Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem szívesen lennék most kisgyerek. Ki tudja mi vár rájuk,... fórum

Nem szívesen lennék most kisgyerek. Ki tudja mi vár rájuk,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
2023. szept. 4. 23:09
És most jön a meglepetés: mindent az emberek csinálnak!
31. michelle.r (válaszként erre: 20. - Highlander73)
2023. szept. 4. 21:01
Elég, ha csak felismered a finom malíciát. 😎
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Birebora)
2023. szept. 4. 16:30
hát igen
29. birebora (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 4. 15:37
Már az én időmben is ezt mondták az akkori öregek, pedig nem vagyok mai csirke. Minden kornak, generációnak kijut a jóból is és a rosszból is. Ilyen az élet.
2023. szept. 4. 14:54
Igen,szerencsére (ilyen szempontból) nincs gyerekünk. Más szempontból bánom,de így nem. Hát,lesz ami lesz...
27. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 26. - Bellabi)
2023. szept. 4. 12:51

Tisztában vagyok azzal, hogy korábban is voltak katasztrófák.


Problématalálás? Nem értek egyet azzal, amit írsz. A problémákat nem kell keresni. Adottak. Lehet ezzel vitatkozni, az én véleményemen nem fog változni.


Én is Magyarországon élek. Természetes, hogy egy adott országon belül eltérnek az időjárási viszonyok. Nemcsak nyáron, mindegyik évszakban. Hányszor halljuk, hogy kettéválik az ország időjárása. Ezek szerint teljesen máshol lakunk. Csak azért kérdeztem rá, hogy hol laksz, mert én pont az ellenkezőjét érzékeltem az időjárásban, mint te.


Az utolsó bekezdésedre ugyanazt tudom írni, mint az előbb. Mindenki mást élt meg. Idén nyáron sok magyarországi településen volt árvíz, minket kikerült. Egy biztos, én soha nem panaszkodtam az időjárásra, mert nem volt rá okom.

26. bellabi (válaszként erre: 21. - Smaragdzöld 🐉)
2023. szept. 4. 12:27

Mert árvíz meg katasztrófák korábban nem voltak. 1838-ban, 1876-van vagy 1965-ben hol is volt a Duna?


A klínaszakembereket azért fizetik, hogy problémákat találjanak. Ha nem találnának, holnap nem tudnák eltartani a családjukat.


Magyarországon lakom, júliusban és augusztusvan volt kb 2-2 hét strandidő (30 fok felett), amúgy hűvös volt szinte az egesz nyár.


Az a vicces, hogy a meleget és a hideget is ráfogjátok a globális klímaváltozásra, tavaly azért hittetek benne, mert meleg volt és nem esett (ez sem igaz, júniusban szinte minden délután volt zápor), most meg azért, mert hűvös volt és sokat esett. Szerencsétlen időjárás nem tud olyat csinálni, ami Nektek jó.

25. bellabi (válaszként erre: 17. - 6b4c154f13)
2023. szept. 4. 12:16

100 éve a spanyolnátha durvább volt, mint a covid.


A lezárás értünk lett volna, már ha betartjuk. Én nem szerettem, pláne, hogy mi tényleg tartottuk, mert nálunk volt veszélyeztetett, de azért a tragédiák sem ott kezdődtek.


Háborúk mindig voltak és vannak, most éppen a szomszédban. Aúgy a délszláv háború anno közelebb volt hozzánk, kb 30 éve, bomba is esett át Barcsra.


A többi meg csak koncepció, kicsi az esély rá, hogy valóra vàljon.

24. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Highlander73)
2023. szept. 4. 11:54
Irónia.
23. globus (válaszként erre: 20. - Highlander73)
2023. szept. 4. 11:51
Szerintem ironikusan írta...mintegy megtoldva a bagatellizálást.
2023. szept. 4. 11:49
Mindig is volt rossz időszak. Butaság ezzel riogatni a fiatalokat és a gyerekeket. Megfogják oldani.
21. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 14. - Bellabi)
2023. szept. 4. 11:36

Talán én is köztük vagyok, akik szerinted túl sok sci-fit néztek, és emiatt nem túl derűlátók a jövőt illetően.

Mondjuk én nem nézek sci-fi filmeket túl gyakran, sőt az utóbbi időben egyáltalán nem. Ettől függetlenül nem látom rózsaszínben a világot.


Az, hogy kinek mi jelenti a jó világot, az szubjektív. Nekem nincs panaszom az életemre. Engem nem érintettek nagy katasztrófák, nem kellett átélnem borzalmakat. Azzal viszont nem értek egyet, hogy ahogy fejlődik, egyre jobb lesz a világ. A fejlődésnek kétségtelenül vannak pozitív hatásai, ezt nem vitatom. De legalább annyi veszélye is. A mostani nemzedék ebbe a világba született bele, a következő ebbe fog. Nekik ez a természetes, a maga veszélyeivel együtt. Nem is ők aggódnak annyira a jövőjük miatt, inkább az őket felnevelők. Mert igenis vannak rájuk váró veszélyek.


Szerintem a globális felmelegedés egyáltalán nem egy nagy kamu.

Nem tudom, hol laksz. Nálunk a nyár forró volt, néha valóban egyik napról a másikra lett kora ősz, de alapjában nagyon is meleg volt.

Az egész világon voltak természeti katasztrófák. És nálam sokkal okosabb emberek szerint is nem véletlenül van és volt megkongatva a vészharang már jó régóta.

20. Highlander73 (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2023. szept. 4. 11:16

Pff...ez aztán igen!

Az megvan ugye hogy az olvadó gleccserek vize az óceánba kerül?

Magyarázzam tovább?

19. Highlander73 (válaszként erre: 17. - 6b4c154f13)
2023. szept. 4. 11:15
Hiába beszélünk neki...egyesek szerint minden rendben van,mondhatsz bármit!
18. Highlander73 (válaszként erre: 14. - Bellabi)
2023. szept. 4. 11:13

Aha...kamu.

A globális felmelegedés nem feltétlenül jelenti azt hogy melegebb van.

Szélsőséges időjárást annál inkább!

Micsoda árvíz volt sokfelé Európában idén nyáron! Micsoda szélvihar, tornádó olyan helyeken ahol eddig nem volt!

Németország egyes részein azért nem tudtak aratni mert napokon át ömlött az eső és a magvak végül ott csíráztak ki a kalászban,a földeken.

Tavaly hónapokon át nem volt eső, minden kiszáradt.Idén meg árvíz miatt volt sok kár.

De persze nyugodtan mondhatjuk hogy a "zöldek találták ki"! Tegyünk úgy mint a "Ne nézz fel" c. filmben és várjuk a végét!

Ezért tartunk itt...

17. 6b4c154f13 (válaszként erre: 14. - Bellabi)
2023. szept. 4. 10:33
Azért vitatkoznék ezzel.. Túl optimistán látod a dolgokat. 3 éve soha nem látott világjárvány volt a világon és karantén, lezárások, amihez szintén nem volt hasonló. Aztán most ugye itt a szomszédban már 2 éve megy a háború. Gazdasági válság, infláció. Igenis klímaválság van, pokoli, fullasztó meleg volt. És ennek beláthatatlan következményei lesznek, harc az ivóvízért, erdőket vágnak ki, felborul az ökoszisztéma és komplett fajok fognak kipusztulni. Sivatagossá fog válni az éghajlat. Élelmiszerhiány, stb....
16. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - Bellabi)
2023. szept. 4. 09:55
És még a gleccserek is olvadnak, ami plusz édesvíz...
15. ,zumba
2023. szept. 4. 09:39
Én sem. Néha nézni kell a valóságot rózsaszín szemüveg nélkül.
2023. szept. 4. 08:27

Bocsi, de túl sok sci-fit néztetek.


Sose volt még ennyire jó hely a világ. Ahogy fejlődik, egyre jobb lesz. Talán nem Magyarország, de Európa, Észak-Amerika, Ausztrália biztos.


Egyedüli veszély, hogy valami hülye aromháborút csinál, de azt azért jó régóta sikerül elkerülni.


A globális felmelegedés nagy kamu, kb 60 éve riogatnak katasztrófával a zöldek, és még mindig minden semmi. Ez a nyár kifejezetten hűvös volt, kb kétszer két hét volt a strandidő, a többiben alig száradtak a ruhák, olyan hűvös volt.


És ha mégis melegedne pár fokot a hőmérséklet, tegyük fel, miért lenne élelmiszerhiány? Max át kellene állni melegebb éghajlaton termő növényekre. Ívóvízhiány meg pláne, ami felszáll páraként, az le is esik. Plusz a Föld kétharmada víz, értem, hogy sós, de le lehet párlani, ha éppen kell.

13. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 4. 07:27
Kisgyerekként is spekulálós voltál?
2023. szept. 4. 07:11
Én is féltem a gyerekeimet.Elsősorban attól hogy lesz-e ivóvíz és élelem?Ezek a legfontosabbak.Ahová halad a világ sajnos egyértelműen látható hogy ezekért lesz a harc.
11. ba5dd41df3 (válaszként erre: 9. - 6b4c154f13)
2023. szept. 3. 23:34
És még a hétéves Bogdánnak is boldog gyerekkora volt!
10. ba5dd41df3 (válaszként erre: 9. - 6b4c154f13)
2023. szept. 3. 23:32
Régen minden jobb volt! Volt háború, éhínség, szenvedés... 😮‍💨
2023. szept. 3. 22:02
De mondjuk régebben sem volt jobb... Régebben világháború volt, meg katonaság, kommunizmus... Akkor sem vót kolbászból a kerítés..
2023. szept. 3. 21:54

Ezzel az a baj, hogy akik most kisgyerekek, nekik nem volt választásuk. Világra jöttek, mert a szüleik akarták őket. Rosszabb esetben nem akarták őket, csak úgy becsúsztak, és megszülettek. Akárhogy is, ők most élnek, és a szüleik dolga a lehető legjobbat kihozni abból, hogy minél boldogabbak legyenek a gyerekek. Már amennyire lehet. Mert az esélyek nem egyformák. A világ rossz irányba halad minden téren.


Mostani eszemmel azt mondom, én sem szívesen lennék kisgyerek napjainkban.

7. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 3. 18:22
Én sem. Egy gyerekem van, már nem bánom hogy nem lett több.
2023. szept. 3. 18:10
Én is örülők hogy nem most vagyok gyerek vagy tini.
2023. szept. 3. 17:52
Megértem. Látom amit látok és nekem nem szívet melengető.
4. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 3. 16:32
Ezt tulajdonképp mindenki elmondhatja magáról. Ki tudja mit hoz akár a holnap...
3. Myra
2023. szept. 3. 16:26
Ez nekem is sokszor eszembe jut, mindehonnan csak háborús és öko katasztrófa fenyegetést hallani.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook