Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen a gátseb? fórum

Milyen a gátseb? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
17. Pitypang (válaszként erre: 16. - 984ff08d0b)
2007. jan. 8. 23:51

:))) Hat, majd bizok a jo szerencsemben es a doki hozzaerteseben...

Bocs, csak en ezt is fontosnak tartom, mert a no talan nem feltetlen tunik el az ember lanyabol az anyasaggal. Legalabbis en nem akarom azt. Jora nem vezet parkapcsolat teren, gyereket meg nem maganak szul az ember, hanem ugye kettejuknek. :)

16. 984ff08d0b (válaszként erre: 15. - Pitypang)
2007. jan. 8. 19:57
hmm...izé...az első néhány alkalom úgyis igen nehéz lesz nőként funkcionálva :) de amúgy a doki engem pl eléggé összevarrt, panasz nem érkezett a másik felem részéről legalábbis :)
2007. jan. 8. 19:29

Meg belegondolni is remiszto ebbe a gatmetszes/repedes akarmi dologba. Pedig mar nincs visszaut! :)) Marciusban szuletik meg a kisbabi.

A kismamatornan a gyogytornaszno szinten azt mondta, hogy a vagas legalabb egy vonal es nem Isten tudja mennyi, mint amikor magatol reped... Aztan jott egyszer a tornara latogatoba egy anyuka, aki nem reg szult es abszolut termeszetesseg parti... Szerinte meg jobb, h anem vagnak, hanem annyi reped, amennyinek repednie kell.

Nalunk is elso szulesnel gatmetszest alkalmaznak, de lehet, hogy ki lehet "konyorogni", hogy ne.

En igazabol nem a fajdalomtol felek, hanem az utana levo allapottol. Most kovezzen meg, aki gondolja, de azt a megoldast valasztanam, ami utan meg mondjuk nokent is normalisan fogok funkcionalni. Jo az anyasag, orulok a Babanak, minden szep es jo, de azert nem szeretnek kizarolag anyava transzformalodni, hanem a parommal is szeretnek normalis kapcsolatban maradni szexualis teren is.

Nem azert "kellett" nekem o, hogy gyerekem legyen, hanem azert lett gyerekunk, mert MI KETTEN jol erezzuk magunkat es szerettunk volna kettonkbol egy kis harmadikat. :)

Na, jol belemerultem megint. :)))

Szoval engem az a megoldas "vonz", amelyik utolag is jo. Az, hogy x napig faj, nem annyira erdekel, mert egyszer csak elmulik. ;)

Csak tudnam, melyik gyogyul jobban, normalisabban!

2007. jan. 8. 15:41
Amúgy ő mesélte nekem is, hogy természet közelben élő nomád népeknél igenis van repedés, ami azt eredményezi "csupán", hogy a nők hüvelye több mint (és mutatta a két kezével mekkorára) 10 cm átmérőjűre is tágulhat. És mindegy, hogy vágnak vagy sem, a Kegel gyakorlatok használnak. Szülés előtt is érdemes gyakrorolni, hogy utána már rutinból menjen. Az elején marhára nem érzed, hogy most mozgatod magad ott bent vagy sem, de nem kell feladni, taníthatóak az izmok ott is.
2007. jan. 8. 15:37

Gátvédelmet kértem a dokimtól, mert nagyon lassan gyógyulok, és hajlamos vagyok a gyulladásokra. Vittem mandulaolajat, előtte kenegettem is magam, szülés közben egy üvegnyit "belémöntöttek-maszíroztak", mégis vágni kellett. A szülésznő vágott, de csak mikor már nagyon kellett. Doki összevarrt, felszívódó varrattal, ami persze szép lassan kilökődgetett, ahogy gyógyultam (nálam semmi nem szívódik fel...). Szerintem egyén és kórházfüggő, hogy mit csinálnak a gátaddal, és hogy te hogy gyógyulsz. De az Arnica tényleg sokat segített -magamhoz képest gyorsan gyógyultam.

Félni nem kell, remélem olyan orvosod van, aki azért valamennyire tiszteletben tartja a kéréseidet majd szülés közben, én már a legelejétől mondogattam neki minden találkozásunkkor a dolgot, nehogy elfelejtse :D

12. be52089f0e (válaszként erre: 8. - Rencsilany)
2007. jan. 8. 13:45

Sziasztok!

Én 10 hónappal ezelőtt szültem. A gátmetszést én sem éreztem, de a varrást annál inkább.

Sajnos azóta én is úgy vagyok vele, mit te Rencsilány, hogy az időváltozást megérzem. Elég kellemetlen.

11. _kleo_
2007. jan. 7. 21:20

Én a gátmetszésből nem éreztem semmit, a varrásból minimálisat. Viszont 1 hétig iszonyúan fájt utána, főleg első este. Az biztosan nem tett jót neki, hogy a kisfiam sajnos besárgult, az én melleim bedurrantak és a csecsemős szobában csak ülve lehetett fejni ill. szoptatni. Utána viszont gyorsan gyógyult, néhány hónap múlva már semmit sem éreztem belőle. Most 2 évvel a szülés után azt mondom olyan mint újkorában, nem mondanám meg hogy hol is vágtak.


Márciusra várjuk Kistesót, remélem másodjára megúszom a gátmetszést. Nekem az egész szülésből a gátseb volt a legrosszabb élmény.

10. DODICA (válaszként erre: 9. - Bubbaboo)
2007. jan. 7. 11:23

Őszinte részvétem. :(


Sajnálom, hogy "viselkedned" kell majd. Ezek szerint nem a tied lesz a főszerep, nem hozzád fognak alkalmazkodni, hanem fordítva. Nem lehet könnyű ezzel a tudattal nekiállni szülni!

Az meg, hogy apukád cinikus megjegyzéseket tesz... Hát... Szült már? Látott már olyan természetes szülést, ahol minden úgy van, ahogy az a nőnek a legjobb? Nem hiszem. Akkor azt is tudná, hogy a természet nem a maga ellensége, s nem szokása egy nőnek egyáltalán semmit se repedni, ha azt és úgy teheti, ahogy neki a legjobb! Még gátvédelem, olaj se kell hozzá, egyszerűen hagyni kell, hogy a baba a saját ütemében bújjon ki. Persze, ez fekvő pózban biztos nem megy. :( Gondolom a barátnőd, aki combig repedt, nem állva-guggolva-szülőszéken, stb... variációkban szült, hanem hagyományosan, ágyon.

Az meg ugyancsak nem jó, ha a klinika nem híres arról, hogy szülési tervvel vonulhat be anyuka. Szégyen.


Ki lehet ugyan bírni, nekem is volt, aztán előfordulhat, hogy nem jól varrnak össze, meg maradhat ezerféle egyéb utóhatása, akár az egész életre. Szerintem mindenképp jobb elkerülni. Alapból teljesen fölösleges, de ugye, biztos, ami biztos alapon az orvos vág, mert NEKI így jobb! Anyukának semmiképp se jobb így, max. elhitetik azzal, aki el is hiszi.

Én is tapasztalatból beszélek.... :)

9. Bubbaboo (válaszként erre: 4. - DODICA)
2007. jan. 7. 11:12

Én most készülök szülni, februárban és engem is nagyon foglalkoztat ez a téma, igencsak tartok tőle!! A szüléstől nem félek pedig...


Kórháza, orvosa válogatja...Az unokatesóm Bécsben 3 gyereket szült zsinórban 4 éven belül, egyszer se vágták!


Édesapám szülész-nőgyógyász és mivel gondolom, hogy nem akar nekem rosszat, kifaggattam!

Nálunk a klinikán (Pécs) első szülésnél rutinból vágnak, híre-hamva sincs gátvédelemnek, úgy tudom. :-((

Mondtam, hogy én nem szeretném, a válasz -kissé cinikusan- az volt, hogy ha azt akarom, hogy a két "lyuk"-amból egy legyen, akkor csak rajta! Gondolom, tapasztalatból beszél...

A gátsebet gyönyörűen össze tudják varrni, a repedést sokkal nehezebb, és az nem igaz, hogy csak a felszíni szövetek sérülnek (ha mázlista valaki, akkor igen), mert van olyan barátnőm, aki combig repedt spontán!


Mondjuk ez a klinika nem arról híres, hogy én dirigálok majd és 3 oldalas szülési tervvel vonulok be, + nekem "viselkednem" is kell, nem járathatom le Apámat...


Veszek olajat, kenegetem vele a gátat 1-2 hétig előtte, és megpróbálok egyeztetni a dokival, hogy csak akkor vágjon, ha szükséges, ne "rutinból".

Amúgy biztos ki lehet bírni, mégse olyan durva beavatkozás, mint a császár, és milyen sokan szülnek úgy is!

2006. okt. 12. 15:06

Nekem is vágtak, észre sem vettem.A varrás nekem is fájt,pedig én is kaptam szurit.Nagyon kellemetlen érzés:)

Én azt halottam,hogy mandulaolajjal kell kenni,és akkor fel lehet késziteni a tágulásra.:)

Ne félj, túl lehet élni!!:)

Nekem egyébként csak akkor szokott fájni, ha hirtelen időváltozás jön.Van vki még igy?

2006. okt. 12. 15:00
A gátmetszés nem fájt, észre se vettem. A varrás viszont fájt, pedig kaptam hozzá érzéstelenítőt. A gátseb miatt csak féloldalasan tudtam leülni az első 3-4 napban. Szülés után egy héttel viszont már úgy ültem, hogy senki se mondta volna meg, hogy most szültem. Akkor már nem is fájt.
2006. aug. 27. 17:11
Hat az eleg fajo, egy hetig fajdalomcsillapiton eltem.Ulni nem tudtam egy honapig. 6 het utan mar csak erzekeny, meg most is.(4 honapja szultem)Kellett vagni, mert nagy volt a baba, es nem tagultam elegge.Tul lehet elni.
2006. aug. 8. 13:45

Köszi a hozzászólásokat!

Nem is a szüléstől félek,hanem ettől az egy dologtól!:(

2006. aug. 8. 10:50
Ha otthon szülsz, alapvetően nincs gátmetszés! Kórházakban is van már arra példa, hogy gátvédelemmel szülnek nők, de először szülőknél jóval ritkábban. Gátseb lehet ugye a metszéstől (ilyenkor izmot is vágnak át), illetve spontán repedéstől (csak a felszíni szövetek sérülnek, sokkal könnyebben, magától gyógyul, olyasmihez hasonlítható, mint amikor megvágod az ujjad). Akinek először vágnak, sokkal könnyebben reped a további szüléseknél, úgyhogy szerintem nagyon jó elkerülni. Ha mégis van, akkor a homeopátiás Arnica Montana-ból készített lemosóvíz csodákra képes! Tapasztalat.
2006. aug. 8. 07:38

Kedves Droma,


Igen, lehet gátseb nélkül szülni.

Van gátmetszés és repedés. Megfelelő gátvédelemmel el lehet kerülni mind a kettőt, nem szükségszerű velejárói a szülésnek. Részletesebb és szakszerűbb információkat kaphatsz a www.nandu.hu/Magyar/Szules/gyszfo.htm -n oldalon.

2006. aug. 7. 23:06

Én még nem szültem.kb tudom hogy mi az a gátseb,de ha valaki konkrétan leirná,azt megköszönném.

És a konkrét kérdésem az lenne,hogy mindenkinek kell ?Mármint ez nélkül nem lehet szülni?

Nem nagyon tudom kifejezni magam,de remélem értitek hogy mire vagyok kiváncsi.

2006. aug. 7. 23:04
Gátseb?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook