Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért sértődnek meg a kövérek, ha azt mondja nekik valaki, hogy ne egyenek annyit? fórum

Miért sértődnek meg a kövérek, ha azt mondja nekik valaki, hogy ne egyenek annyit? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
467. 96d1867028 (válaszként erre: 466. - Mamcili)
2011. jan. 8. 15:10

Dehogyis bánt, felőlem mindenki annyit eszik amennyit csak akar.


Csak ez úgy van, hogy nekem magyarázza az illető, hogy mennyire szeretne fogyni és közben tényleg tömi magát.


Soha nem mondtam még senkinek, hogy egyen kevesebbet.

Nehéz azt betartani, nekem sem volt könnyű.

466. mamcili (válaszként erre: 458. - 96d1867028)
2011. jan. 8. 10:47

ha bánt mond meg neki...

hogy akkor miért eszi a 4 szelet tortát...

de igen bántó tud lenni ha olyannak mondják aki próbál tenni ellenne

50 szer gondolja végig mit egyen...

de tudom van olyan akinek pl a 4 szelet torta már haladás mert korábban 6-8 at vágott be...

az hogy te mit látsz és egyébként hogy él(t) azt nem látod...

az ismerőseim sokszor 3-4 szer annyit esznek mint én de ők sokkal soványabbak nálam mondhatni abba a kategóriába tartoznak aki hiába eszik akkor sem hízik

465. mamcili (válaszként erre: 451. - Fille)
2011. jan. 8. 10:41

igen

én is erről beszéltem korábban...

volt hogy napi 500 ft-ot osztottam be kettőnkre...

és senki nem tudta, csak azt, hogy miért nem veszek ezt meg azt...

híztam is rendesen...

464. mamcili (válaszként erre: 450. - 6b006fc769)
2011. jan. 8. 10:38

szerintem mindenkinek igaza van, aki fogyott már valamilyen módon, csak mindannyian másként éltük meg :)

és más egyéni tapasztalatokat szereztünk :)

463. mamcili (válaszként erre: 448. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 8. 10:35
sajnos nem mindegy...
2011. jan. 8. 10:35
mert többnyire nem a kaja miatt kövérek.pazsmirigy baj stb
461. mamcili (válaszként erre: 443. - 96d1867028)
2011. jan. 8. 10:32

semmi zsírégetésről nincs szó...

legalábbis én nem hiszek benne...

de a megfelelő folyadék és rosttartalom az nagyon fontos...és még sok minden más is de én ezt a kettőt tartom a legfontosabbnak

szerencsés vagy, hogy a kevesebb evéssel tudtál fogyni...(én nem, sőt még híztam is)

én meg épp úgy fogytam, hogy megtanultam enni...

460. 96d1867028 (válaszként erre: 459. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 7. 18:11
Ezzel egyetértek, de akik betegség miatt híznak el, ill. nem tudnak lefogyni ők a kisebbség.
459. 1e2be55d4a (válaszként erre: 458. - 96d1867028)
2011. jan. 7. 18:09
Persze, vannak ilyen esetek. Én ezt csak azért mondom, mert nagyon sokan így állnak hozzá, hogy amit a tvben látnak, azt vetítik ki minden kövér emberre. Arra is, aki beteg, arra is aki baromira küzd azért hogy lefogyjon, mert vannak ilyenek is. Akik tényleg mindenüket kihajtják, de látatlanban mégis úgy könyvelik el őket, mint azokat, akik csak zabálnak megállás nélkül.
458. 96d1867028 (válaszként erre: 457. - 1e2be55d4a)
2011. jan. 7. 18:08

Persze, hogy nem.


De írtam, hogy a környezetemben is ezt látom.


Nyavajog, hogy kövér, de nyomja befelé a negyedik szelet tortát.

457. 1e2be55d4a (válaszként erre: 456. - 96d1867028)
2011. jan. 7. 17:59
Azért ennyire nem kell általánosítani, hogy amit a tv-ben látsz, az igaz minden kövér emberre...
456. 96d1867028 (válaszként erre: 454. - Meli84)
2011. jan. 7. 17:58

Onnan "tudom", hogy nagyon sokszor láttam pl. TV-műsorokban, amik e témáról szóltak.


Pl.: volt egy család, minden tagja kövér, ők állították: ez csak genetika, nem tudnak fogyni.


A stáb elment velül egy étterembe, szinte letarolták a svédaszalt, rengeteget ettek.


Az egyik családtag elhatározta, hogy lefogy és elkezdi a fogyókúrát.


Na, akkor megkapta a többiektől:

- mi genetikailag vagyunk ilyenek, de nézd már milyen finom ez a süti

- nem fogsz tudni lefogyni, hagyd abba a fogyókúrát

- meddig folytatod még ezt a marhaságot?


Szegény nő, nem tudom meddig bírta.


Egyébként, aki kövér és tele van pakolva a kosara hizlaló kajákkal, az nem magának veszi és nem fog belőle enni, ááááá teljesen kizárt.


És a környezetemben is ezt látom. Aki kövér, sokat eszik.


Elhiszem, hogy vannak betegek, de most nem róluk van szó.

455. 1e2be55d4a (válaszként erre: 453. - 96d1867028)
2011. jan. 7. 17:48
Az, hogy valaki genetikailag kövér az viszont igaz. Csomószor hallom, hogy mindenki szapulja az olyan embereket, akik ezt mondják, hogy ez csak kifogás, pedig ebben tényleg van igazság. Nem azt mondom, hogy ezzel kell takarózni, mert nem. Attól még valamennyire ők is le tudnak fogyni, maximum nem olyan mértékben, mintha genetikailag vékonyak lennének. Van olyan ismerősöm, akinek mindenki a családjában kövér. Ő duci volt, lefogyott 40akárhány kilóra, de ugyanúgy tömzsinek tűnt, azért mert alkatilag ilyen.
454. meli84 (válaszként erre: 453. - 96d1867028)
2011. jan. 7. 17:45
Honnan tudod, hogy ők fogják megenni? Én pl. fogyózom, a párom nem, mikor bevásárolok, neki is vásárolok, nemcsak magamnak. Ettől persze gondolom sokan máris elítélnek a boltban, hogy milyen dagadt és mégis mi van a kosarában...! Csokiii, juuuuuj, nem csoda, hogy ekkora!!! Hát senkinek semmi köze. Azt eszek, amit akarok és már bocsánat, de megvan a véleményem arról, aki emiatt lenéz. Meg aki akaratgyengének tart...Nyugodtan, tudom, sokaknak (mindenkinek?) MUSZÁJ valakiket lenézni hogy ők ettől jobban érezzék magukat. Ő sem lesz ettől több, én se leszek kevesebb. De ez nem volt mindig így és tudom, sokakat nagyon sért ez a fajta hozzáállás. Többet árt, mint használ. Az őszinteség és a tapintatlanság nem egy és ugyanaz, ezért sértődünk meg, ha valaki beszól. Mellesleg azért is, mert tényleg milyen szép lenne, ha mindenki a saját dolgával törődne...
453. 96d1867028 (válaszként erre: 451. - Fille)
2011. jan. 7. 17:11

Én elsősorban azokra gondoltam, akiknek ez a kifogásuk.


Pl.: nagyon sokszor látni a boltokban, hogy az emberek kosara tele van csokival, fagyasztott pizzával, chipsekkel,...


Azért ők ezeket kicserélhetnék zöldségre, gyümölcsre és egészségesebb ennivalókra.


Nyilvánvaló, hogy vannak olyan esetek, amikor tényleg nem tud olyan sok mindent venni valaki, mert nincs pénze, de mikor valaki erre hivatkozik, vagy arra, hogy ilyen az alkata és nyomja befelé a 3. hamburgert az érdekes.

452. spinneli (válaszként erre: 451. - Fille)
2011. jan. 7. 17:08

szomorú.

:(

451. Fille (válaszként erre: 432. - 96d1867028)
2011. jan. 7. 17:03
Hogy a zsiros kenyeren és a krumplin kivül másra is legyen pénze. én akkor hiztam jó pár kilót, mikor 2-3 hónapig csak erre volt. nagyon variálható étkezésem volt, mondhatom: zsiros kenyér, vajas kenyés, krumplis tészta, főtt krumpli, tepsiben sütött krumpli (ez már luxus volt)... Tudom, hogy sokan nem ezért híznak, de nekem ez volt az egyik ok. és én most sem tehetem meg h zöldséget vegyek, vagy gyümölcsöt... próbálok keveset enni, és kevés zsirt, de nem tudom megvenni, amit enni szeretnék. m a szervezetem, a gyomrom, az agyam könyörög, h saláta saláta hátán legyen a hütőben, és a hús sem lenne rossz.
450. 6b006fc769 (válaszként erre: 441. - Mamcili)
2011. jan. 7. 16:21

Igen, ha kanállal eszi a disznózsírt valaki, akkor valóban nem fog fogyni, mégha keveset is eszik.

Ha ugyan abból a fajtából kevesebbet eszik, mint addig, akkor vagy lassabban hízik, vagy megáll vagy fogyni fog. Attól függ, hogy mennyivel eszik kevesebbet. Persze figyelembe kell venni azt is, hogy megfelelő koplalással sikerülhet az anyagcserét annyira lelassítani, hogy hiába eszik valaki kevesebbet...

449. 6b006fc769 (válaszként erre: 447. - 96d1867028)
2011. jan. 7. 16:15
Mi lenne? Zsírhályog a szemen:) Kifogás mindig van, mindenre. Én is baromi "okos" vagyok, látom a problémát, de a fene tudja megmondani, hogy meddig leszek ilyen marhára éleslátó (akarok-e az maradni).
448. 1e2be55d4a (válaszként erre: 441. - Mamcili)
2011. jan. 7. 16:08
ez hülyeség. a fogyás akkor van, hogy ha a felhasznált kcl több, mint a bevitt. tök mindegy miből viszed be, ha a az kevesebb, és te annál jóval többet használsz fel, ergo mínusz kcl-ba mész át, akkor fogyni fogsz.
447. 96d1867028 (válaszként erre: 446. - 6b006fc769)
2011. jan. 7. 16:07

És azokkal mi van, akik sokat esznek de nem ismerik be? Jönnek azzal a kifogással, hogy ezt örököltem, nem tudok fogyni...


Mert aki kimondja, hogy evéskényszere van, az legalább belátja, hogy sokat eszik.

446. 6b006fc769 (válaszként erre: 438. - Sensitiv)
2011. jan. 7. 16:04
Nagyon jól látod a dolgokat. Evéskényszer. Feszültségoldás. Zsír és szénhidrátbombák. A legtöbben tisztában vannak/vagyunk a problémával. A dohányosok is tudják, hogy káros, mégis.. Ez egyfajta függőség, amit le kell győzni. Először az okokat feltárni, majd elhatározni az életmódváltást. Persze ha valaki valóban le akar fogyni. Mert a zsír is egyfajta védőréteg.És a fogyókúrák is átmehetnek egyfajta pótcselekvésbe. Sikeres csak az lesz, aki valóban le akar fogyni, valóban életmódot akar váltani, valóban felismerte a mögöttes okokat és képes más módon szembenézni a problémáival, minthogy zsírrétegbe temesse őket.
445. 96d1867028 (válaszként erre: 438. - Sensitiv)
2011. jan. 7. 15:51

Egyetértek veled, a fogyókúrához is önuralom kell és akaraterő mert ott le kell mondani és meg kell állni, hogy ne együnk annyit.


Aki már nagyon el van hízva, annak nyilvánvalóan nincs meg a kellő önuralma.


De ezt nem lehet kimondani, mert egyből megsértődnek, meg jönnek a kifogások és/vagy támadások.


Tisztelet a kivételnek, mert itt is volt már olyan hölgy, aki leírta, hogy tudja mit rontott el az étkezésében.

444. 96d1867028 (válaszként erre: 442. - Ailen Zia)
2011. jan. 7. 15:37

A magasságodhoz pont jó súlyban vagy.


Az a normális étkezés, amikor a szervezeted jelzi, hogy éhes és te eszel. Nem másokra hallgatni, hogy reggel pl. sokat kell enni.


Én sem szeretek reggel enni, este annál inkább.


Mindenkinek más a szervezte, pl. vannak akik azt mondják, este nem szabad sokat enni, mert nem tudsz aludni. Én nagyon szeretek este enni és akkor tudok igazán jól alaudni.


Szerintem a 160 cm és 52 kg-dal nagyon is csinos lehetsz. :)

443. 96d1867028 (válaszként erre: 441. - Mamcili)
2011. jan. 7. 15:32

Már hogyne lehetne fogyni kevesebb evéssel!!!!


Én is így fogytam le, kb. 18 kg-t. Nem egyhuzamban, hanem folyamatosan.


Milyen minőségi ételre gondolsz, amiktől szerinted le lehet fogyni?


Egyébként, igaz a mondás: csak az nem hizlal, amit nem eszel meg.


És akkor sokan meg bedőlnek annak, hogy "zsírégető kaják". Ez már mekkora marhaság!

2011. jan. 6. 23:05
Engem pont azzal idegesítenek, hogy sovány vagyok. 160 cm vagyok 52 kg. Jó lenne 55 lenni, azzal úgy már jobban néznék ki szerintem, de nem tudok hízni, pont a rossz étkezési szokásom miatt. Illetve, nem is tudok enni. Ha eszek is, akkor 17-22 között szoktam. Reggel semmi. Nem tudok átállni a normális étkezésre :S
441. mamcili
2011. jan. 6. 22:48

kevesebb evéssel sem lehet fogyni,

ha az nem minőségi étel...

440. mamcili (válaszként erre: 171. - 96d1867028)
2011. jan. 6. 22:45

nem értek veled egyet

és ez saját tapasztalat...

2011. jan. 5. 15:49
ami javasolható, hogy evés előtt igyanak meg egy pohár vizet, az egy kicsit eltelíti a gyomrot látszatra, és kevesebbet fognak ezáltal enni. :)
2011. jan. 5. 15:47
szeretnék valami fontosat leírni. nagyon fontos lenne megtanulni, hogy meg kellene tanulni étkezni. sokan nem tudják azt, hogy mi az. nagyon lassan kell enni, minden falatot jól megrágni, és kis adagot kell fogyasztani, és nem addig enni míg szét nem pukkad az ember. sokszor nézem a kövér férfiakat és hölgyeket,(nem akarok megbántani senkit, de érthetően akarom kifejezni magamat) de ők(akiket láttam) nem tudnak étkezni, hanem zabálnak, falánkon tömik magukba az ételt, mintha az életük múlna rajta. olyan evéskényszert látok rajtuk, mintha valami feszültség lenne bennük amit csak evéssel tudnak csillapítani. és a legtöbb kövér ember nem normális ételt eszik. azaz mindig megnézem a tányérjukat, jól meg van rakva, és nem zsírszegény ételt fogyasztanak. tegnap voltam a westendbe, leültem, és nem messze tőlem pont leült két kövér hölgy. az egyik mondta a másiknak, hogy istenem ha én ezt megszem, akkor méjobban elhízom. akkor ha ennyire tudja, tisztában van vele, akkor miért teszi? miért nincs akaraterejük? és talán nem véletlenül szólnak rá az ilyen típusú emberekre, mert iszonyatosan habzsolva zabálnak. ez nem étkezés, és ez egy kívülálló számára nem egy bizalomgerjesztő látvány. meg kell tanulni az önuralmat gyakorolni, és az önfegyelmet. de legelőszőr ki kell deríteni, hogy miért vannak evési rohamai az embernek. a kiváltó okot kell kezelni.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook