Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikortól számít a 15 nap, fizetési meghagyás esetén? fórum

Mikortól számít a 15 nap, fizetési meghagyás esetén? (tudásbázis kérdés)


18. simple (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 19. 14:40
Hát akkor király, akkor nincs is más hátra, csak várni.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Simple)
2022. febr. 19. 14:31
Nem kellet kérnem,automatikusan megkaptam,tehát innentől nekem egy fillért sem kell fizetnem,és 26 után azonnal lefoglalja a végrehajtó a javamra az ingatlant!
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Simple)
2022. febr. 19. 14:29

A Közjegyzőnek nem is fizettem semmit,mert a perköltséget beszámították,úgymond megelőlegezte a Bíróság!

Mindegy is a lényeg,hogy lesz egy 10.000.000 Ft-os házam,mert nem fog fizetni!

Ennyi pont elég nekem :)

15. simple
2022. febr. 19. 14:27
Kérted a bíróságot, hogy állítson ki végrehajtható okiratot?
14. simple (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 19. 14:22
Az mindegy, hogy ki tartozik neked. Itt a lényeg azon van, hogy a bíróság megítélte neked a pénzt. Innentől kezdve felesleges a fizetési meghagyással küzdeni, azt még a per előtt kellett volna. így már nincs értelme, hiszen a fizetési meghagyáshoz nincs szükség bírósági ítéletre, viszont ha van már bírósági ítéleted, azután már nincs szükséged a fizetési meghagyásra. Én ezért nem értem ezt az ügyet.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Simple)
2022. febr. 19. 14:00
Persze,mindent Ügyvéd intéz :)
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Simple)
2022. febr. 19. 13:59

Mert az adós volt a kegyeletsértő,annak a tulajdonát vettem meg!

Most viszont a feleség a tulajdonostárs,így neki kell fizetnie!

Igen,az ítélet jogerős!

Az "eredeti" adóstól már elnyertem mindent, így arról nincs mit elvonni,de helyébe lépett a felesége ,mint adóstárs!

Lényegtelen,ha nem fizet akkor enyém az egész ház!

11. simple (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 19. 13:58
Beszélj egy ügyvéddel. Van egy bírósági ítélet a kezedben, abban kell lennie egy határidőnek: például 90 napon belül fizesse meg a felperes részére. Ha nem fizet a meghatározott időn belül, végrehajtható a dolog.
10. simple (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 19. 13:55
Itt valami zűrzavar van. Ez úgy szokott kinézni, hogy mondjuk tartozik nekem Kovács János 10 millió forinttal, kibocsátok egy fizetési meghagyást, aminek ő ellent mond, ezek után indítok egy pert, és ha azt megnyerem és jogerőssé válik az ítélet, az végrehajtható. A te esetedben előbb megvolt a per, akkor mi szükség van fizetési meghagyásra? Én ezt nem értem. A bírósági ítélet jogerős?
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Simple)
2022. febr. 19. 13:32

No igen,ez nekem is kérdőjel!

Mindegy is,én megfizettem az illetéket,ennek fejében én is úgy gondolom,hogy innentől semmi akadálya nem lehet az árverésnek.

Köszönöm a válaszaidat :)

8. simple (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 19. 13:28
Értem. Csak azt nem értem, ha van bírósági ítélet, az miért nem lett végrehajtva? Már az alapján el kellett volna árverezni a részét szerintem. Fizetési meghagyásnak ha nem mond ellent 15 napon, az végrehajtható, tehát utána rögtön el lehet indítani az árverést.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Simple)
2022. febr. 19. 13:15

Máris írom! Egy ingatlan 1/2- 1/2 tulajdon jogban van 6 éve az adós és közöttem. Mivel nem engedett be az ingatlanba,ezért többlethasználati díj fizetésére kötelezte a bíróság,amit nem fizetett meg.

Közjegyző ezáltal fizetési meghagyást indított ellene 4 Millió Forint megfizetésére.

Soha nem élt kifogással semmi ellen,viszont nem is fizetett!

Nem vagyunk rokonságban,egy árverésen vettem meg a fél ingatlant,ami egy kegyeletsértésből indult ellene,a főkövetelés 1.500.000 Ft volt,mivel nem fizette,így megvettem a fél házat árverésen,mint végrehajtást kérő.

Kizárt az ingatlanból,több felszólítást kapott,a végrehajtó így azt tanácsolta,hogy indítsak újabb fizetési meghagyást a jogerős ítéletre hivatkozva,ami meg is történt!

Magyarul ha nem fizet,akkor elárverezik az ő részét is a javamra.

A 4 millió csak a tőke,erre kértem kamatot és az egyéb költségeim megfizetését,amelyet a közjegyző ki is bocsájtott,ezt a levelet vette át 11-én!

6. simple (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 19. 13:04
Ha ellent mond neki, akkor perelned kell a pénz miatt. Milyen bírósági ítélet van? Ha pontosabban leírnád jó lenne, mert így nem igazán értem.
5. simple (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 19. 13:02
A feladás ideje számít, tehát ha a 15. napon feladja akár este nyolckor, még benne van az időben.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Simple)
2022. febr. 19. 13:00
Nem igazán tud ellene érvelni,mert bírósági ítéletes jogerős fizetési meghagyás,de joga van hozzá,persze akkor még a többletköltség is őt terheli ugye?
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Simple)
2022. febr. 19. 12:57

Tehát ha 26 napján feladja a levelet,akkor az még belefér?

Köszönöm szépen a választ egyébként!

2. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 19. 12:53
Az átvétel napjától számítva 15 napja van rá. Ha nem mond ellent neki, akkor végrehajtható.
2022. febr. 19. 12:44

A február 10.-én feladott és általa február 11.-én átvett fizetési meghagyásról szóló jogi levél esetén az átvétel napjától számítjuk a 15 napot? Ahogy én számolom,akkor 26.-án jár le.Ha addig nem reagál beáll a jogerő?

Köszönöm a válaszokat előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook