Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » CSOK 2016 - Családi otthonteremtési kedvezmény fórum

CSOK 2016 - Családi otthonteremtési kedvezmény (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2018. márc. 19. 12:13
Sziasztok.10+10ből épített már valaki?Mik a tapasztalatok?3 meglévő gyerkőc van
2018. márc. 5. 12:36

[link]


Gyűlnek a felhők az ingatlanpiacon


Egyre többen tartanak attól, hogy a lakáspiac erőteljes felpörgetése később alaposan visszaüthet. Az aggasztó jelek közé sorolható, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) több, az ingatlanhitelek kockázatainak kezeléséről szóló ajánlást is kiadott. A bankoknak például rögzíteniük kell az értékváltozásokat, mielőtt azok elérik a 20 százalékot.


Ismét beindulhatnak a hitelbedőlések


A jelenlegi helyzetben nagyon is indokoltnak tűnnek azok az elvárások, amelyeket az MNB a hitelbedőlések számának esetleges újbóli növekedése miatt fogalmazott meg. Mint leírták: az elért eredmények alapján tervezett módosítások (például a work out szervezet leépítése) csak olyan mértékűek legyenek, hogy egy a jövőben esetlegesen újra felépülő nem teljesítő hitelek állománykezelését a felhalmozódott tapasztalatokon alapulva és már jóval korábbi fázisban lehetővé tegye.

2018. febr. 11. 13:21

Sziasztok!


Van köztetek olyan aki bővítésre kapta meg a csokot ?

759. Micuicu (válaszként erre: 758. - Judit d1a4)
2017. okt. 9. 11:04
Nem, pedig nagyon vártuk a szeptemberi nagy bejelentést.
2017. okt. 9. 10:05
Hallott már valaki valami épkézláb friss infót a várható csok változásról?
757. Mezei Virág (válaszként erre: 756. - Lovas84)
2017. máj. 22. 19:25

Így van! :(

Nálunk jóval gazdagabb országokban állami/szövetkezeti bérlakások vannak.

Nálunk is erre lenne szükség a CSOK helyett...

756. Lovas84
2017. máj. 22. 19:19
Magyarán aki tényleg rászoruló (tegyük fel bejelentett munkából élő)az megint nem kap segítséget. De én 3 gyermeket nem vállalnék be, hiába ez a 10+10 csábítás, a gyerekeket fel is kell nevelni.
755. Mezei Virág (válaszként erre: 754. - Klaudia20)
2017. máj. 22. 13:06

Akiknek jó

Az a jómódú háromgyerekes család, aki már most egy jó kis saját lakásban vagy házban él és van néhány megtakarított milliója, az köszöni szépen, már teheti is zsebre a tízmilliós támogatást és a tízmilliós olcsó hitelt, vehet belőle egy újabb jó kis lakást vagy házat. Az sem kell, hogy együtt éljenek, a gyerekek már fel is nőhettek, és lakhatnak valójában máshol, ha papíron otthon vannak.

Ha úgy vesszük, ennek a családnak a kormány annyi pénzt ad a semmiért, illetve minimális törlesztőrészletért cserébe, amiért egy közmunkás 384 hónapot, azaz 32 évet dolgozik: 16 évet az ingyenpénzért, és még 16 évet az akciós hitelért.

Ha ugyanez a család mondjuk átköltözik az új lakásba, a régit pedig kiadja, akkor – miközben fizet havi ötvenezret a tízmilliós kölcsön után – a mostani albérletárak mellett simán kereshet havi száz-kétszázezer forintot, ami bárkinek egész jó jövedelemkiegészítés lehet. De akár oda se kell költözniük, kiadhatják az új lakást is, elég, ha oda szól a lakcímkártyájuk (igaz, ennek különböző hátrányai is lehetnek, például az önkormányzat adóztathatja a papíron üresen álló lakást). Sőt, nagyobb megtakarítás esetén egyszerűen olcsó forrásként is felhasználhatják a maximum 3 százalékos kamattal folyósított hitelt – végső soron a megtakarítások helyett vehetnek belőle ingatlant, a megtakarítást pedig befektethetik magasabb hozamú befektetési alapokba, kockázatmentes állampapírokba. Ez így gyakorlatilag ingyenpénz.

Ha az embernek van pénzügyi mozgástere, akkor szinte határtalan lehetőségei vannak az állami támogatási pénz felhasználására. A kérdés csak az, hogy jó ötlet-e, hogy ezt az adófizetők finanszírozzák.

754. Klaudia20 (válaszként erre: 753. - Mezei Virág)
2017. máj. 21. 19:26
Mondasz valamit....
753. Mezei Virág (válaszként erre: 752. - Klaudia20)
2017. máj. 21. 14:50

"Nyilván azért, hogy szaporodjon a magyar"

Ez így nem igaz...

Így már igen:Nyilván azért, hogy szaporodjon a JÓMÓDÚ magyar.


Van egy kis különbség, sajnos! :(

752. Klaudia20 (válaszként erre: 750. - Lovas84)
2017. máj. 21. 06:40

Nyilván azért, hogy szaporodjon a magyar...De mi sem vállalunk azért 3 gyereket, hogy igényeljük.

Jól hangzik, de ki van ez találva hidd el. Lehet, hogy hiába lenne 3 gyereketek valamiért akkor is elutasító választ kapnátok, mint sokan mások.

Mi inkább a használt lakásos CSOK-ot igényeltük, amit még meg nem született gyerekre is lehet, sőt, az Unicreditnél beleszámítják önerőbe. Annyi hogy 8 éven belül meg kell születnie a 2 gyereknek. Amit egyébként is terveztünk, szóval nem kényszer. És a CSOK ot könnyebben adták, mint a hitelt.

751. Mezei Virág (válaszként erre: 750. - Lovas84)
2017. máj. 19. 14:28

"miért nem nincs egyenlő esélyünk párommal a lakáshoz jutáshoz"


Mert ebben az országban minden igazságtalanul működik!

750. Lovas84
2017. máj. 19. 12:16
Jó lehet a csok támogatás lakáshoz jutáshoz, de ha jól értem a + 10 kedvezményez kamatozású hitelt csak akkor lehet igényelni, ha 3 gyermekre igényeled a csok-ot? Ez igazságtalan, mi van ha nem lehet gyermeked csak 1, miért nem nincs egyenlő esélyünk párommal a lakáshoz jutáshoz. Ahhoz hogy csak egy alap kislakáshoz jussunk az is kb 15 millió (Pest), és csak hitelből tudnánk megvalósítani, de mennyire éri meg ez, 25 évre vegyük fel, és szinte csak szűkösen éldegéljünk, hogy lehet átlag fizuból kijönni, gyermeket nevelni hitel mellett.
2017. ápr. 27. 12:18
Sziasztok. Kapott e valaki úgy CSOK-ot, hogy a szennyvíz nem volt bevezetve es nem is lesz a közeljövőben bekötve?
748. IzaHold (válaszként erre: 741. - Kiscsillag01)
2017. márc. 10. 12:50
Max olyat tudok elképzelni, hogy ha rokkant lesz valaki időközben, lehet, hogy biztosítást kell kötni, vagy az állam ezt kivételesen kezeli. Úgy hogy már rokkant, nem hiszem, de utána kellene kérdezni hivatalosan.
2017. márc. 10. 12:17
Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy van e valakinek tapasztalata 80℅készültségű házzal kapcsolatban . Tehát hogy lehet e rá 2 gyerek után jàró csókot felvenni és ha igen melyik bank a leg rugalmasabb . Köszönöm a segítséget andi
746. 3aa914ed63 (válaszként erre: 745. - Marcsi_BD)
2017. febr. 9. 09:51
Apád volt élettársa nem a hozzátartozód.
2017. febr. 9. 09:10
Sziasztok! Nekem lenne egy olyan kérdésem h osztatlan közös tulajdonra is lehet igényelni??? Apám volt élettársát szeretném a tulajdonából kivásárolni! (van 1 közös gyerek) nemtudom mennyire számít hozzátartozónak!!! Vagy számít e akkor is ha a CSOK csak egy részét állná e az összegnek és a maradékot önrészből fizetném???
744. Klaudia20 (válaszként erre: 741. - Kiscsillag01)
2017. jan. 15. 08:27
Vissza kell így is úgy is. Csak úgy tudom, hogy ha egészségügyi okokból nem jön össze a baba, akkor nem kamatos kamattal kell visszafizetni, hanem a kapott összeget. De nem biztos.
743. 3aa914ed63 (válaszként erre: 737. - 25c0525233)
2017. jan. 13. 12:17

Nem vicc. 250.000 nettónak a 30%-a lehet maximum hitellel terhelt, az maximum 75 ezer ft törlesztő. Ami nem csak a lakáshitelre, hanem egyebekre is vonatkozik, együttesen.


Ez így normális.

742. 3aa914ed63 (válaszként erre: 741. - Kiscsillag01)
2017. jan. 13. 12:15
De, vissza kell fizetni.
2017. jan. 13. 11:04
Sziasztok! A párommal fiatal házasok vagyunk, idén használt lakást szeretnénk vásárolni. Kérdésem, ha elöre aláírunk 1 gyerekre (vagy 2-re) és ha nem sikerül teherbe esni akkor is vissza kell fizetnem ha a párom le van százalékolva? 100%-os rokkant. Nemrég olvastam egy cikket amiben az állt hogy aki megváltozott munkaképességű annak nem kell visszafizetni semmit. Csak azt nem tudom mi igaz belőle..
740. Klaudia20 (válaszként erre: 737. - 25c0525233)
2016. dec. 17. 06:17

Mi is megkaptuk, kezes nélkül, használt lakásra. Ráadásul a megelőgező CSOK-ot két gyerekre. Semmi probléma nem volt.

1.430.000.-

739. Sorean (válaszként erre: 737. - 25c0525233)
2016. dec. 12. 11:28
Mi megkaptuk.
738. trapiti (válaszként erre: 737. - 25c0525233)
2016. dec. 11. 18:33
Nálunk a tesómék megkapták, megszületett azóta a harmadik baba és be is költöztek az új házba.
2016. dec. 11. 17:49
Kapott már valaki csokot? Nekem egy ismerősöm sincs aki megkapta volna. A 250 ezres nettó fizetéshez meg kezest kérnek a kölcsönhöz. Vicc kategória. De a sok árverés az kellett mert a bankok csak így kezdtek el újra hitelezni. Ha elkezdtek egyáltalán. Inkább csak hitelt elbírálni kezdtek el. Az eredmény: Hozzon kezest csak akkor kap hitelt na meg csokot is!
736. Szabi90 (válaszként erre: 733. - Sorean)
2016. szept. 17. 11:09
Szia Sorean!En nem az illetékre gondoltam hanem a Szja kötelezettségről az eladott ingatlan utàn,hiszen csak 2 évet volt a birtokunkba ha eladjuk! Ìgy kell fizetnem szja + illetéket :((( a 2 gyerekre pedig nem tudom megigényelni mert per pill csak 1 gyerekünk van:) a fix hitelt fogjuk viszont igémybe vennni...
735. Klaudia20 (válaszként erre: 734. - AnitaSára)
2016. szept. 15. 18:14

Szia!

Én úgy tudom, hogy ha kell hitel, ha nem, akkor is banknál tudsz igényelni.

Ott adnak egy CSOK tájékoztatót, plusz listát, amiket be kell szerezni.

Mindent elmondanak.

Mi sok bank kérdezősködés után az Unicreditnél kötöttünk ki, mert egyedül ott voltak készségesek, és felkészültek CSOK ügyben.

2016. szept. 15. 17:14
sziasztok.mi is igénybe szertnénk venni a csokot valaki segitene hogy milyen papirok kellenek és hogy mi az elsö lépés stb.és nekűnk hitel nem kell hozzá csak a csok.
733. Sorean (válaszként erre: 732. - Szabi90)
2016. szept. 14. 08:25

Szia!


Az 5 év nem a vásárlás, hanem az eladás időpontjára vonatkozik. Tehát az 5 éven belül eladott ingatlanból származó bevételt egy az egyben bele kell forgatnod a vásárolt ingatlan árába. Ha használt ingatlant veszel, akkor az eladott és a most vásárolt ingatlan ára közötti különbség után kell illetéket fizetned. Teszem azt eladtál egy 10 milliós lakást és veszel egy 15 milliósat, akkor az 5 millió után kell illetéket fizetni. Ha jól tudom, az illeték összege 4%.

Nem értem a variálást, de én biztos együtt igényelném a két gyerekre a csokot.

Az is biztos, hogy én fix kamatozású hitelt választanék és olyan hosszú futamidőre, amíg végig fix törlesztőrészletet tudnak garantálni.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook