Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha közjegyzőnél egy fizetési meghagyás perré alakul, akkor azt be kell adni a bíróságra, vagy automatikus? fórum

Ha közjegyzőnél egy fizetési meghagyás perré alakul, akkor azt be kell adni a bíróságra, vagy automatikus? (tudásbázis kérdés)

2013. okt. 21. 10:39

Perré csak akkor alakul, ha a kötelezett ellentmond.

Ha nem, akkor jogerőre emelkedik (15 nap), és kérni kell a végrehajtást.

2013. okt. 21. 10:36
Írd be a google-be, és a legfelső az, ahol mindent elolvashatsz róla..
2013. okt. 21. 10:33
Nekem a volt albérlőm halmozta fel a közüzemi tartozásokat.Az élettárs beköltözött önkényesen a lakásba,most meg fizetni nem akar.A baj csak annyi,hogy közben a volt albérlőm meghalt,az a drága jó ember pedig nem fog fizetni.
2013. okt. 21. 09:31

[link]


[link]


A legfelső alatt jön be, ott le kell tölteni, ahol leírják, hogy mi az eljárás menete, nem lehet másolni..

2013. okt. 21. 09:29
Vagy bejöhet a lakásba, feltörve a zárt hatóság jelenlétében, ha nem vagyok itthon?
5. 36a26f5226 (válaszként erre: 1. - O.melinda)
2013. okt. 21. 09:28

De jó, hogy feltetted a kérdést.. a közös képviselőnk ellenem is indított ilyen eljárást..


Beírtam a google-be, hogy fizetési meghagyás, és elolvastam, hogy mit írnak róla, és a legfelső a MOKK, ahonnan jön a levél..


15 napon belül, ha nem fizetünk, akkor megy a végrehajtóhoz a eljárás, aki első ízben inkasszózza a bankszámlát..


Egyelőre semmit nem tud, mert nulla forint van rajta, de ha jön a közmunka bér, akkor már azt sem tudom majd felvenni..


Amit nem tudom, hogy hónapokon át egy forint nélkül kell lenni? Elvesznek mindent az utolsó forintig? Akkor sem kajára, sem gyógyszerekre, sem a létfenntartásra nem lesz.. a minimális higiéniára sem..


Elvehetik az utolsó forintig hosszú hónapokra a kevés közmunkabért, és ha az lejár, a segélyt?

2013. okt. 21. 09:22
Automatikusan perré alakul.
2013. okt. 21. 08:50
perré alakítja az ügyet a közjegyző és a perré alakulsást megállapító határozot megküldi a jogosultnak,abban felhívja, hogy indítsa el a pert bíróságon x napon belül, rója le a költséget.
2013. okt. 21. 08:47
Közjegyzőnél kelt az irat? Mert akkor annak az a lényege, hogy azonnal végrehajtható, nem kell bíróság hozzá!
2013. okt. 21. 08:47
Ha közjegyzőnél egy fizetési meghagyás perré alakul, akkor azt be kell adni a bíróságra, vagy automatikus?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook