Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért van az, ha valaki nem tudja kimondani, a köszönöm, és a szívesen szót? fórum

Miért van az, ha valaki nem tudja kimondani, a köszönöm, és a szívesen szót? (beszélgetős fórum)


márc. 3. 21:56
Én cifrábbat is ki tudok mondani!
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Krisztikrisz)
márc. 2. 19:12
Renben, ha nem szivesen tesz meg, vagy ad valamit, ne mondja , h szivesen, de ha kap valamit, akkor illik megköszönni, nem?
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Krisztikrisz)
márc. 2. 19:10
Aki nem szivesen tesz meg valamit , vagy nem szivesen ad valamit, az ne adjon. Minek teszi akkor meg?
márc. 2. 19:08
Ez is egy vélemény.Szeritem a bocsanatkérés is alap, ha pl. nem figyeltünk, és valakinek nekimentünk, vagy olyat mondtunk a másiknak ami sértő, de nem gondoltuk volna, hogy az, és még sorolhatnám.
14. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 2. 13:53

Alap dolgokra szokás mondani, de szerintem se mindenre! Valamikor durván elszalad az "etikett", azt már nem szeretem!


De ilyen hogy "Egészségedre!", "Jó étvágyat!", "Köszönöm!" szerintem alap!


A "Szívesen!"-t azért nem használom, mert nem biztos hogy így van, hazudni meg nem fogok!

13. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 2. 13:50
Civilizálatlan bunkó az illető?
márc. 2. 09:53

Nem. Nem vagy furcsa. Nekem is természetes. Tényleg nem bonyolult, viszont soha nem kutatom az okát, hogy ki miért nem képes kimondani: köszönöm, szívesen.


Ami némelyik embernek alapvető viselkedés, gesztus, az másnak egyáltalán nem az. De ez érvényes az életben annyi mindenre. Nagy jelentőséget nem érdemes tulajdonítani ennek. Attól azok az emberek, akiknek a viselkedése neked nem tetszik, nem fognak megváltozni.

márc. 2. 09:40

Mégis mit vártál? Világmegváltó hozzászólásokat? Ne támadásnak vedd, csak egyszerűen már magát a kérdésfeltevést sem értem.

Van, akinek ez természetes, hogy kimondják: köszönöm, szívesen. Olyanok is vannak, akiknek nem magától értetődő. Mint ahogy a bocsánat szó használata sem. Más meg tud bocsánatot kérni. Sorolhatnám.


Nekem természetes a köszönöm, szívesen.

Az, hogy mások miért nem használják, nem tudom.

Ennyit erről.

10. timycat (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 2. 09:37

Nekem ezek csak szavak, sokan elcsépelték már őket, kiüresedtek.


A viselkedés, egymáshoz való viszonyulás sokkal többet elárul, mint egy odanyögött köszi.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Timycat)
márc. 2. 09:33
Akkor csak én vagyok furcsa, számomra nagyon fontos, köszönetet mondani , és én is elvárom, nem olyan boyolult kimondani, hogy köszi, köszönön, vagy köszönöm szépen, ezek a szavak sokat jelentenek.
márc. 2. 09:31
ugy látom, itt nem leszek okosabb...
7. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 2. 08:31

Nem tudom mi az oka, nekem is oda kell figyelni, hogy bizonyos szituációkban használjam.

Én gyermekkoromban megtanultam, sokáig ment is, aztán férjem mellett kikopott, ő sem használja ezeket a szavakat.

A gyereket nem is tudom, hogy használja-e, mivel fel sem tűnik ha velem szemben sem használja valaki, majd figyelem 😕

márc. 2. 08:26
Nem tanították meg neki.
márc. 2. 08:14
Nem minden családban tanítják meg a kérem, köszönöm, tessék és szívesen szavakat. Én azt vettem észre, ahol ez nem ivódik be gyerekkorban, felnőttként már nem természetes az illetőnek.
márc. 2. 00:32
nem hiszem,hogy ilyen szemely letezik!
márc. 1. 20:30
Na erre nem gondoltam, de nincs kizárva.
márc. 1. 20:27
Dothraki?
márc. 1. 20:18
?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook