Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mikroszkópos gyökérkezelés után meddig fájhat a fog? fórum

Mikroszkópos gyökérkezelés után meddig fájhat a fog? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. JuditC
2023. jún. 25. 11:40

Szia!

Újra gyökérkezelték másodjára is de sajnos nem volt sikeres.

Így ki kellett húzni május végén:(

Hát nagyon el vagyok keseredve, de főleg azért mert a mellette lévő is begyulladt...pont most vasárnap nagyon nagyon fáj és valószínűleg azt is gyökérkezelni kell. A dokim szabadságon, így most próbálok keresni valakit:(

És ami a keserves benne, hogy nem szuvas ez a 4. foga, hanem a ráharapástól, túlterhelődéstől gyulladt be...de ennek is a sorsa úgyis a gyökérkezeleés:(

2023. jún. 24. 15:07
Szia Judit! Végül mi történt a fogaddal? Én is hasonló kálvárián megyek épp át. :(
38. JuditC
2023. máj. 3. 09:06

Sziasztok


Sajnos újra elkezdett fájni a gyökérkezelt fogam. Eddig elég jól elvoltam, de sajnos visszajött....nem értem miért:(

Megint a fülem is fáj....bevettem 2 panadolt, de nem veszi ki a fájást...

Ma megyek vissza az orvoshoz.

Vajon mit lehet ilyenkor csinálni?

Újra gyökérkezelés? vagy húzás?


Nagyon el vagyok keseredve...

37. JuditC
2023. febr. 15. 12:28

Ma megvolt a végleges gyökértömés, utána rtg.

Az orvos szerint most pár napig megint érzékeny lehet, vagy ilyen feszítő érzés..esetleg szurkálások...bárcsak ne lenne semmi!

Mostanában már olyan jó volt-megszűnt minden panaszom.

36. tumbo2 (válaszként erre: 35. - JuditC)
2023. febr. 10. 18:04
a fene tudja.annyi még van,hogy rágjak.
35. JuditC (válaszként erre: 34. - Tumbo2)
2023. febr. 10. 17:41
6. vagy 7. fog?
34. tumbo2 (válaszként erre: 33. - JuditC)
2023. febr. 10. 15:29
nem,végül ki lett húzva.hátul nekem ugyan nem hiányzik.
33. JuditC (válaszként erre: 32. - Tumbo2)
2023. febr. 10. 15:19
szia! Lett pótolva neked ez a fog?
32. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Channa*)
2023. febr. 8. 10:06
csak akkora,mint egy cipó.igaz fájt is.a végén a szájsebészeten kötöttem ki,az sztk-ban.ott vágták föl az ínyemet,vették ki a maradék gyökeret.igaz,egy kalap pénzt fizettem ki a magándokinak.soha többé.
31. JuditC (válaszként erre: 30. - Dilcey)
2023. febr. 8. 09:54
Prizmadentál. dr Sass Gábor. Nagyon ajánlom!
30. dilcey
2023. febr. 7. 19:32

Köszi a választ, JuditC. Azt esetleg megírnád, hogy kinél csináltattad?

Ha esetleg jár itt miskolci, akinek van tapasztalata ebben a témában, írjon légyszi.

29. JuditC (válaszként erre: 28. - Dilcey)
2023. febr. 7. 17:08

Szia..én Debrecenben csináltattam.

Most teljesen jó-kétszer tisztították. Jövő héten megyek végleges tömésre.

Reménykedek, hogy megmarad a fogam és így fájdalommentesen élhetek tovább.

28. dilcey
2023. febr. 6. 21:08
Akinek sikeres volt a mikroszkópos gyökérkezelése, melyik fogorvosnál csináltatta? Esetleg Miskolcon ilyen témában van valakinek tapasztalata?
27. JuditC (válaszként erre: 26. - Liliom10)
2023. jan. 18. 16:45

Mostanában nagyon jó! olyan 90 %-nak mondanám...

Reménykedek, hogy a végleges tömés után is megmarad így...olyan sokat lehet olvasni, hogy ideiglenes töméssel még OK volt, de aztán a végleges után csak nem:(

na de egyelőre reménykedek!

26. liliom10 (válaszként erre: 25. - JuditC)
2023. jan. 18. 13:17
És hogy van a fogad ? Már nem fáj mostanában ?
25. JuditC
2023. jan. 18. 12:37

Visszamentem ma, kiszedte azt a gyógyszeres tömést belőle és azt mondta , h nagyon szép belül nincsen már gyulladás semmi...be akarta tömni véglegesre, de én kértem tőle még haladékot..így újra kitisztította kifertőtlenítette...és 1 hónap múlva találkozunk.

Remélem mostmár jó lesz.

24. JuditC (válaszként erre: 21. - Channa*)
2023. jan. 13. 12:33
Nekem még sosem dagadt be az arcom tőle.
23. JuditC
2023. jan. 13. 12:33

Nem mentem vissza a múltkor mert elmúlt 2 panadoltól.

Most úgy néz ki, hogy kb 3 nap szünet aztán újra el kezd fájni....fülemmel együtt:(

Jövő héten kedden van az időpontom.


Azért nem mentem vissza mert reménykedek mikor elmúlik, hogy hátha nem jön már vissza többet a fájdalom...

de úgy tűnik, hogy 3 naponta visszatér...

nekem amúgy nincsen benne semmi váladék vagy genny...


Elmentem panorámaröntgenre megint de nem latszik semmi sem benne..semmi gyulladás

Fura


Félek, hogy a végén úgyis ki kell húzni...

És ha a fülem csak tovább fog fájni?


Nehéz eldönteni mi is fáj, mi az ami kisugarzik és hová..

Rtg és Ct nem mutat semmit...

De mondjuk a fogam az tuti, h fáj.

22. elbb (válaszként erre: 6. - JuditC)
2023. jan. 10. 03:20

Nem, 2x mentem. De nekem csak a bolygatas miatt fajt. A ketto kozott volt benne gyogyszeres tomes.

Ha neked meg most is faj, akkor tenyleg ki kell a tomest szedni es a feszules megszuntevel a fajas is elmulik. Ne varj tovabb, menj vissza minel hamarabb.

21. Channa* (válaszként erre: 19. - JuditC)
2023. jan. 9. 21:57

És még mindig vársz?

Én már másnap a dokinál lettem volna.

Egyszer csak arra kelsz fel, hogy nem fáj, ellenben bedagadt az arcod...

20. liliom10 (válaszként erre: 19. - JuditC)
2023. jan. 9. 14:40

Telefonálj a fogorvosnak ! Ilyen esetben én nem várnám meg az időpontomat . Mennék azonnal !

Lehet, hogy megint átfertőtlenítik a csatornákat, és tesznek bele másik tömést 1-2 hétre.

19. JuditC
2023. jan. 9. 10:44

Sziasztok, egy kis helyzetjelentés.

Ma egy hete,h gyökérkezelték. Voltak szinte fájdalommentes napok, de ma megint nagyon fáj...és vele együtt a fülem is:(

18. JuditC (válaszként erre: 16. - Liliom10)
2023. jan. 5. 16:22
nekem is azt mondta a fogorvos, hogy ezeknél a fehér tömőanyagoknál nagyon gyakran van a zsugorodás illetve hogy alászuvasodik...valahogy így
17. Channa* (válaszként erre: 16. - Liliom10)
2023. jan. 5. 15:29

Az ilyen régi töméseknél valószínű, hogy tovább romlott a fog, pont elég egy nagyon apró valami, ami miatt elkezd fájni.


Az új töméseknél pedig a kezeléskor kerül be valami.


A tömés anyaga tapasztalatom szerint nem számít, ha az nem valami silány tömőanyag. Ha jó minőségű fehér tömés, akkor az nem csak szép, de tartós is. Van olyan fogam, amit közel 20 éve tömtek fehérrel és tökéletesek.

Az amalgán tömés is tartós volt, de ugye az nem jó a szervezetünknek, ezért cserélik ki, illetve az egyéb töméseket is célszerű cserélni x időnként.

16. liliom10 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2023. jan. 5. 14:53

Sajnos, a tömés anyaga is számít.

A kérdés az, hogy mitől gyullad be egy tömött fog ? Ha nincs rés a tömés és a fog között, oda nem juthat be semmi !

15. liliom10 (válaszként erre: 10. - JuditC)
2023. jan. 5. 14:51
Amikor elhal a fog, ott nemcsak rengeteg baci van, hanem olyanok is, amik gázokat termelnek, és ha ez sok lesz, feszítik a fogat, ezért fájhat. Ha kiszedi valaki ( Te, vagy a fogorvos), akkor tud szellőzni a fog, és nem fáj tovább. Nem biztos, hogy Te ki tudod szedni. Nehogy megmozduljon a tömés és beékelődjön !
14. JuditC (válaszként erre: 11. - Channa*)
2023. jan. 5. 13:22

nekem se a röntgen se a ct nem mutatott semmi gyulladást. kívülről sem látszott semmi szuvasodás..mégis borzasztóan fájt és sugárzó fájdalom volt.

mikor elkezdte fúrni akkor látta a belsejét....és a végén elmagyarázta, hogy elhalt a fogam.


Eléggé elkesrítő, hogy így a semmiből elhal:(

13. Channa* (válaszként erre: 10. - JuditC)
2023. jan. 5. 13:20

Még kell tisztogatni és a lezárás miatt nem tud kifelé dolgozni.


Nekem akárhányszor volt gyökérkezelésem, mindig mondta a doki, hogy szedjem ki a tömést, ha fáj.

Egyszer még adott hozzá olyan tisztítót is, ha belemenne valami.

12. JuditC (válaszként erre: 8. - Liliom10)
2023. jan. 5. 13:19

én is ezt hallottam-olvastam, hogy a fehér tömés max 8-10 évig jó...

szerintem így jártam.

És igen, nagy tömés volt benne.

11. Channa* (válaszként erre: 8. - Liliom10)
2023. jan. 5. 13:17

Sajnos ez így nem igaz.

Nem a töméstől függ a fogelhalása.


A fog a gyulladástól hal el, azaz ha fáj a fog, azaz begyullad, akkor elhal.


Egyszer úgy jártam, hogy betömték a fogamat, de valami fertőzés bekerül és begyulladt. Úgy néztem ki, mint Quazimodo. Felvágták az ínyemet, kitisztogatták, de a fogamat gyökérkezelték, mert amúgy egy nagyon jó fog volt. A doki nem adott érzéstelenítőt, mert az már úgy is elhalt a gyulladás miatt. És igaza volt, semmit nem éreztem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook