Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milupa Fermentált fórum

Milupa Fermentált (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2014. júl. 16. 19:22
ajjj :D
2014. júl. 16. 18:56
(A Beba is Nestlé termék :D :D :-*)
2014. júl. 16. 16:29
Ki gondolta volna.. Nekem is egyből azt a fost adták... Adják a sajátjuknak... :( Én tuti nem fogok venni... Nagyon rossz,és ha 2 kanállal többet teszek bele,akkor is folyik mint a víz :( De most eddig a Milupa 1 bejön... Reméljük fog is... Ha nem,akkor Beba sensitive... De a nestlé mehet odaaa (Y)
2014. júl. 16. 13:24
(bocs a hibákért, be vagyok gurulva kicsit...)
2014. júl. 16. 13:23
Ui: belátom, gyenge próbálkozás volt tőlem utánajárni, de ne adja az ég, hogy egyszer ők legyenke kétségbeesve a gyerekük betegsége miatt... igazitt csak az "emésztésről" van szó, de olyat modani, h ez nem nagy cucc, mert " nem fognaléhelhalni a gyerekek" azért durva.. és persze, rájuk vagyunk kényszerülve, mert ha a kölkünknek a Milupa jön be, akkor azt vesszük meg. :(
2014. júl. 16. 13:21

Sziasztok! Egy kis update...

A tegnap "külföldi meetingen résztvevő" kolléganő am ebédelt, azért nem tudott a telefonhoz jönni. De aztán amikor megemlítettem a zöld szám végén csücsülő szegény védőnéninek azt a két szót, hogy OEP meg külföldi leányvállalatok, egyből előkerítette a kolléganőjét... :D Ez egy vicc.

A lényeg: a Milupa Fermenetáltat a Numil Kft, a forgalmazó, megszűntette, de ez a cég kapcsolatban van, ha nem egy és ugyanaz a Nutriciá-val, a Milupával,é s most jön a vicc: Danone Baby Nutrition, szerintem ővék a Nestlé gyógyszergyártó részlege is. Így világos, miért ajánlgatják mindenkinek a gyógyszertárban a Lactogen Harmony-t! Édes Istenem, hogy én hogy utálom ezt a nyomorult multis világot... És csak hazudnak állandóan.

1) A kolléganő szerint a gyerekeknek azért adták a Fermentáltat a szülők, mert "jó íze volt"

2) Lehet mással pótolni, hívjam fel a zöld számot.

3) különben meg tegyen össze a két kezem, hogy szóbaállt velem, mert üzleti és kereskedelmi titkokra nem illik rákérdezni...

Na ennyi. Kivonták, mert vagy volt benne vmi, ami ártott, és ezt elhallgatják, vagy vmi miatt nem éri meg / nem tudják gyártani. Viszont miért nem emeltél fel akkor meg simn az árát, és kész???

67. BlueJasmine (válaszként erre: 66. - Derya)
2014. júl. 16. 10:54
én is ebből indultam ki... de azért egy doboznyit hagytam,ugye azért idő kell,hogy a régi kiürüljön belőle... de most volt reggel jó sok normális kaki :)
66. Derya (válaszként erre: 65. - BlueJasmine)
2014. júl. 16. 00:25

ha jo a tapszer, az azonnal meglatszik. nem kellenek se napok, se hetek.

a puffadas, gorcsoles rogton elmulik, a szeklet is rendezodik szinte rogton.

65. BlueJasmine (válaszként erre: 64. - Jujunoire)
2014. júl. 15. 23:48
A komfort1 is szar :D 3 hete esszük, mert annyira tukmálták rám,hogy ez ugyan az,csak más a neve... De nagyon nem.. Ugyan olyan szenvedős minden egyes nap.. Ha hamarabb szólsz... Ma dobtam ki a kukába :D
2014. júl. 15. 22:34
Kér. mert arra gondoltam, ha mást nem, én is kipróbálom a komfort 1-et. :( Azér titt is leírom, külföldi oldalakon egyetlen egy fermentált tej tartalmú tápszert találtam: Milumil Mild 1 és 2. Ha valakinek esetleg segítek vele...
63. BlueJasmine (válaszként erre: 62. - Jujunoire)
2014. júl. 15. 17:36
Rendben,akkor még próbálkozunk,hátha... Mondjuk a komfort1-et tovább próbáltuk mint a többit,de az még így 2-3 hét után se jó...
2014. júl. 15. 17:06
Szerintem nem gyors. Sőt. Szerintem lehet, hogy akár több idő is kéne hozzá, hogy átálljon. Ezt megint csak nem tudom orvosilag alátámasztani, de nekünk volt, h 2 hét is kellett, mire egy gyógytápszer elkezdett hatni. Ez nem tudom miért van, hiszen ahogy átmegy a tápcsatornán, rögtön hatia kéne, de gyakorlatban ez nem így van. Ez nagyon nehéz, mert amíg próbálgatsz, addig ugye szegény szenved. De csak így fogjtok megtalálni az igazit... Nyugi :)
2014. júl. 15. 16:38
Persze azt tudom, na most volt megint délután egy kis sírás... És megint az a nagyon keserves,közben meg pukizott... és ahogy jött a puki,már vigyorgott :( szóval gondolom hogy vagy idő kell,vagy megint csere :( de általában egy dobozzal elhasználok (4-5 nap),és utána titulálom rossznak... Gondolom ez annyira nem gyors...?!
2014. júl. 15. 14:50
Biztos h idő is kell, hogy átálljon az 1-es összetételére
2014. júl. 15. 14:08
*tenném
2014. júl. 15. 14:07
Mondjuk ezen én is kiakadtam, és sosem teném, de nekem pl anyám tehéntejet adott hígítva 3 hónaposan :D És?! :D Élek még :D Na mindegy, viccet félretéve, lehet hogy allergiás, de még várok egy picit a sok vizsgálat meg minden előtt... Pl ma még 1 puki volt,de az se sírás mellett... Lehet jó lesz ez az 1-es :)
57. BlueJasmine (válaszként erre: 56. - Derya)
2014. júl. 15. 14:06
Rám is azt mondták,hogy laktóz meg mi minden allergiás vagyok,mert folyamatosan pattanásos voltam :D Akkor ez esetben érdekes a dolog, mert szülés óta egy pattanásom nem volt :D Elmúlt volna az allergiám?! :D Na mindegy, én nem hiszek ebben az ezt ne azt ne világban, régen se volt 600 féle bio meg anyám kínja.. Nyilván mindenből a legjobbat kapja, de régen is túlélték,és nem volt mindenféle flancos vizsgálat,meg ennyi beteg gyerek sem!! :( És ez az,ami elszomorító dolog...
56. Derya (válaszként erre: 54. - BlueJasmine)
2014. júl. 15. 14:04

ahogy gondolog. .-)

a tehentej nem emberi eledel egyebkernt sem. :-)

az a bocinak valo. :_)

de mindenki azt eszik, amit akar. :-)

2014. júl. 15. 14:01
Eddig napi 1 kaka volt, az se folyós, hanem olyan közepes... Tegnap 3 volt,és folyékony... Mondjuk ma sem volt még, lehet a foga miatt is, na de ki tudja eldönteni?! :(
2014. júl. 15. 14:00
Derya: bocsi, nem úgy értettem hogy mondjuk a tiédnek semmi baja, vagy másénak,hanem hogy esetleg az enyémnek... Alapból sok változás jött most neki, hozzátáplálás, na meg az új tápszer... És gondolom én(más jele is lenne az allergiának, pl kiütés vagy bármi)... Ha elviszem valahova, és azt mondják hogy tejallergia (mert egyszerűbb azt mondani, és nem adni neki, mint utána vállalni a felelősséget, hogy mégsem az volt) , akkor nem kap olyan ételeket, és küzdhet majd egész életében az ilyen meg olyan mentes dolgok miatt! Mert ha még most nincs is allergia, akkor később biztosan lesz ha nem kap most! Én erre mondtam,hogy inkább várok még egy picit... És kipróbálok több fajtát...
53. Derya (válaszként erre: 51. - Jujunoire)
2014. júl. 15. 12:29

nem vagyok kiakadva, csak amikor felrevezetot irnak, azt nehezen turom. :-)

5 honapos babanak nem elhet tejterehelest csinalni. az eosiphil granulocita megmutatja, ha allergiaja van. mivel meg mast neme szik, mastol nem lehet.

amirol te beszelsz, az mas vizsgalt, azt legkorabban 1 evesen lehet elvegezni. en is a tapasztalataimat osztottam meg, kizarolag segito szandekkal.

2014. júl. 15. 12:03
Felhívtam különben a gyártót és az OEP-et is, ha kíváncsi vagy BlueJasmine, mit mondtak, írj privit!
2014. júl. 15. 12:00
Jól van, Derya, nem kell kiakadni. Ahogy gondolod. Nem hülyeségből írom, amit írok, segíteni próbálok, nem veled vitatkozni. Sok orvosnál jártam, sokkal beszéltem, de természetesen nem kell nekem hinni. A tapasztalataimat osztottam meg.
50. Derya (válaszként erre: 46. - Jujunoire)
2014. júl. 15. 11:28

hogy lehetne folyos????

te jo Isten, miekt irtok ti itt. az agyam megall. :-(

49. Derya (válaszként erre: 44. - BlueJasmine)
2014. júl. 15. 11:28

mi az hogy semmi baja sincsen????

na jo, azt hiszem, nincs ertelme tobbet irnom. :-(

jobbulast kivanok a babanak, bar igy nem tudom...

hogy lesz-e... :-(

48. Derya (válaszként erre: 38. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 15. 11:26

az mas, ti egesuzen masrol beszeltek. ez a baba 5 honapos. az en kislanyom 2 volt, amikor kiderult, akkor nem lehet tejterhelest csinalni, de mondjatok csak....

nekem aztan tokmindegy...

47. Derya (válaszként erre: 37. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 15. 11:24

ha kiirhatja, akkor tok jo, akkor irasson ki Neocate-et.

persze en ezt kotve hiszem, hogy kiirhatja, de ha igy van, akkor az szuper.

mas tejalapu tapszerrel probalkozni szerintem tok folosleges csak meg tobb szenvedes a kicsinek. .-(

2014. júl. 15. 10:44

Bocs, de visszaolvasva nem találtam: menniy idős a babád? hányszor kakil egy nap? mert szerintem az állag nem igazán mérvadó.... Lehet, folyós is, ha nem habos, nem véres - bocs, hogy leírom, de ez van... anuykák vagyunk, láttunk már pár kakit :D -

Úgy érte, lehet, h ő ilyen fajta, majd a hozzátáplálásnál változik a széklete.

Majd számolj be, hogy működik az 1-es, drukkolok!!!!!

2014. júl. 15. 10:10
Anyukám meg nem gyerekorvos szakorvos, ő még tápszert sem írhat fel. És nem is gasztro-s... Szóval attól hogy orvos, még nem ért mindenhez :D De pl a védőnőm,ahogy a szavaiból kivettem,nagy feneket nem kerített a dolognak, hogy egyik sem jön be... De azért még ma rákérdezek...
2014. júl. 15. 10:08
Azért nem szerettem volna orvoshoz cipelni egyből,mert lehet épp az fog gondot okozni. Ráaggatnak mindenféle betegséget,kezelést, és lehet nincs is semmi baja... Szerintem el van manapság túlozva a gyerekgyógyászat,mindig minden gyereknek lenne valami baja?! Jól fejlődik, sőt, túl jól is. Most a kakival vannak gondok,mert szerintem sokkal hígabb lett.. Szorulásos kb 1 hétig volt a sima HA start-tól az elején, de azóta sosem volt "kemény" széklete, hanem olyan hogy is mondjam.. Krémes?! :D Most viszont full folyékony,és ez idegesít. Attól félek, hogy most rávágják hogy allergia,megvonom tőle,kiderül h nem is volt ilyen baj,és később ebből lesz a baj. Nem kapja=nem szokik hozzá, később se fog :( Örültem volna ha még tudok pár dobozzal beszerezni,hiszen elvileg abból sincs kivonva semmi,csak előemésztett,ezért fermentált. Az is lehet,hogy csak "lusta" az emésztési rendszere?! Megszokta,hogy az előemésztett,és most nem tud a szervezete mit kezdeni a nem előemésztett dolgokkal?! De a fura az, hogy már egy étkezés ki volt váltva, a sütőtökpüré sem előemésztett,és nem fájt a hasa,amég a fermentáltat kapta mellé :( Azért akartam még pár fajtát kipróbálni,mielőtt orvoshoz szaladok,mert nem szeretném,hogy most elkönyveljék ilyen meg olyan érzékenynek/betegnek úgy, hogy lehet hogy csak egy kis idő lett volna. Viszont azt sem szeretném,hogy van valami baj, és nem foglalkozom vele... Szóval fogalmam sincs mit csináljak, de a kakin meg a nehezen jövő pukikon kívül nem látunk rajta semmit. Hízik, jó kis hurkás :) Bukni főleg akkor szokott,mikor nagyon mocorog,de gondolom az természetes, meg ha többet eszik a kelleténél... Tegnap bontottam fel a sima 1-et,és még ma nem volt sírás... Hátha :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook