Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor nem a nagykönyv szerint fejlődik fórum

Mikor nem a nagykönyv szerint fejlődik (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mikor nem a nagykönyv szerint fejlődik

1 2 3 4 5 6
16. Tücsibogár (válaszként erre: 14. - Lepke99)
2013. jan. 30. 11:53
Majd beletanulsz, és addig inkább mindig kérdezzél, meg vigyed, minthogy egyszer nem, amikor meg kellene..
2013. jan. 30. 11:43

Nagyon jó cikk!

Sok szép napot kívánok Nektek!

2013. jan. 30. 11:43
De most komolyan, annyi ilyet olvastam mostanában, beteg babák meg ilyesmi. Honnan tudjam, hogy mikor aggódom túl a dolgot, és mikor van neki alapja? pl.: kicsit kevesebb, mint 1 hete úgy éreztem, hogy nem úgy mozog, ahogy idáig, hanem valahogy gyengébben Előd (pocakban van még akkor voltam a 33. hétben), ezért bementem a kórházba rákérdezni, hogy ez normális-e, uh, nst. Nem volt semmi baja szerencsére, de én nem értek az ilyenekhez, első gyermekes kismama lévén. A lényeg az, hogy lehetne megtalálni a határt a túlaggódás és a között, amikor van alapja a dolognak? Mert félek az se lesz túl egészséges, ha túl aggódom a dolgokat, de az sem, ha valamit nem veszek észre. Nem tudom mennyire sikerült jól megfogalmaznom.
13. megi04 (válaszként erre: 10. - Tücsibogár)
2013. jan. 30. 11:40
Igen,sajnos azt hiszik,rosszindulatból szólunk.Holott egy fenét!Csak én már ismerem a tüneteket...:(
12. gkreka (válaszként erre: 1. - Jak27)
2013. jan. 30. 11:27
Gratulálok a cikkhez! És külön köszönettel tartozom, hogy megtanítottad, nem teszünk jót, ha úgy teszünk, mintha semmi probléma nem lenne egy barátnőnk gyerekével.
2013. jan. 30. 10:59

Húú sajna nincs időm elolvasni a hozzászólásokat - majd ebéd után, mikor elalszik a kislurkó....

De! A mi kisfiúnkkal kapcsolatban is mindenki azt mondta, hogy semmi baj, csak túlaggódó vagyok - 2-3-4 hósan nem kezdett el semmit sem csinálni, még a kis buksiját sem, bírta tartani (igaz ő nem SNI-s, úgyhogy kicsit más). Akkor már elkezdtük észrevenni, hogy olyan, mintha éjjel-nappal fáradt lenne ez a gyerek, pedig szépen fejlődött, nagy baba volt, igaz, már 2 hós korától köhécselt, amire a doktornéni csak mosolyogva legyintett (c vitamin, anyatej, és helyrejön! :) - szerinte). Sokat hordtuk orvoshoz, mert valami zörejt hallottunk sokszor a gyerek tüdejéből, de a doki valahogy nem hallotta...:/ Közben már tüdőgyulladása lett 4 hósan, mert a doki annyira nem hallotta, hogy nem jó a tüdeje, de sok szurival helyrejött. Viszont mozgásilag nem fejlődött továbbra sem. Másik dokink lett, és végül 8 hósan vették észre, hogy a baba teljesen asztmás és azért nem mozog, mert egyszerűen nem bír, annyira fullad. :( 10 hósan kapta meg a pipát, azután kezdett végül rohamtempóban fejlődni - másfél éves korára utólérte a többieket.

Anyukák, bízzatok az ösztöneitekben!

Remek cikk, és hihetetlenül fontos! Köszönjük, hogy megírtad, és minden jót kívánok Nektek! :)

10. Tücsibogár (válaszként erre: 9. - Megi04)
2013. jan. 30. 10:57
Nekem is van olyan, hogy finoman próbáltam szólni, nem ajtóstól a házba módon, és az a csaj is megsértődött rám. Szó szerint azt mondta, hogy attól még, hogy az én gyerekem defektes, attól még az övé nem az.. paranoiás vagyok. Ez még ott volt, ahol régebben laktunk. Most mesélte közös ismerős pár napja, hogy azóta Ő is oda hordja(aki szerint az enyém defektes,..), ahova mi hordtuk akkor.
2013. jan. 30. 10:53

Igazad van,én is átéltem:( Annyival volt nehezebb,hogy nekem azt mondták,nem baj,ha nem beszél,és én megnyugodtam,hiszen a bátyja sem beszélt 3 éves koráig,és hála Istennek,semmi baja!

Csakhogy!...Én már nem figyelmeztetek senkit,ha bajt látok!Ugyanis,akinek szóltam,az mind halálra sértődött!Hogy én rosszat mondok az Ő babájára!!!!

Később kiderült,hogy igazam volt,de addig...!:(

2013. jan. 30. 10:36

Gratulálok a kitartásotokhoz és a kis Gyémántotokhoz!

Nagyon hasonló dolgokon mentünk mi is keresztül. Számtalan gyógytornászt, konduktort, fejlesztőházat, neurológust, gyermekorvost felkerestünk, mire megtaláltuk azt a gárdát, aki komolyan veszi a problémánkat és aggódásunkat. A kisfiam 2 hónapja, 23 hónaposan kezdett el járni önállóan, úgy, hogy 5 hónapos korától kezdve hordtam valamilyen terápiára. Dévény, majd költözés miatt másik városban Dévény, mellette konduktor. Rengetegszer hallottam, hogy hisztis, elsőgyerekes anyuka vagyok. A gyerekem csak lusta, meg amúgy is "csak"(szerintük csak) koraszülött baba. (32 hétre született kis súlyú ikerbaba) Mindenhonnan lepattintottak. Egy orvos sem pecsételte le nekünk a fejlesztésre az ajánlást, semelyik nem igazolta le az emelt családis papírt, amivel már kezdhettünk volna bármit is a nevelési tanácsadóban. Mígnem 22 hónaposan találtam már végre valakit, aki leigazolta a papírjainkat, kicirkuszoltam egy időpontot a szakértői bizottságnál(7 hónap a várólista, de azt hiszem az addigi 1,5 évben épp eleget vártam..) És megcsinálták a szakértői véleményt.(Bár nagyon rendes volt a hölgy, mert elsoroltam Neki mindent részletesen az eddig miért nem jöttek kérdésére, és azt mondta, ha már így kidobott bennünket állandóan a rendszer, akkor Ő megtesz mindent, hogy a legtöbb fejlesztést ki tudja írni, nagyon szigorúan fog pontozni,nem sokkolni akar, de egy egész lehangoló eredmény fog születni...Lehangoló, és sokkoló volt egyben: a 23 hónapos gyerekem mozgásfejlődése egy 9 hónaposénak felelt meg, értelmi fejlődése pedig egy 16 hónaposénak..) Megkaptuk az SNI státuszt, aminek nagyon-nagyon örültem. (Egyébként ugyanaz a véleményem róla, mint amit Te is írtál, elítélik azt, főleg itt, aki örül neki, aki úgy érzi, ez segítség, pedig ha rendben lesz a gyerek, leveszik róla kérésre, és vizsgálat után..nekünk el is mondta a hölgy, aki kiadta az igazolásokat..nekik sem érdekük több gyerek után finanszírozni, mint ami feltétlen muszáj..mégis volt itt olyan SNI-s Anyuka, aki azt mondta, hogy már ne is haragudjak, értelmi fogyatékost csináltam a gyerekemből,és hogy átvertek...pedig dehogy.És ezzel szembesültem mindenhol. Ismerősi körben, barátoknál, családtagoknál.. Mintha jó dolgunkban nem tudnánk mit kezdeni magunkkal.. Nyár óta, ahogy töltötte a 18 hónapot, 60000 Ft-ot fizettünk ki havonta ugyanazért a terápiáért, ugyanazoknak a gyógypedagógusoknak, akihez most ingyen járunk, heti 4x2 órában..oké, hogy addig a heti 1-2 Dévényt még kinyögi valahogy az ember, de nekem ne mondja senki, hogy normális, hogy egy 18 hónapos meg sem próbál felállni, csak négykézláb közlekedik stb...pedig ezt mondták, neves szakemberek is.. )


Most nagyon jó kezekben vagyunk. Beszédindító TSMT van már a Dévény helyett, illetve a többi óra értelmi fejlesztés. Hihetetlen a változás. Szárnyal a gyerek egy jó fejlesztőpedagógus mellett. Nálunk is megvolt, hogy 2 hónapja, 23 hónaposan még nem értette az egyszerű utasításokat sem(Hozd ide anyának, tedd az asztalra, ülj le,stb..)majd az értelmi fejlesztés mellett, megjelent a passzív szókincse is. Most mindent megért, és kb 20 szót használ rendeltetésszerűen. Eddig semmit, még annyit sem, hogy anya vagy apa...


Közben meg a környezet, az ismerősök csak értetlenkednek, hisz olyan szép ez a gyerek stb.. és igen, XY is ekkor kezdett járni beszélni, mégis felnőtt stb.. Annyira tele van ezzel az embernek már a bögye, hogy le sem lehet írni szavakkal.


Ne haragudj, hogy ilyen sokat írtam, csak akartam tudatni, hogy vannak itt sajnos sorstársaitok, és ugyan nehéz megtalálni az utat, de nem lehetetlen. Kitartást és erőt kívánok a további tennivalókhoz, és hosszú boldog életet a családodnak!

2013. jan. 30. 10:17

NAgyon jó megírtad ezt a sokak által tabunak kikiáltott jelenséget. Köszönöm!


Egy anno óóóanyukaazanyatejesbabáklusták, de ma már 12 éves SNI-s kisnagyfiú anyukája.

2013. jan. 30. 09:57
Egyetértek! Nincs lusta csecsemő! Nekünk is azt mondták "lusta a gyerek" és azért nem szopizik. Aztán kiderült, hogy le van tapadva bal oldalon a nyakizma és ez okoz szoptatási nehézségeket. Már szinte teljesen meggyógyult és 4 hónapos kora óta szopik a "lusta" kislányom. Ennyit az okosokról! Jó lett a cikk! Sok erőt, egészséget és kitartást kívánunk!
2013. jan. 30. 09:47

Azt hiszem, a harmadik mondatnál már tudtam, hogy ki írta a cikket:)

Nagyon jól megfogalmaztad, gratulálok! Én csak azt sajnálom, hogy ezt megint csak azok fogják elovasni többségében, akik érintettek. A sok "okoskodó" vagy el sem olvassa, vagy továbbra is szajkózza a magáét... De legyünk pozitívak, hátha most másképp lesz:)

2013. jan. 30. 09:40

Nagyon jó cikk. Örülök, hogy leírtad. A fiam 4 hónapos lesz, és rendszeresen járunk már Dévény tornára. Sajnos tapasztalom én is, hogy sokan "lenézik" ezt, értelmetlennek tartják és ahogy írtad Te is, a körülöttünk levő ember a szokásos dumával jönnek, hogy jaj hány gyereke felnőtt így.... De arra nem gondolnak, hogy a későbbiekben, felnőtt korukban ebből kifolyólag milyen problémáik lehetnek. ÉS tényleg így van, ne hagyjuk magunkat, ha úgy érezzük igenis menjünk menjünk előre!


Sok sok kitartást, sikereket, örömöt Nektek! :)

2013. jan. 30. 09:21

Pontosan leírtad amin mi is keresztülmentünk.Jó cikk lett.Sok türelmet és kitartást a kislányotokhoz!

Valóban azt szajkózzák: "majd elkezd beszélni", "majd meglátod..." és közben semmi sincs rendben.És mint írod, az "öregek" ezt már csak tudják! persze a történeteikkel alátámasztva!Sajnos 10 éve még a TSMT tornáról sem hallottunk (internetünk sem volt), így mi a lényeges lehetőségről lemaradtunk. De nagyon jó iskolát kaptunk és szépen halad a maga ütemében.

2013. jan. 30. 09:18

Nagyon jól tetted, hogy leírtad a cikket!


A kislányotokhoz, pedig sok erőt, egészséget és kitartást kívánok!

2013. jan. 30. 09:08
A mi történetünkön keresztül szeretnék pár tanácsot adni azoknak, akiknek az ismeretségi körükben van eltérő fejlődésmenetű gyermek; és azon szülőknek is, akik bizonytalanok ugyan, de érzik, hogy valami nincs rendben a gyerkőccel.

Ugrás a teljes írásra: Mikor nem a nagykönyv szerint fejlődik
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook