Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért probléma, ha egy állat- kutya/macska- nem emberként, hanem állatként van kezelve?! fórum

Miért probléma, ha egy állat- kutya/macska- nem emberként, hanem állatként van kezelve?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
107. Cilumiluci (válaszként erre: 100. - Emagdi)
2014. aug. 22. 17:03

Azt hiszem félreértettél :) Én arra reagáltam hogy abból a tányérból evett a kutya amiből előzőleg a gazdi.Nos,nálunk csakis külön saját edényükből esznek az állatkák,mindenki a sajátjából,tehát még össze sem keverjük pl,a két cicáét.A mieinkből nem esznek soha!

Másrészt meg külön mosogatjuk ,külön vízben,külön szivaccsal az állatok tányérjait :)

Szerinted az normális hogy amiből már a kutya evett,bárhogy mosogatod is el,utána teszem azt abból adsz enni a vendégednek? Hát akkor gratulálok!

106. Puszitolvaj (válaszként erre: 90. - C12d5dcd66)
2014. aug. 22. 17:02
Igy igaz!
105. emagdi (válaszként erre: 103. - 4d5610bcc4)
2014. aug. 22. 17:01
mivel nem gondolom azt, hogy a parkokban ürítés (épített környezetben, tehát nem valami ősdzsungelben a világvégén) emberhez méltó lenne, inkább azt mondanám, hogy ők viselkednek állatként, és nem a hasonlóan cselekvő kutya emberként :)
104. Puszitolvaj (válaszként erre: 92. - Mirandas)
2014. aug. 22. 16:59

Sokat gondolkoztam, ha egyaltalan irjak meg ide, mert egy kicsit mar feleslegesnek tartom, de azert leirom...

Ki kert hogy felengedd a kutyat az agyba?! Senki gondolom...ugyan ugy azt sem ertem, hogy kinek mi koze, hogy pityipalko a kutyajaval egy tanyerbol eszik vagy sem... ez mindenki maga donti el...

Nagy valoszinuseggel neked sem, a frouminditonak sincs kutyaja, macskaja...

Akinek meg van es egyutt alusznak hat aldasom rajuk...mindenki ugy eli az eletet ahogy akarja es akivel akarja...miert kell eliteni azokat akik gyerekkent kezelik kutyajukat?...nekik igy jo, ok ugy szeretik...Aki meg nem akarja azt csinalni hat ne tegye...reszemrol ez ilyen egyszeru.

103. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 98. - Emagdi)
2014. aug. 22. 16:57
:)) Most erről az jutott eszembe, hogy vannak "emberek" akik parkokban végzik a dolgukat. Tehát, szigorúan véve a közterületen ürítő kutya, emberszámba van véve, főleg, ha ott is hagyja maga után :D
2014. aug. 22. 16:56
Állítólag már van olyan, hogy valaki babakocsiban tologatja a kutya"gyerekét". Tényleg igaz? Láttatok már ilyet? Egy újságcikkben olvastam, teljesen rosszul lettem a gondolattól.
2014. aug. 22. 16:53

na igen... amikor azt mondjak, hogy a cica vagy kutyalanyom... valahol megzakkantak sokan;

jo lenne, ha mindent a maga helyen ertekelnenek, nem pedig sem tul-, sem ala- :(

100. emagdi (válaszként erre: 93. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 16:52

mert nem biztos, hogy megfelelően mosogatták el a tányért:))

illetve ha az oké, akkor miért gondolod, hogy a kutyát tartó ember kevésbé precízen mosogat? :)

99. Mirandas (válaszként erre: 91. - 4d5610bcc4)
2014. aug. 22. 16:51

Láncon kikötni egy kutyát szörnyű durvaság, én konkrétan elítélem, legszívesebben odakötném mellé a gazdáját kicsit, hogy átérezze a dolgot.


Egyébként mindenkinek jó hétvégét! Sziasztok lejárt a munkaidőm!!! Juhé megyek haza! :)

98. emagdi (válaszként erre: 96. - Mirandas)
2014. aug. 22. 16:51

arra reagáltam :))


igen, jártam a belvárosban, meg máshol is. igen, láttam, hogy sok a felelőtlen gazda. kutya hibája? nem.

amúgy a topik arról szólt, hogy "emberként" kell-e kezelni a kutyát, beengedheted-e az ágyadba stb.

ennek semmi köze ahhoz, hogy van aki lusta összeszedni a kutyája után a sz@rt. mivel te össze próbáltad mosni a két kérdést (illetve az egyikkel indokolni a másikat) ezért mondtam, hogy csúsztatsz. ez két külön dolog.

97. Mirandas (válaszként erre: 82. - 25800e2d09)
2014. aug. 22. 16:47
A mi macskánk ha degeszre ette magát előtte, akkor is lop ha kint marad az asztalon valami.
96. Mirandas (válaszként erre: 89. - Emagdi)
2014. aug. 22. 16:46
Mondd, te sétáltál már a belvárosban? Esetleg tudna mesélni itt neked néhány anyuka a játszóterek tisztaságáról is. Nem arról van szó, hogy az ágyba piszkít,mert megjegyzem nem nem hülye a kutya sem. Hanem arról, hogy nincs helye az ágyamban.Jó lenne, ha elolvasnád amit írtam mégegyszer, és arra reagálnál, ha már csúsztatás. :)
95. Cilumiluci (válaszként erre: 82. - 25800e2d09)
2014. aug. 22. 16:43
Hát én ebben az ügyben Pötyi felől nem kezeskedem :)
2014. aug. 22. 16:42
miért,vacakol az i betűm egy ideje.
93. Cilumiluci (válaszként erre: 81. - Emagdi)
2014. aug. 22. 16:42
Nem járok étterembe,sem menzára,viszont dolgoztam étteremben 3 évet,így hát tisztában vagyok a dolgokkal.Vendégségbe csak rokonokhoz járok,náluk mért félnék enni ?
92. Mirandas (válaszként erre: 83. - Puszitolvaj)
2014. aug. 22. 16:42
Nem a felelős kutyatartás volt itt a kérdés. A kérdés az, hogy mindenki maga dönti el, hogy mit enged meg a jószágának, és hogyan kívánja tartani./Itt most beszéljünk egyszerűen a normális, és morálisan helyes kutyatartásról!/ A fő problémát itt most az jelenti, hogy ha az ember nem követi az éppen kialakult trendi magatartást ebben a dologban, és nem ad rózsaszín hacukát egy macsak nagyságú kutyára, nem alszik vele, esetleg úgy gondolja arra való a kutyaház, hogy ott legyen a kutyája, akkor ő már egy kegyetlen rossz gazda. Na ebben van a probléma. Természetes, hogy minden normális ember elítéli az állatkínzást. Ha valaki tart állatot akkor arról gondoskodjon is, de had ne kelljen már egy ágyban feküdnöm vele, mert különben akkor én már egy szar alak vagyok, ha nem teszem!!! Mert ez utóbbit azt hiszem nyugodtan kikérhetjük magunknak.
91. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 87. - Mirandas)
2014. aug. 22. 16:39
Ahol én élek nincs kutyasz@r a parkokban, az emberek követik az utasításokat, hogy hova mehet és hova nem a kutyával. Senki nem piszkálja a kutyát kérdés nélkül és senki nem tarthatja kint őket (láncon, kikötve). Nem tudom pontosan, hogy törvény tiltja, vagy csak a civilizált gondolkodás...
90. c12d5dcd66 (válaszként erre: 87. - Mirandas)
2014. aug. 22. 16:37

Nem akarok okoskodni, de kutya nem piszkít homokozóba, csak macska, és neki van az a bizonyos baktériuma ...

Az meg, hogy sok felelőtlen állattartó van, igaz.

Miattuk nem lehet egy jól nevelt kutyával és rengeteg zacskóval a zsebben például bemenni egy arborétumba.

89. emagdi (válaszként erre: 87. - Mirandas)
2014. aug. 22. 16:36

az teljesen más tészta, hogy a kutya hova piszkít.

ne csúsztassunk:))

ha beengeded a kutyát a hálószobába (ez volt az eredeti témafelvetés) az nem jelenti azt, hogy majd a kutya oda is kakil, sőt, a gazdája ott is hagyja. :D


a kutya oda piszkít, ahol a gazdája hagyja neki. városi kutya jobb híján a járda mellé vagy füves részre. a gazda dolga az, hogy ezt feltakarítsa. ha nem teszi, ez nem a kutya hibája, hanem a gazdájáé.

nyilván a játszótér nem kutyáknak van, oda értelmes gazda nem viszi az állatát.

88. andi6020 (válaszként erre: 84. - Andi6020)
2014. aug. 22. 16:33
már=más
87. Mirandas (válaszként erre: 76. - Globus)
2014. aug. 22. 16:32
Kellemetlen szitu, én is voltam már ilyen helyzetben. Nekem semmi bajom azzal, hogy más ezt teszi. Engem az zavar, hogy leszólnak minket, mert mi úgy gondoljuk, hogy az állatnak megvan a maga helye. Eszem megáll mikor a játszótérn a kutya belepiszkít a homokozóba. Konkrétan a gyerekek egy baktérium miatt ettől megvakulhatnak. A város tele van kutyapiszokkal, persze ha említed nekik, akkor nincs gazdája, hogy kinek a kutyája tojt oda. Mert persze itt fórumon, meg egyébként is, mind összeszedi utána elméletben.
86. emagdi
2014. aug. 22. 16:31

a kiinduló posztra reagálva: természetesen a kutyát kutyaként, a macskát macskaként stb kell kezelni.

de: aki egy szobakutyának tenyésztett (!) kutyát lakásban (!) tart, annak szerintem kötelessége biztosítani az állat számára a megfelelő nagyságú életteret. ha a gazdi sokat viszi sétálni a kutyát, vagy a kutya tud kertben is mozogni, vagy egyébként elég nagy a lakás többi része, akkor teljesen rendben van, hogy az állat nem mehet be bizonyos helyiségekbe.

de ha egy 40-50 nm-es lakásnak van kitiltva a feléből, hát, az már állatkínzás szerintem....

85. 82d45dcd14 (válaszként erre: 83. - Puszitolvaj)
2014. aug. 22. 16:31

Egy gazdaságban,az a normális,hogy előbb az állatokat látjuk el,utána jöhetek én..

Erre próbáltam célozni,csak nem igazán vették az adást!

2014. aug. 22. 16:30

Én együtt alszom a kutyámmal, de teljesen normális, és elfogadom, ha más ennek még a gondolatától is okádik. De tegye ezt magában, és ne erőltesse rám a nézeteit. Nem érdekel, hogy már szerint ez miért rossz, vagy miért helytelen. Nem vagyunk egyformák, és jó ez így. Rengeteg olyan pasi van, akitől hánynék, ha melléjük kellene feküdnöm. Kapcsolatban élnek ők is. Többnyire. :)

Gyerekeimmel is együtt aludtam, a lány 13 éves volt, amikor "kiköltözött".

Hogy ez valakinek nem tetszik, én azt igen magasról carom le.

83. Puszitolvaj (válaszként erre: 72. - Mirandas)
2014. aug. 22. 16:27

Nem sertegettem en itt senkit - akinek nem inge ne vegye magara. (Amugy meg ismerek olyan embert aki addig nem ul le az asztalhoz enni, amig nem latja el az allatait (disznok, tyukok, lovak tehenek) - es ezt ugy reggel mint este...szoval semmi bajom a videkiekkel...

A bajom az, hogy az elottem hozzaszollok kozul talan 10 % - nak volt valaha valamilyen eloleny a lakasaba...es sajnos azok osszak a legjobban az eszet!


Es akkor bemasolok egy kis olvasni valot forumindito es tarsainak...hatha majd kicsit maskepp fogjak latni a helyzetet :


Ime :

1.Nem kutyát tartok, hanem kutyával élek. Ha nem érted a különbséget, nem beszéljük ugyanazt a nyelvet.

2. Kutya a lakásban. Nem állatkínzás, családtagnak tekintem, sétálni járunk, kirándulni, és együtt heverünk a kanapén. Sok lemondással jár és sok macerával? Vállaltam,és a legrosszabb napokon sem csinálnám vissza.

3. Vágyom én is világos, bolyhos szőnyegre, de inkább a “katalógus-lakásról” mondok le mint a kutyáimról. A kutyaszőr az életem része, ahogy a tappancsnyomok is a frissen mosott padlón vagy a kutyanyál, mikor vacsorázom. Harcolok ellene, de nem takarítok egész nap. Ne gyere bejelentés nélkül, vagy gyere játszós ruhában, de ne fintorogj!

4. Sokba kerül az etetése, az orvosi ellátása? Sokba. A kutyám egy élet, fontosabb bármilyen tulajdonnál. Más az értékrendünk?

5. Ne szólj bele abba, hogy nevelem. Én élek vele, nem te. Neked csak egy kutya, nekem családtag, társ, az életem része. Vele együtt kell elfogadnod. Nem vagyok kutyatartó, Gazdi vagyok. Kutyás. És így vagyok teljes! :))


"Tudtam, hogy aki kutyát tart, az kutyás lesz. Elkutyásodik. Kutyásokkal ismerkedik, kutyákról beszél, sőt kutyákkal beszél, kutyával fekszik és kutyával kel, kutyával álmodik. Elkutyul"


"Időről időre azt mondják nekem: Ébredj fel, ez „csak egy kutya”! – nem értik, miért teszi meg az ember ezeket az utakat, miért invesztál ilyen sok időt és érzést, vagy miért veri magát költségekbe, amelyek a „csak egy kutyá”-val járnak.


Legbüszkébb pillanataimból néhányat a „csak egy kutyának” köszönhetek. Sok óra telt el, amikor egyedüli társaságom „csak egy kutya” volt, de egyetlen pillanatig sem éreztem magamat mellőzve vagy egyedül.


Életem egyik legszomorúbb pillanatát a „csak egy kutya” idézte elő, és a sötét napokban a „csak egy kutya” volt az, akinek barátságos érintése jóleső érzéssel töltött el, és erőt adott átvészelni azt a napot.


Ha te is azt gondolod, hogy ez „csak egy kutya”, akkor feltehetően olyan mondatokat is ismersz, mint „csak egy barát”, „csak egy napfelkelte” vagy „csak egy ígéret”.


Ez „csak egy kutya”, aki barátságból, bizalomból és merő hamisítatlan örömből a lényeget hozza az életembe.


„Csak egy kutya” felébreszti bennem a részvétet és a türelmet, ami engem jobb emberré tesz.


„Csak egy kutya” vesz rá arra, hogy korán keljek, hosszú sétákat tegyek, és vágyakozva tekintsek a jövőbe.


Ezért számomra és az olyan ember számára, amilyen én vagyok, ez nem „csak egy kutya”, hanem minden remény és jövőbeli álom megtestesítője, kedves emlékek és a jelen tiszta élvezete.


A „csak egy kutya” megmutatja bennem a jót, és eltereli a gondolataimat. Remélem, hogy mások is megértik egy napon, hogy ez nem „csak egy kutya”, hanem valami, ami nekem emberiességet kölcsönöz, és többé tesz, mint „csak egy ember”.


Tehát ha legközelebb hallod azt a mondatot, hogy „csak egy kutya”, akkor mosolyogj, mert ők ezt „csak” nem értik. Ha a szemébe tekintesz, elfelejted minden félelmedet, gondodat, szomorúságodat és problémádat, mert a kutyák nekünk olyan szárnyakat adnak, amelyek nekünk soha nem voltak és soha nem lesznek. "


"Mire gondolhat, amikor rád néz?

Mire gondolhat, amikor szőrös, kemény talpú mancsát ráteszi a térdedre?

Mire gondolhat, amikor nekidől a lábadnak? Amikor olvasol, és érzed, hogy néz? Nem feltűnően, csak úgy csendben. Néz téged, és lehet, hogy végiggondolja, mit is jelentesz neki. Hogy te vagy az egyetlen, akire számíthat, te vagy, akivel el mer menni bárhova, te vagy, akinek megérzi a lépteit már a sarkon, aki az ételt, az Életet adja neki. Akit akkor is szeretne, ha rá se néznél napokig, akinek akkor is hiányzol, ha öt perce léptél ki az ajtón. Akinek szereti a szagát, a hangját, a simogatását, akit nem tud igazán hova tenni, de azt tudja, hogy nélküled nem akar sehol, semmit, soha. Aki akkor is melletted van, ha beteg vagy, akkor is téged néz, ha idegesen járkálsz a lakásban, akkor is a legfontosabb vagy, ha éppen kisebb dolgod is nagyobb annál, hogy vele törődj. Akkor is imád, ha még arra sincs kedved, hogy megsimogasd azt az okos, meleg fejet, amiben csak te jársz, mint a mindenség, a legfontosabb, az Ő.

És mindezért nem vár köszönetet. Nem ismeri ezt a szót. Csak annyi kell neki, hogy szeresd nagyon, és vigyázz rá. Ez minden, amit adhatsz neki.

Ne kelljen csalódnia."

/Szerző: May Gábor/

82. 25800e2d09 (válaszként erre: 75. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 16:24
Na azt én se. Más emberéből nem eszem én se. Viszont a makka van olyan okos hogy nem nyúl a tányérhoz otthagyom az ágyon és az sértetlen marad mire vissuamegyek. Tudja hogy el lenne seggelve :-D
81. emagdi (válaszként erre: 75. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 16:22

remélhetőleg akkor soha nem mész étterembe, menzára, vendégségbe sem:)

mert ki tudja hogy mosogatnak.... ott is egy tányérból eszel több száz emberrel :D

80. Cilumiluci (válaszként erre: 76. - Globus)
2014. aug. 22. 16:22
Atyaég!!
79. 25800e2d09 (válaszként erre: 20. - 74eb6f8385)
2014. aug. 22. 16:22
Gyerek is becsinál az ágyba mégsem dobod ki az udvarra mert vírusos fertőzése van... Az emberek ugyanannyi vagy több kórokozót hordoznak mint a macskák vagy kutyák.. Csak az ember felsőbbrendű(nek hiszi magát...)
78. Cilumiluci (válaszként erre: 77. - Mirandas)
2014. aug. 22. 16:22
Nekem ez sosem volt szokásom,más ételébe beleenni ,nem :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook