 107. - 4fdcf353fb)
2011. márc. 31. 12:39

Szia.

Én nála szültem 2 hete:)) A rendelés 10e, a szülésért én 70e-t adtam, mivel császár volt.

111. fd8e423e9e (válaszként erre: 107. - 4fdcf353fb)
2011. márc. 30. 20:33
Priviben írom, Ő volt a választott orvosom.
110. fd8e423e9e (válaszként erre: 108. - Manópofi)
2011. márc. 30. 20:32
Nekem ez fel se tünt:) pedig nagyon gyakran nézegettem az órát.
109. Mó07 (válaszként erre: 108. - Manópofi)
2011. márc. 30. 14:09
Persze, mert szülés után szükséged lesz fogamzásgátlóra. Gondolják. Na, meg ezt kapták.
2011. márc. 29. 17:24
A szülőszobák jól felszereltek, van amelyihez van wc és zuhanyzó is. Távirányítóval működtethető légkondi van, ami nem mellékes a nyári nagy melegben. Ami már irónikus: a szülőszobák falán (kb. 5-ben jártam hosszított nst miatt) pont az ággyal szemben van egy óra, amely a havi 1x-i fogamzásgátlót reklámozza...
2011. márc. 29. 16:24
Van valakinek információja Sikó doktorról,mennyi nála a szülés, és a magánrendelésén a díj? köszönettel .Margit
106. fd8e423e9e (válaszként erre: 104. - Mó07)
2011. márc. 29. 16:19

Előkészítőben korrekt zuhanyzó, wc, mindenkinek kis szekrény (kulccsal zárható). Adnak hálóinget.


Egyágyas szülőszobák, van amelyikben van bordásfal, van amelyikben nincs. Van fitt-ball labda is.

105. porcellán (válaszként erre: 104. - Mó07)
2011. márc. 28. 21:49

Egy személyes, Én sokat nem tartózkodtam ott, mert mentünk a műtőbe, de van bordásfal és láttam fitt-ball labdákat is.

Az előkészítőnél van zuhanyzó, WC.

104. Mó07
2011. márc. 28. 21:01
Aki mostanában szült a Semmelweisben: Milyen a szülőszoba? Gondolok itt zuhanyzó, wc, vajúdást segítő eszközök stb.-re
103. fd8e423e9e (válaszként erre: 102. - Porcellán)
2011. márc. 25. 14:56
Mázlista vagy, mert a csecsemősök szobákra vannak felosztva, biztos a normálisabból fogtatok ki valakit.
2011. márc. 24. 14:23

Sziasztok!


Nekem az alábbiakkal ellentétben és ezek alapján készülve, pozitív tapasztalatom volt és igen kellemeset csalódtam.


Két napot voltunk terhes patológián, ott mindenki egy tündér. A szülés nekem császármetszéssel volt és így nem volt fogadott szülésznőm, de ott is nagyon aranyosak voltak. A műtét közben meg egyszerűen annyira törődős volt az egyik szülésznő, még a műtét után is kijött amikor már toltak a gyermekágyas részlegre gratulálni és megmondani, milyen csodás a kicsi lányunk.


A gyermekágyas részlegen tényleg mindenki aranyos és segítőkész és nekem a csecsemősökkel sem volt problémám. A gyermekágyasoknál még egy nap őrzőben töltött nap után még alkudozni is lehetett, hogy melyik szobába kerüljek :-)(és itt sem fizettünk zsebbe senkinek) Végül egy kétágyas szobában voltunk. A csecsemősök is egész kedvesek voltak, amikor kértük segítettek.


A végén vittünk be mindkét részlegre bon-bon-t és kb. ennyi történt.


Szóval nekem pozitív volt a tapasztalatom.

2011. márc. 17. 22:29

Lenne még egy kérdésem.


Szült valaki mostanában Dr.Fenesi Istvánnál?

Mennyi nála a szülés tarifája???


Priviben is jó lesz!Előre is köszi!

100. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 99. - Cirko)
2011. márc. 16. 22:26
Köszönöm a biztató szavakat!!!:-)))
99. Cirko (válaszként erre: 91. - 4bd8ba24e4)
2011. márc. 16. 20:43

Szia!

Azért nem kell ám ennyire megijedni a kórháztól! Ne aggódj a bent töltött napok hamar eltelnek. Én a Vasgyárban (Semmelweis) szültem 2009-ben Dr.Szalmás Attilánál. Volt fogadott szülésznőm, csak ajánlani tudom én is, h fogadj majd vkit, hisz szinte mindent ő csinál, ha problémamentes a szülés. Az orvos csak bekukkant, "nyúlkál" és a végén varr.

A csecsemősök között tényleg vannak elég érdekesek, nyers modorúak, de nekem szerencsém volt, mert 2 olyan csecsemős nővérrel is találkoztam, akik nagyon segítőkészek voltak. Persze ők az idősebb korosztály. Az egyik összeszedte az első babásakat és kiselőadást tartott "hogyan működik a gyerek és hogy ne essünk kétségbe tőle ha sír és nem tudunk mit kezdeni vele" címmel. A másik pedig megmutatta, h kell pohárból itatni egy babát. Ez ugye nem egyszerű, mert hát csuklik szegénykém össze, egyik kézzel fogni, a másikkal itatni, egy harmadikkal meg letörölni ami mellé megy. Nekem nem indult be a tejem a kórházban, és elvitték Olivért egy szó nélkül (az egyik mogorvább csecsemős) még a 2. éjszaka is. Minek sírjon kint, ha úgysem tudom szoptatni.

Szóval nekem nem volt negatív élményben részem. Nem érdemes kattogni a nővérek miatt, ha vmi bánt is gondolj arra, h pár nap és otthon leszel! A Semmelweisből 3 nap után hazaengednek, ha jól van a Babád, és Veled is minden rendben. Nem a kórházi élmények lesznek a meghatározóak, hanem az otthoniak, az első fürdetés, az első éjszaka Apával együtt,az, h csak úgy üldögélsz az ágyikója mellett és nézed ahogy szundikál ...stb.

98. pindur
2011. márc. 14. 21:11
csak negativ tapasztalat
97. fd8e423e9e (válaszként erre: 96. - Porcellán)
2011. márc. 14. 20:16
Megy a drukk!:)))
96. porcellán (válaszként erre: 95. - Fd8e423e9e)
2011. márc. 14. 20:12
Vrastyák Péter a dokim, és ő monda még januárban, hogy ha nem fordul meg Réka, akkor készüljünk erre a verzióra. Ha véletlenül úgy érünk be, hogy már szülőcsatornában van akkor nem, de minden más esetben császármetszést javasolt. Elvileg várunk, bár azt mondta a farfekvéses babák általában hamarabb érkeznek...hát a mi kislányunk erre rácáfol, úgy tűnik. Szóval most már nem tudom mi lesz, holnap NST, aztán majd meglátjuk a továbbiakat.
95. fd8e423e9e (válaszként erre: 94. - Porcellán)
2011. márc. 14. 20:09
Programozott lesz, vagy vártok még, hogy magától jelentkezzen? Ki az orvosod? Hardonyi főf.sz rábólintott a császárra?
94. porcellán (válaszként erre: 92. - Fd8e423e9e)
2011. márc. 14. 20:06
Rendben, én is úgy gondoltam, most meg már úgy tűnik tényleg ez a verzió lesz nálunk. Holnap jár le a 40 hét és Babika még mindig farfekvéses, az UH-on azt mondták már kevesebb a magzatvíz is, így teljesen biztos, hogy már nem tud forogni.
93. fd8e423e9e (válaszként erre: 91. - 4bd8ba24e4)
2011. márc. 14. 20:05

Szerintem nem, meg az az igazság, hogy rengeteg a nővér, és pont emiatt "rotálják" is őket (pathológián azért többségében standard nővérkék vannak, de szeretik pakolgatni őket hol a gyermekágyra, hol a nagy és kisműtétesekhez, stb...), kivéve a csecsemősöket, de ott pl. meg az a rendszer, hogy egy nővérkéhez tartozik egy szoba egy nap, de holnap már másik szoba, tehát ha rásegítenél sem mennél vele semmire, meg egyébként is mivel 12 óráznak, előfordulhat, hogy egy-egy nővérkével egyszer találkozol a beosztásából adódóan.


Nagyon istenítik a barcikai kórházat, ahol megvalósítják állítólag a csendes szülést, főleg amióta Sólyomvárit kigolyózták a Semmelweisből és átment Barcikára, azóta fújnak más szelek ott, és csábítják át oda a Semmelweisből is a jó szülésznőket (nagy belharcok vannak, a végére már elég jól átláttam a dolgokat).

92. fd8e423e9e (válaszként erre: 90. - Porcellán)
2011. márc. 14. 20:00
akkor nincs értelme, persze
2011. márc. 14. 19:06

Mi a férjemmel most készülünk a babára remélem minél hamarabb sikerül!

Szerintetek egy kis "segítséggel" meg lehet győzni a nővéreket arról hogy pozitívabban kedvesebben álljanak hozzá az emberhez?

vagy ez nem sokat segít?bár azt mondják azt a pár napot bárhol ki lehet bírni de nem mindegy milyen élményekkel mész haza az első babáddal!vagy ha van lehetőségem szüljek máshol?

2011. márc. 14. 15:52
Szülésznő választást akkor is javasoltok, ha minden jel szerint 99%, hogy császármetszéssel lesz a szülés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook