Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki tud segíteni a menopauza (változókor) mellékhatásaival kapcsolatban? Hízás, hőhullámok... fórum

Ki tud segíteni a menopauza (változókor) mellékhatásaival kapcsolatban? Hízás, hőhullámok... (beszélgetős fórum)

26. Borian (válaszként erre: 25. - Borian)
2021. ápr. 26. 19:00
25. Borian (válaszként erre: 23. - Aszparagusz)
2021. ápr. 26. 18:50

Nem híztam, a ruháim jók rám. Most vagyok 45 kg, előtte 42 kg voltam.


Utánakérdeztem, utánaolvastam. A csontritkulást az ösztrogén hormon hiánya okozza. Kinek gyorsabb, kinek lassabb. Vannak, főleg teltebb hölgyek, akik a változókor után ösztrogéndominenciába kerülnek, vagy genetikailag erősebb csontúak, nekik ez jóval lassabb folyamat. A nagymamám pl. olyan típus volt, ő először 95 évesen törte el vállát. Anyukám viszont, akárcsak én, madárcsontú, vékony nő volt egész életben, plusz vörös hajúak, fehér bőrűek vagyunk, a nőgyógyászunk szerint ez fokozott kockázat. Anyukámnak is meg lehetett volna előzni a csigolyatörését, ha kapott volna hrt-t.

24. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Aszparagusz)
2021. ápr. 26. 15:23
50 és 55 között.
23. aszparagusz (válaszként erre: 16. - Borian)
2021. ápr. 26. 15:23

Sajnos, amint bekerülsz a változókorba még a legnagyobb odafigyelés mellett is felkúszik pár kiló.

Nekem is 50-50 között jött fel kb. hat. (még így is a normál határon belül vagyok, de most már inkább a felső részén)

Ugyanolyan étkezéssel és mozgással.

22. aszparagusz (válaszként erre: 21. - Borian)
2021. ápr. 26. 15:20

Ha jól tudom, te 50 körüli vagy, anyukád meg közelebb a 80-hoz. Teljesen más terápia szükséges.

Ebben a korban még nagyon nem gyakori az erős csontritkulás.

Most nem írnék gyógyszer és injekció neveket, de én utánakérdeznék.

21. Borian (válaszként erre: 20. - Aszparagusz)
2021. ápr. 26. 15:14

például?

sajnos nincs, anyukám is ösztrogén-utánzatot kap, mert ő már túlkoros a hrt-hez

20. aszparagusz (válaszként erre: 19. - Borian)
2021. ápr. 26. 14:56

A "rossz" csontsűrűséget miért mindjárt hormonnal kezdte kezelni.

Rengeteg hatásos gyógyszer, terápia van csontritkulásra.

19. Borian (válaszként erre: 18. - Jucus43)
2021. ápr. 26. 13:58

Nekem még nem voltak hőhullámaim se semmi más tünet. Csak megemlítettem a dokinak, hogy az utóbbi időben nem teljesen rendszeres a ciklusom, van rövidebb és hosszabb, és emiatt plusz a családi előzmény miatt elküldött csontsűrűség vizsgálatra. Mivel az elég rossz lett, azért írta a hormont. Hormonvizsgálat mondjuk nem volt, azon kicsit csodálkoztam. De csinált teljeskörű ciciszűrést (mammo, uh), rákszűrés, uh, stb.


Aludni világ életemben nagyon tudtam, alacsony vérnyomással áldott (vagy vert meg) az ég.


A vizesedés centikben is megmutatkozna és nem lenne még most is pipaszár lábam (amikor terhes voltam, akkor volt rajtam egy kis víz és akkor, rövid ideig normális méretű vádlim volt, egyébként piszkafáim vannak :-) 9

18. Jucus43 (válaszként erre: 16. - Borian)
2021. ápr. 26. 11:58

Nem lehet, hogy vizesedtél?

Attól simán feljön 2-3 kg plusz.


Más pozitív változás is van még? Hőhullámok enyhültek? Alvásod milyen?

17. Jucus43 (válaszként erre: 15. - Borian)
2021. ápr. 26. 11:49

Nekem is a Lenzetto volt, mellette progeszteron, de ezek minden nap. Szerintem ez volt a gond nálam. De ezt a dokimnak tudni kellett volna....

Ezért kerestem másikat.

16. Borian (válaszként erre: 15. - Borian)
2021. ápr. 24. 11:33

... ettől nekem rendesen megjön a szünet alatt.

Májusban megyek kontrollra, lehet, akkor csontsűrűséget is néznek, hogy javult-e


lehet, hogy butaság, de vmi biztosan történt, mert híztam 2-3 kilót, pedig sehol centiméterben nem látszik... először azt hittem, karanténháj, egyik nap a családom hülyének nézett, mert kipakoltam a szekrényemet és az összes ruhámat végigpróbáltam, de mind jó még :-)


természetesen bennem is van egy kis félsz, nem ártok-e vele magamnak, de a döntést hosszas olvasgatás és két dokival való konzultáció előzte meg... ha utánaolvastok, a nagy vihart kavart vizsgálatot, aminek hatására mindenki elkezdett nagyon félni a hormonpótlástól, már kritizálják, számos gyengeségére rávilágítottak, ezért változik az orvosi álláspont is lassan

másrészt mindig mérlegelni kell a kockázatokat és hasznot... ha nagyon rosszul érzed magad, vagy más betegség kockázata fennáll, akkor érdemes.... én sajnos látom, anyukám mit szenved nap mint nap, kb. 5 évvel ezelőtt roppant össze a csigolyája, azóta jár állandó kezelésekre, kap ösztrogén hormonhoz hasonló gyógyszert (de ami eltört, azt már visszaépíteni nem fogja), állandó fájdalmai vannak, a mozgásában korlátozott, emiatt más panaszai is lettek,nem beszélve arról, hogy az erős fájdalomcsillapítóknak is sorra jöttek ki a mellékhatásai, egyiktől 200 lett a vérnyomása, a másik károsította a veséjét...


szóval úgy vagyok vele, szedem, rendszeresen eljárok kontrollra, ez amit megtehetek magamért


amúgy eddig csak pozitív hatásait érzékeltem, megint dús lett a hajam, szebb lett a bőröm

15. Borian (válaszként erre: 9. - Jucus43)
2021. ápr. 24. 11:21
Lenzetto sprayt kell fújnom 21 napig (ez ösztrogén), majd a 12. naptól mg proverát (ez progeszteron) szedek, majd 21. naptól 1 hét szünet.
14. mongi (válaszként erre: 13. - Jucus43)
2021. ápr. 24. 07:35

Én úgy lettem hazaküldve,hogy,ha megjön,akkor a 3-5ik napon történjen meg a vérvétel...


Neked akkor már rendszertelen volt a mensid,azért kaptál olyan szert,amitől egyáltalán nem jött meg?Hogy érezted magad tőle?

13. Jucus43 (válaszként erre: 12. - Mongi)
2021. ápr. 23. 08:31

Én 47 múltam.


Ha nem jön meg, attól a dokid csináltathat hormonprofilt.


Én év elején kezdtem a hormonpótlást, olyat, amitől már egyáltalán nem jön meg. Folyamatos ösztrogén, progeszteron. Valószínű, hogy ettől, lett egy majdnem cisztám. Nagyon elkezdtem vérezni, ekkor derült ki. A dokim azonnal leállította a hormont. A ciszta felszívódott. Néhány hétre rá újra kezdődtek a klimaxos tüneteim. úgyhogy úgy döntöttem, elmegyek másik dokihoz. Az én dokim már nyugdíjas....

Másik doki azt mondta, hogy őt nem érdekli vérvétel eredménye, kizárólag a beteg tünetei alapján dönt. Én most várom, hogy megjöjjön, akkor egyből megyek vissza hozzá, uh-t fog csinálni, és akkor fogja felírni a gyógyszert. Olyat fog felírni, ami meghozza a mensit. Ha nem jön meg, akkor 5 hét múlva megyek vissza hozzá.

12. mongi
2021. ápr. 23. 07:43
Meg szabad kérdeznem,hogy ti hány évesek vagytok?
11. mongi
2021. ápr. 23. 07:29

Sajnos nálam is ilyesmi a szitu,bár nagyon szomorú vagyok,mert 43 évesen nem érzem úgy,hogy ennek az egésznek most van itt az ideje.

Nekem 2019 januárban kezdődtek a hőhullámok-időszakosan.Egy idő után elmentem nőgyógyászhoz,aki kapásból felírt fogamzásgátlót ciklusrendezésre.Azt el is kezdtem szedni,de rosszul voltam tőle(meg idegenkedtem én is nagyon a hormonoktól)s abbahagytam.Utána később Gynex cseppeket ajánlott(az unalmaskodásomra,nagy nehezen).Attól kb.1 évig jól voltam,de utána megint elkezdődtek a rendszertelen vérzések+egy kis miómám is lett tőle.Abbahagyatta velem,majd felírt idén egy másik fajta fog.gátlót,amit nem szedtem be,hanem inkább váltottam dokit,mert nem tetszett,hogy megint hasraütésszerűen akart gyógyszerezni.

Elmentem a másik dokihoz.Ő hormonprofillal kezdte...VOLNA...de azóta is várom,hogy megjöjjön és végre lehessen haladni a vérvétellel,de lassan már elvesztem a reményt is,hogy valaha még megjön:((


Nagyon-nagyon bánom,hogy nem kezdtem el hamarabb a hormonpótlást.Ennyi idő alatt teljesen ráncos lettem,a hajam borzalmas,a hasam nagy,az izmaim eltűntek,fáradt vagyok,az energikusságom a múlté,ideges,dühös vagyok szinte mindig.

10. Jucus43 (válaszként erre: 1. - Kicsimaci72)
2021. ápr. 22. 08:23

Szia.

Nálam is hasonló a probléma.

Visszamentél az orvoshoz?

Írt fel hormont?

9. Jucus43 (válaszként erre: 2. - Borian)
2021. ápr. 22. 08:22

Szia.

Milyen hormonpótlást kaptál?

8. kicsimaci72 (válaszként erre: 6. - Fildus)
2021. márc. 31. 13:05
Igen, igen, a pajzsmirigyem rendben van.
7. Borian (válaszként erre: 6. - Fildus)
2021. márc. 31. 07:33
Írta, hogy "részben kipakolták". Ez sajnos női hormonok hiánya lesz.
6. fildus (válaszként erre: 1. - Kicsimaci72)
2021. márc. 30. 21:48

Pajzsmirigyed rendben?


Én is azt hittem kezdeti változó kor.... de nálam pm alulműködés van, amióta a gyógyszert szedem nincs gondom.

2021. márc. 29. 08:41

Érdemes lenne a méhpempőt kipróbálnod.

Jobbulást!

4. kicsimaci72 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2021. márc. 29. 07:19
Köszönöm szépen, hogy válaszoltál. Igen, most már én is úgy látom, hogy nincs más lehetőség, megoldás, csak a hormonpótlás. Kíváncsian várom, mit ír fel és milyen hatással lesz rám.
2021. márc. 28. 15:01

Nekem anno nőgyógyász ajánlotta a Remifemint. És hogy majd menjek vissza hozzá, ad gyógyszert is, nem kell ilyesmiktől szenvedni.

Remifemint csak egyszer vettem, az akkori anyagi helyzetünkben nem engedtem meg magamnak. De jó hatását éreztem annak az egy havi adagnak is.

Ma már tudom, érdemes lett volna a doktorhoz is visszamenni. De akkor nem tettem. Azóta olvasom, hogy akik hormonpótlást kapnak, mennyivel könnyebb az életük még később is.

2. Borian (válaszként erre: 1. - Kicsimaci72)
2021. márc. 28. 14:53

Miért félsz a hormonoktól?

Nekem még rendben volt a mesim, de családi kórelőzmény miatt (anyukámnak súlyos csontritkulása van), végeztek tavaly csontsűrűség mérést, már van volt kezdődő csontritkulásom, ezért kaptam hormonpótlást. Teljesen jól vagyok, semmilyen mellékhatása nincs, rendszeresen járok kontrollra és ennyi.

2021. márc. 28. 14:40

Sziasztok!

A tanácsotokat, illetve a segítségeteket szeretném kérni. 48 éves vagyok és a menopauza tüneteitől szenvedek. 2017 –ben egy szakítás miatt 46 kg-ra lefogytam (előtte olyan 55 kg lehettem), majd még abban az évben volt egy nőgyógyászati műtétem, ahol részben kipakoltak. (endometriózis miatt már korábban kétszer műtöttek).


Gondolom ezen két kiváltó ok miatt (stressz, hormonváltozás) novembertől megváltozott az életem. 1 héten át minden éjszaka arra ébredtem, hogy olyan szinten megizzadtam, hogy pólót kellett cserélnem. Majd fokozatosan kúsztak fel rám a plusz kilók. Főleg a hasra, a karokra és a belső combokra. Elmentem a nőgyógyászomhoz, és vérvizsgálatból kiderült, hogy magas az ösztrogén-em, (ösztrogén dominancia), melyre egy hormont tartalmazó szert írt fel, de mivel rettegtem a hormon készítményektől, így elutasítottam. Közben a menzeszem teljesen megszűnt.


Azóta mindenféle csodaszert, krémet, kezelést kipróbáltam, de eredménytelen. A korábbi tűnetek mellé párosult még a hüvelyszárasság, a fájó mellek, puffadás, a fáradékonyság (a munkahelyemen többször kénytelen voltam a mosdóba kimenni, hogy egy pár percet aludni tudjak), csökkent libidó, memória zavar.


Kb. 1 éve pedig jelentkezett a hőhullám. Rettenetes! És hogy még ez se legyen elég, egy pár hónapja a depresszió tüneteit észlelem magamon. A súlyom miatt (kb. 8-10 kg plusz van rajtam) képtelen vagyok társaságba, emberek közé menni, emiatt sokat veszekszünk a párommal. Amint lehetséges, ő szeretne utazni, de én már annak a gondolatától is rosszul vagyok, hogy fürdőruhára vetkőzzek. Bezárkóztam. Folyton dühös, ingerlékeny vagyok, hamar felkapom a vizet, nincs életkedvem, semmi nem köt le, eltűnt az érdeklődés mindennel kapcsolatban.


Egy ismerősömtől hallottam dr. Krasznai István nőgyógyászról, aki esetleg segíthet a problémámon.


Esetleg tudtok vele kapcsolatban véleményt mondani? Járt már nála valaki hasonló tünetekkel? Vagy esetleg tudtok egyéb tanácsot adni, hogy tudnék megszabadulni elsősorban a plusz kilóktól és a hőhullámoktól? Rendszeresen sportolok, igyekszem az étkezésemre is odafigyelni, de képtelen vagyok megszabadulni tőle.


Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook