Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mik a tapasztalataitok a robotporszívókról? fórum

Mik a tapasztalataitok a robotporszívókról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
45. gribedli*** (válaszként erre: 42. - Andi6020)
2013. okt. 28. 15:37

Ez a felmosós. De a porszívó az igen. A felmosósban sem vagyok biztos, hogy ha egy picit nagyobb, hogy számítja ki, hogy azt már nem fogja felmosni, mert ha oda-vissza megy, sávokban, akkor egy nagyobb helységben is oda-vissza megy, csak kevesebbszer. Ezért gondolom a 80nm arra vonatkozik, hogy egy adott mennyiségű koszt, egy adott tisztaságúra mos fel 80nm-n.


100nm-n meg egy kicsit kevésbé tisztára, egyenes arányban azzal, hogy nagyobb a hely, kisebb a gép kapacitása. Meg számít az is, mennyi bútor van azon a 100nm-en szétszórva.

44. andi6020 (válaszként erre: 43. - Gribedli***)
2013. okt. 28. 15:35
Azta :O
43. gribedli*** (válaszként erre: 41. - Hulló csillag)
2013. okt. 28. 15:33

Elvileg igen, érzékeli a koszt, többször is végigmegy, de ha tele van a szűrő (kis piros vödör jelzés kivillan), vagy már egy csomószor átpásztázta ugyanazt a területet, egy idő után akkor is leáll, ha még van kosz, mint mondtam, egy nagyon nagy területen így csinál. De ez tényleg elenyésző, szélsőséges esetben. Mondjuk egy olyan nagy morzsa, vagy valami hasonló. 100nm-en elboldogul. Nem köröz, inkább sávonként halad, ha valami tárgyat meg kell kerülni, akkor köröz, de utána megint sávban haladgat.


Ja, és van egy ilyen opció is, hogy mondjuk kiborul valami, és csak másfél méteres körben kellene felporszívózni, de csak ott, és gyorsan, akkor van egy spot-cleaning gomb az érintőjén, ha ezt bekapcsolod, akkor ahova letetted, ott körözve (ebben az esetben tényleg körözve) porszívózgat oda-vissza 2 percig és utána leáll. Ha ez nem elég, megint megnyomhatod, hogy spot-cleaning és megcsinálja még egyszer.


Amúgy csajok, nem kapok érte semmilyen jutalékot, eskü, csak imádom, azért beszélek így!:DDD

42. andi6020 (válaszként erre: 41. - Hulló csillag)
2013. okt. 28. 15:29

Annyit nem.

Amit én linkelek, az max 80m2-t bír egy töltéssel. De pl a tartálya 40m2-re elég, tehát után kell tölteni.

41. hulló csillag (válaszként erre: 39. - Gribedli***)
2013. okt. 28. 15:19

Köszi, jó hogy tapasztalt robottulajdonostól kaphatunk tanácsokat :)

Egy szintes házban lakunk, 100 m2, ezt egy feltöltéssel ki tudja porszívózni?

Ha jól értelmezem, érzékeli hogy van-e még por ill. szemét, amíg van, addig köröz, aztán továbbáll?

2013. okt. 28. 15:08
39. gribedli*** (válaszként erre: 38. - Hulló csillag)
2013. okt. 28. 14:51

Átmegy, ha nyitva hagyod az ajtókat. De ki kell nyitni rendesen, mert ha mögé megy, akkor visszacsukhatja és akkor csak bent köröz. Tulajdonképpen mindig addig megy, ameddig nincsenek határai, de csak ugyanannyi ideig csinálja, szóval egy helységnek veszi, volt, hogy nyitvahagytam a nappali és a konyha közötti ajtót, és mindkettőt megcsinálta, de a konyhában maradtak morzsák. Viszont annyival nem több meló becsukni az ajtót és külön külön is megcsinálni a 2 helységet. Az emeleten viszont a hálószobákból jön megy, fürdőbe is, és ezt tisztának találtam, mert lényegesen kevesebbet használjuk, és a kutyák egyáltalán nem bejáratosak, szóval ott nem figyelem külön, hogy melyik szobában mennyi ideig takarít, egy menet és kész. Egyszerre nem tudja megcsinálni az egész házat, vissza kell tennem a töltőre, hogy a padlásteret is megcsinálja, vagy a lépcsőknél. De ha tudom, hogy ilyen könnyű használni, karbantartani, és ilyen hatékony, már beszereztem volna akkor is, amikor még nem kertesben laktunk. A töltő, a bázis, ahova visszatér, miután felporszívózott, vagy ha lemerült az elem.


De ha pl. többszintes házban laksz, nem kell kettőt venni emiatt, én felviszem az emeletre, padlástérbe, ahol szükség van rá, és mikor felporszívózott, még tesz pár kört, mert keresi a bázist, de mivel nem találja, ott ahol van, leáll és tudom kb. mikor végez, érte megyek, visszateszem a töltőre. És ha te egyik helységben mondjuk elkezdesz tévét nézni, és zavar, kikapcs, átviszed máshova, bekapcs, újra kezdi az egészet. Szóval akármikor le is állíthatod közben is.

38. hulló csillag (válaszként erre: 32. - Gribedli***)
2013. okt. 28. 14:08
És több helyiségbe automatikusan átmegy, vagy nekem kell minden helyiségben külön elindítani?
2013. okt. 28. 10:53

[link]


A roomba 780 (csak porszívó)

2013. okt. 28. 10:47
Ez pedig egy német videó, 9 perces, parketten felmosás, plusz megmutatja, hogy kell a vizet beletenni, bekapcs, stb.
2013. okt. 28. 10:46

[link]


Erkély felmosása scoobával, 2 perces videó, és nem esik le az erkélyről, megáll a szélén, visszafordul:DDDD

34. gribedli*** (válaszként erre: 33. - Andi6020)
2013. okt. 28. 10:41

Oh, yeah!:D


Én a cotto padló miatt aggódom, mondjuk a többi szinten parkett van, ott működne. Ezért várok, míg kijön egy olyan, ami a cotto-n is jó lesz. A tapasztalatom az, hogy minden újdonságot kari előtt szoktak piacra dobni, (lásd új i-pad is), így januárban szépen leárazzák a régi modelleket

33. andi6020 (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2013. okt. 28. 10:33

iRobot Scooba 385



Tulajdonságok:


Típus: automata felmosó robot

Tiszta és higiénikus padlót biztosít

Alkalmazási terület: parketta, fapadló, laminált padló, pvc és kerámia burkolat

Teljesítmény: 80 m2/töltés

Tisztítórendszer: nagy teljesítményű négy fokozatú

Működési elv: először felszívja a port, homokot és más apró szemcséket a padlóról, majd a tisztítószerrel felmos, közben erős gumikeféivel dörzsöl, súrol, majd a piszkos oldatot felszívja

Működtetési lehetőségek: tiszta csapvízzel vagy víz és ecet keverékével

Külön tartály az elhasznált felmosóoldat részére

Tisztítószer felhasználás: 40m2/tartály

Eredményesség: Ecoli és a Staphylococcus baktériumok 98%-át elpusztítja

32. gribedli*** (válaszként erre: 29. - Hulló csillag)
2013. okt. 28. 10:21

Az asztalláb, székek egyáltalán nincsenek útban, alámegy, körbetakarítja, fel sem kell tenned a székeket az asztalra, simán megcsinálja. Viszont amire ügyelni kell, hogy ne legyen cucc a földön. Cipő, játékok stb. mindig össze kell szedni, mert az beakadhat a kefébe.


Amúgy nem történik akkor sem semmi tragikus, csak leáll és mond valamit a női hang. Történt már ilyen, hogy bekapta a lámpa kábeljét, azóta azokat is úgy teszem, hogy ne legyen útban, de nem romlik el vagy ilyesmik, leáll és kész. Szerintem abban is jó, hogy ösztönösen mindenki jobban rendet tart, nem hagyja szanaszét a cuccát, jó motiváló:)))) Míg a porszívóval, ha kézi, simán ki szokta kerülni az ember a rendetlenséget, ezzel nem, megtanulsz rendet tartani!

2013. okt. 28. 10:16

Ezen még nem gondolkoztam, hogy azt is meg kellene néznem, mekkora helyet mos fel egyszerre, basszus, annyira mindig a parketten kattogok, hogy nem is néztem, nekünk is szintenként 3x kéne utántöltenem (legalább...).


Most már ezt is nézni fogom:)


Próbálok keresni valami ismertetőt jutubon, nagyon meggyőzőek:)

30. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2013. okt. 28. 10:14

:DDD


Amiket én láttam, iRobot Scooba, 400euro körül vannak. Mindenképpen olcsóbb a felmosós, mert annak kisebb a motorja, ami a porszívózáshoz kell.

2013. okt. 28. 10:02
Sziasztok! Engem is érdekel a robotporszívó, már egy ideje gondolkodom a beszerzésén. Érdekelne, hogy pl. étkezőasztal körül is szépen fel tud takarítani? Nincsenek útban az asztallábak vagy a székek? És véletlenszerűen jön-megy, több helyiséget is végigjár?
2013. okt. 28. 09:56
Érdekes egyébként, hogy az olcsóbbnak, ami sokkal kisebb területet takarít fel, jóval nagyobb a tartálya.
2013. okt. 28. 09:53

[link]



jól elvagyok :D

2013. okt. 28. 09:51
iRobot Scooba 385 lenne jó, bár nem kapható, és az árát sem írja ki, lehet jobb is :DD
2013. okt. 28. 09:47
Most nézem, 14 m2 a kapacitása. Az nagyon kevés. Nálam van vagy 80 m2 felmosandó terület. :(
2013. okt. 28. 09:21

Igen, megnéztem. Végülis, mivel előtte úgyis felporszívóz ez is, szabályzod, ha túl gyenge neked, akkor csak felmosásra használod. Ha porszívóként is oké, akkor megspóroltad, amit a csak porszívó robotra költöttél volna, és mindkét funkciót ellátja.


Ez lakásfüggő is.

2013. okt. 28. 08:48

[link]


erről valami vélemény, tapasztalat?

22. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2013. okt. 28. 08:19

Ahhoz jó. Amihez nem jó, az a parkett, ha nem vízálló a ragasztó, vagy egyáltalán nincs ragasztó. Ezenkívül a cottóhoz se nagyon, mert az is szívja be a vizet, a felmosórobot pedig először felspricceli vízzel a kis területet, és utána felmos a szivacsaival, majd felszívja a vizet és megy a következő területre. Ennyi idő alatt a cottó beszívja és foltos lesz. De biztos nemsokára erre is találnak megoldást.


Bármilyen más padlóra viszont szuper!

21. andi6020 (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2013. okt. 28. 08:12

Én egy csomó számút találtam


[link]

20. andi6020 (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2013. okt. 28. 08:10
Nálam normál járólap van, gondolom ahhoz jó.
19. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2013. okt. 28. 08:05

I-robot, roomba 780. De szerintem csak 1 modell van belőle, 780 nélkül is az.


A felmosórobot előtte felporszívóz ugyanúgy, csak nem olyan hatékony ebben, tudod, ami 1 dolgot csinál, akkor abban nagyon jó. És nekem tetszik, hogy nem a koszos vízzel mos fel, hanem minden kis spriccelés tiszta víz és a koszosat beszívja egy másik tartályba. Amikor kézzel mosunk fel, akkor a feltörölt részről a kosz a rongyon marad, amit kilögybölünk újra és újra, szóval csak a legelső részt mostuk fel tiszta vízzel, a többi koszoska:)


Viszont az én padlómhoz nem találtam még felmosórobotot.

2013. okt. 28. 07:48

Bár ha jobban belegondolok, inkább egy felmosó robot az, amire igazán szükségem lenne. A porszívózással még elvagyok.

De amit néztem, cirka 150 ezer. Naon sok(k).

17. andi6020 (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2013. okt. 27. 23:30
Meg tudod adni ennek a típusnak a pontos nevét, cikkszámát? Vagy annyi a neve, amit írtál?
16. andi6020 (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2013. okt. 27. 23:21
Hmmmm, nagyon vonzó :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook