Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért unja meg valaki a boldog családi életet? fórum

Miért unja meg valaki a boldog családi életet? (beszélgetős fórum)


1 2 3
51. Marita
2008. máj. 25. 18:08
Mert valaki bekattan a családban...
50. Büngyürina (válaszként erre: 49. - Fe20557d00)
2008. máj. 25. 18:06
Az jó.A boldogság az apró dolgok élvezetében rejlik...talán
49. fe20557d00 (válaszként erre: 48. - Büngyürina)
2008. máj. 25. 18:03
Engem egy jó kaja is boldoggá tud tenni.De komolyan...
2008. máj. 25. 17:59
Szerintem ebben a boldogság témában az a legrosszabb,hogy az ember kielégíthetetlen. Úgy érem,vágyunk valamire,küzdünk ,kis szerencsével meg is szerezzük,és akkor?Boldog vagy?Általában nem,ha mégis,ez múlandó érzés.Ha meg van valamid,pl férj,gyerek,akkor máris új álmokat szövögetsz.Olyan miért nincs,hogy:köszi,nekem szupi az életem,meg van mindenem és komolyan,másra nem vágyom....Ez így túl egyszerű lenne.
47. fe20557d00 (válaszként erre: 41. - 0c97fbb607)
2008. máj. 25. 17:02

Igazad van:)


Én még avval egészíteném ki,hogy mindenkinek mást jelent a boldogság. Nem mérhetem más házasságát a számomra boldogság szó alatt értett jelzőkkel.

Valakinek az egyhangúság,a kiszámíthatóság és a nyugalom jelent boldogságot.Valakinek az ha folyton harcolnia kell a házastársért.Valakiknek ha gyerek jön,mindent alárendelnek,valakik pedig nem.

46. Ráhel
2008. máj. 25. 16:53
Az én szüleim is elváltak, mert apunak kapuzárásija volt.Abból a kapcsiból is született egy lánya, már 10 éves.De bármikor visszamenne anyuhoz, és már nagyon megbánta.Nem lett boldog az új, fiatal felességgel, a régit sírja vissza.De a réginek már nem kell.
45. csiperke33 (válaszként erre: 44. - Büngyürina)
2008. máj. 25. 13:31
Teljesen egyetértek veled.
2008. máj. 25. 12:33
Én a minap jártam úgy,hogy megkérdezték,boldog vagyok-e?Nos, a válaszom az volt,hogy ha erre hirtelen kell válaszolnom,azt kell mondjam,nem.De ha egy picit elgondolkodom,és átértékelem a dolgokat,akkor talán mégis.A baj szerintem az,hogy a fontos,a valóban fontos dolgokat tényleg csak akkor értékeljük,ha már elveszett.Aszépség elveszik a mindennapok szürkeségében,hajszoljuk az álmokat,a boldogságot,nem vesszük észre,hogy a lényeg nem az élvezet hajszolásábsn,hanem a hajszolás élvezetében rejlik...
2008. máj. 25. 12:21
Mert egyhangú?
42. mazsi-drazsi (válaszként erre: 41. - 0c97fbb607)
2008. máj. 20. 22:49

Ebben nagy igazság van.


Annyival egészíteném ki, hogy az önmagunkért és egymásért eltöltööttt idő. Mert a nagy hajtásban esetenként nem csak magunkra, de egymásra sem jut idő.

Az igazi boldogság a kis dolgokban keresendő.

És sokszor a kis dolgok a legnagyobbak.

41. 0c97fbb607 (válaszként erre: 40. - 0260f21e84)
2008. máj. 20. 07:24

"Szerintem ha valaki megunja a (latszat) boldog csaladi eletet, es kilep, akkor az nem boldogsag."


Szerintem nem biztos ,hogy kizárja a kettő egymást.

Én úgy gondolom,hogy ami hiányozhat,az a magunkért eltöltött idő.

Ha belegondolok,akkor azt látom,hogy két ember élete összefonódik,szerelemben ,boldogságban,aztán jönnek a gyerekek,velük együtt a felelőség érzése,ami hozza magával a még több munkát,hajtást.

Előtérbe kerül a lakás ,a kocsi, és mindenfajta tárgyi feltétel,ami biztonságot és örömet is nyújt.

Közben elkerülhetettlenül válik a két szerelmes emberből,apa és anya és rengeteged áldoznak fel mindketten a saját igényeikből,terveikből esetleg céljaikból.

Kezd az egész élet egy malomkerékhez hasonlítani és azt hiszik ,hogy ebben a másik a hibás.

Szerintem ez az a pont,amikor kilépnek az emberek egy boldognak tűnő ,vagy talán tényleg tökéletes házasságból.

Tévesen úgy itélik meg ,hogy a változás ,vagy változtatáshoz szükséges egy harmadik személy,vagy csak simán a válás.


Pedig ami hiányzik az az önmagunkért eltöltött idő.

2008. ápr. 13. 23:50

Hat, ezekbol a tortenetekbol nem az jott le eddig, hogy olyan nagyon boldog kapcsolatokbol lepnek ki emberek. A latszat, lehet, hogy az, de hogy ki mit erez igazabol, az titkos.

Szerintem ha valaki megunja a (latszat) boldog csaladi eletet, es kilep, akkor az nem boldogsag.

Hianyzik valami.

39. 0c97fbb607 (válaszként erre: 38. - Mazsi-drazsi)
2008. ápr. 13. 23:11
....és az sem biztos,hogy tönkre megy,talán csak egy idő után,más alapokra helyeződik...
2008. ápr. 13. 23:02

Így végolvasva a következők jutnak hirtelen az eszembe.

A válás nem feltétlen jelent rosszat, de ez mindig csak később derül ki. Minden vég valami újnak a kezdete, ami lehet jó és lehet rossz.


Sokkal könnyebb elválni az új reményében, mintsem a meglévő kapcsolatot ápolni. De van ismerősöm, aki azóta is bánja, hogy az új reményében döntött, mert nem lett új kapcsolata és a régi után vágyakozik azóta is. Ott viszont a másik fél lépett, így nincs visszaút.


A gyerekek miatt nem érdemes együtt maradni. Hiszem, hogy a gyerekeknek látniuk kell a szüleik szeretetét egymás iránt. Nem mindegy hogy feszült, ingerült szavakat hallanak tőlük, vagy szeretetteli viccelődést egymással.


Azt hogy két ember hogy érez egymás iránt, csak az a két ember tudja.

De rossz nézni, hogy valami jó a szemem láttára megy tönkre. Persze lehet hogy a jó, nem is volt jó...csak én éreztem, láttam annak.

Ez az ő csatájuk, remélem később nem bánják meg, bárhogy is döntenek.

37. spinneli (válaszként erre: 35. - 319cd6978b)
2008. ápr. 13. 14:10
lehet több foglalkozást igényel.
2008. ápr. 13. 13:39
Szerencsére a nővérem jövőre lemegy főiskolára vagy egyetemre ha felveszik. ha nem akkor meg elmegy színházba dolgozni.Lényeg hogy minél kevesebbet legyen itthon. Minden du az osztálytársaimmal lógok aztán hazamegyek és bezárkózok a szobámba és gépezek vagy valami ilyesmi. Aztán bejön a nyámhogy "van valami baj, történt valami az iskolában"? és hiába kamuzom hogy csak fáradt vagyok nem hiszi el. És ez nem az emo láz, mert egyáltalán nem vagyok olyan emos.
35. 319cd6978b (válaszként erre: 33. - Ea9bff1b44)
2008. ápr. 13. 13:36
Lehet,de most akkor is elegem van. Főleg apámbó. Bemesélte magának hogy vastagbélrákja van,mindíg fájlalata a hasát meg roszul volt, elment kivizsgáltatni és kiderült hogy nincs is semmi. Azóta folyton szédül és hányingere van,meg a veséjét is fájlalja. Hipohonder. Anyámmal szoktunkröhögni rajta amikor kitalál megint valamit. Persze csak a háta mögött
34. 0c97fbb607 (válaszként erre: 32. - 319cd6978b)
2008. ápr. 13. 13:36

Oh:))))A te korodban ,mindenki utálja a szüleit,ez természetes.

Akkor storno:)

2008. ápr. 13. 13:32

" Meg kell tanulni vágyakozni azután, ami a miénk"

Pilinszky


Lehet, hogy csak erre lenne szükséged neked is powerpuffemo. Talán tényleg jót tenne neked egy kis különlét.Bár most még szerencsére nem tudod, milyen az, ha már soha nem lesznek veled. Hidd el, visszahoznál minden most oly idegesítő pillanatot...

2008. ápr. 13. 13:31
Nem megy mert 17 éves vagyok és nincs hova,nincs miből és úgy egyáltalán. Különben meg akkor rögtön rájönnének hogy rühellem őket.
31. 0c97fbb607 (válaszként erre: 30. - 319cd6978b)
2008. ápr. 13. 13:24
Akkor tedd meg.
2008. ápr. 13. 13:23
Én egy öt tagú családban élek. Apa Anya gyerekek. Nincs se nagyszülő se nagybáyj,senki. És rühellem a saládtagjaimat. nagyon idegesítenek, pedig mások szerint tök jó fejek, de engem zavar hogy mindennel viccelnek,meg úgy egyátalána jelenlétük, ezért imádom amikor nincs otthon rajtam kívül senki. Mindenki más meg panaszkodik hogy nem szeret egyedül lenni. Legszívesebben elköltöznék.
2008. ápr. 13. 13:11
Mindent meg lehet unni. A jo dolgokat is.
28. Dizzz (válaszként erre: 27. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 13. 10:58
hát ez biztos.....
27. 0c97fbb607 (válaszként erre: 26. - Dizzz)
2008. ápr. 13. 10:49

Olyan nincs,hogy valakinek senkije se lenne és a halál ,az nem okoz ebben túl sok változást.

Csak épp nem érintheted meg,de ettől még ott van veled.

Hogy is volt az oroszlán királyban?

-Azt mondtad,hogy él???

-Él,mert még mindíg ott van a szívedbe!


Ilyen egyszerű:)

26. Dizzz (válaszként erre: 25. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 13. 10:35
boldog vagyok, de ez egyben boldogtalanságot is szül. Nagyon nehéz úgy élni, hogy senkid nincs(persze a férjemen kívül). De még ehhez jött az, hogy anyósomat is elvesztettük, aki a mamikám hahálát követőin szintén elment közülünk. És ő úgy bánt velem, mint egy anya...
25. 0c97fbb607 (válaszként erre: 24. - Dizzz)
2008. ápr. 13. 10:24

Dehogy veszítetted el őket,ott vannak benned,mai napig is:))))

Ez az élet rendje,nagylány lettél,saját lábadra álltál,csak rajtad múlik,hogy boldog légy:))

24. Dizzz (válaszként erre: 23. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 13. 10:21

ennek 28 éve. Érdekes, csak kiskoromban éreztem a hiányukat, ahogy nőttem, már mamáék vették át ezt a szerepet?!?

Sőt, ők lettek a minden, de őket is elveszítettem...

23. 0c97fbb607 (válaszként erre: 22. - Dizzz)
2008. ápr. 13. 10:16

Hát épp ez az látod.

Nem az volt a baj,hogy elváltak,hanem az ,hogy nem kaptál ezek után tőlük semmit,sem szeretetet,sem magyarázatot arra,hogy miért nem tudtak szeretni,törődni veled.

Sajnálom amin keresztűl mentél,nem könnyű feldolgozni ezt az egészet,remélem azért sikerült.

22. Dizzz (válaszként erre: 18. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 13. 10:13
most erre mondok valamit: engem a nagyszüleim neveltek fel a lehető legnagyobb szeretetben, a szüleimnek már születéskor nem kellettem, megcsinálni, azt könnyű volt. Hiába éltem és boldogságban, gazdagságban, békében, és a világon mindent megkaptam, amit akartam, csak épp az volt a baj, hogy amikor "rámjött", akkor senki mással nem akartam lenni, csak anyukámmal, pedig vele egy percet sem éltem együtt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook