Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent, csak kevesebbet diéta fórum

Mindent, csak kevesebbet diéta (beszélgetős fórum)


2017. jan. 12. 08:35

tanács: szénhidrátot próbálj a nap első felében enni, reggelire (kell az energia), délben is lehet, de vacsira ne. vacsira husi, saláta, sajt, túró.

amúgy sztem nem lehet szénhidrát nélkül gondolkodni.

17. túrógombócka (válaszként erre: 1. - Cornflake22)
2017. jan. 12. 08:33
igen, lehet. pár hétig érdemes lenne figyelned a kalóriabevitelt, számolgatni, utána már számolás nélkül is érezni fogod, mennyi az annyi.
2017. jan. 12. 08:28
Tényleg használ ? engem is érdekelne. Egész nap szaladgálok, idegeskedek, bringázok - bár ülőmunkát végzek és mégsem sikerül fogyni, pedig nem eszem sokat, nem is vagyok jó étvágyú, édességet cukrot egyáltalán nem eszek. BMI index szerint enyhén vagyok túlsulyos, de szertenék fogyni, mert a korábbi ruháim nemigen jönnek rám.
2017. jan. 12. 08:12
Szevasztok! Jöhetek közétek én is?
14. reload
2017. jan. 12. 06:42

Én is ennek a híve vagyok. Szerintem sokkal kielégítőbb, hogy megettem egy kocka csokit és kész, mintha szeretnék enni, de nem lehet. Attól feszült lesz az ember. Bár van olyan ismerősöm, aki azt mondja, hogy nem tud leállni egy kockánál, akkor már puff az egész tábla, így inkább kiiktatta az összes szénhidrátot. Viszont így most ettől feszült, fázós és fáradt. Nem hiszem, hogy egyik napról a másikra célszerű így megvonni valamit a szervezettől, ráadásul a szénhidrátra is szükség van.


Egy másik ismerősöm ( ő mondjuk nem fogyózik, hanem szálkásít) azt csinálja, hogy napi 5 evés, 3 étkezésre bármi, és az utolsó 2 csak fehérje.

13. Boszy28 (válaszként erre: 11. - Cornflake22)
2017. jan. 12. 06:28

Nappal kevesebbet eszek, többször. Általában ilyenkor eszek szénhidrátot, zsömlét (mondjuk nem fehér zsömlét, hanem barna vagy teljes kiőrlésűt, vagy amilyet éppen kapok a pékségben :), viszek ebédet (ma épp bolognai spagettit, de nem egész adagot, csak felet).

Itthon fél 6 körül eszek már csak, én utána nem szoktam éhes lenni, pedig későn fekszek le.

Viccesnek tűnik, de azzal előzöm meg a nassolást, hogy korán fogat mosok, így utána már nem eszek édességet sem, kaját sem.:)

12. Katus73 (válaszként erre: 1. - Cornflake22)
2017. jan. 11. 23:36

Szia! Igen le lehet. 4 éve így fogytam le közel 40 kilót. És ha megkívántam volt csoki, süti. Szigorúan úgy, hogy beleférjen a napi kalóriába. Most újra elkezdtem. A kenyér nem kihívás főleg most. Svédországban élek jelenleg. Az itteni kenyerek....Hát. a legtöbb édes. Viszont Wasa kenyérből nagyon nagy a választék. Reggelire, vacsorára azt szoktam enni. 4 éve otthon is ilyesmit ettem kenyér helyett. A tészta meg soha nem volt fontos. Ellenben a krumpli. 😃 Na de kibírom persze nélküle. Ha meg már nem, lesz kis petrezselymet krumpli. 😃

Úgyhogy fog az menni! Kevesebbet, okosan. És néha egy kis csoki is belefér.

11. cornflake22 (válaszként erre: 10. - Boszy28)
2017. jan. 11. 22:28
És egy nap hányszor szoktál enni? Én egy nap max 3-4szer de este kicsit így is rámtör az éhség, nemtudom ezt mivel szüntessem meg, a vacsorát lefekvés előtt 3 órával próbálom elfogyasztani de úgy mindig éhes leszek mire lefeküdnék :(
2017. jan. 11. 22:05

Én szeptember elején kezdtem úgy, hogy egyáltalán nem ettem szénhidráttartalmú kaját.

Nem bírtam, fáradt voltam, nem éreztem jól magam.

Nem ettem édességet, néha 1 kis kocka csokit csak.

Szénhidráttartalmú kaját eszek, csak keveset. Nem eszem túl magam, csak annyit, ami pont elég. 5 után vacsorázok, de akkor is csak könnyű kaját.

73-ról lementem karácsonyra 65 kg-ra. Karácsonykor nem tudtam annyit enni, mint régen, de azért visszajött 1 kg.

Most másfél hét alatt az le is ment, megint 65kg vagyok.

Mondjuk sokat mozgok, tanító vagyok, egész nap rohanok egyik teremből a másikba, a suli meg jó nagy, és 3 szintes, sok a lépcső. ☺

1-gyel kisebb méretű ruhák kellenének. ☺

9. cornflake22 (válaszként erre: 8. - Barbus0501)
2017. jan. 11. 20:42
Én nasinak az almacsipszet gondoltam, nagyon szeretem és pl filmnézéshez is tökéletes, édeségnek meg egy kis étcsoki ha nagyon megkívánom. Majd mindenképp számolj be ha eltelt pár hét hogy mennyi ment le, én is kíváncsi vagyok! Ja és kávét én már egyre ritkábban iszom, de néha reggel megkívánom, úgyhogy tudom hogy teljesen sosem tudnék tőle megszabadulni.. :)
2017. jan. 11. 20:22
En egyaltalan nem eszek kenyeret, tesztat, krupmlit es edesseget se. Mist kezdtem egy hete. En nagyon suti fuggo voltam, de valahogy nem kivanom. Inkabb iszok helyette egy zoldturnixot. Vagy ha mar nagyon kivanok az edesseget, akkor egy bananpalacsintat. Kivancsi vagyok mennyi fog lemenni. Meg sajat keszitesu zoldseg chipset is csinalok. Kis nasi gyanant. Szeretnem meg a tejet is kiiaktatni, mert amit iszunk, az nem tej. Az egyetlen dolog amirol nem tudok lemondani, az a kave :)
7. cornflake22 (válaszként erre: 4. - Bubi 54)
2017. jan. 11. 19:39
Gratula!!!:) Én is sokkal jobban szeretem a pirítóst, most is megettem egy szeletet egy tányér tejfölös túró mellé! Naponta általában háromszor szoktam enni én is de a reggeli egészen 12ig tart, a felszeletelt almácskáimat addig eszegetem:)) Aztán ebéd általában leves, főzelék, hús krumplival ilyesmi, vacsira meg virsli, egy-két szelet kenyér, paprika paradicsom, és lefekvés előtt zöld tea.
6. Gretaa (válaszként erre: 4. - Bubi 54)
2017. jan. 11. 19:21
A lassú fogyás általában tartósabb is mint a hirtelen.Ügyes vagy,kell hozzá kitartás az biztos.De jó amikor van eredménye.
5. Gretaa (válaszként erre: 3. - Cornflake22)
2017. jan. 11. 19:01
Ez nekem nehéz,nehéz nem ennem mindennap valami édességet,de vannak napok amikor szándékosan "na ma nem eszek semmi édeset" :] de egyszer tavaly előtt volt amikor 11 napig nem ettem édességet,na ha a kakaós csiga annak számít akkor megszegtem,de kibírtam csoki meg ilyesmi nélkül.A mennyiség nagyon sokat jelent...Én kicsit már édesség(cukor) függő vagyok,de persze ez nem egészséges mindennap.
4. Bubi 54 (válaszként erre: 1. - Cornflake22)
2017. jan. 11. 18:57
Sikerül!Igaz,lassan,én így fogytam le 92-ről76-ra.Mindent eszek,reggel este egy nagy bögre zöld tea,Fél kilós kenyérből kisebb szelet szendvics,ebéd 2óra felé fél adag,de vagy leves,vagy második fogás.Este is a kisebb szelet kenyér valamivel,süti ritkán.Saját tapasztalat,hogy a kenyér mindíg pirítós,valahogy attól jobban jól lakok,mintha csak simán megeszem.Már sok mindent kipróbáltam, de ha le is fogytam, mindíg vissza is jött.Hamar megszokod,kisebb lesz a gyomrod,és nem leszel éhes.És én 60 felett vagyok!
3. cornflake22 (válaszként erre: 2. - Gretaa)
2017. jan. 11. 18:52
Teljesen kiiktatni a kenyeret, tésztát én sem szeretném mert tudom hogy örökre úgysem tudnám elhagyni, csak csökkentem hisz eddig sem ettem belőle óriás mennyiséget. A cukros dolgokat pedig azért szeretném elhagyni, mert egész életemben majdnem hogy MINDEN NAP ettem valami csokit, müzlit, joghurtot, kakaót ittam stb és ez egészségtelen és felesleges úgy gondolom, néha néha eszem majd egy-két kocka csokit vagy neadjisten egy-két sort, de az elején kicsit megválnék tőle:)
2. Gretaa (válaszként erre: 1. - Cornflake22)
2017. jan. 11. 18:21

Szia!

Én úgy gondolom kilehet bírni egy darabig,hogy nem eszik valaki kenyeret vagy tésztát ,kis csokit vagy hasonlót...De hosszú távon már nem hiszem.Bár biztos van olyan aki tényleg annyira tartja ezt,de én biztos nem bírnám ki,hogy ne egyek egyáltalán ilyesmit.Én inkább eszek mindent csak nem töménytelen mennyiséget és nem mindennap eszek például kenyereket,tésztákat,burgonyát.

Meg én szabtam egy határt ,hogy este 6 után már nem ettem.Persze hozzá kell tenni,mindig 3 x vacsiztam este,késő este.Egy kis futást vagy szobabicajozást is beiktattam és 6-7 kiló le is ment szép lassan hónapról hónapra.Persze mehetett volna ez drasztikusabban is,de eszem ágában sem volt megválni a csokiktól meg semmitő amit szeretek.Nekem mind ez bevált és persze azért önuralom is kellett,hogy este már nem ettem semmit,de az első 1 hónap volt rossz és utána megszoktam.

Aztán most megint elkezdek egy hasonlót,mert kicsit túl ettem magam az ünnepek alatt és hát le kell dolgozni őket =)

2017. jan. 11. 18:09
Sziasztok! Sok olvasgatás és megfelelő mennyiségű információ beszerzése után arra jutottam hogy úgy fogok fogyózni hogy mindenből eszem csak keveset. Ezenkívül a cukrot, és annak minden formáját teljesen kiiktatom, de pl egy-két szelet tk kenyeret reggelire megennék vagy kis tészta néha ebédre :) mi a véleményetek? Szerintetek így sikerülhet? Sok-sok víz és az esti fél liter zöld tea mellett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook