Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért probléma, ha egy állat- kutya/macska- nem emberként, hanem állatként van kezelve?! fórum

Miért probléma, ha egy állat- kutya/macska- nem emberként, hanem állatként van kezelve?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. aug. 22. 16:03

Nálunk az állataimnak mellettem a helye!

Amikor felkelek,a kutya az első,irány pisifront,közben már a papagáj megkapja az első finomságát....

Mit csinálnál egy kézzel nevelt papagájjal,kizárnád,mert ő egy állat és nem ember..??

46. pink habroló (válaszként erre: 43. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 16:02
A miénk elhúzta a csíkot, pedig a kedvence van most 
45. c12d5dcd66 (válaszként erre: 33. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 16:01

Jó, én is büszke vagyok, szó se róla!:)

Amit te mondasz, az már egy valamiféle kontaktus a gazdával, vagyis veled, és természetes, hogy a "kölök" is figyelembe van véve melletted.

Én azt nem szeretem, ha idegen emberek nem veszik figyelembe azt, ha egy kutya nevelve van, ha tudja, hogy nem ugrálhat rá másokra, nem fogadhat el ételt idegenektől, hanem szinte egy édes cuki kis tárgynak nézik.

Van kevés intelligens ember, aki megkérdezi, hogy megsimogathatja - e, és én örömmel mondom, hogy igen. Olyankor a kutyám bezsebeli a dícséretet, és fegyelmezetten jön tovább mellettem, vagy ül tovább az ölemben a metrón. Nekik nem jut eszükbe, hogy etessék is ... :)

44. pink habroló (válaszként erre: 27. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 16:01
Szülinapi torta elküldve,csak megszakítottam a jelsort
2014. aug. 22. 15:59
Viszont lassan 4 óra úgyhogy cicaetetééés:) A cicáinkban óra van,mert mindig tudják ha kajaidő elérkezett :) És nincs kecmec,etetés van és kész :)
42. Panka78 (válaszként erre: 39. - 0a13a7d41c)
2014. aug. 22. 15:58
Mi? Csak nem létezik olyan kutya, akit gyerekként kell kezelni és ágyban altatni?
2014. aug. 22. 15:58
Mi is törölgetjük a szemét,érzékeny neki,járunk vele kozmetikába is,de ő akkor is kutyus és nem ember :)
40. Cilumiluci (válaszként erre: 38. - Panka78)
2014. aug. 22. 15:56
Nekünk a kutyus nincs a lakásban :)Van szép nagy kertünk,télire ő leköltözik amúgy a fűtött garázsba :)
39. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2014. aug. 22. 15:56
Ez fajtafüggő is.
38. Panka78 (válaszként erre: 35. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 15:55
Én is mosogatom a kutya lábát séta után, sőt!! bevallom, hogy még a fenekét is jól megtörlöm, ha kakál! (nedves törlikendővel) Utána mehet a szobába!;-)
37. Cilumiluci (válaszként erre: 32. - Puszitolvaj)
2014. aug. 22. 15:54

Hát igen.A cicák igen hamar szobatisztaságra taníthatók,sőt nem is kell őket különösebben tanítani rá.

Nemrég mentettünk meg egy 4-5 hetes kiscicát rossz körülményekből.Nos,ahogy hazahoztuk és megmutattuk neki az almot azonnal tudta mire való,pedig tuti azelőtt nemhogy alomtálcát,de szegényke embert sem igen látott.Ma már szép 3 hónapos makka :)

36. Panka78 (válaszként erre: 32. - Puszitolvaj)
2014. aug. 22. 15:53

Ismerek én olyan tündibündi kutyit aki körbefosókázta a szobát!!

Aki ezt díjazza, hát szíve joga!

35. Cilumiluci (válaszként erre: 34. - Panka78)
2014. aug. 22. 15:51
Na ilyen nálunk is kizárt.Be sem lépünk cipővel a szobába,hát hogy lehetne a szőnyegen pipit enni ?:)
2014. aug. 22. 15:50

A családom az első, utána jön a kutya! (en vagyok amúgy az a másik fórumról, akinél a hölgy nem lenne kutya);-)


Én pl. nem tudnám elképzelni, hogy amikor összebújok a párommal a kutya a másik párnáról nézze, vagy pl. a fenekét a számba nyomja éjszaka!

Van kutyafekhely pihe-puha, örüljön!


Láttam már olyat, hogy az amúgy rendezett lakásban a szőnyegről ette a kutya a csibecicit! Na, nekem már ez is sok!

33. Cilumiluci (válaszként erre: 28. - C12d5dcd66)
2014. aug. 22. 15:50

Az én kutyám mindenkinek örül, kivívja magának a simit,így nem tiltom ezt.Igazából jó cégreklámnak is,úgy szoktam mondani Ő a asszisztensem :)Sokan jönnek hozzánk,vevők, és én gazából büszke vagyok ha megdicsérik Őt :)Őt nem is lehet nem megsimizni mert kéri meg viszi oda a babáit :)

Egyébként egy boxercsaj :)

2014. aug. 22. 15:48

Ja, es olyan kene ideszolljon akinek vala volt valamilyen formaba allatja... es itt nem azokra gondolok akik az istaloba tehenet vagy lovat tartanak...


"Mi van, ha megfeledkezik a fegyelemről és ott végzi el a dolgát? Netán az ágyban jön rá a hasmenés, a hányás?" - ez aztan a "hozzaerto" hozzaszollas...


Na, inklabb huzok, mert itt lassan mindenki le van ragadva a barlang rajzoknal...tisztelet a kivetel...

31. loch ness (válaszként erre: 27. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 15:46
Lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, de pont erre akartam kilyukadni én is. A többiek írták azon a fórumon, hogy ugyan mi különbség lenne ember és állat között, én meg azt írtam, hogy nana!
30. Puszitolvaj (válaszként erre: 16. - Bed00b28ec)
2014. aug. 22. 15:45

Igy van!

Csak meg talan annyi, hogy en a kutyamat sokkal tobre tartom mint sok par embert...ugyhogy valahol termeszetes, hogy majdnem "emberkent" kezelem...tisztabb, inteligensebb es empatikusabb mint az emberek tobbsege...

Megjegyzem, hogy azok a kutyak akik emberkent vannak kezelve azok emberi mondon tudnak viselkedni...(a kutyatamadasok meg 99% - ban az emberek hibaja)

Amugy meg azt mondom, hogy lelki es szellemi szegenyek azok akik az allatot "allatkent" kezelik...

29. loch ness (válaszként erre: 24. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 15:44
Pontosan! És ezt, ha másképp nem megy, akaratlagosan kell művelni. Mert persze, hogy a saját sok éve szeretett kutyám sokkal közelebb áll hozzám érzelmileg, mint egy idegen kisgyerek, de ha valami olyan helyzet adódik, a gyerek kell, hogy fontosabb legyen, nem az állat! A saját gyereknél meg ez nem is lehet kérdés.
28. c12d5dcd66 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2014. aug. 22. 15:43

Az én ágyamban sincs helye a kutyámnak, pedig imádom, de kutyának lett nevelve.

Rendszerhez, szabályokhoz van szoktatva, a végtelenségig szófogadó, de tisztában van vele, hogy kapható vagyok kópéságokra is, mert én is tudom róla, hogy tudja, hol a határ.


És számomra rettenetesen dühítő, mikor utazok vele, és vadidegen emberek állandóan büngyörgetni akarják, úgy tesznek, mintha egy édes marcipán lenne, elolvadnak, gügyögnek, a megkérdezésem nélkül sikkantgatvava vakargatnák, ételt tennének a szájába ( ! ) stb.

Amikor azt mondom nekiok, hogy elnézést, de térjenek be inkább egy játékboltba, még nekik áll feljebb ... :D

27. Cilumiluci (válaszként erre: 25. - Loch ness)
2014. aug. 22. 15:43
Én is de azért állat csak az ember után jöhet.Ez a normális.Írom ezt úgyhogy az enyémeknek a segge ki van nyalva :)Nem mellesleg Romy kutyusunknak holnap lesz a 7.szülinapja:) Kérünk szépen tortát :)
26. Cilumiluci (válaszként erre: 18. - 96e4cb8ca7)
2014. aug. 22. 15:42
Nem probléma,csak vannak határok,a józan ész határai :)
2014. aug. 22. 15:42
Az egyik fórumon én is kaptam hideget-meleget, hogy ugyan mi különbség van ember és állat között? Hát... ha ez a szemlélet elterjed, akkor szerintem egyik jele annak, hogy rohad a társadalom. Mondom ezt úgy, hogy én is állatbolond vagyok.
24. Cilumiluci (válaszként erre: 21. - Pink habroló)
2014. aug. 22. 15:40
Soha nem lehet fontosabb egy állat,mint egy gyermek!
23. Cilumiluci (válaszként erre: 20. - 74eb6f8385)
2014. aug. 22. 15:40

Ilyenre még nem volt példa,pedig idestova 45 éve van macskám,kutyám:) Jó,persze nem egy,sajnos,mert ők nem élnek addig.Én vagyok 45 és mindig is volt állatom :)

Oltások meg rendben vannak és bármi eltérés van,rohanunk a dokihoz,aki ismer ezt tudja rólam :)

2014. aug. 22. 15:40

nézz cezar millant... ő pont azt szajkózza, hogy a legtöbb probléma abból adódik, ha emberként kezelik pl a kutykat. gyakorlatilag midnen rész arról szól, hogy magyarázza a gazdiknak, hogy nem, a kutya nem eber. nem emnerike az igéányei, nem nem úgy regla, nem lehet úgy elvrni, nem lehet ráerőltetni.

A felelős gazda a kutyt kutynak teninti, nem testvérnek vagy gyerekpótléklnak.

21. pink habroló (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2014. aug. 22. 15:40
Ajánlom elolvasni a Tudásbázis cica kiengedő fórumát. Szétszedték az egyik fórumtarsat amiért kiszoktatta a cicáját, mert nemszerette volna, hogy a kisbabája hosszú macskaszőrt nyeljen. Mindenki a macskát sajnálta, hiába írta a fórum társ, hogy imád kint lenni a cica, a kazán házban ráadásul jól meleg is van. Fontosabb egy állat mint egy gyerek. Ész megáll!
20. 74eb6f8385 (válaszként erre: 14. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 15:38

Most ez csak egy extrém példa volt. Az állatok rengeteg olyan baktériumot, kórokozót hordoznak alapbólmagukban/magukon, ami rájuk nézve ártalmatlan, de az embernek problémát jelenthet.


Mi van, ha megfeledkezik a fegyelemről és ott végzi el a dolgát? Netán az ágyban jön rá a hasmenés, a hányás?

19. Mirandas (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2014. aug. 22. 15:37

Érdekes jelenségről írsz, hogy valóban sokan manapság összekeverik a kutyájukat/macskát/ a családtagokkal. Konkrétan szerintem is megvan az állat helye, és annak a rendje, ahogyan tekintek rá. Ettől még lehetek jó gazdája, szerethetem. Manapság ez a „kutyuli-mutyulizálás” egy trendi divat. Nem figyelnek oda a társukra, a gyerek nyakig retek, a kutyájával bezzeg kutyaiskolába jár, és kutyakozmetikába hordja. Nekem inkább az a furcsa, hogy egy ágyban is alszik valaki a kutyával. Az i ítélkezése lepett meg leginkább abból, amit leírtál. Ha ítélkezés, hát akkor legyen ítélkezés.

Szavazzuk meg!!! )

Fogalmazhatnánk úgy is, hogy mi meg, nem örülnék egy ilyen kutyabolond anyának vagy apának. A lényeget abban látom, hogy én például nem fogok senkinek beszólni itt sem, és az életben sem, ha nyalja - falja a kutyáját. Ő dolga. Viszont ő se ítélkezzen senkiről, aki nem így óhajt állatot tartani. Mert az meg annak a dolga szerintem. / Természetesen, ha nem az állat bántalmazásáról, elhanyagolásáról van szó./

2014. aug. 22. 15:36
Miért, az jobb aki láncon tartja a kutyáját, oltás nyista mert a' meg minek (maximum a birság miatt oltatja be) , a macskáját pedig állatorvoshoz se viszi el mert ha elpusztul ''lesz másik''? Az ilyen embernek még csirkét se lenne szabad tartani. És igen, inkább kezelje valaki emberként a házikedvenceket, szive joga. Örülök, hogy vannak embertársaink akiknek csak ennyi problémájuk van, hogy XY gyerekpótlékként bánik a kutyájával/cicájával.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook