Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor nem a nagykönyv szerint fejlődik fórum

Mikor nem a nagykönyv szerint fejlődik (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mikor nem a nagykönyv szerint fejlődik

1 2 3 4 5 6
76. jak27 (válaszként erre: 65. - Miss Sárika)
2013. jan. 30. 20:58

:P

:)

75. jak27 (válaszként erre: 64. - Bvivien78)
2013. jan. 30. 20:57

Örülök, hogy ilyen szépen használt a Dévény nektek! :)

Az a nehéz ezekben a lemaradásokban, hogy sok hasonló tünete lehet egészen más dolgoknak is. Lehet, hogy az ismerős kisfiúnál van idegrendszeri éretlenség, amit viszonylag könnyen rendbe lehetne rakni idejében elkezdett fejlesztéssel. Ha később avatkoznak be, akkor már nehezebb, mert ha tényleg baj van, azt nem lehet ugye kinőni. Persze lehet, hogy majd csak egy "kis" egyensúlyzavar, magatartásprobléma, tanulási nehézség lesz a következmény, de én azt nem értem, ha ezek ellen lehet tenni, miért nem cselekednek sokan. Egyáltalán nem szégyen szerintem, ha fejlesztésre viszi valaki a gyerekét, én legalábbis inkább azt érzem, hogy na, ez akkor gondos szülő, odafigyel a gyerekére, és megkönnyíti a jövőjét. Igaz, egy darabig én sem láttam a furcsaságokat, nem tudom, ha férjem nem szól, mikor veszem észre, de előbb- utóbb biztos.

Ha közeli barátnőd, akkor szerintem simán mondhatod neki, hogy te ezt észrevetted, és előre szögezd le, hogy nem kritizálni akarsz, hanem segíteni, és hogy lehet, hogy ők úgy látják, hogy minden rendben, de a te szemedet nem vakítja el az, ami az övékét igen. Szerintem próbáld valahogy rávezetni, mert tényleg lehet, hogy csak egy kis löket kellene neki. Azért ha beszélsz vele, kérlek írd meg, hogy mit szólt.

74. jak27 (válaszként erre: 62. - J357)
2013. jan. 30. 20:41

Akkor pontosítok, hogy világos legyen: 5 hónaposan jeleztem dokinak, legyintett. 1 hónap múlva meg már azzal jött, hogy itt komoly gondok vannak, izomsorvadás, stb. Szóval nem magamnak kreáltam és találtam ki a problémákat, bármennyire is azt hiszed. A fejlődésneurológus bár azt mondta, hogy nincs semmi baja, de akkor miért is kellett volna otthon tornáztatnunk??? Olyan hipotón volt a lába, hogy a doktornő nem tudta az elemi kúszatást megcsinálni rajta, mert egyszerűen nem lökte magát pedig nekem otthon így kellett volna tornáztatnom... És erre a gyerekre mondta, hogy nincs baja. A Dévényt a gyerekorvos azért nem ajánlotta, mert szent meggyőződése, hogy az kuruzslás... Csak hogy tudd, sok doki azért nem fogadja el, mert ezt a módszert egy DR nélküli gyógytornász, és nem pedig egy ORVOS fejlesztette ki. Engem nem érdekeltek, láttam, amit láttam a Dévényen, teljesen meggyőzött. És képzeld, van egy ismerősöm, akiről konkrétan tudom, hogy elvitte a lányát ugyanehhez a gyógytornászhoz, mert kb. 1-2 hetes lemaradása volt, a Dévényes pedig azt mondta, nem érez izombeli eltérést, várjanak 1 hónapot, és ha akkor sem, akkor kezelésbe veszi. És láss csodát, a kislány még aznap elkezdett mászni... Hidd el, hogy sajnos van elég olyan gyerek, akiknek tényleg szüksége van a kezelésre, a gyógytornászok nem veszik el tőlük a helyet azzal, hogy feleslegesen kezelgetnek. Sok helyen várólista van, mert sajnos kevesen vannak.

Amúgy hihetetlen képességeid lehetnek, ha így látatlanban meg tudod ilyen biztosan állapítani azt, hogy az én kislányom feleslegesen kapta a fejlesztéseket...

73. 117b1693d0 (válaszként erre: 72. - Lepke99)
2013. jan. 30. 20:20
Ja, de most aztán jól elláttalak információval :DDD
72. lepke99 (válaszként erre: 69. - 117b1693d0)
2013. jan. 30. 20:17
köszi :) csak nem olvastam végig az összes hozzászólást
2013. jan. 30. 20:08
Egyébként örülök végre egy olyan ember véleményével találkozni, aki fontosnak tartja a fejlesztést, ha szükség van rá,mert sokan degradálónak tartják, ha fejlesztőbe kell vinni a babát. ÉS vannak anyukák, akik azt mondják, hogy teljesen normális a gyerek, nem kell beteg gyereket csinálni ebből az egészséges gyerekből.
2013. jan. 30. 20:02

Szia. Sajnálom ,hogy ilyen nehéz dolgotok volt, de én eddig azt tapasztaltam, hogy nem akarja senki semmisnek tenni, hogy ha esetleg gond van . Nekem van olyan ismerősöm, aki kifejezetten megsértődött, amikor mások mondták, hogy előrébb "kéne" tartania a gyereknek. így az ember inkább nem is mond semmit, mert tudja, hogy még nagyobb pánikba esik az illető.


A Dévény tornát (én még nem próbáltam) pedig sokan dicsérik,még ha fáj is a gyerkőcnek, ahogy az izmokat masszírozzák, vagy mit tudjam én.

69. 117b1693d0 (válaszként erre: 67. - Lepke99)
2013. jan. 30. 19:10

Leírtam:))) Mutatná, csak a hoxa motorja belecsempész egy szóközt vagy százalékjelet és számokat, amikor bemásolod innen a linket a keresőbe, azt kell kiirtani belőle. Az utóbbi hónapokban szinte minden linkkel ezt csinálja. Nem tudom, hogy miért jó nekik...

A könyv magyarul:

Dr.Máté Gábor: A sóvárgás démona

Az angol címe:In the Realm of Hungry Ghosts: Close Encounters with Addiction

A hivatalos honlapját pedig a nevén találod: drgabormatePONTcom

2013. jan. 30. 19:09
Szia! Érdekes ahogy te látod a dolgokat és ahogy pl én. A nővérem gyerke 3 éves volt és nem beszélt ha megszólalt csak az édesanyjához vagy a testvéreihez szólt.Más nem is értette mit mond. Lárni rajta hogy valami van. MOst 4 éves és nagyjából megérteni de még mindig nehéz vele kommunikálni.ha idegen van körülötte szinte lefagy.megdermed és meg sem moccan.szóltam a nővéremnek hogy a gyerek olyan fura nem kéne elvinn vele dokihoz. ő rámförmedt és közölte hogy nem. majd megtanul rendesen beszélni és kinövit a fura dolgait. :( hát hogy mernék én másnak a gyerekére mégegyszer rosszat mondani?????????megfogadtam hogy mostmár mindenkinek csak pozitívat :P mert a végén még én leszek a rosz!!!!!!
67. lepke99 (válaszként erre: 66. - 117b1693d0)
2013. jan. 30. 19:03

Nekem nem mutatja a linket, leírnád a könyv címét? Ha ide nem lehet elküldenéd privibe? Mert engem érdekelne.

Én a Lelki köldökzsinórt olvastam el, az is nagyon érdekes.

66. 117b1693d0 (válaszként erre: 48. - Tücsibogár)
2013. jan. 30. 18:59

Érintőlegesen foglalkozik az inkubátorral, de foglalkozik egy csomó mindennel. Az egész könyv arról szól, hogy mi a függőség, miért lesz vajon valaki függő, attól amitől más meg nem. Mik azok, amik velünk születve megalapozhatják és mik azok, amik ezeket a született alapokat felerősíthetik és segítségükkel kialakul a függőség.


Máté doki drogosokkal foglalkozik, de a függőség az nem kizárólag drogra vonatkozik (nem sokban különböznek egymástól a függőség tárgyától eltekintve).


Gondoltátok volna, hogy ha az anya stesszes volt az utolsó trimeszterben, akkor az kimutatható a gyerek agyában?

Hogy a depressziós anyuka gyermeke máshogy fejlődik, akkor is, ha nagyon szereti az anyukája?


Engem nagyon leköt a könyv, csak ajánlani tudom, akinek a környezetében valamilyen függő (nikotin, alkohol, szex, drog, szénhidrátfüggő vagy éppen munkamániás stb..). De hasznos lehet azoknak, akik kisgyereket nevelnek vagy gyermeket várnak. (Dr. Máté Gábor: A sóvárgás démona, Máté doktor hivatalos website: [link]


[link]

2013. jan. 30. 18:02
Akkor életbe lép a kis-könyv szerinti...:O)
64. bvivien78 (válaszként erre: 1. - Jak27)
2013. jan. 30. 18:00

Szia!

Amikor a cikked elejét olvastam, azt hittem én írtam, csak nem emlékszem rá. :) Annyi különbséggel, hogy nekem fiam van. 4 hónaposan Ő is csak az oldalára tudott fordulni és hiába vörösödött a kis feje az erölködéstől és izzadt le benne, nem sikerült átfordulni. De az én gyerekem csak lusta- mondta ezt a védőnő, az orvos és az egész rokonság. A Dévény torna viszont annyira bejött, hogy 10,5 hónaposan elindult a kisfiam.

Nekem egy kérdésem lenne hozzád, igazság szerint. Van a környezetemben egy 2 éves kisfiú, sokban hasonlít a Te kislányodra. Repkednek a kezei járás közben, ha szólok hozzá nem figyel, ha kérdezek nem válaszol. Egy olyan egyszerű kérdésre, hogy a két felkínált játék közül melyikkel szeretne játszani, csak bambulás a válasz. Beszélni annyit beszél, hogy egy pár szónak mondja az első két betűjét, valamit mondja, hogy anya, apa, mama, dédi.

2 hónappal fiatalabb a kisfiamnál, de ég és föld a két gyerek. A szülei úgy viselkednek, mintha ez tök normális lenne. Vegy ez normális és én okoskodok csak? De ilyenek is feltűnnek, hogy még a fogantyús kirakóval sem boldogul, vagy a formabedobóval és gyöngyöt sem tud fűzni (nagyméretű fagyöngy). Lehet, hogy én vagyok túl aggódós anyuka, de ha nem kérlek adj tanácsot.

Hogyan tudnám ezt finoman elmondani az anyukájának? Aki egyébként mondhatni barátnőm.

Előre is köszönöm és kitartást és sok boldogságot kívánok Nektek!

63. Tücsibogár (válaszként erre: 61. - Lepke99)
2013. jan. 30. 17:46

Nem lett következménye. Frissében fontosabb volt Petit biztos kezekbe adni. Még Boti nem volt eltemetve, mikor kaptuk Petire is a súlyos soha nem áll lábra diagnózist. Így megint összeroppantunk. Akkor belekeveredtünk ebbe a soha véget nem érő keressünk fejlesztőpedagógust, nem vállal, nem Ő kell körbe, mire meg kimondtuk, hogy akkor pereskedjünk, akkor(8 hónappal a Botival történtek után) úgy hozta az élet, hogy el "kellett" költöznünk. Debrecenből Miskolcra jöttünk, ahol kezdődött a fejlesztőkeresés előlről. 8 hónap alatt sikerült is megtalálni, akiknél most vagyunk. Most úgy érzem "sínen vagyunk" végre Petivel, de babát várok időközben, lelkileg én nem bírnám végigcsinálni azt a pert most. Évekig elhúzódik, felemészt addig minden petákunkat és kimenetelétől függetlenül a Kisfiunkat már nem hozza vissza. Megkerestünk vele szakembereket, ügyvédet is. Volt aki biztatott, volt aki nem. Én nem akarom végigcsinálni. Nagyon nehéz volt egyben tartani így a családunkat..és bár keményen hangzik, de annak örülök most ami van. Azt meg hogy hogy telik egy napom, mennyit sírok, mennyit gondolok rá, azt csak a "jó"(?)isten tudja, meg én..

Mostanában gondolok rá megint, hogy kellett volna valamit tewnni, mert nem tud a lelkünk megnyugodni, de kb 2 nap után lenyugszom, és meggyőzöm magam, hogy a saját érdekünkben nem pattogunk.

62. j357 (válaszként erre: 57. - Jak27)
2013. jan. 30. 17:38

A Dévény tornát nem javasolták, csak a gyógytornász, ezt írtad (naná ez a szakmája, a fejlesztés meg ugye ártani biztos nem fog, ha nem is feltétlenül szükséges).

Hogy 1,5 évesen a gyerek nem csinálja amit mondasz, sok oka lehet szerintem, és igen ha elmész egy dokihoz hogy szerinted komoly gond van a gyerekkel akkor valószínűleg ez kihat az orvosi véleményformálásra is, legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Régen lehet hogy kevés gyereket fejlesztettek, de szerintem átestünk a ló túlsó oldalára, ma már mindenkit szinte fejleszteni akarnak, persze nyilván ez jó üzlet is egyben...AMikor a patika újságban olvasok olyan cikkeket hogy a mozgás terapeuta szerint nem mindegy hogyan hintáztatod a gyereket mert az kihat később majd arra hogy hogyan tanul meg írni meg olvasni, hát nem tudom...Mi is megtanultunk valahogy fejlesztő foglalkozások nélkül...

61. lepke99 (válaszként erre: 56. - Tücsibogár)
2013. jan. 30. 17:34
részvétem, ez szörnyű lehetett. Felelősségre lett vonva az orvos, aki azt mondta, hogy rendben van a fiad? Vagy semmi következménye nem lett?
60. Tücsibogár (válaszként erre: 59. - Jak27)
2013. jan. 30. 17:25
Nem élem ezt én ilyen diadalnak meg, mert lelkileg nehéz nagyon. Nem is szeretem említeni sem..mert bennem van, hogy hamarabb kellett volna ilyen anyukává válni, mint amilyen ost vagyok..Nem is írtam direkt le, amikor hozzászóltam az itteni témákhoz, nem akartam idekeverni azt a szörnyűséget. De tényleg, ha hagytam volna Őt is meghalni, vagy vegetálni, akkor most mi lenne? Mert ahol Boti meghalt, ott Petit is nézték. Mint ahogy Botinak sem volt semmi baja(szerintük) úgy Petinek sem(szerintük).. De mentem amíg meg nem találtuk a drnéninket.. És úgy néz ki Peti teljesen rendben lesz. Már most majdnem hozza a korszintet.
59. jak27 (válaszként erre: 56. - Tücsibogár)
2013. jan. 30. 17:19

Szörnyű, ami veletek történt, nagyon sajnálom! :(

Viszont annak végtelenül örülök, hogy Peti a jóslatokat meghazudtolva ilyen szépen fejlődik neked köszönhetően! Büszke lehetsz magadra, erős és kitartó nő vagy!

58. urbanszkyviki (válaszként erre: 56. - Tücsibogár)
2013. jan. 30. 17:12
Iszonyú nehéz lehetett.........! :'(
57. jak27 (válaszként erre: 53. - J357)
2013. jan. 30. 17:08
Figyelj csak, te biztosan az én cikkemet olvastad??? Igen is találtak, nem is kis dolgokat. És lehet, hoyg téged is zavarna, ha a gyereked nem hallgatna a nevére, és egész nap csak fel alá járkálna. És szerinted az a 8 hónap Dévény az semmiség? Lövésed sincs, miről írsz, heti egyszer 1 órán keresztül kapta a gyógytornát, hogy lábra álljon. És a sok JOGOS aggodalom? Szerinted poénból lett sni-s???? Kérlek, gondold át, hogy miket írsz!
56. Tücsibogár (válaszként erre: 50. - J357)
2013. jan. 30. 17:04

Én első körben elhittem, hogy nem vagyok okosabb, meg tapasztaltabb, mint egy orvos..(most sem okosabbnak tartom magam, hanem a saját gyerekem anyjának, aki 24 órában vele van, és ismeri....) Meg is lett az eredménye, az egyik kisfiam meghalt, 4 hónaposan, mert nem légzésleállása volt, hanem anyuka elsőgyerekes hisztis az orvosok szerint... Se kivizsgálás, se semmi nem történt meg. A másik kisfiam azért játszik itt mellettem, mert szerencsésebb volt, nem Ő került elsőnek sorra a rohammal.. A tragédia után, az addig elhiszem amit az orvos mond anyukája megőrült, és ugyanazok a tünetek miatt ami miatt a másik egy éjszaka megfulladt, orvostól orvosig cipelte. Megfejtették, hogy tényleg az van, amit mondok, és van rá megoldás és gyógyszer. Igaz 250 km-t mentünk, mire megtaláltuk az orvost, akihez mai napig feljárunk..és akinek hálás leszek, míg élek, hogy ez a gyerek legalább él..


DE! mikor elment a tesója(egypetéjű ikrek voltak) akkor Ő is leállt. 4 hónapos korától 5,5 hónapos koráig meg sem moccant, nem szopott, nem emelte a fejét, teljesen tónustalanná vált. Akkor azt mondták rá, soha nem lesz belőle ember, soha nem kel fel az ágyból, egy pohár vizet nem tud egyedül meginni.


Szerencsére itt megint okoskodtam, és felülbíráltam a szakvéleményt...Az orvos szerint lelkileg nem hat a gyerekre, ha elmegy a tesója...nem ez az ok, hanem egy bizonyos anyagcsere rendellenesség,ami következtében egy ideig fejlődik rendesen(mi esetünkben 4 hónapig) majd onnan leépül, és a végső állomás a halál, vagy a viráglét még pár évig..


Ekkor kezdtük a dévényt, utána a többit. És milyen jól tettük. ezek nélkül, ma már lehet Ő sem lenne.. Ma ott tartunk, hogy 2 éves, 30 szót kb beszél, mindent megért és jár, segédeszköz nélkül..


Lehet van olyan akire igaz, amit írtál, de hidd el, korántsem azok küzdenek ennyit...éveket.

Mindamellett, mi abszolút nem tartjuk betegnek Petit, és nem is úgy kezeljük. Nem hiszem hogy betegségtudata lenne ettől. Szerencsére szervi baja nincsen. Lassabban fejlődik, de nem beteg.

55. urbanszkyviki (válaszként erre: 53. - J357)
2013. jan. 30. 17:03

Én úgy olvastam ki az írásából, hogy voltak bizonyos aggasztó jelek, és ezért vitte végül egy gyógytornászhoz, hogy inkább szakember mondjon véleményt.......

Minden baba más és más. Van, aki egyből olyan, mint ahogy a nagykönyvben is meg van írva, de ez ritka. Genetikailag is lehet valami gond, de szülés közben is adódhetnek problémák, amik kihathatnak a gyermek további fejlődésére. Az ember nem tudhatja, csak figyel, és reménykedik, hogy minden rendben legyen. AZ még a jobbik választás, ha feleslegesen futja le a köröket, de mi van, ha éppen szükség lenne seg

54. jak27 (válaszként erre: 50. - J357)
2013. jan. 30. 17:03
Ha ennyire értesz hozzá, akkor kérlek magyarázd már el, hogy mi értelme van a korai fejlesztésnek, és a szakértői bizottság miért küldött el további vizsgálatokra bennünket??? Te vagy az a fajta ember, akiről írtam, és sajnos sokan vagytok ilyenek. Igen, sokkal felemelőbb csak tüncibünci,cukimuki történeteket hallgatni a gyerekekről, mint azt, hogy mondjuk KELL neki a fejlesztés, vagy hogy gondok vannak vele, de igen is vannak ilyen gyerekek, ugyanúgy a társadalmunk tagjai ők is, akiknek ugyanúgy joga van támogatásra, megsegítésre, rehabilitációra, felzárkóztatásra, mint mondjuk egy idős embernek. Annyi a különbség, hogy ezeknek a gyerekeknek a jövőjük múlik a szüleik döntésein, és hogy mikor avatkoznak be. Tudod mi a tét??? Akár az is, hogy megtanul -e beilleszkedni, kommunikálni, járhat -e normál oviba, iskolába, stb. A Dévény fajta gyógytornának meg pont az a lényege, hogy nem erőltet olyan mozgásformát, amit még nem tud. Szerintem inkább tájékozódj kicsit jobban, mielőtt okoskodsz, már bocs! Ha helytálló lenne a nagynénéd könyves példája, akkor nem lenne munkája egyetlen egy gyógytornásznak és gyógypedagógusnak sem!!!
53. j357 (válaszként erre: 51. - Urbanszkyviki)
2013. jan. 30. 16:53
nyilván vannak helyzetek amikor érdemes szakemberhez fordulni, de a cikkben leírt esetben a szakemberek sem találtak semmit, illetve itt mintha a szülők direkt a nagykönyvhöz akarnák igazítani a gyerek fejlődését és keresnék hogy vajon miben is tér el a gyerek a leírtaktól!
2013. jan. 30. 16:51
Van 2 nagyobb gyerekem is A nagyobbik fiam későn kezdett beszélni, 2 éves elmúlt és 3 szót mondott csak (anya, apa, baba). És mivel mindent értett, nem foglalkoztak vele, azt mondták, hogy majd anyuka, türelem...! Puhatolóztam a védőnőnél is, a dokinéninél is, a bölcsis gondozóknál is - türelem mindenhonnan - hát vártunk. Most nagycsoportos, rettenetesen értelmes gyerek, viszont középsőben még a családján kívül senki nem értette, hogy mit is beszél. Logopédus foglalkozik vele , mihelyst nagy keservesen el tudtuk végül intézni. Iskolát így is elkezdi, végül így döntöttünk, mert annyira iskolaérett a beszédhibáján kívül. s hiába foglalkoztak vele már középsőben is, most került egy olyan szakember kezei alá, akinek hála ősz végétől rohamtempóban javul a beszédhibája. És persze 2 évünkbe tellett, míg végül - így is hatalmas protekcióval - segítséget kaptunk! :(
51. urbanszkyviki (válaszként erre: 50. - J357)
2013. jan. 30. 16:43
Lehet, hogy igazad van. De pl. ha mi a te hited szerint cselekedtünk volna, és nem foglalkozunk azzal a ténnyel, hogy a gyerek nem kezdett el (vagyis csak a legminimálisabban) mozogni születése után a hónapok alatt, akkor pár hónaposan meg is fulladt volna....:(
50. j357
2013. jan. 30. 16:27
SZerintem ha valaki azt mondja hogy semmi baj, nem amiatt mondja mert tabunak tartja a fejlesztést.Meggyőződésem hogy kb. 3 éves korra jutnak el a gyerekek hasonló szintre hogy ki milyen ütemben, teljesen mindegy.A "te lassabban fejlődsz gyermekem" vagy "neked speciális terápiára kell járnod" (holott ahogy írtad az orvosok sem diagnosztizáltak semmit) szöveggel a gyerekben egy nem létező betegség tudatát ültetitek el.Szerintem bocs, de nektek kéne terápiára járni hogy minden áron valamit akartok találni a gyereken!Okosabbank gondolod magad egy gyógytornásznál???Ha nem javasolt speciális terápiát akkor nem látta szükségesnek.Kár korábban járásra vagy bármire kényszeríteni a gyereket,ezzel a termszetes fejlődésébe szóltok bele csak azért mert a nagy könyvben meg van írva!Gyógypedagógus nagynéném mondta mindig hogy a könyvet kell igazítani a gyerekhez nem a gyereket a könyvhöz!!!
49. Tücsibogár (válaszként erre: 46. - Epresfank76)
2013. jan. 30. 16:18

Szomorú ezt olvasni, és nehéz lehet nagyon Nektek. Mert míg kicsi, addig elvan a többivel stb. De nem igaz, hogy egy 3-4 évesen ovison nem jelentkezett semmiféle jel, amit az óvodapedagógusnak igenis jeleznie kellett volna felétek. Sajnos ahogy olvasom/hallom-bár még nem vagyunk ovisok-de most is így megy, hogy semmiről nem szólnak, csak amikor az iskolaérettségi vizsgálat van.

Most hogy nagy, már önbizalmilag, lelkileg sem mindegy Neki, hogy eltanácsolják minden iskolából, és buktatják össze-vissza.

Nagyon félek hogy ilyen előfordulhat velünk is, hiába van egy viszonylag szépen kijelölt út most előttünk. Rettegek ilyesmitől én is. Mindig bíztam abban a szekemberben, orvosban(nagyjából) akinél épp voltunk, és sajnos utólag mindig kiderült, hogy milyen rosszul tettem.


Biztosan nem lesz a kicsivel semmi gond. Ha mégis látsz netán valami aggasztót, akkor azonnal vigyed, addig, míg végére nem jársz. De gondolom magadtól is így teszel. Szurkolok értetek.

48. Tücsibogár (válaszként erre: 45. - 117b1693d0)
2013. jan. 30. 16:06

Érintőlegesen foglalkozik az inkubátor kérdéssel? vagy hosszabb részben taglalja? Érdemes megvennem szerinted?

Én pl az anyukámmal való kapcsolatomat csak sok dologban azután tudtam helyretenni, miután az én kisfiaim inkubátorosok lettek. Én is az voltam, és mai napig érzem azt a bizonyos láthatatlan falat anyu és köztem is. Pedig 30 éves leszek, példásan felnevelt, egy rossz szavam nem lehet rá, jó anya, és én is jó gyerek vagyok.. Valami mégsem működik..

47. Tücsibogár (válaszként erre: 44. - Jak27)
2013. jan. 30. 16:04
Biztos, hogy változni fog. Én tudom, és nem a struccpolitika, hanem a tapasztalat mondatja ezt. Azért nálunk is kellett ehhez 1,5-2 hónap. Én is ezt viseltem a legnehezebben. Nem elég a sok tennivaló, de ezt lelkileg is nehéz bírni, hogy azt érzem, nem szeret, és nem hagyja hogy szeressem. :( Meg amit írtál, hogy egy két évesre azt mondják, hogy addig örüljek, míg nem jár.. Na biza... Annyira örülök minden új dolognak, le sem tudom szavakkal írni.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook