Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért probléma, ha egy állat- kutya/macska- nem emberként, hanem állatként van kezelve?! fórum

Miért probléma, ha egy állat- kutya/macska- nem emberként, hanem állatként van kezelve?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
17. Cilumiluci (válaszként erre: 14. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 15:36

Nincs fialás,nálunk kérlek,felelős állattartás van :)

A 3.cica is amint eléri a kort,megy ivartalanításra.

16. bed00b28ec (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2014. aug. 22. 15:35
Tévedsz! Attol mert beengeded a szobába még nevelheted úgy hogy te vagy a falkavezér és a kutya tudja is ezt...
15. Cilumiluci (válaszként erre: 13. - 74eb6f8385)
2014. aug. 22. 15:35
Egyébként párommal megesett gyerekkorában amit írtál :)
14. Cilumiluci (válaszként erre: 13. - 74eb6f8385)
2014. aug. 22. 15:34
Azt azért megnézném:) Egy exkandúrunk és egy exnőstényünk van :)
13. 74eb6f8385 (válaszként erre: 10. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 15:33
míg egyszer csak bele nem fial, mint a nagyimnál...
12. 7e137d638c (válaszként erre: 6. - 25800e2d09)
2014. aug. 22. 15:29

Sőt! A sertésnek majdnem olyan jó esze van, mint pl. egy okos majomnak, stb. stb. Egyszerűen nem könnyű átverni, vagy hasonló, meg valóban meg lehet tanítani sok mindenre....

... attól az még sertés marad, és nem hiszem, hogy családtagként kellene kezelni...

... az elefántok is igen intelligens, okos állatok, mégsem hiszem, hogy a konyhámba engedném....

11. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2014. aug. 22. 15:27

nyanyazázik.... XDDDD

Egyetértek veled egyébként. Nagyon szeretem az állatokat, sok állatunk is volt, mindenféle, de véleményem szerint az állatot állatként kell kezelni. Ez nem jelenti azt persze, hogy nem kell mindent megadni neki, amire szüksége van ahhoz, hogy megfelelően legyen vele foglalkozva, ellátva stb.

2014. aug. 22. 15:27
A cicák ágyban alszanak vagy ahol akarnak azért természetesen:)
2014. aug. 22. 15:26

Nagyon szeretjük az állatkáinkat,nálam nagyobb állatbolond nemigen van,de...

Nem kezeljük sem emberként,sem gyerekeinkként őket,mert hálistennek vannak igazi gyerekeink.

Ahol már gyerekpótlékként kezelik az állatokat,lásd,pl.celebek én azt nem tartom normális dolognak.Nem eszünk velük egy asztalnál például,pedig látom hogy divat.Na nálunk nem :)

8. Ekka
2014. aug. 22. 15:25

Az ember neveli, terelgeti a gyermekeit, vannak határok, keretek, szabályok! Ez így normális!


Az állatok esetében ennek hatványozottabban kellene működnie, MIndEnkinél!!! Akkor talán nem lenne ennyi kutyatámadás!


Persze gyerekként, -neveletlen gyerekként is,- lehet állatot tartani, de akkor nem kell csodálkozni, ha a saját gazdinak, odakap, odamar, odaharap a kutya, vagy esetleg még 'gyilkol' is!

2014. aug. 22. 15:24
a cicámmal együtt eszünk, alszunk, játszunk. xD
6. 25800e2d09 (válaszként erre: 3. - 7e137d638c)
2014. aug. 22. 15:22
Kínában meg milyen jó kis kutya husi van. Még az olaszoknak is viszik a jó kis kutya meg macska húst.. A disznók meg egyébként rendkívül intelligens állatok. Hamar szobatiszták is.
2014. aug. 22. 15:19
Én személy szerint ember szinten kezelem a macskám. Nekem a kölyköm. De nem zavar ha más nem így kezeli csak lássa el és ne kínozza.
4. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2014. aug. 22. 15:18

Nem probléma, csak nehéz megállni, hogy az ember ne tutujgassa őket. Valahogy a kutya is elő tudja hozni az emberből a szülői ösztönöket és sokszor átesik az ember a ló túloldalára, ha akarja, ha nem.

Először magunkkal kéne következetesnek lenni, ahhoz, hogy az állatainkkal is azok legyünk. Itt a fő probléma. :)

Egyébként az a jó gazda, aki kutyaként kezeli a kutyát.

3. 7e137d638c (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2014. aug. 22. 15:16

Egyetértek!

Amíg kertesben laktam, nekem is volt kutyám. Bár megkapott mindent, és még foglalkoztunk is vele naponta, órákat stb. stb. de tudta, hogy "hol a helye!"


De hát ide is betört nyugatról nemcsak az ideológia, hiszen láttam már olyat is a tv-ben, hogy házi kedvencként a disznót tartották, és a vetett ágyban aludt.... (milyen finom kis kolbászka van/lenne belőle!!)

2014. aug. 22. 15:10
...azért mert annyira meghulyult az egész társadalom/az állandó agymosástól/, hogy szinte fáj.
2014. aug. 22. 15:04

Bevallom egy fórum kapcsán indult ez a fórum! ;-)


A hölgy leírta, hogy a kutyának 'hol a helye' a családban, meg a kutya nem ugrálhat a bútorokon, a hálószobába nincs bejárás! (elkülönítik éjszakára)

Erre valaki megjegyezte, hogy nem lenne nála kutya!

Nem értem.. Csak az a jó gazda aki nyanyanyázik a kutyának, egy ágyban alszik vele, nyalogatja, gyerekpótléknak használja!?

Aki nem így tesz, hanem állatként kezeli a kutyát, van falkarend, neveli, foglalkozik vele, már szar gazda, csak mert nem engedi be az intim szférájába?! (ágy, hálószoba. Stb.)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook