Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mik a tapasztalataid a 90 napos diétával kapcsolatosan? Jót, rosszat... fórum

Mik a tapasztalataid a 90 napos diétával kapcsolatosan? Jót, rosszat... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. ápr. 26. 07:45
Alenmagot kérdésnek szántam, csak elírtam.
2008. ápr. 26. 07:42

Sziasztok!

A lenmagot turmixolás elött kell belerakni.Én 100%ananászlét vettem de pokoli édes volt vizzel higitva ittam,lehethogy azért tünt olyan édesnek mivel mindenféle cukrot és édesítőszert kiiktattam.Még szénhidrát napon se kivánom az édes sütit,pedig eddig nagyon.

2008. ápr. 26. 01:02

Sziasztok!

A gyümölcsnapokra mindig délutántól találtam magamnak olyan fontos intézendőket, hogy ne gondoljak rá. Vasaltam ilyenkor, mert akkor mindig szomjas vagyok és ittam a sok teát, 100% szűrt cukormnetes levet. Javasolom, hogy a gyümölcsöt, ha turmixolod, tegyél bele lenmagot 1 teáskanállal és zabkorpát, egyél mazsolát (persze ne 20 dkg-t), aszalt gyümölcsöket beáztatni előtte, jól leszikkasztva. Telíti a gyomrot és nem fog égni. Párolhatod az almát pici fahéjjal a mikróban 2-3 perc és kész, egyél nyers paradicsomot, az is gyümölcs, de akkor 3 hónapig ezen a napon egyed. Hírtelen ennyi jutott eszembe

37. jégcsillag (válaszként erre: 36. - 7cf7d7012b)
2008. ápr. 25. 23:02
Köszönöm a tippet. Megpróbálom én is így, remélem jobb lesz így, mint tegnap.
36. 7cf7d7012b (válaszként erre: 34. - Jégcsillag)
2008. ápr. 25. 07:16
Szia! Én a gyüminapon ugy szoktam,hogy mikor ebédelni szoktam akkor többféle gyümölcsöt összevágok,egy pár szem aszalt áfonya, egy kis citromlé rá és leülök és lassan ugy eszem meg mintha ebédelnék.Vacsi ugyan igy.Ha csak menetközben eszem a gyümölcsöt ugy nehezebb.
35. 7cf7d7012b (válaszként erre: 32. - Roni nagyi)
2008. ápr. 25. 07:08

Szia Roni!

Köszönöm,hogy megirtad a beszélgetés helyét.Tegnap sok dolgom volt ,azért nem voltam este ,permeteztem meg egyebek.Finom kelkáposztát főztem/kelkáposzta összevágva krumplidarabolva,fokhagyma ,egész kömény ,majoranna,pici bors só/Ezt egy kis vizben odaraktam és megfőztem ,igy minden nélkül jó volt.

A mérleg még áll.Üdv:Lilla

34. jégcsillag (válaszként erre: 29. - Zsuzsa88)
2008. ápr. 25. 00:35
Köszönöm a bíztatást, már csak azért is, mert ma volt az első gyüminapom és katasztrófa lett a vége. Soha nem voltam nagy gyümölcsevő és hogy egésznap csak azt egyem na az már sok. Estére fájt a fejem, a hasam és olyan feszült lettem, hogy majd szétrobbantam. A családomnak sült csirkét csináltam. Na nem kellett több, én is vacsoráztam velük és utána jobban lettem. Nincs esetleg vmi ötleted, hogy a következő gyüminapon ne akadjak ki? A többi nappal semmi bajom nincs, azt simán végig diétázom.
33. roni nagyi (válaszként erre: 29. - Zsuzsa88)
2008. ápr. 24. 12:44

Szia Zsuzsi!

Roni vagyok és túl a 60 éven. Én végig csináltam szintén és célom volt 10-15 kilót leadni. 2 hónap alatt már 10 kilón túl voltam és mire befejeztem 13 kg fogytam. A csontritkulás beindulását elkerülendő pótóltam naponta vitaminnal és főként kálcium és vas bevitelle. Bár vannak már friss zölségek, de ezek ellenére nem árt odafigyelni. Üdv: Roni

32. roni nagyi (válaszként erre: 31. - 7cf7d7012b)
2008. ápr. 24. 12:40

Szai Lilla!

Ma is van beszélgetés már: Gobelin (Kreatív) a többi fórumfelsorolás között megtalálod. szívesen látunk. Köztünk is van, aki varrt többször xszemest, de kipróbálta a gobelint is. Sokkal gyorsabban halad, nagyobb szemű, és ami fő készen lehet kapni előre színezett kanavászon gyönyörű mintákat, hozzá osztott fonalat használunk. Nem szabad tűgobelinnel kezdeni, mert nagyon apró és fárasztó. Kukkants be, és jöjjön bárki, aki szereti a szépet. Most lendülünk bele jobban, nincs lemaradás. Üdv: Roni

2008. ápr. 24. 06:49
Szia!Köszönöm,hogy ilyen hamar válaszoltál.Remélem kitartással csak megindulnak a kilók.Melyik forumon szoktatok beszélgetni?Én keresztszemezni szoktam,horgolni,kötni meg gyöngyöt füzni rengeteg mesefigurát fűztem meg az unokáimnak de a virágokat,pávát,lepkét stb.magamnak is.Én is szeretnék valahol beszélgetni.Üdv: Lilla
2008. ápr. 23. 23:30
nem szeded. emberek, nem lááátok ííírni... :)
29. Zsuzsa88 (válaszként erre: 28. - Jégcsillag)
2008. ápr. 23. 23:30
Ha végigcsinálnád a diétát, akkor 18-25 kg-t dobhatnál le. De neked sztem nem kell ennyit :) Relatív rövid idő alatt le fogod adni azt a pár kilót. Talán 1 hónap kell hozzá. És ami a legszebb, hogy utána nem szedet vissza a leadott kilókat. Sok sikert.
2008. ápr. 23. 23:05

- Sziasztok!

- Én most regisztráltam ide, mert hétfőn elkezdtem a 90 napos diétát. Nem vagyok duci, de mivel jön a nyár és télen sikerült 6-7 kg felszednem, most muszály lefogynom vagy ruhatárat cserélhetek.

- Tudna vki infót adni, hogy mennyit lehet fogyni a diéta alatt? Előre is köszönöm.

2008. ápr. 23. 22:58
Szia!Már azt gondoltam, hogy végleg feladtad. Én végig csináltam, igaz az utolsó hónapban már egy kicsit másként, akkor már a 90 napos megengedőb formájában, mert nem akartam a sokat fogyni. Nekem is az első 5 kg lement, azután hetente 1 kg és volt amikor állt hetekig.Azután szépen lassan mentek le a kilók. Én is sokat kint vagyok, mert én vágom a füvet és mostanában sokat esik az eső és igen gyakran van vele dolog, és a virágaimat gondozom, vetegettem. Amikor meg nincs ilyen munkám gobelint varrogatok. Nagyon szerete csinálni. Itt a fórumon vagyunk egy páran és jókat beszélgetünk ilyen dolgokról: Üdv: Roni
26. 7cf7d7012b (válaszként erre: 25. - Roni nagyi)
2008. ápr. 23. 15:29
Szia ! Többször én is idenéztem és nagy csend volt.Tartom a diétát és nem szegem meg soha, az első 2kg az hamar lement /azt ösztől szedtem fel/aztán még 1,5 de aztán megállt már több mint egy hete.Most tartok a 30.napnál, tegnap lénapoztam.Annak ellenére,hogy sokszor éhes vagyok jobban érzem magam.A Miluritból is 2db helyett 1db-ot szedek.Egy hete voltam laborba és a koleszterinem is kevesebb lett pedig hust eddig se nagyon ettem,de sajtot meg joghurtot sokat.Igy nekem is bejött a 90 napos, a fogyás meg majdcsak beindul.Nem adom fel, kész sütiket tartok itthon hogyha jönnek megtudjam kinálni őket.Aztán a maradék megy a fémdobozba.Rengeteg zöld salátát eszem ebbe szoktam a kis husit meg a sajtot keverni.A tésztához is vol mikor zöldfélét turmixoltam össze paradicsom meg a füszerekkel igy fokhagyma is kerül az étebe elég gyakran.Persze a gyümi nap az kivétel.Te hogy érzed magad? Ahogy tehetem a kertben vagyok csak a kezem fáj egy kicsit mert a kézfejem volt a harmadik szúrás helye ahonnan tudtak csapolni vért,mert kéthavonta 2dl lekéne venni a vér összetevőim miatt de ez nemnagyon sikerül mert belealszik a vér.Sportoltam én is fiatalon de nem élspot szerüen.Na most már sokat fecsegtem magamról.Üdv :Lilla
25. roni nagyi (válaszként erre: 23. - 7cf7d7012b)
2008. ápr. 16. 09:44
Szia! Nagyon csendes lett a topic. Szeretném tudni, hogy mi tőrtént azóta Veled? Ami a véleményeket illeti nyílván a 60 év felettieknek már egészen más az anyagcseréje és a klimax után más megítélés alá esik. Nekünk a fehérjékkel nagyon óvatosan kell bánni, hiszen a lerakodásokat a szervezet sokkal intezívebben végzi, a köszvény kialakulásának fő okozója a sok fehérje. Nekem az orvos azt mondta, hogy felejtsem el az ilyen tanácsokat, mert soha nem fogok kikeveredni ebből a makacs és fájdalmas betegségből. A másik az izületeink kopása. én spótoltam, persze fiatalon minden ok, de most már a kopott izületek sok gondot okoznak. summa-summárum az éremnek két oldala van, én már a másikhoz tartozom, ami nem zavar.
24. c299b9bcdc (válaszként erre: 7. - Roni nagyi)
2008. ápr. 9. 20:50

3 napig szénhidrátot enni az egészségtelen (tök mindegy, hogy mennyire összetett vagy nem, ily módon a szétválasztás is lényegtelen)


azért egészségtelen, mert 3 napig az erősen korlátozott fehérjebevitel miatt a szervezet a saját szöveteit, izmait kezdi bontani, ha nem kap elég fehérjét. És ilyenkor nem a zsírt bontja, mert a zsírunk az nem fehérje. Szóval fogysz, de egészségtelen mértékben a testösszetétel szempontjából. Túl sok izmot, és szövetet veszítesz, és túl kevés zsírt. Más diétákkal, bár kilóban lehet hogy ugyanannyit fogysz mint a 90 napossal, de sokkal jobb arányban. Több zsírt vesztesz.


És a zsír térfogata 5x akkor, mint az izomé, ami centiben is sokkal jobban néz ki, tehát nemcsak egészségesebb zsírból fogyni, hanem sokkal esztétikusabb is.

23. 7cf7d7012b (válaszként erre: 22. - Roni nagyi)
2008. ápr. 9. 18:45

Köszönöm a válaszaidat, én az uzsiról nem tudtam.Szénhidrát napon tésztával etted a gombát ?

A keményítő napon, sos köményes vízben föztem fejeskáposztát /összevágva/és ráöntöttem paradicsom konzervet csak ugy natur,nekem izlett ugy is.

22. roni nagyi (válaszként erre: 10. - 7cf7d7012b)
2008. ápr. 9. 14:54

A gombával kapcsolatban olvastam:

-A gomba: vérzsír csökkentő. Orvosi javallatra gombát-gombával eszik, így az anyagcserezavart kezelik.

Én a szénhidrát napra tettem, igyekeztem mindig következetes lenni, ha egyszer valamit besoroltam, nem váltogattam. A szervezetem ott bontja le és nem kavarom meg. Így voltam a paradicsommal is. Nyersen gyümölcsnek, főzve ízesítve szósznak tésztákra tettem. Párolva a zöldségekkel már nem fogyasztottam.

21. roni nagyi (válaszként erre: 20. - 7cf7d7012b)
2008. ápr. 9. 14:47

Szia! Sőt, a magnéziumra, kálciumra, vasra nagy szüksége van a szervezetnek a többi ásványi anyaggal együtt. Ez is folyadékbevitellel tőrténik, így a nap bármely szakában (célszerű azonos időpontokban) ihatod.

A napi ötszöri étkezést az általad beírt linkben remekül részletezve van. Magadnak kell eldöntened a sok kevés mennyiséget mikorra időzíted. Szerintem a reggeli és a délelőtti uzsonna (ami csak gyümölcs, v. gyümölcslé)után a déli ebéd, délután uzsonna (ami a mindig természetesen a naphoz igazodik pl:natur joghurt korpával a fehérjenapon, v. zöldséges napon:párolt gyümölcs korpával, v. ribizli+ 1 korpáskeksz természetesen mindig 3 dl víz ivása minden étkezéskor, még délelőtt is), esti vacsor ua., mint az ebéd, de leves nélkül és kevesebb mennyiségben + 3 dl víz.

Nekem így jött ki az 5 x étkezés.

2008. ápr. 9. 07:39
Sziasztok.Olyan jó,hogy beindult ez a forum és tudok olyanokkal "csevegni" akik végig csinálták vagy részben ezt a diétát és fogytak tőle.Köszönöm a válaszokat.Még a [link] oldal is jó.Roni nagyi a napi ötszörös étkezés,hogy van? Az ebéd és vacsi között mit lehet? Én ha éhes vagyok lehajtok egy pohár vizet.Magnézium pezsgőtabletával nem vétkezek ugye, egyet szoktam inni.teát és egy kávét cukor és tej nélkül.A gyümi napon ugy szoktam, hogy leszeletelek /alma körte,vagy alma banán/ citromot facsarok rá és hozzá pucolom a gréfutot ez olyan mindha ebédelnék /itt veszem be a gyógyszereket/meg vacsinál.Az biztos ,hogy nagy kitartás kell és öfegyelem.A mérlegre se célszerü mindap állni.
2008. ápr. 8. 16:51

Nekem egyszer sikerült 20 liló fogyni ezzel a módszerrel.Az biztos,hogy iszonyú akarat és kitartás kell hozzá,de megéri!Vannak olyanok,akiknél 1 hónap után indul meg a fogyás.Nálam már a 2.héten mérhető volt,de az utoló hónapban kb.2-3 kiló ment csak le.Egyébként

a közepe táján van egy holtpont,ami eltart egy jó ideig.Ha ezen túl vagy,már gyerekjáték az egész.

Kitartást,sok sikert!

2008. ápr. 8. 15:41

Ami még fontos: étkezésekkor kötelező a 3 dl víz fogyasztása.

Az átalakított 90 napos diéta változatosabb, biztonságosabb, vitaminban és rostokban és ásványi anyagokban gazdagabb.

A vitaminoknál kifelejtettem a vaspótlást komplex multivitamin és ásványianyag bevitelt.

A zöldségnapokon mindig FŐZD MEG A ZÖLDSÉGEKET.

Naponta 5x étkezés és igyekezz ne vétkezni.

Úgy gondolom elég sokat írtam válaszként.

17. Kiss Mária (válaszként erre: 16. - Roni nagyi)
2008. ápr. 8. 15:30
Köszönöm. Igen nagyon jó oldal és sok remek recepttel is segítenek színesebbé tenni az étkezéseket.
16. roni nagyi (válaszként erre: 11. - Kiss Mária)
2008. ápr. 8. 15:28
Mindenben egyetértk Veled! Remek a topic is amit ajánlottál, én is gyakran böngésztem.
15. roni nagyi (válaszként erre: 14. - Roni nagyi)
2008. ápr. 8. 15:23

Bocsi az utolsó mondat a keményítőnap nem kell, hiszen leírtam mi ehető.

A gyümölcsnap után jön a lénap, de azután a protein nappal folytatjuk...

2008. ápr. 8. 15:17

Örülök, hogy többen elmondjátok a véleményeteket.Vannak aranyszabályok, amiket különösen az 50 év felettieknek meg kell tartani.

1. Naponta min 2 l folyadék (szénsavmentes ásványvíz, különböző gyümölcsteák: csipke, bodza, citromfű, zöldtea stb. ezeket cukor nélkül, rostos gyümölcslevek szintén cukor nélkül.

2.Naponta 1x kávé: cukor nélkül, a fehérjenapon megengedett a tej.

3. Délig csak gyümölcs (akinek ég a gyomra eleinte párolja meg pl. az almát egy kis fahéjjat rá, csoda finom és a mikróban 2-3 perc alatt kész), de a déli áétkezés előtt 1 órával már ne egyen semmit. ez azért fontos, mert a kiürült gyomorból a bélrendszerben a gyümölcscukor felszívódása az idegrendszer fontos erősítője. Aki így csinálja szépen megszokja a szervezet és nem ég a gyomor és nem lesz ideges a csak gyümölcs napokon. Tapasztalatból tudom.

Ami a legfontosabb: a NAPOK NEM CSERÉLHETŐK FEL!

Tanítvány: ime röviden a lényege a diétának. Itt a Hoxán a 90 naposokat keresd, remek fórumokat találsz, sok étkezési ötlettel Ajánlatos csatlakozni egy éppen induló csapathoz, hiszen egymást támogatjátok, bíztatjátok. Én is így tettem, és nem is adta fel senki 90 nap előtt és aki nagyon komolyan, szigorúan csinálta 20 kg-ot fogyott! A közérzetem nekem már 1 hónap után lényegesen javúlt. A fogyás is időnként úgy tűnik leállt, de a cm közben alakul (érdemes ezt is használni, ez látványosabb!, türelmesnek kell lenni, mert az anyagcsere átálláshoz a szervezetnek idő kell.

1.A diétát mindig a fehérje nappal érdemes kezdeni.

Proteinnap: Tehát reggel és délelőtt csak gyümölcs: ami lehet vegyes, darabos, pépes, párolt.

Az ötven felettiek koncentráljanak a fehérje napon a tej, túró, sajt-ra a húsok mellett.

2. Szénhidrátok közül a Keményítőnap: poliszacharidok (összetett ch-k): burgony, rizs, bab, borsó, lencse: főzelékek (nem lisztes rántással), lecsó, karfiól, brokkoli stb.

3.Gabona v. Tésztanap:diszacharidok (kettős ch-k) melyek a tészták, sütemények

Itt készíthető délre: fűszeres tészta (durum tésztából) v. spagettiből, káposztás tészta (persze kevés káposztával és oliva olajat érdemes egy keveset használni, zöldtészta szósszal: ami fokhagyma, petrezselyem, bazsalikom , só, bors kevés olivaolajon megpirítani és mixerben összekeverni és a tésztára önteni. Itt lehet bármilyen fűszerezéssel szósz készíteni, de a grízes,lekváros tésztát kedvelők szívesen fogyasztják. Ehetnek pizzát, 5-6 pogácsát, este akár 3 gombóc fagyit, v. 1 szelet tortát.

Ezen a napon kötelező délutén 1 szelet keserű csokit enni ami 4-5 kocka. Ez a szervezet jutalmazására van.

4. Nap Gyümölcsnap: monoszacharidok (egyszerű ch-k), mert a gyümölcsök ezt tartalmazzák! Ezt a legegyszerűbb a szervezetnek feldolgozni. Ha valaki csak a gyümölcsöket eszi egész nap, uzsonnákra 100%-os gyümölcsleveket iszik, délután elfogyaszt néhány nyers paradicsomot (ez is gyümölcs)a kúra végéig következetesen így tegye.

5. 50 év felettieknek havi 1x lénapot ajánlanak, az is különböző teákkal.

6. A kúra 2. hónapjától különösen a kálcium és magnézium és vitamin pótlásáról naponta ajánlatos gondoskodni, hiszen a csontritkulás erőteljes beindulására gondolni kell a vegyes táplálkozások esetében is.


A következő nap a keményítőnap:

2008. ápr. 8. 15:00

Szia!

Egy jó honlap: [link] ezen sok mindent megtalálsz.

2008. ápr. 8. 14:09

Sziasztok


Leirná valaki nekem ezt a diétát? Vagy, hogy hol találom meg a net-en.


Előre is köszönöm nektek.

11. Kiss Mária (válaszként erre: 10. - 7cf7d7012b)
2008. ápr. 8. 13:58
A napok leosztása ugyanez volt, a víznapon kívül minden egyezett. Én másfél hónap alatt 8kg-ot fogytam, mondjuk volt is miből. Mindenféle gyümölcs ehető, de én télen fogyókúráztam, elég kötött volt a lehetőség. (alma narancs banán kiwi gyümölcssalinak nagyon fini volt). Amig csináltam a kúrát egyenletesen fogytam, de sajnos nem csináltam végig, nem tudom, hogy leállt volna-e egy idő után, de nem hiszem. Azért túl sok vétkezés szerintem nem megengedhető, mert olvasom itt más fórumokon, hogy egymást nyugtatgatják, hogy nem gond,ha bűnbe esnek azért vigyázni kell, mert nem ér semmit az a nap, amibe belekerül egy oda nem illő étel (szerintem.)A gombát sajnos nem szeretem, ezért nem tudom mely napon lehet alkalmazni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook