Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » MISKOLC - Semmelweis Kórház - TAPASZTALATOK fórum

MISKOLC - Semmelweis Kórház - TAPASZTALATOK (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
209. Juttta (válaszként erre: 208. - Andóka)
2012. febr. 14. 16:12
A kórtermek a gyerekágyon 2-4 ágyasak. Igen 2 szobához tartozik egy zuhanyzó. most sem kell a picurnak ruha! :D
208. andóka
2012. febr. 14. 15:05

Sziasztok!

Harmadik babánkat várjuk, március 10-re vagyok kiírva és a Semmelweisben fogok szülni. Második kislányom születése óta eltelt 5 és fél év, így én is most fogom kipróbálni a felújított kórtermeket. Lenne néhány kérdésem olyan kismamákhoz, akik mostanság szültek itt. Hány ágyasak a kórtermek? Ha jól hallottam, két kórteremhez tartozik egy közös zuhanyzó. A kisbabáknak régen nem kellett ruhácskát hozni otthonról, mert adtak olyan hálózsák-szerűt. Ez most is így van?

Köszönöm szépen a válaszokat előre is.

207. smonii (válaszként erre: 206. - Manópofi)
2012. febr. 13. 21:23

Szió!


Kisfiú :) és Hollósyhoz járok.

Neked ki a dokid és most kisfiú vagy kislány van a pocidba? A kislányod is itt szülted?

206. manópofi (válaszként erre: 205. - Smonii)
2012. febr. 12. 12:52
Hahó!! Én június 7-re várom, úgyhogy lehet találkozunk!!!! Nem az első, hanem a második babónk lesz, már van egy másfél éves kislányunk. Tudjátok már a nemét? Ki az orvosod??? Sok áldást nektek!
205. smonii (válaszként erre: 190. - Manópofi)
2012. febr. 11. 17:25

Szia /sziasztok!


Még új vagyok itt a fórumon. Június 3-ra vagyok kiírva az első babámmal:)

Te is ekkorra várod a babód? neked is az első lesz?

204. Husy32 (válaszként erre: 192. - Timilini)
2012. febr. 7. 16:06

Kedves Timilini!

Egy kicsit durvának tartom, hogy mindenkit "leköcsögöztél"! Egyébként dolgoztál már éjszakás műszakban? Ha, nem akkor fogalmad sincs arról, hogy 2 gyerekes anyukaként milyen 12 órás műszakot végig dolgozni! Szerinted mennyit pihennek ezek a nők? És egyébként is ha itt ilyen hangnemet és stillust használtál, akkor velük is így beszéltél???? Akkor nem csodálkozom, hogy nem foglalkoztak veled!!!! Nekem mindkét szülésemről csak pozitív élményeim vannak!!! A kismamák hozzáállása nagyon sokat számít!!

203. Ágica8410 (válaszként erre: 202. - Manópofi)
2012. febr. 5. 21:31
Köszönöm a válaszod, és a tanácsot.
2012. febr. 4. 20:32
Ha véletlenül mégis ,,balesetes" lenne a saját rucid, és nem akarod hazaküldeni (pl. nekem másfél órára van Miskolctól a ,,haza") , akkor lehet kapni tök egyszerű mosószappant szinte mindenhol, szerintem az tök jó szolgálatot tesz. (én így oldottam meg 3 hét bennfekvést 3 hálóinggel) Jó babavárást!!! Már nemsokára...
201. Ágica8410 (válaszként erre: 200. - Manópofi)
2012. febr. 4. 19:51

Szia

Köszönöm a választ. Április 26-ra vagyok kiírva. Én is ezt hallottam, hogy adnak, meg praktikusabb is az esetleges balesetek miatt, mégse a sajátomat kell majd hazaküldözgetni, meg itthon csutakolni.:)

Csak az egyik ismerősöm rokona decemberben szül, és ő a sajátjában volt. Igaz lehet, hogy csak a látogatási időre "öltözött" át. Mindenesetre azért készülök saját rucival is.

200. manópofi (válaszként erre: 199. - Ágica8410)
2012. febr. 3. 06:16
hahó! Kapsz a szülés után persze, és jó is,. ha azt hordod az első két nap (ne a tied legyen nagyon foltos..) De az első 2 napot követő napokra jó ha viszel, mert elég ,,szexi" a kórházi hálóing (felül nnéha hiányoznak a gombok..) , nomeg csak kényelmesebb a sajátodba...De ha nagyon nem akarasz vinni, akkor adnak! Előre láthatólag mikor ,,tervezi" a babód megszüleését?
2012. febr. 2. 22:33

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy kell-e hálóinget vinni a benntartózkodás idejére. Azt hallottam, hogy szüléshez a kórház adja, de azt nem tudom, hogy amíg bent vagyok a kórházban a sajátomban vagyok, vagy ott kapok egyet.

Köszönöm a válaszokat előre is.

2012. jan. 31. 09:30
Okés köszönöm:)
197. Ági05 (válaszként erre: 196. - Monaco30)
2012. jan. 30. 21:46
A nőgyógyászok Miskolcon fórumon többet megtudhatsz.
2012. jan. 30. 13:10

Sziasztok!

Új vagyok itt nem igazán tudom, hogy jó helyre írok e? Én igazából Dr. Hajas Sándorról szeretnék érdeklődni, Miskolcon a Semmelweis kórházban dolgozik és ott van a mgánrendelője is.

195. B.2011
2012. jan. 30. 11:25

Kedves - leendő - Kismamák!


A kórházzal kapcsolatosan CSAK pozitív tapasztalatom van.

Nem szoktam fórumokban írni, de ebben a témában muszáj írnom.

Én csak ajánlani szoktam a kórház szülészeti osztályát, ahol augusztusban szültem. Választott orvosnál.

Mindenki normális,kedves volt az osztályon. Megmutatták a helyes szoptatást, pelenkázást, köldökcsonk ápolását, ezek felől pedig minden nap érdeklődtek hogy hogy megy a kismamáknak.

A szobák 4 személyesek.(máshol vannak elhelyezve az "érdekesek" )


Az egyik nővérke nagyon büszkén mesélte akkor hogy az Év szülészete lett a kórház, hogy én is meghatódtam ezen.

Maga a szülőszoba jól felszerelt, tiszta. A szobákkal sem volt semmi gond.


Egyszóval nekem az ott dolgozók sokat segítettek. Mindenkinek hozták a tiszta ruhákat ha kérték, az ágyat áthúzták az ember alatt mindig, és ezt csinálják minden nap minden kismamánál!

Úgyhogy nálam le a kalappal a dolgozók - és az ellátás - előtt!!! (a következő babát is itt szeretném világra hozni :-))


Mindenkinek további szép napot kívánok!!

Boldog Babavárást!

2012. jan. 28. 00:59

nem megrémíteni akartam, én abszolút pozitívan mentem oda... nem volt fizetett szülésznőm sem, mert tudtam,hgoy jó kezekben leszek.. meg a nővérekben is bíztam, tudtam, hogy a legjobb helyen leszek, hisz bababarát kórház..

-

Van szülésznőben is nagyon aranyos, és nővérkében is, és csecsemősben is.. nekem a 6 napból kevésszer voltak beosztva műszakba ezek az aranyos dolgozók, de a szobatársam szerencsés volt. :)

-

Ha szeretnék második babát - viszont - lehet elgondolkodom magán klinikán, igaz nagyon sokat kellene gyűjtenem rá, nekem nagyon rossz élményem van - sajnos a kórházi tartózkodásomból.. maga a szülés nem volt annyira szörnyű..

-

viszont akik aranyosak voltak, azok meg nagyon, túlságosan is.. de az is lehet csak én voltam ennyire érzékeny...

193. Drozd (válaszként erre: 192. - Timilini)
2012. jan. 14. 19:45

Én is ott szültem, de szerintem azért közelsem ennyire gáz a helyzet, szerintem nagyon sok embert most megrémítettél:((

Bocsi de én még szülésznőkre nem hallottam panaszt! Az tuti hogy a csecsemősök között van 1-2 nem odavaló, de ha szépen kéred hogy mutassák meg mit hogyan akkor segítenek, illetve egy jó szobatárs aranyat ér!!

192. Timilini (válaszként erre: 170. - Birkill)
2012. jan. 14. 15:24

Valóban a csecsemősök nagyon gázak és embertelenek, semmit nem mondanak el, és némelyik úgy dobálja a babádat, mintha egy darab hús lenne.. és durvák is veled is, nemcsak a babával. Vannak kivételek!! Az én tartózkodásom alatt kb 2 műszakban volt aranyos csecsemős. A többi műszakban a 6 nap alatt - hát sírtam, ahogy a babával bántak.. nekik csak darab, Neked viszont a kis újszülött babád, de tényleg van 1-2 aranyos.

-

Viszont a legtöbb nem mondja el, hogyan szoptass, hogyan tedd mellre, hogyan tisztísd a köldök csonkját, hogyan add rá azt a csoda ruhát, amiben ott van.. van, hogy bejönnek és elviszik, (nem a reggeli fürdetésnél), de nem mondják hová, ha rákérdezel akkor bunkó módon válaszolnak.. és a Te babád ilyen kezekben van.. egy aranyos csecsemősnél kifakadtam sírásban, hogy némelyik hogy bánik a babával, azt mondta megérti, de ne aggódjak nem tesznek kárt bennük..


volt olyan csecsemős, akit ha a babám meglátott, vagy megérzett már reszketett.. én totálisan kikészültem.. nem is a szüléstől a vajúdástól, hanem ettől, ami a kórházban volt. A patológián vannak aranyos nővérkék, ott is van egy 1 aki furcsa, csak akkor nyalja a seggünket, ha látogatási idő van.. persze mindenkinek a látogatóknak is lejön, hogy kattant, azért le lettünk baszva, mert az asztalon volt a reggeli, vagy vacsora, hát hol tartsuk?

-

Szülésznők: vannak köcsögök, és vannak nagyon aranyosak.. az én szülésem az éjszakás műszakból belecsúszott a nappalis műszakba, az éjszakások nagyon köcsögök voltak, nem akartak dolgozni, viszont a nappalisok nagyon aranyosak, segítőkészek voltak.. szóval tényleg szerencse kérdése - ki milyen szülésznőhöz - nővérkéhez - csecsemőshöz kerül.. nekem az orvosom volt jó, nagyon jó! de a kórházi tartózkodásom - hát nagyon kikészített.. főleg a csecsemősök miatt.. de vannak köztük aranyosak is,v iszont maguktól semmnit nem fognak mondani, ha meg kérdezel és ha mufurcot kérdezel akkor még le is fog baszni vagy be fog szólni.. miért van ott az ilyen? ha nem szereti a munkáját, miért nem tanul mást és helyezkedik el másban?

2012. jan. 11. 15:40

Kedves Ágica8410!


Nagyon szépen köszönöm! Nem is számítottam rá, hogy érkezik válasz:) még egyszer hálásan köszönöm.

2012. jan. 8. 20:51
Hahó! Szül valaki idén május végén, június elején a Semelweisben???MIndenkinek áldott, boldog babavárást!
189. Ágica8410 (válaszként erre: 188. - Monyóka81)
2012. jan. 7. 20:11

Kedves Monyóka91!


Én áprilisban fogok nála szülni. Eddig meg vagyok vele elégedve, nagyon rendes és alapos. Én úgy hallottam, hogy a szülés nála 60 ezer körül van. Most 24 hetes vagyok, eddig 3-szor voltam a magánrendelésén, 2-szer az elején, 1-szer decemberben mert szeretett volna megvizsgálni.

Remélem valamennyit tudtam segíteni.

Jó babavárást!

2011. dec. 31. 13:24

Kedves Midenki!


Dr Sikónál szeretném a második kisbabámat világra hozni. Még csak 5 hetes vagyok. Ha valamelyikőtök esetleg tudna segíteni, mennyibe kerül nála a szülés maga, van e szabott tarifája, nagyon hálás lennék érte. Előre is köszönöm. BÚÉK!

187. mazu82
2011. dec. 9. 10:50

Sziasztok!

Idén augusztusban szültem a Semmelweisben dr. Dudás Ernő főorvos úrnál. Fogadott orvosom volt, végig nagyon kedves volt velünk, a szülésre pedig a szabadsága alatt került sor, mert 6 nappal túlhordtam babócát. Vasárnap este szültem, hétfőn utazott el,de hétfőn reggel még bejött megnézni, pedig sima szülésem volt. A szülés után azt mondtam, ha nem menne szabira rögtön szülnék egy másikat annyira jó élmény volt nála szülni. Nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott és szerintem szakmailag is nagyon felkészült. A másodikat is csak nála szeretném megszülni.

Vidéki kisvárosban élek itt is van kórház, de semmiképp sem szerettem volna itt szülni. Nem bántam meg, hogy be kellett járnom Miskolcra.

A nappalos szülésznők a 2 Csilla nagyon aranyosak voltak, de aztán az éjszakásnál szültem és Ő is végtelenül kedves és segítőkész volt. A gyerekágyas osztályon 2 ágyasba kerültem, nagyon jó szobatársaim voltak. Nekem a csecsemősökkel sem volt semmi gondom.

Összességében szépen felszerelt, tiszta a kórház, az ételek is ehetők voltak. Nem csodálom, hogy Ők lettek az Év Szülészete.:)

Drozd-nak szerintem nem azért van nővérhiány,mert a nővérek nem vállalják el annyi pénzért, hanem, mert a kórháznak nincs pénze többet alkalmazni.Ez nagy különbség. A magyar egészségügy nincsen rózsás helyzetben, tudom, mert én is az egészségügyben dolgozom.:)

2011. nov. 27. 05:25
Persze hogy nem igaz! Hajast tegnap láttam, még mindig a Semmelweisben van és épp egy friss dokit tanított ultrahangozni!
185. Husy32 (válaszként erre: 184. - Hoxa)
2011. nov. 26. 21:00

Na végre,hogy valaki rájött erre!!!

Én az elejétől fogva tudtam ,hogy ez nem igaz!!!

Az a Nő nem komplett!!!!!

184. Hoxa
2011. nov. 8. 21:54

<strong>

Hivatalos helyreigazítás: a katyi19740901, illetve a Margit1975 néven regisztrált felhasználók által a dr. Hajas Sándorról írottak a valóságnak nem felelnek meg.</strong>


Felhívom a figyelmeteket, hogy az általatok leírtakért minden jogi és anyagi következményt nektek kell vállalnotok!

2011. okt. 10. 07:45
Kik vannak még ott a patológiás nővérkék közül? (a név mellé mondjatok személyleírást is, mert már a nevüket elfelejtettem...) A csecsemősön a főorvosasszony nem akar még nyugdíjba menni? örülnék....
182. viktoria1 (válaszként erre: 168. - B.evka)
2011. szept. 25. 12:16
Szia! De igen, tiszaújvárosi vagyok? Csak nem Te is? :)
181. 98ec496afb (válaszként erre: 170. - Birkill)
2011. szept. 23. 22:12

"Ha Hardonyi vizitel, a kicsit tegyétek be az ágyába, mert kikaptok érte!"


???


hogymikvannak??? képzeld, volt olyan is, hogy XY vizitelésekor bugyi nélkül kellett ácsorogni. Ja, frissen szülten. Ott kóficoltak a kismamák bugyi nélkül, s vizit mégsem lett :D


Egyébként magasról teszek mindenki faksznijára.

180. Juttta (válaszként erre: 179. - Drozd)
2011. szept. 23. 15:20
Hát igen! És még szerencsétlenek szaladgálnak a terhespatológia és az ambulancia között és mind a két helyen ugyan az a nővér van.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook