Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért olvasok rengeteg mellékhatást az oltásokkal kapcsolatbam, de egy ismerősömnek sincs semmi baja ? fórum

Miért olvasok rengeteg mellékhatást az oltásokkal kapcsolatbam, de egy ismerősömnek sincs semmi baja ? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
200. 55Judit
2021. okt. 1. 10:35

Itt van pl. a mai jelentés: 533-an vannak kórházban, közülük 84 lélegeztő gépen, ekhunyt 9 beteg.

Állítom ha csak ennyit olvasunk, mindenki a fertőzöttekre gondol, és senkinek eszébe nem jut hogy ezek az emberek az oltás miatt kerültek ebbe a helyzetbe.


Tehát oltakozni, vagy nem oltakozni? Na? Bajkeverők! Még mindig nem?

199. 55Judit (válaszként erre: 198. - Dad1f54482)
2021. okt. 1. 10:27
Így gondolom é n is. Én olvasok külföldi lapokat is. Időnként fordul elő hogy súlyos megbetegedésről írnak az oltás kapcsán, de vagy nagyon legyengült szinte halálán lévő emberről van szó, vagy hozzáteszik, nem tisztázott egyértelműen hogy az oltástól betegedett meg. Nálunk is lehet olyanjellegű pánikkeltés hgy a megbetegedettnek van egy csomó betegsége, a vakcina pedig csak felteszi a pontot az i-re. de ki hallott már olyat hogy egy orvosságnak, vakcinának, vagy bármilyen gyógyszergyári készítménynek nem het egyáltalán mellékhatása? Lehet. Ez nem újság. Szerintem ezzel számolunk is mindannyian.
198. dad1f54482 (válaszként erre: 197. - 55Judit)
2021. okt. 1. 10:14

Utólag valószínű nyilvánosságra hozzák hány embernél okozott gondot az oltás, de nyilván egy oltási kampányban nem szerencsése erről beszélni. Még a maradék kedve is elmegy az embereknek.


De úgy gondolom 1% alatti lesz a problémás esetek száma, ezért is ismerünk a legtöbben személyesen kevés esetet.

197. 55Judit (válaszként erre: 196. - Dad1f54482)
2021. okt. 1. 10:05

Meglep amiről írsz, mert az én környezetemben mindenki jól viselte az oltásokat.


Ha azt nézzük hogy 6 millóból hasraütés/sacc lehet 600 beteg az otás következtében és szintén 6 milló oltatlanból megbetegszik kb mind, kórházba kerül 60%-a, aminek a mostani adatokat nézve 15%-a kerül lélkegeztető gépre, aminek 80%-a hal meg, arra a megállapításra jutok, mégis jó hogy felvettem a vakcinát. Próba-szerencse, ezzel vállalok kevesebb kockázatot.

2021. okt. 1. 09:42

Az én ismerőseim többségének sincs semmi baja, de volt pár durva sztori is.


Közvetlen ismerős apukájának az egyik fülére elment a hallása. A házi orvos (aki oltotta) szerint biztos a kora miatt volt. A fül orr gégész már mást mondott. Egyértelmű az oltás miatt vannak ezek az esetek. Nagyon sok hasonlóval találkozott mióta oltanak és mindenki ezek közül a pfizert kapta.


Volt ismerősöm akinek idegrendszeri problémái lettek. Hónapokig volt kórházban. Szerencsére már jól van. Ő Astrát kapott. Ő mesélte rengetegen vannak kórházban az oltás mellékhatása miatt, de a dokik nem beszélhetnek erről. A szobatársa például a látását vesztette el az egyik szemére, de volt aki a karját nem tudta mozgatni stb. Egy rokonomnak is volt hasonló a karjával, de szerencsére nem szorult kórház kezelésre, mert egy hét után jobb lett. Az olyanokról nem is írok akik lázasan feküdtek több napon keresztül, mert ez viszonylag gyakori tünet, de a súlyos esetek sem olyan ritkák ha személyesen is ismerek párat.


Szóval vannak bőven ilyen sztorik, de tény a közel 6 millió oltotthoz képest erős kisebbség. A többségnek nem lett baja szerencsére.

195. 55Judit (válaszként erre: 193. - 71ddaa07fa)
2021. okt. 1. 09:40
Szélmalomharc. Haggyad! nem fogsz vele zöldágra vergődni. Én már feladtam a másik témában. Nem érdemes reagálni a hsz-eire, nem visz előre.
194. Flóra76 (válaszként erre: 191. - 71ddaa07fa)
2021. okt. 1. 09:39

Direkt kötöszködik, ez tartja egyben.

Akkor sem hinné, ha bekerülne. Bármit írsz erről, az nem úgy van.

193. 71ddaa07fa (válaszként erre: 190. - Intro74)
2021. okt. 1. 09:38
Én inkább azt ajánlom vállalj valami önkéntes feladatot egy covid osztályon. Persze teljes védőfelszerelésben, hogy védve legyél az esetleges fertőzéstől. Utána a sok sületlenség helyett, mint itt a felvonuláson fogsz hallani, talán más lenne erről az egészről a véleményed.
192. 55Judit
2021. okt. 1. 09:37

A fórumkérdésre válaszolva: Azért, mert rendkívül kevés embernek lesz bármi baja az oltástól. Ebből következik hogy elvétve akad olyan ember, akinek legalább 1 ismerőse mellékhatást szenved el.

Oltási reakciót viszont a legtöbb ember tapasztal ami jó dolog. Ebből tudjuk, hogy dolgozik az immunrendszerünk a védelemért.

191. 71ddaa07fa (válaszként erre: 187. - Intro74)
2021. okt. 1. 09:36

Nem mehetnek ki a folyosóra sem. A szobatársuktól kérdezősködhetnek. Nagyjából ez 3-4-5 beteget jelent.

Ez az osztály nem arról, szól, hogy dzsembori van a folyosókon, mint ott, ahol a betegeket egy kisebb műtét után másnap, vagy rövid megfigyelés után még aznap kiengedik.

Azt kellene megértened, de úgy látom nem sikerült, hogy ez azért egy elég szigorú protokoll mellett működő osztály.

190. Intro74
2021. okt. 1. 09:33
Na de már itt sem vagyok /nagy örömötökre :)/, mert mindjárt indul az újabb vonulásos tüntetés, ezúttal az Alkotmánybíróság épülete elől. :)
189. Flóra76 (válaszként erre: 185. - Intro74)
2021. okt. 1. 09:30

Tőlem. Bármi lehet a véleményed.

Elég hiteles forrásból tudom, amit tudok.

De te csak kötöszködj!!!

188. Intro74 (válaszként erre: 186. - 71ddaa07fa)
2021. okt. 1. 09:28
Valahonnan csak vették ezeket az infókat, ahogy azok is, akik pont az ellenkezőjét állítják. Majd ha hivatalosan kiadják végre egyszer a valódi adatokat, vagy kiderülnek valamilyen úton-módon, akkor talán megtudjuk majd a valódi igazságot.
187. Intro74 (válaszként erre: 184. - 71ddaa07fa)
2021. okt. 1. 09:24
Ilyet természetesen nem, de a betegeknek is van szájuk, és ha éppen nem a lélegeztető gépen vannak, akkor akár kérdezősködhetnek is másoktól, akár a szobájukban, akár ha ki tudnak menni a folyosóra. Lehet valójában valaki más mondta ott nekik ezeket a számadatokat, nem tudhatjuk, nem voltunk ott, te sem, én sem.
186. 71ddaa07fa (válaszként erre: 181. - Intro74)
2021. okt. 1. 09:22

Egy mezei kórházi dolgozó nem hiszem, hogy felhatalmazást kapna bármire is. Ha valaki megkérdezi, akkor azt kell mondania, erre a kérdésre nem vagyok kompetens, hogy válaszoljak, kérem kérdezze meg a kórházban erre kijelölt megfelelő személyt.

Én egy jelentéktelen egyesületnél dolgozom, ahol hajléktalanokkal foglalkozunk, de a kényes kérdéseket érintő témákban nem adhatok választ egy újságírónak sem. Az egyesület elnökéhez kell irányítanom a kíváncsiskodó személyt, aki megadja majd a szükséges választ.

185. Intro74 (válaszként erre: 183. - Flóra76)
2021. okt. 1. 09:19
Nekem is ugyanez a véleményem rólatok. :)
184. 71ddaa07fa (válaszként erre: 181. - Intro74)
2021. okt. 1. 09:13
Gondolom olyan kórházról is olvashattál, ahol a covid osztályon a betegek úgy használják a folyosókat és egymás szobáját, mint Budapesten a Váci utcát. Gesztenyét sütögetnek, árulják a karácsonyi portékájukat, forralt bort isznak, valaki itt a pirost is játszik, hogy meggazdagodjon, mire onnan kijön. Más pedig közvélemény kutatást folytat légzőmaszkkal az arcán ,olyan betegek körében, akik szintén hasonló felszerelésben fekszenek az ágyukban.
183. Flóra76 (válaszként erre: 182. - Intro74)
2021. okt. 1. 09:12
Te nem látsz csak nézel!
182. Intro74 (válaszként erre: 180. - Flóra76)
2021. okt. 1. 09:06

Nem tudhatod te sem biztosra, hogy igaz-e vagy sem.

És azzal talán szabad rémisztgetni, hogy szerintetek oltatlanokkal vannak tele a kórházak? Meg hogy úgyis minden oltatlan el fogja kapni a vírust, senki sem menekülhet előle? Na látod.

181. Intro74 (válaszként erre: 179. - 71ddaa07fa)
2021. okt. 1. 09:00
Mások meg más dolgokról számolnak be, szóval az is lehet, hogy nem minden kórház teljesen egyforma. Én már olvastam olyan beszámolót is kórházi dolgozótól, hogy náluk szinte csak oltatlanokat kezelnek, de olyat is, aki azt írta, hogy náluk meg szinte csak oltottak vannak. Na most vagy valamelyikük hazudik vagy félre vannak ők is tájékoztatva, mert azt nem tudom elhinni, hogy ekkora különbségek lennének a Covid-osztályok között. Mindenesetre az is eléggé árulkodó dolog, hogy az egyik ellenzéki képviselő több mint 2 hete tájékoztatást kért több illetékes intézménytől is, többek között a tisztifőorvostól is, hogy közölje az oltottak ill. oltatlanok jelenlegi arányát a kórházakban, de egyikük sem válaszolt neki. És mivel letelt a 15 nap, és nem kapott választ, ezért bíróságra vitte az ügyet. Aztán hogy ott mit ér majd el vele, az már egy más kérdés.
180. Flóra76 (válaszként erre: 176. - Intro74)
2021. okt. 1. 08:57

Akkora baromságot írtál, hogy az kiabál már.

Nem, nincs igazad de nyugodtan rémisztgesd a többieket. Akinek van csöpp esze, tudja mi az igazság…..

179. 71ddaa07fa (válaszként erre: 178. - Intro74)
2021. okt. 1. 08:45
Amit írtam az nem hit, hanem tény. Mert én jártam ott. Te pedig minden általad leírt dolgot arra alapozol, amit valahonnan összeolvasol.
178. Intro74 (válaszként erre: 177. - 71ddaa07fa)
2021. okt. 1. 08:30
Az hogy te miben hiszel, az a te dolgod, mások meg másban hisznek. Ettől a magyarázatodtól még továbbra sem bizonyosodnak be hitelt érdemlően ezek az állításaid sem.
177. 71ddaa07fa (válaszként erre: 176. - Intro74)
2021. okt. 1. 08:19

Éljen, éljen hurrá!

Megint sikerült valakinek megkínálni téged a nap hülyeségével, amit jóízűen megkajáltál.


1.) Akik a kórházban vannak nemigen hagyhatják el a szobájukat, azaz nem hiszem, hogy bárkivel beszélni is tudott volna, persze a szobatársain kívül. Ez 3-4 beteget jelent max. Vagy ez az illető szerinted körbejárta az összes kórtermet? Főleg úgy, hogy ha már kórházba került valószínűleg igen rosszul érezte magát, azaz nem hiszem, ha még engedték volna sem, hogy csak úgy szaladgált volna szobáról szobára.


2.) A nővérek, orvosok, még ha úgy is van, ahogy te állítod nem valószínű, már csak az orvosi titoktartási kötelezettség végett sem, hogy ennek az illetőnek elárultak volna valamit a többi beteg állapotáról. Illetve arról sem ki oltott ki nem.


Azt elhiszem, hogy valaki az oltás után leépült mert ő így reagált sajnos a vakcinára, viszont a te állításod igencsak kétségbe vonom.


Mikor én a szerettemtől elköszönni voltam a kórház ezen részlegében, olyan szigorú protokoll volt azon az osztályon, hogy még egyszer leírom nem hiszem, hogy bármelyik betegnek lett volna lehetősége bárhova is mennie. Oda nagyjából úgy lehetett bejutni, mint egy BV intézetbe. Mindent az előírás szerint kellett tennie mindenkinek. Orvosnak, ápolónak, betegnek, és hozzátartozónak is. Talán, ha van ereje a betegnek, a szobában tehet egy kört vagy elmehet a mosdóra, de más szobákba nem mászkálhat, főleg nem az ellenkező nemű betegekhez. Így nem tudhatja ki az oltott ki nem.


De remélem azért ettől a történettől és a jóllakottságtól hízott a májad. :))

176. Intro74 (válaszként erre: 175. - Amaunet)
2021. okt. 1. 07:48
Ott voltál, láttad, amikor ezt leírta az az illető? Láttad, hogy csak viccből vagy rosszindulatból írta le? Nem láttad. Akkor minek kellett bedobnod ezt a hülyeséget is? Amúgy simán előfordulhat ilyen eset is sajnos. Egyébként elárulom neked, hogy a minap jött ki a Covid osztályról egy 46 éves oltott férfi, és elmondta, hogy a 27 ottani betegből 25 oltott volt. Nem oltatlan az illető, így még inkább hihető amit írt, de persze szerintetek ez is hazugság, ugye?
175. Amaunet (válaszként erre: 170. - Evawitch)
2021. szept. 30. 23:56
Ma nem pörgött a fórumod, hát be kellett dobni ezt a hülyeséget?
174. Channa* (válaszként erre: 170. - Evawitch)
2021. szept. 30. 23:22

Hol olvastad?

FB-n?

173. globus (válaszként erre: 170. - Evawitch)
2021. szept. 30. 21:55

Mikor? Nem kétségbe vonom, csak furcsállom, hogy kb. fél éve volt a kampányszerű oltás (február-március-április), legtöbben akkor kapták, és a negatív eseményeket azóta folyamatosan mozgatják.

Mostanában a sánta lőtéri kutya sem oltat elsőt, szóval nóvumként ne állítsák be.

172. Flóra76 (válaszként erre: 170. - Evawitch)
2021. szept. 30. 21:44
Ha ennyire érdekel, járjál utána.
171. 9cc76994c5 (válaszként erre: 170. - Evawitch)
2021. szept. 30. 21:42

Azért,mert két esemény egymás után következik be,nem biztos, hogy egyik következik a másikből.

Logikából tanultuk.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook