Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért sértődnek meg a kövérek, ha azt mondja nekik valaki, hogy ne egyenek annyit? fórum

Miért sértődnek meg a kövérek, ha azt mondja nekik valaki, hogy ne egyenek annyit? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
347. manul (válaszként erre: 343. - Spinneli)
2010. dec. 29. 14:12

Szerintem...igen.

Együtt tudok élni a túlsúlyommal a nélkül,hogy keseregnék rajta illetve hogy minden vágyam a fogyás lenne.

Persze szeretnék egy kicsit könnyebb lenni de ennek inkább praktikus okai vannak,mint pl.az egészségem,na meg az,hogy vannak fizikai korlátaim és igazából ez zavar.Itt a mozgékonyságra gondolok illetve a teherbírásra.

De nem fordul meg a fejemben az,hogy esetleg azért nem szeretnek vagy nem fogadnak el mert elhízott vagyok.

Ha lefogynám azt amennyit szeretnék akkor is elhízott lennék de nem is kell mindenkinek soványnak lennie...nem igaz?

346. 8a728e3390 (válaszként erre: 345. - Spinneli)
2010. dec. 29. 14:08
Igen. Csak baromi lusta vagyok. A szándék mindig megvan..csak aztán a megvalósítás...:D de dolgozom rajta:D
345. spinneli (válaszként erre: 344. - 8a728e3390)
2010. dec. 29. 14:07

Szerintem teljesen jó, hogy így látod...akkor elég néha felülést csinálni, és ripsz-ropsz kisebb a has.

:)

344. 8a728e3390 (válaszként erre: 342. - Spinneli)
2010. dec. 29. 14:04
Igen, ez így van. Én megmondom őszintén szeretek ilyen lenni, és boldog is vagyok. Egy valami zavar, hogy a mellem meg a hasam miatt nehéz lehajolnom, hamar kifulladok és futni sem tudok. Ez zavar egyedül, ezért szeretnék fogyni. De ha nem akadályozna semmiben, akkor nem tenném.
343. spinneli (válaszként erre: 341. - Manul)
2010. dec. 29. 13:59

Örülök, hogy tetszett.

Te bevállalod?

:)

342. spinneli (válaszként erre: 340. - 8a728e3390)
2010. dec. 29. 13:58

Én, mint írtam szerintem kövéren is lehet teljesen boldog és elégedett valaki, a lényeg, hogy ez valóban egy döntés és önelfogadás legyen, akkor nincsenek kifogások,nincs szükségünk rá, mert szeretjük magunkat.

Ugyanakkor ha valaki kövér és nem tetszik neki, akkor ne csapja már be magát, mégha kényelmes is, vagy tegyen, vagy fogadja el, hogy ilyen.

341. manul (válaszként erre: 335. - Spinneli)
2010. dec. 29. 13:58
:DDDDDDDDD
340. 8a728e3390 (válaszként erre: 339. - Spinneli)
2010. dec. 29. 13:56

Igen. És amit Eugénia mond az is fontos, hogy nem vonják ki a kajákat a forgalomból, utána is ehetem, ha már nem fogyózok.

De a másik oldalról meg ott van, hogy a legtöbben, köztük én is, próbálnak belekapaszkodni a legapróbb pozitívumokba, és kifogást keresnek. Én mondjuk nagyon sokat híztam mellre, és néha azt mondom (elég sokszor), hogy inkább le se fogyok, mert tetszik. Vagy hogy a párom jobban szeret így. Tudom hogy ez mind kifogás, de az ember hajlamos erre.

339. spinneli (válaszként erre: 337. - 8a728e3390)
2010. dec. 29. 13:54
Így van, én akkor kezdtem fogyni, mikor ezt bevallottam magamnak, és így nem is megerőltető.
2010. dec. 29. 13:52

Aznap mikor elindítottam ezt a fórumot, rengeteg rosszindulatú hozzászólást kaptam.


Ők azóta nincsenek itt, biztos tornáznak:)

337. 8a728e3390 (válaszként erre: 335. - Spinneli)
2010. dec. 29. 13:47
Én vállalom és tudom is, hogy azért vagyok kövér mert az utóbbi időben nagyon ellustultam, ettem, nem sportoltam stb. Ez sajnos így van. Nem jó, de az igazság. És igen, kényelmesebb azt mondani, hogy így jobban érzem magam, mint hogy lefogyjak. De mentségemre szóljon, hogy én fogyózok.
336. 96d1867028 (válaszként erre: 325. - Grafzsu)
2010. dec. 29. 13:46

Ne így állj hozzá, hogy "aki egyszer meghízott másodszorra is meg fog", mert ezzel szinte megelőlegezed magadnak, h. elhízol majd megint és próbálod felmenteni magad.


Volt már, h. elgyengültem és fel is szaladt pár kg, de akkor újra kevesebbet ettem.


Lehet azzal szerencsém van, h. annyira nem szeretem az édes dolgokat: sütiket. (kivéve a csokit:))


Én azt tapasztaltam, a saját fogyásaimnál, h. ha nem eszek olyan ételet, amiben liszt van sokkal gyorsabban és jobban fogyok.


Na, ez nekem nehéz mert nagyon szeretem a friss, ropogós kenyeret, zsömlét, kiflit...


Igen, az étel erős kísértés, de számomra az is erős kísértés, hogy ne úgy nézzek ki, mint egy röffencs.


Sokszor mondtam már le kajáról és arra gondoltam, hogy ezt majd akkor is megehetem, ha lefogytam.

Nem fogják addigra kivonni a forgalomból :)

2010. dec. 29. 13:44

Engem az egész mitől hájas valaki okfejtésbe annyi zavar, hogy a betegésggel, anyagcserével satöbbivel érvelők még csak meg sem említik, hogy mindezek ellenére mehet a fogyás, az alakformálás, maximum nehezebben, így sajnos ugyanúgy csak önigazolás kategória az egész.


Egyszerűbb lenne azt mondani, hogy kövér vagyok, és nincs is kedvem változtatni rajta.


Na ki vállal gy ilyen felnőtt mondtaod anyagcsere hormonzavar és genetika dobálózás helyett?

2010. dec. 29. 13:41
Mert az esetek többségében ez igaz, és az embernek nehéz szembenéznie saját magával.
333. 96d1867028 (válaszként erre: 323. - Grafzsu)
2010. dec. 29. 13:40

Igen, voltak. És még lennének is, ha nem figyelnék oda.


Én is mondhatnám, h. "ilyen alkat vagyok", mert sok rokonom kövér volt, de inkább tettem ellene.

332. 96d1867028 (válaszként erre: 321. - B6fa679feb)
2010. dec. 29. 13:38

Gratulálok a fogyásodhoz!


Mielőbbi gyógyulást neked!

331. 96d1867028 (válaszként erre: 330. - 9e32886f4a)
2010. dec. 29. 13:36

Már én is leírtam, 10000000000000000000-szer, komolyan már kezd idegesítő lenni, h. újra és újra le kell, hogy vannak akik betegség miatt híznak el, de ők a KISEBBSÉG. A TÖBBSÉG, azért mert sokat eszik. Ezek tények.


Nem kell mindig ezzel takarózni, mert az ember a végén már annak sem hiszi el, akinek tényleg ez a valós indoka!

330. 9e32886f4a (válaszként erre: 322. - F5ccdbc2bc)
2010. dec. 29. 11:50
ez egy jónak marhaság már bocs hogy a kövér az mindig sokat eszik. Igen valamennyire tágul a gyomra és növekszik az étvágy de nem feltétlenül zabál vagy eszik sokat egy kövér. Nézz meg egy hormonproblémást vagy pajzsmirigy problémást aki elhizott még is annyit eszik mint egy madár hiába figyel oda a táplálkozásra mozog, de fogyni nem tud. Szóval ez számomra hülyeség amit irsz.
329. grafzsu
2010. dec. 29. 11:20

Gratulálok neked a fogyásodhoz.

Az az igazság, hogy én 96 kilóról indultam annó. 15 év 36 kilót fogyás. Sajnos mindig fel kúszik egy jó pár kiló. Hál istennek 76 kiló fölé soha nem megyek de 60 és 76 között imbolygok.

Próbálok figyelni és észbe kapok. De azért nehéz, három gyerekem van, több hobbim, vállalkozásom, rendkívül el foglalt vagyok. Egy év úgy elszalad észre se veszem s már rajtam is van néhány kiló.

Legutóbb két évig tartottam a 60 kilót. Most megint 76 vagyok, vagy is már két kilót le adtam, most is leadom az összeset. Érdekes ha nyugodt vagyok, maguktól olvadnak le rólam a kilók.

Hát igen azt már tudom bármikor le tudok fogyni, és csak reménykedem ha nem adom fel egyszer úgy is marad. A cigivel is így voltam, le szoktam csak bulikkor nyaralásokkor gyújtottam rá aztán egyszer csak majdnem vissza szoktam, úgy meg ilyedtem soha többé nem gyújtottam rá.

328. Shirley2 (válaszként erre: 325. - Grafzsu)
2010. dec. 29. 10:45

Te hiszel még a statisztikáknak? :)


“A hazugságnak három fajtája létezik: hazugság, szemérmetlen hazugság és a statisztika.” (Mark Twain)


1 millió lefogyott emberből csak 1 nem hízik vissza. Ezt ugye te sem hiszed el? Statisztika, meg orvosok állítják, stb.. ugyan már!


Akinek van akaratereje, nem fog visszahízni, nem fog elgyengülni. ( vagy ha el is gyengül, nem fog annyit és olyan dolgokat enni, amiktől ismét felszed 10-20-30 kg-ot)

Én a magam részéről tojok a statisztikára. Én biztos soha életemben többet nem leszek 110 kg, de még 80-90 kg sem. :D

327. manul (válaszként erre: 326. - Globus)
2010. dec. 29. 10:20

:DDDDD

Szerintem mindenki megéli ezt mert ez az élet rendje.

326. globus (válaszként erre: 324. - Manul)
2010. dec. 29. 10:13
20 éves koromban mennyi mindenről más véleményen voltam, mint most :) A dolgokat át kell élni, meg kell tapasztalni, azután lehet okoskodni - többféle aspektusból látva.
325. grafzsu (válaszként erre: 322. - F5ccdbc2bc)
2010. dec. 29. 09:47

Szóval te már voltál kövér, hogy jutottál el oda?

Biztos nem a kemény munkád és az egészséges életmódod eredménye. Tudod ez olyan mint az alkoholizmus, aki egyszer volt az mindig az marad legfeljebb csak nem iszik. Te is örökre kövér ember maradsz legfeljebb most vigyázol. Ahogy öregszel viszont egyre nehezebb lesz. Jönnek a betegségek felkúszik néhány kiló azután a kilók plusz nehézségeket raknak az eleve adott problémákhoz, még többszörösen nehéz lesz fogyni.

Sajnállak érte de hidd el aki egyszer meghízott másodszorra is meg fog. Olvashatsz róla statisztikákat 1000 000 egyszer már meghízott emberből egy az aki nem hízik meg még egyszer.

Persze most eugénia is toppon van mert erős időszakában van, de eljön az idő és újra el gyengül. Ezt nem én mondom kutatók szerint az étel sokkal erősebb kísértés mint a drog még annál is erősebb függőséget okoz.


Persze erre jók ezek a fórumok, mert legalább az elhízott emberek folyton azon gondolkoznak le kéne fogyni,és néhányuknak hosszabb rövidebb időre sikerül is. Addig se terhelik a szervezetüket annyira. Megtanulnak egészséges ételeket enni persze attól hogy azokat eszik még vissza híznak. De az is sokat jelent hogy nem kanállal a zsírt.

324. manul (válaszként erre: 322. - F5ccdbc2bc)
2010. dec. 29. 09:46

Akkor ne légy Csernusos!

Nagyon fiatal vagy még!Az ember teste az évek során sokat változik.Hidd el még neked is lehetnek ilyen gondjaid és akkor te is megkérdezed majd,hogy mi a fenéért foglakozik mindenki a súlyoddal és azzal,hogy mennyit eszel.

323. grafzsu (válaszként erre: 320. - 96d1867028)
2010. dec. 29. 09:35
Eugénia neked voltak már fölös kilóid?
2010. dec. 29. 02:58

Nem akarok csernusos lenni:) de aki kövér az egyértelműen sokat eszik. Ez nem úgy működik hogy felhízok X kilóra aztán normálisan eszek és nem megy le a felesleg. azt a zsírtömeget minden nap táplálja.

Én is voltam már 80 kiló, kaptam is az ívet apámtól hogy hogy nézek ki. Próbáltam már megannyi diétát, koplalást. Most erőt vettem magamon és már 70 kiló alatt vagyok. 4 hónapja Updatezek és ez már életmód.

Nem kellene tényleg betegségekre meg genetikára fogni. Akiknek semmi ilyen betegségük és ezzel takaróznak, az szánalmas.

Úgy hiszem a kemény szavak a célravezetőek, tehát nem akarok én senkit megbántani.

És hogy a fórumtémára válaszoljak:) azért sértődnek meg, mert fáj nekik, hogy más látja, hogy akaratgyengék.

2010. dec. 29. 02:16

Kérdésedre válaszolva Eugénia, azért sértődnek meg, mert 1. senkinek semmi köze hozzá, hogy mennyit esznek, 2. nem telik el úgy nap, hogy valaki ne tegyen a súlyuk miatt egy 'kedves' megjegyzést, 3. nem is azért kövérek, mert sokat esznek és itt nem a klasszikus hormonzavaros kifogásra gondolok.


Az, hogy valaki a túl nagy mennyiségű étel miatt hízik, csak egyetlen ok, de ha felteszed ezt a kérdést egy elhízott embernek, úgy jön le, mintha nálad kövérség=sokat eszik (és nagyon ritka esetben beteg).

Igen, lehet, hogy tényleg sokat eszik. De lehet, hogy rossz minőségű ételt, lehet anyagcserezavar, lehet kényszerevő (ez is betegség!), terhesség utáni súlyfelesleg, gyógyszerhatására történő hízás, kevés mozgás (hiába tesz-vesz egész nap a házban, ha a pulzusa nem emelkedik egy bizonyos tartományba, nem sokat ér), de az is lehet, egyszerűen nem tudja, hogyan kellene egészségesen táplálkoznia. Ismerek olyat, akinek szent meggyőződése, hogy csak az édességet kell kerülni, a 'vegyes' husi (fele zsír, fele hús), az jöhet, mert az hús... és kenyér nélkül amúgy sem lehet bírni, a zöldség+párolt hús ételtől meg nem lehet jól lakni. Ez az ember nem eszik sokat, sőt, meglehetősen keveset, mégis kövér. Ha ennél is kevesebbet enne, nem enne semmit.


Még valamit akartam írni arra, hogy sokan a betegségeket említik. Egy orvos azt mondta, sokkal jobb helyzetben vannak azok a fogyás szempontjából, akik hormonzavarosak, mert rajtuk legalább lehet segíteni gyógyszerrel. Egyáltalán kaphatnak gyógyszert. Jómúltkor nőgyógyásznál jártam a problémámmal, megnyugtatott, hogy semmi bajom, "csupán" fel van borulva a hormonháztartásom, le kell fogyni és megoldódik a dolog. A probléma az volt, hogy a menstruáció hónapokig tart...legutóbb csak 3 hónapig véreztem (olyan erősen, mint másnak a legelső napon), és ennek már nagyon örültem, hogy nem több. Nem kaptam semmilyen gyógyszert, nincs róla papírom, hogy hormonzavarom van. De! Így is tudtam-tudok fogyni, nem könnyű, tény, hogy fél óra mozgás naponta meg sem látszik, jóval többet kell szenvedni még olyan hatalmas súlynál is, mint ami nekem van. Szóval nekem is van olyan érzésem, hogy nem annyian betegség miatt nem tudnak fogyni, mint ahányan ezt hozzák fel kifogásnak.


Bocs ha hosszú lett:)

320. 96d1867028 (válaszként erre: 319. - Veronika27)
2010. dec. 28. 22:44

Szerintem is legtöbbször akkor támadnak,amikor találva érzik magukat.


Állandóan a betegségekkel jönnek, és utána meg csodálkoznak, hogy már annak sem hiszi ezt el az ember, akinek tényleg emiatt van súlyproblémája.

319. Veronika27 (válaszként erre: 293. - 5bfba16667)
2010. dec. 28. 21:11

Jól megmondtad a frankót, jót is röhögtem a fogalmazáson :D

Nem mellesleg egyetértek. Többet nem is mondok, mert nekem támadnának :))

318. spinneli (válaszként erre: 310. - 3e0ba54fb8)
2010. dec. 28. 19:19

szánalmas.

:(

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook