Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen a gátseb? fórum

Milyen a gátseb? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
47. mongi
2007. ápr. 2. 14:38
Nekem sem fájt maga a vágás,a varrás kicsit,de utána...ajjaj.2-3 napig alig birtam menni,sőt még feküdni sem.A szülésznő azt mondta,hogy csak az első babásoknak fáj annyira.
2007. márc. 25. 19:16
remélem, ha odakerül a sor, én is megúszom.
45. DODICA (válaszként erre: 44. - Zoma)
2007. márc. 24. 18:04
:((((((( Hát igen, nem csak lehetne, de lehet is másképp! Sajnos tényleg nagyon rutin. :( Ideje lenne megváltoztatni!!!
44. zoma
2007. márc. 23. 18:35
A mi kórházunkban sajnos törvényszerű volt. A második szülés után kérdeztem az orvost, hogy vágott-e. Ő azt mondta, hogy persze, másképp, hogy fért volna ki (3700 g-os baba). Biztos vagyok benne, hogy lehetne ezt másképp is csinálni, de Magyarországon ez annyira rutin. MAga a vágás nem fáj, de a varrást kellemetlennek találtam, utána meg hetekig fáj. Nekem egy szoptatós párna nagyon jót tett, sosem szoptattam benne, de nagyon jó volt rajta ücsörögni, amíg a gátseb be nem gyógyult.
2007. márc. 16. 19:21

Sziasztok!

Gátseb???? Azmegmi?

Ha figyelmes az orvos/szülésznő/bába, akkor az első gyermeknél sem törvényszerű. Persze ehhez "normális méretű" (értsd nem óriási, 6kg-s) baba és nyugodt, higgadt mami kell. Tisztázni kell az orvos hozzáállását és a saját kívánságainkat/akaratunkat egyértelműen közölni kell.

Vannak olyan kórházak (pl. Szent Imre), ahol nem rutin eljárás a gátmetszés. Csak akkor csinálják, ha feltétlenül szükséges.


De amennyire tudom, jobb, ha szakad... Igaz, hogy az orvosnak nehezebb dolga van varráskor, viszont a leggyengébb helyen szakad/reped, nem pedig ahogy a dokinak kézre esik...


Mellesleg szülés közben annyira "elzsibbad" minden az alvégen :-), hogy észre sem vesszük. Szóval a gátmetszés vagy szakadás/repedés csak sétagalopp a napsütésben a homokos tengerparton... :-))

42. csehe
2007. márc. 16. 18:48
Nekem is csináltak metszést, első gyerekes lévén. De nem fájt sem a vágás, sem a varrás, sem utána egyszer sem. 2-3 óra múlva sétáltam, meg mindent csináltam, még sem fájt. Lehet, ehhez szerencse, alkat kell.
41. mari123456 (válaszként erre: 39. - Gota)
2007. márc. 16. 15:34
Én a mentőápoló vagyok.Egy kismamát vittünk a kórházba 3 perces fájásokkal.Félúton szólt elfolyt a magzatvíz (2.gyermek 39 hetes).Hívtam esetkocsit de későn érkezett.A kicsi a 2.fájásnál megszületett gátvédelmet alkalmaztam így gátmetszés nélkül sikerült azonnal felsírt és minden rendben volt.Tudom,hogy nem leányálom a mentőben szülni de hirtelen a kitolási szakaszba került a kismama így nem volt választási lehetőség.
40. mari123456 (válaszként erre: 39. - Gota)
2007. márc. 16. 15:18
Én a mentőápoló vagyok.Egy kismamát vittünk a kórházba 3 perces fájásokkal.Félúton szólt elfolyt a magzatvíz (2.gyermek 39 hetes).Hívtam esetkocsit de későn érkezett.A kicsi a 2.fájásnál megszületett gátvédelmet alkalmaztam így gátmetszés nélkül sikerült azonnal felsírt és minden rendben volt.Tudom,hogy nem leányálom a mentőben szülni de hirtelen a kitolási szakaszba került a kismama így nem volt választási lehetőség.
39. gota
2007. márc. 12. 16:28
Én nem félek a gátmetszéstől, mert nem lesz gátmetszésem. Mert nemkórházban fogok szülni. Az elején, mikor megtudtam, h Picur a pocimban van, féltem, szorongtam. Aztán rájöttem, miért: mert valahol a lelkem mélyén mindig tudtam, h félnék kórházban szülni. Már 14 évesen, mikor először olvastam az otthon szülés lehetőségéről, akkor tudtam. És ahogy eldöntöttem magamban a dolgot, el is múltak a félelmeim, meg a szorongások... Így én nem félek már sem a gátmetszéstől, sem a szüléstől. Mert minden úgy fog majd történni, ahogy a baba akarja. :)
38. Naomagic85 (válaszként erre: 37. - DODICA)
2007. márc. 12. 13:26
Amen:))
37. DODICA
2007. márc. 12. 08:57

Igen, gondolod... De nem jól gondolod! :)))

Lehet másképp is megélni! Ráadásul a "felejtő" hormon nagyon jól szokott működni szülés után, s a kellemetlen dolgok végképp feledésbe is merülhetnek általa.

2007. márc. 11. 20:15
a szenvedés, fájdalom, kínok kínja:)) de ezt csak gondolom:)
35. DODICA (válaszként erre: 34. - Naomagic85)
2007. márc. 11. 18:51

Miért, mi jár egy gyerekszüléssel, ami elrettentő lenne? :))


Bár te tudod, nem rábeszélés, csak érdekel az álláspontod.:)

34. Naomagic85 (válaszként erre: 33. - DODICA)
2007. márc. 11. 17:12
én nem akarom, ami a gyerekszüléssel jár, de biztosan még alább is fogom adni egyszer:))
33. DODICA (válaszként erre: 30. - Naomagic85)
2007. márc. 7. 09:56
Miért is? :))
2007. márc. 7. 09:05
Hát nekem nem fájt, inkább csak a varratok szúrtak, amíg ki nem szedték. A kiszedésnél, pedig nagyon ügyi vollt a okim, mert nemis éreztem
2007. márc. 7. 08:48

Én 2007. jan.10-én szültem, Lurek 4050 gramm volt és 55 cm. Nos, nekem sem a vágás, sem a varrás nem fájt. Viszont az első pár napban buta ötlet köhögni, tüsszenteni, teljes erőbedobással nevetgélni (bármily furcsán is hangzik).

Kényelmetlen akkor kezdett lenni, amikor már szárazabb volt a varrat és bökött, de ezt pár perces zuhanyozással lehet kezelni. Számomra egyedül a varratszedés volt nagyon kellemetlen az 5.napon.

Mire Kisfiam kéthetes lett teljesen flottul álltam, ültem, feküdtem, jöttem-mentem, szóval ne aggódjatok, annyira nem rossz:)

30. Naomagic85 (válaszként erre: 29. - DODICA)
2007. márc. 6. 21:43
lehet, én passzolok:)))
29. DODICA (válaszként erre: 28. - Naomagic85)
2007. márc. 6. 20:21
Az, aki előre tudja, hogy nem lesz gátmetszése! :))
2007. márc. 6. 19:53
oh, ezek után ki érez affinitást a szülésre?:))))) Kezeket fel!:)))
2007. márc. 5. 20:47
Fajdalmas
2007. febr. 17. 21:13

Nagyon fájdalmas.Nekem az volt.Fájt,szúrt,rosszabb

volt nekem mint a szülés.

25. Erás
2007. febr. 4. 21:32

Mit is mondjak? Elsőre ikreket szültem, 15 óra vajúdás után spontán, ráadásul úgy, hogy a második baba harántfekvésben volt, lábrafordítással, karkifejtéssel született. Gondolhatjátok, kellett a hely, mikor egyszerre négy kéz volt bennem... Persze hogy vágtak, de nem éreztem semmit, a varrásnál csak az utolsó pár öltés volt fájdalmas. Viszont annyira jól voltam szülés után, hogy 2 óra múlva sétáltam. A sebem szépen gyógyult.

Kisfiammal is vágtak, viszont ő viszonylag nagy volt (4100 g). Amin kiakadtam, hirtelenjében szólni sem tudtam, mikor a szülésznő előkészítés közben bejelentette, hogy "ez a borotva az előbb még fogott"! Utána láttam a polcon egy dobozkát, mint a fogkefék, úgy sorakoztak benne az 1xhasználatos borotvák. Nem tudom, hogy akkor került-e belém valami baci, vagy a lepedőktől, mert csak azt engedték az első napon, betétet nem, de a lényeg, hogy egyre nehezebben tudtam menni szülés után. Kiderült, hogy a metszésem helyén tályog keletkezett, már feküdni sem bírtam itthon, nemhogy ülni vagy járni. Kegyetlen kín volt.:((( Kb. egy hónapba telt, mire úgy-ahogy helyrejöttem.

2007. jan. 18. 14:22
19 órás vajúdásomhoz képest a gátmetszés és összevarrása gyerekjáték. Örültem, hogy még "élek" a varráskor.
2007. jan. 17. 22:58
Hát a gátsebről annyit hogy nem fájt az sem mikor repedt,az sem amikor varrtak ,viszont leűltem rendesen a hátsomra,mivel gipszes kézzel szűltem nem tudtam rendesen támaszkodni amikor űltem le,és kibomlott a varrássom.Nagyon csunyán forrt őssze,de fájni azota sem fájt.
22. DODICA
2007. jan. 10. 13:39
Á, dehogy. Sokkal inkább annak a kérdése, hogy mit és hogyan csinál anyuka! Ha járkálhat, guggolhat, ülhet, stb..., szóval, ha minden úgy van, ahogy épp neki jólesik, akkor szinte repedés nélkül megússza. Mert van ideje tisztességesen tágulni, s lassan!! Ha viszont ágyra fektetik, hogy dokié lehessen a főszerep (kétségtelen, akkor lát a legtöbbet, no meg derogálna is hason pl. a földön hason kúszni anyuka után), akkor jóval nagyobb az esély a repedésre (mivel ez a lehető legtermészetellenesebb póz egy baba kibújásához), amit egy "elegáns" metszéssel szokás kiküszöbölni. Így alakult rutinná. :(
2007. jan. 10. 12:23
végül is én csak olyan repedésről hallottam, ahol az anyuka vajúdott, és otthagyták a szobában picit, egy másik vajúdóval együtt. és egyszer csak nyomnia kellett, és a gyerek feje kijött, ő meg combig felrepedt. asszem ez tényleg szerencse, genetika, alkat, meg ilyesmik kérdése...
20. DODICA (válaszként erre: 19. - Pitypang)
2007. jan. 9. 15:37

Ha mégis megelőzne, akkor se add fel!!! 2 darab egyszerű konyhaszékből is lehet fél pillanat alatt szülőszéket alkotni, s még az az előnye is megvan, hogy a szélességét is hozzád mérik. :))

Ez nem vicc, működik!

19. Pitypang (válaszként erre: 18. - DODICA)
2007. jan. 9. 15:04
Igen, ez az agyon szules is a dokinak kenyelmes, az anyanak nem annyira. Ezt mar hallottam. Nalunk a korhaz alternativ szuloszobajan van szuloszek is, nem csak a szuloagy, azt mondjak, az jo, mert ugye a draga jo gravitacio segit. Majd megprobalom magam odakonyorogni! :) Remelem, nem eloz meg egy masik anyuka, mert csak egy ilyen szek van nalunk.
18. DODICA (válaszként erre: 15. - Pitypang)
2007. jan. 9. 10:13

Én tudom. :)))


Ha magától reped, az sokkal gyorsabban tud begyógyulni, mint a vágás. Ennek oka, hogy az csak felszíni sérülés, olyasmihez hasonlítható, mintha elvágnád kicsit az ujjad. Ezzel szemben a vágás során az izmot metélik ketté!


Ha minden úgy van egy szülés során, ahogy az a nőnek a legjobb (azzal kezdődik, hogy eszed ágában nem lenne ágyon feküdni!!!), akkor a repedésnek nagyon-nagyon kicsi az esélye, nem is feltétlenül következik be. Ha mégis, akkor is általában igen pici, egyenes vonalú, s akár ölteni se kell.


Tudom, sokan rémísztő történeteket mesélnek a spontán repedésről, node azt nem teszik hozzá, hogy mindez azért is alakulhat ki, mert valamilyen szinten beleszólnak a szülés menetébe! A természet nem ellensége magának, nem célja, hogy egy nő ne legyen utána ugyanolyan értelemben nő. ha varrnak, erre nagyobb az esély. :(

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook