Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen állat való egy 7éves kisfiunak? fórum

Milyen állat való egy 7éves kisfiunak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. szept. 29. 20:00
Dzsungáriai törpehörcsög. Kevesebbet eszk, piszkit, mint az arany höri rokon, igy nincs gond, ha apici esetleg néha elfelejtkezik...Ha elmentek pár napra, lehet neki adni, mert valóban beosztós módon él! Este nem hangos, lehet vele egy szobában aludni...hátrányát 3 év alatt nem találtam!!!!
2008. szept. 29. 19:38
Golden Retreiver,,Leonbergi,,Labrador.Ezek abszolút gyerek barát kutyák.Igaz, egyik sem kis testű,de mi lehet szebb látvány mint mikor a gyerek,és a házi kedvenc együtt focizik az udvarban?:))Higyjétek el,van ilyen:))
30. pemete
2008. szept. 29. 18:56
Ja, azt akartam még, hogy mindenképp oltassátok, és féregtelenítsétek, nehogy elkapjon tőle valamit agyerek!
29. pemete
2008. szept. 29. 18:55
Hát akkor hjajrá macska! Valami cuki kis házicicát:)
28. frutty (válaszként erre: 27. - 274c9996b8)
2008. szept. 29. 18:47
ő cicát szeretne...
27. 274c9996b8 (válaszként erre: 2. - Frutty)
2008. szept. 29. 16:23
Mit akar a kisfiu ? Mert ezt is figyelembe kell venni.
26. pemete
2008. szept. 29. 16:20

A kistestű kutyák alapból nem valók gyerek mellé, mert eléggé idegbetegek, és hamar odakapnak. De mivel a gyerek kutyája lesz ,ezért nem hiszem,hogy neki is odakapna, ha ő a gazdi. Csak arra kell figyelni, hogy tényleg elismerje az a kutya a gyereket gazdinak!

Én azért nem hoznék a gyerek mellé menhelyi kutyát, mert nem tudhatod, hogy milyenek az ősei, mit örökölt, milyen az idegrendszere. ÉS ez nagyon fontos egy gyerek mellett élő kutyánál!!!

Hát asszem ennyit akartam:)

25. mtt80
2008. szept. 29. 15:46

Szerintem, ha cica lesz, akkor teljesen mindegy, hogy nőstény vagy hím, az a lényeg, hogy ivartalanítva legyen. A kandúrok is otthonülőkké válnak (ha ivartalanítva vannak) és imádják, ha kényeztetik őket. Ja, és egyáltalán nem büdösek, és nem is jelölnek, ha időben ivartalanítják őket. Tudom, mert nekünk kettő is van, mindkettő ivartalanítva. Kertes házban lakunk, de télen állandóan jönnek befelé a házba, és egyáltalán nem csavarognak, csak alszanak a jó meleg szobában.

Ja, és szerintem is inkább rövidszőrű legyen (sima házimacska), azzal kevesebb a baj.

24. Emilía78 (válaszként erre: 22. - C20c593f1c)
2008. szept. 29. 15:31
bocsi, de oda írtam, hogy ha nőstényt választ mindenképp ivartalanítsa
2008. szept. 29. 15:30

Ha kutyába gondolkodsz, én a helyedben mindenképp kistestű kutyát vennék, de nem tacskót, mert a természetük nem igen, nem mindig tűri a gyerekeket. nekem volt tacskóm és tudom. Ha kigondolsz egy fajtát mindenképp néz utánna a neten mit igényel, mekkora a mozgás igénye, tűri-e a gyerkeket stb.

Az én tacsim azt nem bírta ha a gyerekek szemébe néztek és nyúltak a szeme felé, mert ugye az szépen csillog és minden gyereknek mániája a kutya szeme felé nyúlni, és az én kutyim állandóan morgott és ha nem voltunk figyemesek akár oda is kapott. Szóval ezzel vigyázni kell. A tacskó vadász kutya még ha kicsi is.

Bár én még azon is elgondokodnék hogy inkább állatmenhelyről hoznék ki kutyust és nem adnék fajtiszta kutyáért annyi pénzt, mikor annyi kutyus árván várja az új gazdiját! :)

22. c20c593f1c (válaszként erre: 21. - Emilía78)
2008. szept. 29. 15:27
Házi macska. Ingyen is hozzájutsz. Bár én nem ajánlanám a nőstényt csak akkor, ha ivartalanítod, mert évente 3x is kölykezhet. A hím többet csavarog, ha nincs ivartalanítva, és sokszor harci sebekkel tér haza.
21. Emilía78 (válaszként erre: 17. - Frutty)
2008. szept. 29. 15:17
ha cicába gondolkodsz mindenképp rövidszőrüt ajnálanék, egyszerű házi cicát, és nőstényt!!! mert a hosszú szörű cicák szőrével sok gond tud adódni, sokat kell fésülni különben összerasztásodik, és ürítésnél se mindig tudják tisztán tartani a popójukat. azért nőstényt, mert ha kiivartalanítod, utánna már nem járnak oda kandúrok, így nincs vele gond, ráadásul, ha kertesbe laktok, akkor a nőstény jobb vadász is, és ha épp nem tudod megetetni, akkor is gondoskodik magáról, + a nőstény inkább otthonülőbb és jobban tűri a simogatást is. Persze a kandúrok is szeretik, de inkább idősebb korukba, és ráadásul a kandoúrok büdik tudnak lenni, mert párzás idején nagyon jelölik a területüket. :D
20. Emilía78 (válaszként erre: 12. - 1eb84e4bad)
2008. szept. 29. 15:14
ha kertes házba laknak akkor is kell a kutyát sétáltani vinni, mert egy idő után kiismeri az udvar minden zeg-zugát, és unalmassá fog válni neki az udvar. Az utcán új szagok és látvány, hang ingrek érik, és ez kell egy kutyának is. Egy kutya nem boldog a kertes házba ha nem viszik sétáltani nincsrendszer az életében és nincs vele foglalkozva.
2008. szept. 29. 15:13
Halak akváriumban.
18. pemete
2008. szept. 29. 15:13

Szia!

Ha rágcsáló, akkor én a patkányt javasolnám, de azt kizártad, akor marad a hörcsög, vagy a nyúl. A nyuszi is tök jófej állat, csak azzal vigyázni kell, mert mindent megrág. Ha meg kertesházatok van, akkor egyértelműen a kutya a nyerő. Sokkal ragaszkodóbb, mint egy macska és vigyáz is a gyerekre!

17. frutty
2008. szept. 29. 15:11

milyen fajta cicát vegyek?

rövid vagy hosszúszőrűt?

16. 8ef78160df (válaszként erre: 11. - Frutty)
2008. szept. 29. 15:07
Ingyen is hozzá lehet már jutni, boltokban párszáz forint.
2008. szept. 29. 15:03
Hörcsögöt nemigazán javasolnék nagyon aranyos és nincs nagyon sok baj vele és olcsó is csak rövid életű még a Dzsungáriai törpe is az elvesztése pedig megviseli az egész családot tapasztalatból mondom!
14. frutty (válaszként erre: 12. - 1eb84e4bad)
2008. szept. 29. 15:03
nem,emeletesházban lakunk!
2008. szept. 29. 15:02
Höri... mert csendes, és minimális gondozás mellett is, mindig kész a játékra.
2008. szept. 29. 14:58

kb 2-30 Ft sztem.

Egyébként én macskát javaolnék. Azt etetni kell csak, an meg aza lmot tisztítani, de a kutyát sétálni is kll vinni, ha nem kertesházbn laktok, a rágcsálókkal meg sok gond van szerintem

11. frutty (válaszként erre: 10. - 8ef78160df)
2008. szept. 29. 14:55
menyibe,kerül egy hörcsög?
10. 8ef78160df (válaszként erre: 9. - Winny)
2008. szept. 29. 14:53

Pont ezért lenne jó egy hörcsög, amennyit kell vele foglalkozni, az nem fogja leterhelni...


Ha egyedül van hetente elég takarítani, az enyém még akkor sem volt büdös, csak azért cseréltem ki az almot, hogy tisztábban legyen. A tartása sem drága, és egy hörcsögkerékkel is elvan egész életében.

Bár a hörcsögnél figyelembe kell venni, hogy főleg éjszaki állat, de azért nappal is fent vannak egy kicsit...

2008. szept. 29. 14:49

Semmilyen.

Az állatról gondoskodni kell folyamatosan.

Egy iskolát kezdő gyermeknek épp elég gond az nemhogy még egy állatka is terhelje.

Szerintem:)))

2008. szept. 29. 14:49
Nekem lányim vannak de már tartottunk hörit most papagáj törpenyúlunk van és aranyhalak a gyerekeknek.
7. frutty (válaszként erre: 3. - Princess13)
2008. szept. 29. 14:47
kutya v cica!
2008. szept. 29. 14:46
És tévedés, hogy büdös a höri, mi nem is takarítottuk 2-3 napont, ahogy mondják, mert tiszta volt, és nem is volt szaga...
2008. szept. 29. 14:45
Én 7 évesen vehettem meg életem első állatát, egy hörcsögöt. Ajánlanám, mégpedig azért, mert felelősségre neveli a gyereket, de még sincs vele annyi tennivaló, mint a nagyobbakra. Megtanulja etetni, takarítani, és játszik vele, a hörcsög egyébként nem ígényli a babusgatást, de ha mégis foglalkoznak vele iylen téren is, nagyon ragaszkodó tud lenni, tapasztaltam, ugyanis nekem 7 éves koromtól 23 éves koromig folyamatosan volt ilyen állatka. :)
2008. szept. 29. 14:44
még a teknős is aranyos:D
2008. szept. 29. 14:44
nekem 7 évesen hörcsögöm volt, barátnőmnek papagája. Szerintem valami ilyesmiben golndolkozz. Vagy neki mi az elképzelése?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook