Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » BPA-s cumisüvegek, mi lesz a gyermekünkkel? fórum

BPA-s cumisüvegek, mi lesz a gyermekünkkel? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. febr. 17. 17:28

Én ezt nem értem...

Én Aventeset vettem mindenből, és 5 centis berűkkel van ráírva az összes csomagolására, hogy BPA FREE...Most akkor mégis van benne?????

2011. febr. 17. 17:23

Nekem is A...t termékem van. Vásárláskor azt gondoltam hogy ez egy megbízható márka, de lassan kiderül hogy nem. Egyébként a forgalmazó bolt azt válaszolta: "...ez már egy használt termék és idáig nem bizonyított, hogy BPA tartalmú műanyagból készült termékek mindennapos, rendeltetésszerű használata során kioldódó, kis mennyiségű BPA káros hatással lenne a csecsemők és kisgyermekek fejlődésére, így a terméket sajnos nem áll módunkban újra cserélni."

Én nem értem, hogy a magyar hatóság miért nem tesz többet az ügy érdekében. A nyugati országokban már 1 éve nem gyártanak ilyen termékeket.

A Fogyasztóvédelmi Hatóság viszont a gyári szám alapján bevizsgálja a terméket.

53. Christa09 (válaszként erre: 52. - Bettike2007)
2011. febr. 16. 23:04
Ne haragudj, de akárhogy is nézem a régi üvegeink alján nincs semmi háromszög, ez biztos itt a kezemben, végignéztem még az oldalát is. Sőt most nézem az új alján sincs. A varázsitatónkat is kidobtam,nincs rajta semmilyen jelzés, pedig azt nemrég vettem. Mindegyik termék A...t-es tehát nem olcsó, rossz minőségű termék.
52. bettike2007 (válaszként erre: 29. - Christa09)
2011. febr. 16. 09:39
nem,mindegyik alján jelzik háromszögben
51. bettike2007 (válaszként erre: 27. - Sylvia81)
2011. febr. 16. 09:38
az alján ajta van egy háromszög az 5ös jelzésűek jók a PP jelzésűek a 2esek PC nem jó
2011. febr. 16. 09:33
a BPA a hitványabb műanyagokban van,Avent Mam illetve más jobb abyagú cumisüvegek jók azokban nincs
49. bettike2007 (válaszként erre: 48. - Sapienta)
2011. febr. 16. 09:32
láttam egy dok.filmet a műanyag edényekből nem jön ki annyi káros anyag ami egészségre veszélyes lenne
48. Sapienta (válaszként erre: 30. - Mamcili)
2011. febr. 16. 09:29

nem pánikkeltés.

és nem "mindig kitalálnak valamit", hanem mindig rájönnek valamire/mindig kiszivárog valami.

a gyerekjátékokkal, cumisüvegekkel most foglalkoznak. talán eljön az idő, hogy a felnőttek számára készült termékek is biztonságosak lesznek. pl. azok a dobozok(műanyag), amiket hűtőbe/mikróba lehet pakolni... akit érdekel az egészsége, az használjon üveg edényeket!

akiket meg az egész nem érdekel: eddig is felnőttek a gyerekek, és nagy százalékuk életben is maradt. mű- és adalékanyagok ellenére.

azért én inkább odafigyelek, és a legjobbat adom neki mindenből.


érdemes naprakésznek lenni, utána olvasni, és nem azt hangoztatni mindenre, hogy hülyeség, csak azért, mert az illető még 10-20-30 évvel ezelőtt nem hallott róla...

2011. febr. 10. 18:47

VALÓDI ÜVEGBŐL KÉSZÜLT CUMISÜVEG (MÁR HA NAGYON KELL)

SEMMI MÁS!!!!

-EZ A MEGOLDÁS!

2011. febr. 10. 18:39

Akinek Avent cumisüvege van és esetleg jótállásos még a termék üzenem: hiába a kidobott több tízezer forint, nem cserélik ki az üveget. (Saját költségemen megvehetem megint 8.000-Ft-ért!)

Ma voltam a nyíregyházi Brendonban ahol a boltvezető helyettes (egy fiatal t...ny) köpni-nyelni nem tudott eleinte, de előttem felhívta a debreceni nagyfőnököt és ezután szó szerint a következőt nyilatkozta:

" az említett anyag a BpA, Magyarországon nincs tiltólistán, a termékben lévő mennyiségnek a mértéke minimális, NINCS EGÉSZSÉGKÁROSÍTÓ HATÁSA, ebben a tekintetben."

Megkérdezte tőlem azt is hogy én honnan tudok a BpA-ról? Na mit szóltok hozzá? Ez a csaj hol él???

Na, holnap megmozgatok néhány követ. Nem fogom a dolgot annyiba hagyni!

45. Sylvia81 (válaszként erre: 43. - Christa09)
2011. febr. 10. 10:22

Köszi!!!

Itt vekengtem, hogy akkor vegyek mindenből újat Dorinának, vagy sem. Maga az A...t bevált, szeretem, így csak fejet kell venni. Mondjuk a cumisüveget nem is fogjuk használni, csak a varázsitatókat. :)

44. Szabianyu (válaszként erre: 43. - Christa09)
2011. febr. 9. 17:14

Köszi:)

egy kis megnyugvás

2011. febr. 9. 16:51

Sziasztok!Írtam emailt az A...t-nek. Azt írják, hogy az ő termékeikben kevés a BPA, amely csak nagy hőhatásra válhat ki az üvegből. Azt írták a forró víz ehhez nem elég. Ha mégis bejutna egy kicsi a szervezetbe, akkor is kis mennyiség, amely le tud bomlani.

Reméljük így van.

2011. febr. 6. 20:36

Szerintetek a forgalmazó bolt visszaveszi a jótállásos cumisüvegeket? Vagy ez majd a jövő zenéje lesz.

Egyébként ma a bolt honlapján már csak 0 % BPA v.BPA Frei üvegek kaphatók.

2011. febr. 6. 18:31
Csak a csomagoláson lehet látni, ha rá van írva, hogy 0%BPA vagy BPA frei, akkor jó. Illetve a rossz üveg teljesen színtelen,átlátszó,a jó vagy fehéres a nyakánál és a talpánál vagy mézszínű illetve nem olyan tisztán átlátszó.
2011. febr. 6. 18:09

Sziasztok!

Hogy lehet utána nézni, hogy mentes vagy sem???

Mi féléve vettünk tanuló üveg szettet és cumis üveget is a.V.e.N-T.

EZ MOST JÓ VAGY SEM???

39. d0d8909694 (válaszként erre: 38. - Kathy74)
2011. febr. 6. 17:08
jól teszed, ne is adj másból, csak üvegből!
2011. febr. 6. 11:53

Sziasztok!

Én Avent kezdőcsomagot vettem a Brendonban. Tegnap este néztem a csomagolástól - a cumisüvegig átnéztem mindent, de sehol nem látok semmilyen jelzést. Semmi érdemleges tájékoztatás nincs elhelyezve a dobozban. Nem tudom mi tévő legyek.

A férjem hozott Amerikából Evenflo üveg cumisüveget, egyenlőre abból adok a babámnak enni.

2011. febr. 6. 00:13
Mármint a cumisüvegünk gyártóját hívom fel. Bocsi késő van és kicsit össze vagyok zavarodva ettől az egésztől.
2011. febr. 6. 00:12
én tanácsadónő vagyok!hivatalosan!de fogalmam sincs igazából mi van a termékekben!Magában a gyárban dolgoztam és így egyben tanácsadónőként is szerepelek!
35. Christa09 (válaszként erre: 33. - Szabianyu)
2011. febr. 6. 00:12

Én megnéztem:( Hétfőn felhívom azt a céget.. Találtam a honlapjukon erre vonatkozó infókat, de persze csupa megnyugtatás...Mit is vártam??? Majd leírják, hogy ártalmasak a termékeik...

Lehet túlaggódom, de hétfőn beszélek a gyermekorvosunkkal.

34. Sylvia81 (válaszként erre: 33. - Szabianyu)
2011. febr. 6. 00:07

Annyira nem gáz. Végülis arról szól, hogy Dániában betiltják azokat a termékeket, amiket 3 év alatti gyerekeknek készítenek, és butil- vagy propilparaben van benne.

És itt jegyezném meg, hogy én összességében tiltanám be! Meg még egy rahedli más cuccot is...

Ha valaki csak a márkanév és a reklámok alapján választ kozmetikumot, 95%, hogy mérgezi magát és a családját... :(

33. Szabianyu (válaszként erre: 32. - Sylvia81)
2011. febr. 6. 00:03
bocsi de meg se merem nézni!
2011. febr. 6. 00:01

Akkor hozok nektek még valamit... Csak hogy lássátok, nem csak a szánkon át mérgeznek minket:

[link]

2011. febr. 5. 23:58

Örülnék ha pánikkeltés lenne elhiheted. Remélem Neked lesz igazad.

Nagyon sok káros anyaggal érintkezünk, de azért a babáknak, gyerekeknek szánt termékekre jobban oda kéne figyelni. Bár a levegő is ártalmas már állítólag...

De a gyerekünkért aggódunk, főleg ha ilyen híreket hallani és olvasgatok itt a neten is ezzel kapcsolatban. Nem túl biztatóak.

2011. febr. 5. 23:38

ez valahol pánik keltés...

de hogy megnyugodj cseréld le a cumisüveget üvegre...


mindig kitalálnak valamit...


a gumijátékokra is kitaláltak mindent...

habtapira is...

és még sorolhatnám....


szerintem az adalékanyagokkal és a műtrágyával kéne inkább foglalkozni... hogy visszahozzuk a természetes dolgokat...

2011. febr. 5. 23:35
Sajnos csak a dobozon van feltüntetve illetve az általunk használt cumisüveg más kicsit, mint amit ma vettem. Az új puhább és a nyakánál fehérebb, nem olyan áttetsző az egész, mint a régi. De ezt csak erre a márkára merem mondani.
28. Szabianyu (válaszként erre: 26. - Sylvia81)
2011. febr. 5. 23:34
mi kaptunk de nem használtam soha könnyen leharapható!meg nekünk felesleges
27. Sylvia81 (válaszként erre: 25. - Szabianyu)
2011. febr. 5. 23:30
Na, ez engem is érdekel. Honnan tudom, hogy van-e benne?
26. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - Szabianyu)
2011. febr. 5. 23:30

A habtapi nem káros.

Találtak külföldön olyat, amiben volt formalin, vagy mifene, de itthonra nem jutott belőle. Az egyetlen fajta, ami be van tiltva, azért, mert a legkisebb darabkája kb. másfél cm átmérőjű, tehát fulladásveszélyes. Ez a fajta 10 db-os volt, állatokat és egyik darabja repülőt ábrázol.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook