Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mik a tapasztalataitok a robotporszívókról? fórum

Mik a tapasztalataitok a robotporszívókról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2013. nov. 19. 14:25
Hát fele akkora mint a tiéd, nincs kisgyerek vagy házban tartott állat.Azt hiszem maradok egy jó robot porszívónál...Köszi a segítséget:)
2013. nov. 19. 12:55
Roomba és Scooba együtt kerülhetnek 300 ezerbe is, ezért mondom, ez egy nagyon nagy befektetés, ha egy kis lakásról lenne szó, mondhatni pocsékolás, ha annyira pici, és nagyon sok a kosz-tényező, akkor megteszi mondjuk csak a Roomba és felmosni kézzel.
73. gribedli*** (válaszként erre: 72. - 83b64481a2)
2013. nov. 19. 12:54

Ez egy jó kérdés, szerintem horror áruk van, ha azt nézem, hogy vegye meg az ember mindkettőt, ez lakásfüggő nagyon.


Nagy házhoz valószínű, hogy elengedhetetlen hosszútávon, ha nem akar az ember belegebedni a takarításba, és őszintén szólva, én nem fizetek ezért egy embernek, egy takarítónőnek, hogy olyat csináljon meg, amit egy gép is elvégez, ráadásul a gép nem szól vissza és nem lop, és megnézném, hogy hosszútávon mennyibe is kerül egy takarítónő mindennapra, mellesleg a robotot mindennap használhatod. Saját körülményeimet vettem figyelembe, nekem olcsóbb a robot, mintha egy takarítónőt kellene fizetnem. És 500 négyzetméterről van szó. Időben is, ha ezt mindennap fel akarnám porszívózni, hát tudod, a kis facom... Pedig nincsenek szőnyegek, csak az az 1, de hát akkor is:)


Levontam pár következtetést, megnéztem egy csomó videót is a témáról, nézegetem az árakat, modelleket stb. és én arra jutottam, hogy:

-kis lakás, nincs kutya, cica, nem járnak morzsázni mindenhova az ott élők, tehát kajálás a konyhára szűkül, ebben az esetben a legjobb és legolcsóbb megoldás a Braava.

-nagy lakás, nagy ház, háziállatok, ki-be járkálnak, plusz gyerek morzsázik, nem kényes padló ebben az esetben Roomba és Scooba is.

-nagy lakás, ház, kutya-cica-gyerek morzsázik de mindezt kényes padlók mellett, ebben az esetben Roomba és Braava (mert az utóbbi jó a kényes padlóra is)

-közepes lakás, közepes kosz, nincs morzsa, és kutyaszőr, de igényesek a nagyon tiszta padlóra, valamint nem kényesek a padlók, csak taposó és nem szuper antik parkett, ebben az esetben elég lenne csak a Scooba. Mert porszívóz kicsit jobban mint a Braava, de felmosásban abszolút sokkal jobb, nem feltöröl, hanem rendesen sterilre felmos, mindig új vízzel. Viszont a sok koszt nem tudja felporszívózni, csak a kevéskét.

72. 83b64481a2 (válaszként erre: 70. - Gribedli***)
2013. nov. 19. 11:07
Hát nem tudom, érdemes lenne kettőt venni? Egy porszívó egy felmosó robotot???Az azért már sok... Nem akarok 20-40 ezer forintosat venni, valóban olyat akarok ami működik is.Még átböngészem a fórumot.
71. Borostyán. (válaszként erre: 70. - Gribedli***)
2013. nov. 19. 10:38
Szerencsés vagy :).
70. gribedli*** (válaszként erre: 69. - Borostyán.)
2013. nov. 19. 09:56

Nekem ilyen problemam nem volt soha, legalabbis, ha butor kozeleben van, epphogy hozzaer es mar vissza is hozodik, borrel bevont szekeink vannak a nappaliban (feherek raadasul) es soha nem ment neki, vagy hagyott nyomot. Most a roombarol beszelek, scoobara meg nem szantam el magam.


A roomba felmegy a szonyegre is, es nekunk van 2 kutyank, akik este bejonnek, 5 perc alatt elhullatjak a fel szorzetuket, de igy egy darab szor nincs sehol, hogy en minden reggel hasznalom a porszivo robotot (sot, nekem ez volt a puding probaja, boldoguljon a kutyaszorrel!) Viszont nalunk keves butor van, ez igaz, nagy terek, keves butor, semmi cucc a foldon, mindossze 1 db szonyegunk van, mindenhol cotto vagy parkett

2013. nov. 19. 09:44

Scooba tapasztalatok:

Felmosás: csak teljesen tiszta felületet képes felmosni...nekem nem vált be, szerintem gyorsabban elvégzi az ember egy moppal és nem jut be mindenhova.

Takarítás: a másik a takarító scooba...a szőnyeget nem tökéletesen takarítja, inkább az elmegy kategória. A parkettát egészen szépen. Nem jut el mindenhova, terelgetni kell...macera.

Mindkettő leveri a bútorok lábát!!! Tönkretette pl. a székeinket. Csak üres lakásba ajánlom! :)))

Én mindkettőt eladtam és nem hiányzik....de biztosan van akinek bejön.

Ez csak egy vélemény volt a sok közül :)

2013. nov. 19. 09:31
Ja, bocs, javitok (bar tegnap leirtam), a braava nem porszivozik, hanem swifferrel feltorli a port. Utana egy mikroszalas rongyot teszel a swiffer helyere es egy kis tartalybol adagolja a vizet, igy a ronggyal fel is mos. 40nm-re eleg a viz, de nem ugyanaz, mint ahogy a scooba mos fel (viz sprizzel, kefevel felmos, koszos viz visszaszippant). Braava inkabb olyan, mintha te mosnal fel ronggyal ugy, hogy egyszer sem oblited ki, viszont kisebb, szoval befer mindenhova, agy ala, szek ala, nem kell elmozditani semmit:)
67. gribedli*** (válaszként erre: 62. - 83b64481a2)
2013. nov. 19. 09:27

Ami felmosni is tud: scooba es braava


De ezek a porszivozasban nem annyira ugyesek mint a csak porszivo (roomba pl)


Olvass vissza, mert irtam a scooba-rol is es roombarol.


Nekem nagyon tetszene most a braava, mert ez lenne jo az en padlomhoz felmosasra. A scooba nalunk nem, mert tul sok vizet spriccel, de ha linoleumod, vagy taposod van otthon, a scooba szuper, mindig tiszta vizzel mos fel, elotte felporszivoz (de nem olyan hatekonyan mint a roomba, azert kis koszra jo).

2013. nov. 19. 09:20
[link] ezt néztem ki...
65. Cucicsillag (válaszként erre: 62. - 83b64481a2)
2013. nov. 19. 09:08
Ha beirod a gugliba kidobe egy par olyat is, viszont a ferjem meggyozott errol, mert a felmosos csak kis teruletet jar be, szval igy maradt ez. Azok allitolag nem olyan hatekonyak, de nincs rola tapasztalatom.
2013. nov. 19. 09:05

[link]


Itt egy altalam inditott forum is. Az utso hsz-ben az all, hgy a sarokban ott marad a porcica, nemtoma. Kommentelonek milyen robotja volt, nekunk iRobot roomba es imadom!

Baba mellett pedig kulon halas dolog, hgy a takaritasra forditott ido helyett inkabb a gyerekkel tudok lenni :)

En ajanlom, halas dolog :)

63. hbbea
2013. nov. 19. 09:03
Nekem is Samsung Navi van, kb. egy hónapja, azóta elő sem vettük a "nagy"-ot :). Imádom, roppant hálás dolog! Alapos, hatékony, okos.
2013. nov. 19. 09:02
Igazából olyan érdekelne ami felmosni is tud...
2013. nov. 19. 08:45
Ja, most latom, ossze is vontak a 2 forumot:)
2013. nov. 19. 08:43
Tegnap megneztem az arakat, kb 230 euro a legtobb helyen a Braava, szoval kicsit tobb mint egyharmada az enyemnek, szerintem ez egy jutanyos ar. Azert is, mert gondolom, olyan reteget celoztak meg, akiknek mar van i-robotjuk, nem fognak meg egyszer kiperkalni egy ekkora osszeget, kenytelenek voltak egy alacsonyabb arat meghatarozni:)
2013. nov. 19. 08:40
Az 5-os hszben levo topikba irtam tegnap is, van egy uj, ami felmos ronggyal, plusz van felmoso robot, ami elotte egy picit felporszivozik. Nem akarom meg egyszer ide masolni, amugy en eskuszom az i-robotra, mint marka, soha nem hagyott cserben, de akik nekem ajanlottak, azok is evek ota hasznaltak, es nagyon meg vannak elegedve.
58. gribedli*** (válaszként erre: 55. - Andi6020)
2013. nov. 19. 08:36
:)
57. gribedli*** (válaszként erre: 51. - 83b64481a2)
2013. nov. 19. 08:36
Errol mar van egy masik topik, ott minden infot megtalalsz:)
56. Andesz75 (válaszként erre: 51. - 83b64481a2)
2013. nov. 19. 08:28

Nekem 20ezer Ft-os van, a szőnyeget nem bírja, kisebb dolgokon nem nagyon tud átmenni. (nálam a két padló között van egy szegélycsík és ez probléma neki)

A kábeleket el kell pakolni mert beleakad. Egyébként jó, csak erre figyelni kell és nem lehet egyedül hagyni mert ha beleakad valamibe akkor megáll.

2013. nov. 19. 08:23
54. 93d2586711 (válaszként erre: 53. - 645b490433)
2013. nov. 19. 08:08

Szia Bözse!


Tudsz pontos márkát is mondani? Bevásárolsz? A bolt hol van? Másik megyében vagy 10 percre? :D

2013. nov. 19. 08:06
Samsung rohadt jó ha szabad ezt írnom. tök jó mire bevásárolsz vagy haza érsz melóból föl van porszívozva.
2013. nov. 19. 07:27
Robot porszívók, vásárolni szeretnék egyet. Kinek milyen vált be?
2013. nov. 19. 07:26
Robotporszívó tapasztalatok.
2013. nov. 18. 10:15

Na mit mondtam, tudtam, hogy karácsonyra jönnek a meglepetések!:D


Most kezdték el őrülten reklámozni az új i-robotot, ami egy ronggyal takarít, de szárazon és nedvesen is. Szerintem kis koszra jó, de arra nagyon jó, ügyes ez a 2in1. Az a neve, hogy Braava, és még nem néztem utána, hogy mennyibe kerül, és megéri-e, de végülis ez jó bármilyen padlóra, szóval a cottóra is az egyetlen, ami szóba jöhet.


Néztem a videót, kisebb a többi robotnál és nem porszívó, hanem egy mikroszálas rongyot, vagy swiffert kell alátenni, és először ezzel feltörli a port (ezért mondtam, hogy inkább kis koszra való), utána gombnyomásra vált, és a rongyot benedvesíti és így feltöröl ott, ahol előtte feltörölte a port, csak most fel is mossa.


Végülis nedves a padló, ahogy elnéztem a videón, de nem az a fajta tisztaság, mint a felmosó robotnál, mivel ez csak egy kis tartályból adagolja a vizet és a rongy már első körben is az, ami, koszoska lesz. Míg a felmosó robot mindig új vízzel mos.


DE: kis koszra ideális, bemegy az ágy alá is, és a szőnyegekre nem megy fel, hanem körülötte töröl fel, plusz hamarabb végez, mert van hozzá egy kis szatellitkocka, ami irányítja (a szekrény tetejéről pl.), hogy hol járt már, és nem megy 2x ugyanoda vissza, csak egyszer töröl mindenhol.


Gondolom, az ára is tükrözi, hogy egy kicsit kevesebbet csinál mindenből, habár mindkét funkciót ellátja, és kutyás házba nem használnám, csak miután felporszívóztam a másik i-robottal.

49. Cucicsillag (válaszként erre: 25. - Andi6020)
2013. okt. 28. 16:47
Mindegy, mennyit kell takaritania, mert nalunk sem egyszerre takaritja az egesz hazat, hanem felbontottuk szakaszokra. Az akksija szempontjabol is az ajanlott, hgy mindennap menjen :)
48. gribedli*** (válaszként erre: 47. - Andi6020)
2013. okt. 28. 15:44

Nálunk is kevés bútor és sok szabad felület. Szőnyegek sehol, kivéve 1 db a nappaliban. A porszívót most már csak arra használom, hogy a díványt kiporszívózzam vele:DDD


Viszont a nappaliban van egy hosszú asztal és székek és basszus, még centiznem sem kellett, mázlira, a szék alatt minden irányban elfér, el sem kell őket mozdítani, asztal alatti morzsák, ha ott eszünk, nem gond neki

47. andi6020 (válaszként erre: 45. - Gribedli***)
2013. okt. 28. 15:39

Nálunk szinte semennyi. Bazi nagy szabad felületek vannak. Táncestet tarthatnék :D

Gondolom ha felosztom zónákra, akkor alaposabban takarít.

2013. okt. 28. 15:37
Most nézem, a tiéd csúcsmodell :DD
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook