Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen gyakran sterilizálod a baba cumisüvegét, egyéb kellékeit? (Mennyi idős a babád?) fórum

Milyen gyakran sterilizálod a baba cumisüvegét, egyéb kellékeit? (Mennyi idős a babád?) (tudásbázis kérdés)


12. bowie
2013. ápr. 8. 19:20

Én nekem a második most lesz 3 hós. 3 hós koráig minden használat után, utána csak napi kétszer.:))))

a cumiját viszont nem.

A nagyobbik 7 éves, szóval nem vagyok friss anyuka, mégis..

Szóval szerintem, ha úgy érzed, hogy meg kell, hogy csináld, mert akkor érzed jól magad, akkor nyugodtan..ha meg idegesít, hogy csinálni kell, akkor ne csináld.:)

11. Z.Györgyi (válaszként erre: 8. - Naplemente.)
2013. ápr. 8. 19:10
Én sem sterilizáltam soha. Pedig a kicsi koraszülött volt. De soha nem volt beteg egyik sem. :) Mi is felnőttünk sterilizált cuccok nélkül. :)
10. syria (válaszként erre: 1. - 6fc35f3190)
2013. ápr. 8. 19:08
Egyáltalán nem sterilizáltam, ugyanis nem volt mit. A fiaim 10 ill. 12 hónapos korukig szoptak; a teát meg kezdetekből kihajló szélű, ún. presszós üvegpohárból itták. Pár hónaposan hihetetlenül ügyesen. Szerintem "tudták" mennyivel jobb, ha üveg ér a szájacskájukhoz, mint valami gumiförmedvény. :(
2013. ápr. 8. 19:00
3gyerekes anyuka vok,tudod van egy mondás:az első gyereknêl,ha leejti a cumiját rohansz,kifőzód minden alkalommal.A másodiknâl bekapod,így tisztítoda harmadiknál füttyentesz a kutyának,h hozza vissza.:)Én azért egyik véglet se voltamde a lânyom egy éves sem volt,mikor a kutyának dőlt és ölelgette.Max.első használat előtt kifőzhetsz mindent,de utána ha leöblìted az is elég.
2013. ápr. 8. 18:53

Soha nem strerilizáltam a babás cumisüvegeket és a kellékekeket, mégis felnőttek a gyerekeim minden probléma nélkül.

(A legkisebb 10 éves.)

Ezeket a cuccokat simán tisztán lehet tartani. Szerintem csak üzleti érdekekből találták ki, nem mellesleg "jó" elfoglaltság a friss anyáknak. :)

7. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 6fc35f3190)
2013. ápr. 8. 18:51

A mellszívót szoktam sterilizálni minden használat után,4 hós múlt a kisfiam. Viszont a játékait úgy rágcsálja,nyaldossa,ahogy jól esik.

A tej azért más,bomlásnak indul,mosogatószert pedig inkább nem használnék hozzá.

6. sookye (válaszként erre: 4. - 9678a02221)
2013. ápr. 8. 18:47
Akkor nem csak Te voltál nem normális, pedig az én lányom koraszülött sem volt :D
2013. ápr. 8. 18:46

Az elején minden nap, minden használat után kifőztem a cumisüvegeket, mellszívót, bimbóvédőket...

Aztán naponta már csak egyszer, általában délben.

Nem is tudom, talán 3-4 hónapos koráig... 6 hónapos kora után szerintem már nem is sterilizáltam, vagy csak a mikróban.

2013. ápr. 8. 18:45

en az ikrek cuccait minden egyes hasznalat utan sterilizaltam 6 honapos korukig..de en nem voltam ilyen szinten normalis,ne kovesd a peldamat!

Mondjuk ok nagyon koraszulottek voltak,tehat szukseg is volt ra,de tutira nem 6 honapos korukig:DD

Szerintem 3-4 naponta eleg fertotleniteni a cumisuvegeket.

2013. ápr. 8. 18:44

én hetenként sterilizáltam.

vagyis mai napig hetenként csinálom.

nekem azt mondta a dokinő így kell, hát így csináltam.

2013. ápr. 8. 18:41
6 hónapos múlt, talán 2 hétig sterilizáltam az elején... de amúgy is max. a kiskanalakat kellett volna, mert szopizott (illetve még mindig). Mondjuk ő második baba, a fiamnál azért máshogy volt :)
2013. ápr. 8. 18:37
Milyen gyakran sterilizálod a baba cumisüvegét, egyéb kellékeit? (Mennyi idős a babád?)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook