Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mikroszkópos gyökérkezelés után meddig fájhat a fog? fórum

Mikroszkópos gyökérkezelés után meddig fájhat a fog? (tudásbázis kérdés)


1 2
10. JuditC (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. jan. 5. 13:17

Nem egyáltalán nem mondott ilyet. Az miért lenne jobb ha kiszedném?

2 hét múlva kell visszamennem, azt mondja,szerinte javulni kell a helyzetnek és adjak neki időt addig. Ezt azért mondta,mert úgy mentem hozzá hogy húzza ki-annyira fájt az arcom , a fogam, a fülem..

9. Channa* (válaszként erre: 7. - JuditC)
2023. jan. 5. 13:12

Ja, akkor ezért fájdogál, mert még kell tisztogatni.

Nem mondta a doki, hogy szedd ki nyugodtan a tömést?

8. liliom10 (válaszként erre: 5. - JuditC)
2023. jan. 5. 13:09

Sajnos, a fehér tömések alatt gyakrabban elhal a fog, mint régen az amalgám alatt.( Azt már nemigen használják, de az én számban még van olyan tömés.) Ha nagy tömés volt a fogadban, nem kellett ahhoz szuvasodás, hogy elhaljon a fog.

Ha pl. egy kenyérhéjra ráharapsz a kezelt fogaddal, kiderülhet, hogy begyulladt-e a gyökérhártya. Ha nem fáj, akkor hamar rendbe jön a fog, ha fáj, akkor lehet, hogy továbbterjedt a gyulladás. De nem muszáj kísérletezned ! :)

7. JuditC (válaszként erre: 4. - Channa*)
2023. jan. 5. 11:46

Nekem ez az első..tehát abszolút nem tudom mire számítsak:(..


Van rajta egy ideiglenes tömés most és szerintem valami gyógytömés benne.

6. JuditC (válaszként erre: 3. - Elbb)
2023. jan. 5. 11:45
Neked elég volt egy alkalom gyökérkezelés?
5. JuditC (válaszként erre: 2. - Liliom10)
2023. jan. 5. 11:45

Azt mondta kezeléskor a fogorvos, h nem volt még begyulladva a gyökér....

Elhalt a fogam de csak akkor látta, amikor elkezdte fúrni, tisztítani....

Kívülről semmi sem latszott rajta. Volt benne egy kb 10 éves fehér kompozit tömés...talán alászuvasodott?


Érdekes amúgy mert a semmiből 2 hét alatt olyan fájdalmaim lettek, hogy a fülem is borzasztóan fájt tőle ls szinte az egész jobb arcom:(

Korábban nem igazán tudtam mi a fogfájás...

Azt mondták mindenképpen kíméljem ne egyek rajta. Nem is teszem.

2023. jan. 5. 11:34
Nekem sosem fájt még gyökérkezelés után a fogam, csak akkor, ha még nem tömték be és belement valami.
3. elbb
2023. jan. 5. 10:55
Nekem karácsony előtt csinálták egy 4 csatornás fogon. Kb a kezelés után 4-5 napig volt érzékenység, utána elmúlt. Mára már be is van tömve minden csatorna és nincs vele gond.
2. liliom10 (válaszként erre: 1. - JuditC)
2023. jan. 5. 10:53
Lehet, hogy a gyökérhártya is be volt/van gyulladva, annak idő kell, még megnyugszik. Lehet az 2-3 hét is, de kevesebb is, ha csak picit (volt9 gyulladt. Rá tudsz harapni arra a fogra ? Ha nem, inkább kíméld egy ideig, rágj a bal oldalon !
2023. jan. 5. 10:38

Sziasztok!


Volt valakinek mostanában mikroszkópos gyökérkezelése? Vagy csak "sima" gyökérkezelés?


Nekem 3 napja volt, a fogfájásom sokat mérséklődött.

A jobb oldali alsó 5. fogamat gyökérkezelték, és szerintem ettől fájt a fülem is. Szerencsére az is sokat javult.

De még mindig érzek egy tompa állandó fájdalmat a fogamban. Elvagyok fájdalomcsillapító nélkül de azért egész nap érzem és mindenképpen fájdalomnak mondanám.


Meddig normális fájdalom gyökérkezelés után?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook